Aké bezpečnostné dvere do 660€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
o týždeň už máme konečne plastové okná a naša rekonštrukcia sa pomaly rozbehne. Pokračovať by sme chceli s bezp.dvermi. Lenže aké , investícia max.20 tis. Poradte zo skúsenosti. A ešte dačo,: v téme či skôr bezp. dvere alebo podlahu sú rôzne názory, my chceme potom pokračovať, ale až po sezóne kúrenia s byt. jadrom/ďaľšia moja už zahájená téma/ a samozrejme na chodbe sa bude vyrovnávať podlaha a dávať dlažba...
Odpovedať
Profilova fotka
do tej sumy si myslim ze sa daju zohnat kvalitne bezpecnostne dvere
Odpovedať
@viktor11 Vedel by ste prípadne nejaké vhodné odporučiť? Bola by som vďačná.
Odpovedať
Tento mesiac majú dobrú akciu v Adle - odporúčam
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
ja mam osobne ITM 3 dvere su neskutocne tiche pri zatvarani/zamymakni. za nimi je tichucko. len pre zaujimavost. medzi casom som sa zoznamil so zamocnikom ktorý sa tomuto vsetkemu venuje asi 30rokov. viete co mi povedal ked videl dvere? :D na vo su ti v panelaku taketo dvere? sa pýtam preco ved bezpecnostné. a on spustil. V panelaku staci mat pevnu zarubnu proti roztiahnutiu, panty aby ti dvere nevyhodili obyc zlodeji a nejaký kvalitny zamok najlepsie dva aj horný. tot vse. ak ta bude chciet niekto vykradnut tak nech mas ake chces dvere sa ti tam dostane profi zlodej. a obycajných zlodejíckov odradi aj hento. ak by sa ti chcel niekto vlamat do panelakoveho bytu a robil rachot 20minut rezal buchal a podobne tak susedia hned volaju policiu. profi zlodej sa dostane cez hoc ake dvere v tichosti. ale to by som musel byt pre nich zaujimavy co nie som nemam 1000 000 nad ritou doma v trezore :D kazde dvere su bezpecnostne iba ked su zamknuté pokial neotocis klucom tak do 2min je vo vnutri. nazorne mi to ukazal u seba na firme na sherlock dverach. samozrejme mi to neukazal stal som z druhej strany zo vsetkými klucmi. :D
Odpovedať
Profilova fotka
@monika168 je potrebne si vyberat take znamejsie znacky, tam mate istotu kvality
Odpovedať
@peterpoljak ako napríklad? Samozrejme okrem Adlo a Sherlock?
Odpovedať
Vie niekto aké sú bezpečnostné dvere Sofia? Ďakujem
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@monika168 ja by som urcite volil z tychto dvoch len to su take overene znacky
Odpovedať
Bezpečnostné dvere od firmy sherlock nedoporučujem kupovať.. Aspoň nie v Banskej Bystrici. Naša skúsenosť je takáto. Namiesto ôsmich istiacich bodov čo mali mať dvere nám dali šesť. Po reklamácii prišli dolniť ďalšie dva. Zárubňu sme dostali o bezpečnostný stupeň nižšiu ako bola v ponuke. Bezpečnostný zámok sme mali inej značky ako boli klúče. Prišli nám to vymeniť. Dodnes neviem či ten zámok má hodnotu peňazí čo sme zaň zaplatili. Pre mňa je to neskutočné sklamanie.
Odpovedať
sherlock nedoporucujem ani z BA - Mileticova, mame velme zle skusenosti - zle jednanie so zakaznikom (samozrejme az po zaplateni), zavadzanie zakaznika, nedodanie objednaneho a zaplateneho tovaru,...tiez neviem, co nam nakoniec namontovali, tiez velke sklamanie
Odpovedať
@benjamina > Dobry den, taktiez mam rovnaku skusenost s panom Hrabovskym. Uz som sa spojil s dalsim clovekom, ktoreho pan Hrabovsky nepotesil a spolocne ideme postupovat.... takze ak sa chcete pridat, napiste mi prosim e-mail na peter.baban@gmail.com. Cim viac nas bude, tym skor nieco dosiahneme. Dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
AAA DVERE, CENTRUM DVERI s.r.o z Novych Zamkov > jednoznacne neodporucam. V oboch firmach posobi pan Hrabovsky - prisiel ku nam zamerat dvere, posobil velmi ochotne, vyzeralo to tak ze aj vie o com hovori. Naivne sme mu dali zalohu, dal nam aj prijmovy pokladnicny doklad, ktory opeciatkoval peciatkou firmy AAA Dvere. Az potom ked som hladal ICO z peciatky na ORSR zistil som, ze ICO neexistuje... 5 x posunul termin montaze s vyhovorkami typu nestiham, naburali mi auto, kolega je ozraty a pod. ked som sa dozadoval zalohy naspat tak ma vysmial ze ju nevrati, lebo dvere su uz kupene... ale montaz ani za svet. Tymto firmam teda odporucam vyhnut sa velkym oblukom. a ak je tu nahodou niekto, kto ma podobne skusenosti (uz nas zopar totiz je) a chce to rieisit s policiou, nech mi , prosim, napiste mi sukromnu spravu. Dakujem
Odpovedať
ja mam tiez dvere za 1100 v panelaku, sherlock, nejaka 3 treida ci co, ale uz by som take nedaval, dal by som za 600 a za 500 isiel na dovolenku. vtipne bolo, ked som sa vybuchol a zamocnik to nevedel otvorit, lebo boli az natolko bezpecnostne, musel prist dalsi, ale ten nemal problem. sherlock ale mal asi 2 tyzdnovy sklz v dodani (toto vam moze zbrzdit rekonstrukciu), sused mal 3 reklamacie takztiez sherlock, takze uz asi nie su take, ako kedysi. ale to moze byt preto, lebo som si tam dal atypicke veci.. ta trieda 2 by stala nejakych 900, mozno 800 v ultra zakaldnej farbe, ktora sa mne osobne nepacila.. no byt je byt, je vysoko nepravdepodobne, aby ho niekto vykradal - jedine co odporucam, ZAMYKAT minimalne 1x, ak idete prec hoci aj len na 1 minutu, a ZAMYKAT aj v noci. ja som mal taku lenivost, ze som nikdy nezamykal, len zabuchaval. chyba. to je ako otvorene dvere, bez ohladu na bezpecnostnu triedu (bezne dostupnu). @syko1 oni su vnutri do 20 sekund, mozno aj 5sekund, ak ma stastie, tiez som nechapal.. tato nevedomost moze niekoho vyjst velmi draho. ale cim viac zamkov, tym lepsie - tym viac to zdrzi tichu pracu zlodeja.. predpokladam.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
"@weggie ja mám inú skúsenosť, viackrát sme sa sťahovali, takže viem porovnať, v paneláku máme Sherlock, 3. bezpečnostná trieda, so službami ani žiadnym meškaním nebol problém-ako pri tých predošlých, tam nám menili na trikrát zámok, čo sa nedalo otočiť kľúčom..z mojej skúsenosti je celkom pravdepodobné, že vykradnú panelák:D..u nás bol vykradnutý celý, až na pár bytov, ktoré mali kvalitnejšie dvere, asi sa nechceli zdržovať, nám Sherlock nevykradli, mali sme tiež v noci zamknuté-ako píšeš, neviem ako ostatní.."
Odpovedať
Profilova fotka
Aké dvere dať?nemusia byť vyslovene bezpečnostné . Do cca 400e.dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzlicek44 Dobrý deň, cenovo prijateľné a estetické vchodové dvere do bytu sú aj od výrobcu Portadoors. Majú v ponuke aj bezpečnostné. Dvere značky Porta má vo svojej ponuke veľa slovenských firiem. Môžete si ich pozrieť na stránke http://www.portadoors.cz/produkty/vch... http://www2.porta.com.pl/data/downloa...
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzlicek44 vchodove?
Odpovedať
@mandairnka máte este stále dobrú skusenost s ocelovymi dverami od firmy ocelovedvere.sk ? ja uvažujem, že od nich si dam namontovať no porovnávam viaceré firmy...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ahojte ..mame dvere sherlock excelent , celkovo sme spokojni akurat co mi hrozne vadi je, ze vsetko cez nich pocut... pocujem uplne vsetko co sa deje na chodbe, dokonca ked cez chodbu placu susedom deti v byte ..je to normalne? predtym sme mali stale dvere potiahnute kozenkou a nebolo tak pocut ako teraz , co si myslite? da sa s tym nieco robit? su to tieto http://www.sherlock.sk/f7304
Odpovedať
@vikitop09 ak máš naozaj tieto dvere nemala by si počuť nič, sú odhlučnené 43db. Inak 4. bezpečnostná trieda sa montuje na banky kde je takáto bezpečnosť potrebná, na byt stačí v 99% tretia bezpečnostná trieda. Inak rada pri kúpe bezpečnostných dvier pre ostatných ... pokiaľ kupujete bezpečnostné dvere požadujte k nim certifikáty a takisto požadujte od firmy aby vám ukázala licenciu na prevádzkovanie Technickej služby. Nakoľko veľa ľudí naletí fušerom ktorí im naslubujú hory doly za "pár" eur ("pár" eur je myslené ironicky vačšinou čínske a polske "bezpečnostné" dvere stoja cca 500€) a potom prídu s dvermi a montáž im trvá ani nie hodinu nakoľko dvere osádzajú do novej zárubne ktorú zapenia pur penou (Všetky bezpečnostné dvere musia byť osadené v zárubni ktorá je zaliata betónom !) Tak na to celkom bacha. Takisto nevýhoda lacných dverí je záruka ktorú takýto fušeri neposkytujú resp po 2 rokoch firma skrachuje a koniec nehovoriac o kvalite, vo vačšine čínských/polských "bezp. dverách" je hliníkový plech ktorý prerazíte aj obyčajným šrobovákom alebo otvárakom na konzervy. V neposlednom rade ak kúpite bezpečnostné dvere ktoré nemajú certifikát a nie sú odborne namontované žiadna poisťovňa vám nikdy byt nepoistí tak nato treba myslieť. Netreba sa ulakomiť že zoberiem lacné dvere a mám pokoj ... ono áno máte pokoj ale na ako dlho ? Takéto dvere vydržia vačšinou 4-5 rokov (aj to som povedal veľa). Tie drahšie kvalitné dvere kupujete na 20-30 rokov a ak nepočítam malé opravy ako výmena bezpečnostnej vložky po XY rokoch a namazanie pántov (takáto údržba je potrebná pri všetkých dverách) tak sú úplne bezstarostné a viac peňazí do nich nevrážate.
Odpovedať
@intertekta Po reklamácii prišli doplniť ďalšie 2 body ? :D :D To by ma zaujímalo ako ich doplnili keď k rozvorovému mechanizmu sa nemajú ako dostať nakoľko dvere sú zvárané nehovoriac o tom že by sa to nedalo len tak doplniť ani vo výrobe :D Pokiaľ viem SHERLOCK má len 2 typy zárubni jeden na panel a druhé sú na murovku (líšia sa len v hrúbke a ide len o montážny postup) bezpečnostná trieda zárubní je stále rovnaká či montujú dvere v 4. triede, v 3. alebo v 2. triede. tak neviem o čom rozprávate. Bezpečnostný zámok ste dostali inej značky ako kľúče ? Zámok je to kde sa montuje vložka, do sherlock dverí sa montujú zámky značky Mul-T-Lock. Vložka je tá časť do ktorej picháte kľúče. Zámok a vložka môže byť od úplne iného výrobcu, záleží len na tom čo ste si objednali. Ale pravdepodobne máte na mysli že ste dostali inú vložku a iné kľúče tak to znie ako bullshit, to ste ako potom mohli prebrať takú zákazku ?
Odpovedať
@someliertom na dverách sú aktívne istiace body a pasívne. Nám pasívne namontovali len 2 mali byť 4. Ďalšie 2 pasívne prišiel chlap namontovať po reklamácii. Ďakujem za poučenie o zámkoch a vložkách. Bezpečnostnú vložku sme mali inú, značku si už nepamätám a kľúče k nej značky EVVA. Značka Mul-T-Lock to určite nebola. Po reklamácii ju vymenili. teraz máme aj kľúč aj vložku EVVA. Po reklamácii sme dostali aj tesnenie na zárubňu. Ani faktúru sme nedostali do ruky, že ju pošlú poštou. Dostali sme len potvrdenie o zaplatení. Po faktúru som sa unúvala osobne, keďže poštou nič nedošlo. Videla som certifikát z ADLA. Poviem len že pán certifikát. My máme prekopírovaný, čo je na ňom napísané sa dá len ťažko prečítať. A ako sme mohli prevziať takú zákazku? Ja nie som odborník, preto som sa spoľahla na firmu ktorá je na trhu dávno. Nebyť tých chýbajúcich dvoch istiacich bodov, nenapadlo by nás skúmať čo nám to vlastne namontovali.
Odpovedať
@intertekta takže mi chceš tvrdiť že prišli navŕtali ti dieru do dverí a namontovali ti tie pasívne body ??! Som si viac ako istý že pasívne ani aktívne body sa nedajú len tak domontovať nie to ešte na mieste aby ti ich "domontovali". A si si istá že máš dvere SHERLOCK ? Je na dverách štítok s typom dverí, výrobcom a všetkými údajmi ? Odkiaľ si si ich objednávala ? Montovala ti dvere firma ktorá má požadovanú licenciu (o Technickej službe) ? Na trhu sa totižto začali objavovať "podomoví" predajcovia ktorí chodia po bytoch a ponúkajú dvere sherlock ktoré so sherlockmi nemajú nič spoločné tak nato si treba dať bacha ! A že ste neni odborník ? To ani nikto nechce ale snáď keď je zákazka namontovaná tak si pozriem za čo som platil, či sú dvere neni poškodené, či všetko zatvára ako má, či na nich nič nechýba a či mi dali to čo som si objednal alebo nie. Čiže Vám namontovali inú cyl. vložku a dali Vám k nej iné kľúče ?! A to ste akože pri preberaní zákazky nezamykali dvere a neskúšali či idú alebo čo ? Keby ste mali inú vložku ako kľúče tak nezamknete ani neodomknete dvere resp ani neotvoríte zvonku keby máte gulu ... tak mi tu zas niečo na tom čo vravíte nesedí ]-(
Odpovedať
@someliertom Tieto informácie čo nám ponúkate ma vedú k myšlienke, že dám celú vec prešetriť na inšpekciu. V kľúčoch a vložkách sa nevyznám. Vložka mala inú značku ako kľúč a zamknúť aj odomknúť sa dalo. Že nebolo všetko tak ako má byť, potvrdili tým, že ju prišli vymeniť. Na faktúre je cena vložky 60 éčok, no neviem či má aj táto nová takú hodnotu. Keď som bola dať urobiť ďalšie kľúče, spravili ich bez kartičky. Že vraj ju nie je treba. Tie dva pasívne body namontoval chlap za 10 min. Na dverách mám štítok s typom dverí, dokonca aj na zárubni, podľa čoho som zistila že zárubňa v ponukovom liste k dverám čo sme si objednali mala byť iná akú nám dali. Neviem či mám naozaj dvere aké sme si objednali a ani to nezistím kým to nedám prešetriť. Ak mi viete poradiť na koho sa obrátiť budem len rada. Zvažovali sme dvere SHERLOCK alebo ADLO. Obe firmy sú v BB dlho. Inú firmu sme ani nezvažovali. O to je väčšie naše sklamanie. Dvere sme objednávali priamo u nich v kancelárii, žiadny podomový predaj. Po namontovaní sme dvere skúsili, poškodené neboli, odomknúť a zamknúť sa dali. Zákazku sme podrobnejšie začali skúmať ako som už písala, až keď sme zistili že chýbajú dva body. Faktúru mi do ruky nedali a tak som všetko mohla porovnávať až keď som sa po ňu unúvala osobne. Dáko ju zabudli poslať ako sľúbili. Všetko čo tu píšem je skutočné, či vám to sedí, alebo nie.
Odpovedať
@intertekta na vašom mieste by som volal priamo do sherlocku alebo napísal tam mail so sťažnosťou a napísal im tam všetko čo píšete tu, nech si posvietia na ich predajcov v BB. Kontakt si nájdete na ich stránke sherlock.sk ... toto mi príde ako fakt neprofesionálny prístup od nejakých šuflikantov ;-(
Odpovedať
V BB môžem odporučiť firmu profilBB.Máme od nich dvere "Model - BCD 2/9". Dvere boli namontované ešte v roku 2009. Doteraz fungujú bez problémov. Jedinú úpravu čo som dorobil, bolo to, že som do týchto dverí namontoval cylindrickú vložku EVVA v triede bezpečnosti 4.
Odpovedať
@pedrobanani my máme tiež nemilú skúsenosť s touto firmou + totálne drzé správanie... síce dvere máme ale certifikáty si máme ževraj stiahnúť z internetu.. ]-( ]-(
Odpovedať
Osobne v bytovke vidím dvere Sherlock, sama o nich premýšľam. Teraz vraj majú akciu: dvere na splátky.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?