Aké bezpečnostné dvere do 660€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
o týždeň už máme konečne plastové okná a naša rekonštrukcia sa pomaly rozbehne. Pokračovať by sme chceli s bezp.dvermi. Lenže aké , investícia max.20 tis. Poradte zo skúsenosti. A ešte dačo,: v téme či skôr bezp. dvere alebo podlahu sú rôzne názory, my chceme potom pokračovať, ale až po sezóne kúrenia s byt. jadrom/ďaľšia moja už zahájená téma/ a samozrejme na chodbe sa bude vyrovnávať podlaha a dávať dlažba...
Odpovedať
@palid doplnim svoje predchadzajuce prispevky.Rozhodli sme sa nakoniec pre Adlo, napriek tomu,ze boli iste vyhrady ku komunikacii. Dovod? Pride mi, ze Sherlock zaspal technologicky dobu; napr. uprava zarubni. V Sherlocku chceli natierat rucne, Adlo - pozink, striekana, lakovana...; Sherlock nema profil ani kazetovy dizajn, skoda.; Vyvoj v Adle napr. davaju teraz protihluk 39 Db + protipoziarna do 30min v standarde (v tomto predbehli sherlock).Nie som tiez presvedceny o srobovatelnych pantoch sherlocku. Dvere z vnutornej strany 30-40 mm nad podlahou? Ma to tak napr. kamarat. Nase Adlo "plava" nad podlahou max 2-3 mm.
Odpovedať
trochu som to tu prečítal, je úplne jedno koľko istiacich bodov majú dvere. Ide iba a len to to, či dostali certifikát na bezpečnostnú triedu, ktorú garantujú. Istiace body sú len marketingový ťah, alebo neschopnosť výrobcu dosiahnúť certifikát danej triedy s menším počtom istiach bodov. ďalej neexistuje trieda 2+, 3+,... ako jeden výrobca udáva ;) Ďalej jeden výrobca udáva, že kolík do zeme zvýši bezpečnosť, je to irelevatné, ak získal certifikát bezpečnosti. často tento kolík do zeme nie je dostatočne zasunutý, je dlhý a je tam v podstate na prd. Lebo pokiaľ prejde hlbku podlahy, prahu, potom poteru, betonu až sa zasunie, tak je o ničom. Palid: tu nadomňou píše niečo o adlo, prečo si aj u sherloku nepýtať pozink? Viem, že jeden výrobca obhajuje svoje zvárané zárubne, ale laický prepočet hovorí, že šrobovateľné vydržia viac, preto je to skôr nevýhdoa ako výhoda, ale laicka verejnosť si myslí čo je zvarené je pevnejšie, opak môže byť pri malých zvaroch pravdou. Ako sú dvere z vnútrnej strany záleží ako sa dohodnete. treba si vedomiť čo je reklama, marketing a čo je fakt, niekto sa snaží predať aj to čo nepotrebujete, ale nakoniec to preplatíte a úplne zbytočne ;)
Odpovedať
@mandairnka certifikáty niečo stoja, bezpečnostné dvere sú iba vtedy bezpečnostné, ked majú na to certifikáty od úradov na to určené, inak je to len blaf. Ked ťa vykradnú, tak sa môžeš sťažovať na lampáreň
Odpovedať
Je uplne jedno ci to bude sherlock alebo adlo pri panelaku. Oboje dvere su tak dobre, ze sa cez ne nedostane nikto bez zbijacky. Skor je dolezita kvalita zamku, to je slabe miesto a nie ci tam je 5 istiacich bodov alebo ci tam je klik do zeme. Presne ako pise @stanley099 treba si uvedomit, co je reklama a co vlastne potrebujem. :-)
Odpovedať
@palid min. štandard dverí sherlock je 30 minút, bežne sa dá vyrokovať za rovnakú cenu 60 minút. bežná je aj ochrana protu hluku 38, nie je problém vyrokovať 42 db,.... ide len o to či, sa vyznáte, viete v tom chodiť a koľko máte peňazí. Napr. ja som jasne povedal 4tr., trezorový zámok 4 tr. ale chcem k tomu bez príplatku 42db a 60 minút odolnosť + U=1, čo je postačujúce pre panelákový byt. čo som na tomto ušetril som im zaplatil v bezp. triede, ktorú ľudia moc neberú. Bral som to hlavne kvôli poistke a veciam, ktoré by inak poisťovňa nepoistila.
Odpovedať
@mandairnka az na to, ze sa cenou aj vyzorom dost podobaju na tieto vo videu :-| http://www.youtube.com/watch?v=MCgCWy...
Odpovedať
@stanley099 Zjavne ste nepochopili moj koment. Vasa reakcia mi pride ako keci, ktorymi ma krmili v predajni Sherlocku. Mna ako bezneho uzivatela NEZAUJIMA BEZP: TRIEDA, ANI POCET ISTIACICH BODOV a ani bod do podlahy ci kam to spominate. PISAL SOM O VYVOJI. SHERLOCK zamrzol v case pred cca 10 a viac rokmi dozadu,NEVYVIJA SA. Adlo sa vyvinulo aj za posledne 2 roky (vid poznamku o odhlucneni a protipoziarnej uprave v zaklade-to pred cca rokom,ked som vyberal prve dvere nebolo, teraz,ked som kupoval 2. dvere uz ano).Jedine,co mi ponukli v Sherlocku ako novinku bol hladky povrch pinia,ktory ma adlo mozno od zaciatku produkcie. A to som sa v Sherlocku dozadoval kazety alebo profilu uz minule. Zial aj tentokrat som dostal odpoved,nad tym neuvazujeme.Nie je podstatne kolko ludi ma o takyto dizajn zaujem ale o pricipialnu ochotu Sherlocku konkurovat Adlo. Podla mna to Sherlock vzdal.Je mi to ako zakaznikovi uprimne luto. Len na okraj Sherlock kontrola kvality podla ISO z r.2000; ADLO z r.2009 (mozem sa mylit,lebo som to zistoval uz davnejsie) Som sice laik, ale ZDRAVY ROZUM mi hovori, ze SA ABSOLUTNE MYLITE pokial ide o PANTY. A) SROBOVATELNY pant = dvojnasobna zranitelnost: 1) srob nie je sucastou dveri, je to samostatna, odelitelna suciastka (da sa prisrobovat,odsrobovat; A TO AJ BEZNYM ZATVARANIM OTVARANIM DVERI) 2) pohyb materialu, casom sa aj material moze deformovat B) ZVARANY pant=odpada riziko 1.(pohyblivej suciastky) Preto absolutne navrch maju zvarane panty.
Odpovedať
ja som kdesi čítal, že veľmi dôležitou časťou bezpečnostných dverí je aj ich zárubňa. Nedalo sa mi nezasmiať keď sme pracovali v podkroví jednej bytovky a zistil som že pod nami si sused necháva vymeniť bezpečnostné dvere osádzane do peny. Potom kde je tá bezpečnosť? takáto firma je ž len hodna zlých referencii na Stavreku. Predsa len takýmto namontovaním sa ich bezpečnosť poriadne znižuje. Zárubňa musí byť!!!! zabetónovaná.
Odpovedať
@hazel ak mozem poradit, dvere, aj bezpecnostne urcite az po podlahach. Technicky aj prakticky.
Odpovedať
@oondrejj aka norma alebo predpis nariaduje "zabetonovat" zarubnu?
Odpovedať
My mame bezpecnostne dvere od firmy PROFIL B. Bystrica a sme s nimi spokojny , aj pracu si odviedli dobre.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dverman Normaneviem, ale urcite zdravy rozum... ak je PU pena okolo zarubne moze byt ukotvena aj 49 titanovymi kotvami dlzky 0,5 m... NEZABRANI to roztiahnutiu zarubne a tym uvolneni 84 kotviacich bodov China dveri... Dvere vyberat podla miesta urcenia... poziadavka na odhlucnenie, zateplenie... moznost nerusenej prace pripadneho narusitela... a hlavne... ak mate dvere za 1500 eur... pojde inou cestou, napr. plastovym oknom. V bytovke ma zaujima Odhlucnenie... pripadne tesnost (tepelna a zvukova izolacia). Dalej... urcite si vyrobim radsej "ohlucnovaci sendvic ktory tvori funkciu i tepelnej izolacie ako platit za 42dB... zvukovy utlm naviac 15-20 decibelov staci par cm... lacno svojpomocne. Idelane su viacfalcove... a odizolovana zaruben... ale na to vyrobca neprihliada, pretoze cim viac uzamykacich bodov tym viac addidas... Je iracionalne mat "neprekonatelne" dvere za ktorymi pocujem, co by som nechcel... a minut 700-1200 eur, zvlast v bytovke (murovanej) Niekto da 1000 eur a je vysmiaty... ja nechapem... Usetrene peniaze (cast) investujem do zvuko-tepelne odizolovania pripadne povrchovej upravy i zo skla...
Odpovedať
Ahojte, tiez mam dilemu, chcela som sherlocky aleo adlo ale tu http://stavebnecentrum.sk/diskusia/te... jeden chlapik pisal ze ich pomer cena vykon je strasne a odporuca mi ine dvere. Mate skusenosti aj s inymi znackami ? Dakujem
Odpovedať
@bambola1003 mam skusenost uz 3x s adlom, a vysoka spokojnost, aj kvalitovo. nemam najmensiu vyhradu.
Odpovedať
Ja mám dvere od firmy Benedoor (www.benedoor.sk), ktoré majú certifikát na III. BZP triedu spolu so železnou zárubňou. Sú rovnako bezpečnostné ako od sherlocku keďže majú certifikát a cenovo sú na tom veľmi dobre. Dajú sa kúpiť komplet za 575€ (kľučka, vložka aj zárubňa je už v cene). Za montáž som doplatil priamo monážnikovi 130€. Dokonca mi hovoril, že má aj licenciu na montáž, čo musel vybavovať u policajtov, tak som sa celkom na tom pobavil ako ho policajti preverovali, namiesto toho aby naháňali ozajstných zlodejov.
Odpovedať
Jednoznačne ADLLO 10 bodov sú najlepšie ,SHerlock7-8, a tak ďalej dolu.
Odpovedať
@ltpek akurat je otazka, naco je komu 10 bodov :-D
Odpovedať
Ahojte, má význam riešiť bezpečnostné dvere v prípade rodinného domu, kde sú najslabším článkom okná a presklené plochy?
Odpovedať
@calimero nemá a už vôbec nie v cene 660 Euro. Keď bezpečnosť tak komplexná (okná,dvere, pozemok). Radšej investovať do kvalitného alarmu a nechať bezpečnostné dvere pre paneláky.
Odpovedať
Ja chcem tiez v panelaku menit dvere... Nejde mi ani tak hlavne o bezpecnost, ale skor o to aby dobre tesnili a zvukovo riadne izolovali... Ako su na tom tie securido?
Odpovedať
Pozrite si toto viedo ako vyzerajú lacné dvere, ale pozerajte do konca http://www.mojevideo.sk/video/c17b/te...
Odpovedať
A takto vyzeraju kvalitne bezpecnostne dvere http://www.mojevideo.sk/video/f8b5/po... som sa pol hodinu smial nad tym
Odpovedať
A co by ste povedali na tieto dvere? http://www.dvere-active.sk/index.php?... Tiez nas caka vymena vchodovych dveri,ale financie nas nepustia na Sherlock ani Adlo...Nechceme lacnu Cinu,ale aspon nieco zakladne....Dakujem velmi pekne za kazdy nazor :)
Odpovedať
Výborná voľba sú aj Bedexy , sú to české dvere, poctivá robota, samozrejme veľmi záleží na montážnikoch, neschopní ľuďia pokazia aj ADLO. Inak v tejto cenovej kategórii je to naozaj trochu zložitejšie, pretože kvalitu s perfektnou montážou kúpite až od cca 850,00 Eur, ak sa nešetrí na ľuďoch a použitom materiáli. Čo sa týka čínskych, poľských a podobných dverí, kúpite si iba starosti. Takže platí ako vo všetkom, za málo peňazí málo muziky. Mimochodom počet uuzamykacích bodov je pri bezpečnostných dverách iba jeden z detailov, v princípe na ňom až tak nezáleží, dôležitejšia je samotná konštrukcia, odolnosť, typ zárubne, osadenie a v neposlednom rade použitá zámková technika. Možno by Vám vyhovovali spomínané dvere Securido, ja som s nimi chcel kedysi spolupracovať, odradilo ma to, že sa robia v Číne, radšej dávam zarobiť slovákom a čechom, preto robíme Bedexy.
Odpovedať
Zdravím vás všetkých, chcem sa opýtať, máte niekto skúsenosť s firmou MAXIMO http://www.vyrobadveri.sk/, dakujem :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Zdravim práve od včera mám namontované dvere SECURIDO -Hladké,mahagon odtien. svojpomocna montáž.
Odpovedať
Tu je video od Securida ako montuju dvere. http://www.youtube.com/watch?v=s5qReV.... snad to niekomu pomože pri rozhodnuti sa.
Odpovedať
Mate niekto skusenosti s firmou Oceľové dvere, jedna sa mi o bezpecnostne dvere do bytu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?