Aké bezpečnostné dvere do 660€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
o týždeň už máme konečne plastové okná a naša rekonštrukcia sa pomaly rozbehne. Pokračovať by sme chceli s bezp.dvermi. Lenže aké , investícia max.20 tis. Poradte zo skúsenosti. A ešte dačo,: v téme či skôr bezp. dvere alebo podlahu sú rôzne názory, my chceme potom pokračovať, ale až po sezóne kúrenia s byt. jadrom/ďaľšia moja už zahájená téma/ a samozrejme na chodbe sa bude vyrovnávať podlaha a dávať dlažba...
Odpovedať
@asteraki1 ocelovedvere.sk je veľmi mätúci názov pre čínsku trápnosť ktorú osádzajú do PUR peny, ako to tu už bolo spomímané. Dokonca aj tá cena (podozrivo nízka) by Ti mala byť jasná o akú kvalitu ide. Tu hore máš aj videá ake "oceľové" dvere sú to. To nie je oceľový plech ale pozlátko (čo sa hrúbky týka). V dobrej cene sa dajú zohnať dvere BEDEX, český výrobca, výborný pomer cena/kvalita. A hlavne je vážne zbytočné pozerať na počet čapov. Dôležité je ako je tu hore spomínané či dvere majú certifikát podľa STN, a tým pádom splnili podmienky na udelenie bezp.triedy. Oveľa dôležitejšie z hladiska bezpečnosti je kovanie/štít a vložka a samozrejme komfort (zvuk.nepriezvučnosť/prevedenie). Ešte k Bedex-om, tí majú už v základe kvalitný trezorový zámok a všetky čapy aktívne, aj na pántovej aj na zámkovej strane. Najlepšie je si ale prejsť viacerých výrobcov, a urobiť si názor sám
Odpovedať
Rozmýšľam nad bezpečnostnými dverami, viem, že tieto komenty sú už staré avšak by ma zaujímalo aké dvere teda vybrať? :-| po prečítaní recenzíí stále neviem aké
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte. mna by zaujimala potreba protipoziarnej upravy na BD v byte na najvyssom poschodi. Niektore dvere to maju, niektore nie...je to zbytocne/potrebne?
Odpovedať
@silvika23476 vraj sú najlepšie Adlo, nám ale vyšla cena na 2800,- Eur na dom a to nemáme ani presklenné
Odpovedať
@roxana280 no ja si myslim, ze na dom je lepsie dat do bezpecnosti okien. Neviem o tom, ze by sa niekomu do noveho domu vkradli cez dvere. Co viem, vsetko sa islo cez okno. Preto podla mna netreba drahe vstupne dvere, ale skor okna zabezpecit. Samozrejme zase vstupne dvere ako tak bezpecnostne musia byt. pozri napr https://www.youtube.com/watch?v=UMZE2...
Odpovedať
@ohen10 máme bezpečnostné okná
Odpovedať
@roxana280 OK, co som sa dopocul, tak ako vravim...najsor ta vykradnu cez okna :-) Inak ja som prave objednaval okna, takze som si vypocul celkom dost toho o oknach :-)
Odpovedať
@ohen10 ono je to aj od polohy domy, hustote osídlenia, my chceme pridať aj kamery a bezpečnostný systém plus sbs. Nemyslím, že by mali čo kradnúť, ale narobiť škodu a niekomu ublížiť môžu.
Odpovedať
a co vravite na dvere Next? v Ikea maju akciu, 16% zlava na bezp. dvere next
Odpovedať
chcela by som sa spýtať, že keď dvere Exkluzív sú v štvrtej bezpečnostnej kategórii a takisto aj Sherlock a majú v podstate rovnaké parametre (požiar, zvukotesnenie), líšia sa okrem ceny tým, že Exk. majú 5 bodové zamykanie a Sh. 23, či to nie už trochu prehnané a len na ťahanie peňazí? je to vôbec potrebné do panelákového bytu? alebo stačí aj 5 bodov + zárubňa vyliata betónom? ide mi o to, že Exkluzív sa mi páčia veľmi dizajnovo, poznám ich teda aj naživo a sú s nimi aj spokojní. ale zas určite nechcem uprednostňovať dizajn pred bezpečnosťou. tak ak niekto poradí, budem vďačná.
Odpovedať
Jednoznačne Adlo. Máme už tretie vrátenia celej našej rodiny a Sherlock hoci nie sú zlé nie je to stále Adlo. Ostatné nepokladám za bezpečnostné. Máme protihlukové, protipožiarne... Adlo - hoci sú drahšie.
Odpovedať
@igigi :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ale moja mama ma na byte uz pomaly 15 rokov dvere od sherlock a ziaden problem. Dokonca su nadherne spravene, su hladke a dala si na ne tmavu dyhu, a vyzeraju exkluzivne, naozaj ako drevene. az som nestastna, ze moj muz sa unahlil a objednal prve co videl - dal nejaku mdf a foliu, a vyzeraju oproti maminym ako taki chudobni pribuzni. ale to je len povrch. bezpecnostne naroky splnaju. SHERLOCK su teda podla mna v pohode. este aj tie hrany vnutorne maju krasne spravene. a to je tomu uz 15 rokov. su stale ako nove. ADLO su super, ale myslim ze predrazene, najdrahsie asi na trhu. vyborne dvere su este NEXT - ceska firma. teraz sme si od nich dali montovat 2 kridlove kazetove, striekane. s povrchovou upravou bol trosku problem, spravili sa nam prasklinky. ale s tym sa nic neda robit, je to velkou vrstvou laku. casom by sa vraj trhlinky spravili na kazdych drevenych striekanych dverach. Dali sme si dvere vtedy nacenit aj v ADLO a cena bola o 1200E vyssia, a ked som sa pytala na zlavu, spustili mi asi 200E :-D pani co nam to nacenovala povedala ze ani sa nebude pytat majitela ci neda vacsiu, lebo ze to zamietne... a tak sme sa rozhodli pre NEXT, kde sme sa vedeli dohodnut na pre nas znesitelnej cene. A v zasade sme spokojni, komunikacia bola super, riesili sme velmi dlho aj detaily (profil kaziet). Skoda tych praskliniek, no ale vraj to je pri kazetach, zial standard, ze treba pocitat s tym ze sa to stane. Skoda, no. Ale to uz bola stolarcina, nadstavba nad bezpecnostnou zlozkou. A ak si niekto da jednoduche dvere s dyhou, ci foliou - ak ide o panelakovy byt - tak, nema sa co obavat nejakych prasklin. @tobitedy akoze ine dvere okrem sherlock a adlo nepovazujes za bezpecnostne? :-D si postuduj ze co to znamena bezpecnostne dvere. su to cerfitikaty, schvalene statnych skusobnym ustavom (ci ako sa ten ustav presne vola). je to o normach. a bezpecnostnych triedach. a dvere v bezp. triede 3 od adla, nextu, sherlocka ci spartanu - splnaju normu 3.BT a teda su v zasade v parametroch rovnake. tie veci co su navyse - akoze tolko a tolko čapov a neviem co - to su marketingove tahy :-))) vsak ale to je jasne, kazda firma sa snazi vytiahnut nejake vychytavky, aby prilakala zakaznikov. ja som sa vyberu dveri venovala niekolko mesiacov, pretoze v nasom pripade to bola 4 ciferna suma. nehovorim ze som eno nuno odbornik, ale tvrdit ze len tie dve menovane firmy robia dobre bezp. dvere je hlupost. tych firiem je viac. v kazdom pripade, pozor na to - nekupovala by som bezpecnostne dvere bez certifikatu danej triedy. ak predajca / vyrobca uvadza ze su to "bezpecnostne" dvere, ale certifikat nema, tak to bezpecnostne dvere nie su :-D ked certifikat vie dat, tak sa netreba bat. ale aj tak by som vyberala len z tych renomovanejsich firiem. inak skvele s nami komunikovali aj damy z firmy dvere SPARTAN - velmi mila kocka, aj ochotna jednat o cene. ale nakoniec sme sa rozhodli pre dodavatela, ktory mal pobocku v BA, kvoli praktickej stranke veci - riesenie pripadnych problemov...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Najlepsie je si vybrat dobru firmu, ktora ponuka slovenske vyrobky.
Odpovedať
Cinske a Polske dvere su zname svojou nizkou cenou.
Odpovedať
Nizka cena = riziko kupenia nekvalitného vyrobku.
Odpovedať
Vela mojich znamych ma Adlo dvere a su s nimi velmi spokojny.
Odpovedať
Sestra ma dvere od Adla v byte uz 15 rokov, a je velmi spokojny s kvalitou a aj dizajnom, a preto si kupila aj do domu od Adla a vysli ju na 2100 eur, a ma aj svetlik.
Odpovedať
Urcite by som si kupil dvere od slovenského vyrobcu.
Odpovedať
Dvere by sa mali osádzať nakoniec.Každá dobrá firma Ti to tak odporučí.Dôvodom je to,že pri prerábkach bytu inými firmami nehľadia na to či niečo poškrabú,zárubňu,prah.Či obijú povrch dverí,nikto sa neprizná.Keď si robíš úpravy sám,je to iné.Pokiaľ sa nezapúšťa zárubňa do podlahy,podlahu už môžeš mať pokladenú.
Odpovedať
Ako by to povedal major Terazky , "odborné hľadisko je rozhodujúce". Treba si nazbierať informácie, obehnúť predajne, zrovnať si to v hlave a potom objednať. :-D
Odpovedať
Ahojte, ma podla vas vysnam davat si na bezp. dvere aj bezpecnostnu retiazku?
Odpovedať
bezpečnostnú retiazku no ak by sa malo jednať o bezpečnosť radšej by som si dala bezpečnostnú páku je to na princípe retiazky pri kúpe dverí nám to ponúkli,úkázali sistém a je to určite že pevnejšie a odolnejšie ako retiazka ;-)
Odpovedať
Podľa mňa je retiazka hlúposť.Je to slabé.A keď sú dobré bezpečnostné dvere je tam určite nejaké kukátko,nie? Pozriem a vidím,či otvorim alebo nie.Len dúfam,že tam nieje kľučka zvonku.Tak potom si tú retiazku radšej daj.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Das si bezpecnostne dvere a ked nebudes doma vlezu Ti oknom :-D Urcite by som dal skor nejaky kamerovy system s alarmom
Odpovedať
V rodine máme dvere aj od Guzmu aj od Sherlcka, rodicia majú Adlo,Kvaitou mi najviac vychádzajú Adlo.
Odpovedať
@lubos99 jeden moj znamy si to na panelak dal, policia to riesila a musel dat dole :-D susedia sa stazovali. bavime sa o bytovych bezpecnostnych dverach, tam je riziko ze vlezu oknom minimalne, pokial nebyvas na prizemi.
Odpovedať
Profilova fotka
@manilla ospravedlnujem sa, bol som v tom, ze sa jedna o dom, panelak, to je ine kafe :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?