Aké bezpečnostné dvere do 660€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
o týždeň už máme konečne plastové okná a naša rekonštrukcia sa pomaly rozbehne. Pokračovať by sme chceli s bezp.dvermi. Lenže aké , investícia max.20 tis. Poradte zo skúsenosti. A ešte dačo,: v téme či skôr bezp. dvere alebo podlahu sú rôzne názory, my chceme potom pokračovať, ale až po sezóne kúrenia s byt. jadrom/ďaľšia moja už zahájená téma/ a samozrejme na chodbe sa bude vyrovnávať podlaha a dávať dlažba...
Odpovedať
a ešte aj toto bolo na tej stránke http://www.youtube.com/watch?v=MCgCWy...
Odpovedať
Ahojte, my mame dvere od firmy ADLO, zatial velka spokojnost. Platili sme za ne viacej, okolo 35 tis., ale mal som podmienku a tou bolo, aby boli istiace body aj do stropu aj do podlahy....a dovod?? Vykradli nas a videl som ako to spravili a akym sposobom. Keby sme mali istiace body do podlahy a aj do stropu nestalo by sa to, potvrdili nam to aj policajti a aj pan z firmy co sa zaobera bezpecnostimi dverami. Preto som hladal firmy ktore ponukaju prave takuto kombinaciu a najvhodnejsie mi vysla prave firma ADLO.... toto je len moj nazor, moja skusenost....... Este chcem reagovat, som sa tu docital: MAKSAJA napisala: "čím drahšie dvere tým väčšie lákadlo pre zlodejov,dnes sa kradne moderne" - s tymto nazorom moc nesuhlasim, lebo susedia maju tiez dvere ADLO ta ista farba zarubne, ten isty design dveri z vonku, len oni maju tie najlacnejsie myslim 7 bodove.....ako to ten zlodej rozozna, ze kto ma ake ha???? lebo su fakt uplne ale uplne rovnake..... MIXAL11 napisala: "Ja nepotrebujem nejaku velku bezpecnost - mam okolo kopec dochodcov a vstup k mojim dveram je cez dvoje vchodove zamykacie ktore si vsetci fakt strazia. A okrem toho moc toho na ukradnutie nemam :D" - zase uvediem priklad a opat s tebou nesuhlasim...nas vykradli, 6 bytov naraz, t.j. 3 poschodia, tiez sme mali dolu 2 dvere, oboje uzamykatelne a nas vchod sa sklada hlavne z policajtov a bacharov, cize tu si clovek povie, ze sa musi citit bezpecne ale ako vidis nebolo to tak:-)) a napisala si aj to, ze jej neni co ukradnut, no tak z vlastnej skusenosti musim napisat, ze tu ani tak nejde o materialne veci ktore nam ukradli, ale ide tu o tej pocit, ze niekto narusil tvoje sukromie, ze niekto sa ti hrabal vo vecia, ze niekto ukradol tvoje spomienky na mladost, poskodil rodinne fotky atd.......bez chladnicky sa da zit, ale poviem ti, ze pocit, ktory ta bude trapit tym, ze ti niekto narusil sukromie je ovela horsi ako nejaka materialne vec. prepacte, ale musel som to napisat vsetko:-)) prajem kazdemu, aby mal spravnu ruku a stastie pri vyberani dvery vhodnych prave pre vas :-)
Odpovedať
samo13: ok, ale myslim, ze 10 bodove securido su dost dobre dvere
Odpovedať
caute, ja nehovorim, ze tie 10 bodove securido su zle, ja ich nepoznam, takze ich nemozem hodnotit. Ono kolko ludi tolko chuti, ved preto existuje vela vyrobcov, aby sme si mali z coho vybrat a vybrali si to, co prave jemu najviac vyhovuje a o com je presvedceny
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Máme Sherlock a sme max. spokojní. Aj s dodacími lehotami, aj s montážou a aj s dizajnom. Mne sa páčia, fungujú perfektne a pekne aj vyzerajú. Ja som s výberom spokojná. Ale - koľko ľudí, toľko chutí... ;-)
Odpovedať
A ake bezpecnostne dvere by ste dali na rodinny dom? tieto Adlo...atd si ludia davaju len na byty alebo aj domy?
Odpovedať
Ak si budete na byt robiť poistku tak dostanete od poisťovne inštrukcie o zabezpečení. Stačí tieto inštrukcie zobrať a odniesť zámečníkům alebo predajcom dverí a oni Vám dajú tie správne. Poslech Fonetický přepis
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s bezpečnostnými dverami nenašla som žiadnu diskusiu čo by mi pomohla. Tak potrebovala by som hlavne také čo by boli proti zvukové, proste ani nepotrebujem strašne premakaný zámok bo aj tak bývame pod strechou a keby chceli tak nás vykradnú cez okno. Máme psíka ktorý nám dosť šteká keď je niekto na chodbe tak nechceme aby to počul a zas naopak keď je sám doma aby ho nebolo až tak počuť na chodbu. A ešte by som potrebovala poradiť s nejakým dobrým materiálom z čoho by boli dvere, lebo nám škrabe na dvere keď niekto prichádza domov. Za odpovede vám vopred ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my máme Sherlock, my sme s dverami maximálne spokojní, čo sa hluku týka, sú tie dvere super, nepočuť ani von a ani my nepočujeme hluk zo schodišťa. Dokonca nám to montovala firma z NZ, veľmi šikovne, vymenili raz-dva aj zárubňu, čoho som sa najviac obávala... My máme s vyššou bezpečnosťou, lebo sme na druhom a je tam "premávka".... A čo sa týka materiálu, poraď sa vo firme, lebo to nemám odskúšané, chvalabohu náš havo ich neškrabká... ;-)
Odpovedať
ja si myslím,že pokiaľ máte dobre zaliate klasické kovové zárubne,kludne postačia protipožiarne dvere z protizosadzovacími trnmi,bezpečnostným kovaním triedy 3 a kukátkom a nie je problém,ešte som nepočul,že by zlodeji rozlámali vchodová dvere. Tie protipožiarne majé zosílenú konštrukciu a proti vylomeniu zo strany pántov sú tam tie protizosadzovacie trne,cez časť od kovania aj tak zlodeji nechodia,a keď,tak vedia otvoriť zámok. Čo sa týka bezpečnostnej vložky,asi by som odporučil takú,čo má núdzovú funkciu ,že sa dá ak je klúč z vnútra otvoriť aj z vonku. PP dvere vo fólií vídu cca od 250 euro. samozrejme bez výmeny zárubne. Keď som sa pýtal,ako je to s poistením,do 16 590 euro / 500000tisíc sk musíte mať iba kovanie bezpečnostné.
Odpovedať
ja sa priklanam zatial ku Adlo, s inymi zatial skusenosti nemam. rodicia maju Adlo, vysli pred 2 rokmi okolo 27000SK. a max. spokojnost. Ja si dam do bytu tiez Adlo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ja len jednu vec, ktoru ste tu neriesili. Otvorenie v pripade zabuchnutia zaseknutia a podobne. Chcem vdiet ako Vam to budu riesit tiez akoze znacky. Ja som dal ADLO a ak niekedy budem znova riesit tak dam zas. Nechcel som dvere ktore maju body do podlahy pretoze ak sa vnutorny mechanizmus "pokazi" tak ten bod do podlahy najpravdepodobnejsie ostane zasunuty. Zlodej sa dostane cez kazde dvere ide len o cas. Je podla mna uplne zbitocne riesit ci 7 bodove alebo 40 bodove pretoze ajtak pojdu skrz zamok tak radsej priplatit za neho ako za viac bodov. Dvere mam 6r. Neviem ako tie ostatne znacky ale tieto dvere vazia cez 70kg, tesnia uplne super nepriplacal som za ziadne dalsie extra veci. Chodia lahucko som max spokojny.
Odpovedať
Aké dvere by ste volili do bytu (ak vôbec nejaké) ak bývame na 1.poschodí, ktoré je ale len mierne (cca 150cm) nad zemou? Má to vôbec zmysel? Ak by nás v pohode mohli vykradnúť cez okná?
Odpovedať
@sue zabezpecila by som si aj okna- aj dvere :) Cize okna foliami/mrezami a bezpecnostne dvere. Ak chcu vykradnut vykradnu, ale ak si dobre zabezpecena, je tam sanca ze pojdu `o dum dal`.
Odpovedať
@han27 ďakujem za odpoveď. Ale fólie pokiaľ viem sú nevididteľné - rovnako ako dvere bezpečnostné, takže zlodej nebude vedieť, že sme zabezpečení, alebo nie? Čo sa týka fólií na okná, tak máš nejaké tipy? Ďakujem moc :)
Odpovedať
@sue na folie zial nemam ziaden tip, a ano su neviditelne, susedia ich maju a nikdy som si nic nevsimla (ale zasa neobzerala som tie okna nikdy z blizka) a bezpecnostne dvere..myslim, ze zvonka celkom poznat (minimalne podla zarubne ak je vymenena), ze tie dvere su ine ako tie stare.
Odpovedať
Prosim vlastnikov B.D. o informaciu.Namontovala nam renovovana firma B.D., vsetko je v poriadku,lahko sa otvaraju a zatvaraju ,len sa mi nepaci zarubna.Vertikalne je vo vodovahe, ale ked ju opriem horizontalne z vnutra na pravu stranu ako je kovanie, tak lava strana vodovahy ide dost smerom von.Proste je stlacena a nejde vodorovne so stenou.Zaujimalo by ma, ci je to bezne, alebo urobili chybu pri montazi. Dakujem
Odpovedať
so sherlockom a adlom urcite nikto chybu nespravi, ostatne je trosku loteria ktora moze vyjst a nemusi ... my sme pri rozhodovani adlo sherlock sli do sherlocku, aj ked adlo ma lepsi marketing ... :-)
Odpovedať
@kriloter Zaujimalo by ma,ci spominany problem ste na zarubniach nezbadali.
Odpovedať
filo2: nezbadal som nic, na pohlad vsetko ok, je pravda, ze som to vodovahou nemeral, nemal som na to dovod ... mozem skusit ak treba
Odpovedať
Keby bolo mozne vyskusat :-) dakujem U mna som to uvidel aj bez vodovahy, ale az ked odisli majstri.Je stlacena ako vsetky co mame doma :-) Len nechapem,ked sa muruje ,preco ju nemohli nastavit rovno.Vonkajsia strana je na tom viditelne lepsie.
Odpovedať
ja som si dal minulý týždeň vymeniť vchodové dvere za bezpečnostné a vybral som si firmu z Nových Zámkov - Centrum dverí. S dverami samotnými problém nemám ale stavebné práce okolo zárubne boli poriadne odfláknuté a celá stena zvonka j zvnútra mi popraskala. Keď som im volal, že to chcem opraviť, súhlasili ale nebrali do úhahy moje návrhy, že tam treba dať sieťku aby omiekta nepraskala a nechali ma čakať týždeň....to sa mi zdalo veľa, keďže bývam v obytnom dome s ďalšími susedmi a všetci chodili okolo mojich dverí a ja som si pripadal ako v Sarjaeve, tak som im zavolal, že si to radšej opravím sám a v tom okamihu sa z toho firma vyzula, že tým pádom strácam nárok na vybavenie reklamácie, lebo oni majú zo zákona 30 dní čas...ďakujem pekne, bývať 30 dní s nedokončenou stenou ako bezdomovec. Tak som si to opravil za 2-3 dni sám ale odvtedy so mnou prestali komunikovať a za tie peniaze to boli nakoniec dvere porovnateľné s dverami Sherlock. Akurát, že susedovi robil dvere Sherlock a urobili to poriadne na prvýkrát a ešte si po sebe aj upratali, nie ako títo "majstri", ktorí len zamietli hrubý odpad a nechali mi tam kopu prachu a porozlievanú špinavú vodu, takže sm s manželkou upratovali ešte hodinu po odchode "profíkov". DAJTE SI POZOR NA TÚTO FIRMU, SÚ TO BABRÁCI!!!!
Odpovedať
filo2: odchadzam na tyzden prec, takze az potom, ale ako som zbezne rano cumel na zarubnu nevidno nic :-) skuste mi to prosim pripomenut mejlom o tyzden, vytiahnem vodovahu
Odpovedať
Profilova fotka
my mame tyzden Sherlocky, 800€ sme za ne dali, perfis sa otvaraju, aj krasne vyzeraju. vadi mi, ze vsetko pocut ako ked sme mali obycajne.na 37dB mali byt odhlucnene, ale nie su.....takze aj vytah pocujem.. :-( :-(
Odpovedať
Ahojte ja sa neviem rozhodnut ci Adlo alebo Sherlock ! Poradte prosím !!!!!
Odpovedať
my sme sa rozhodli pre adlo, stali 1100€ ale cena zavisi od typu a vybavy.... ale nemenila by som!
Odpovedať
vieraj: to je divne, my mame sherlocky v tej zakladnej triede hlucnosti a je uplne ticho ... velky rozdiel oproti standardnym dveram ... zuva: neviem ci sa da v tomto poradit, my sme boli aj v adle aj v sherlocku, dost sme ich vyzvrtali a nakoniec sme sa rozhodli pre sherlock, maximalna spokojnost, ale ta by bola predpokladam aj s adlom ... akurat u adla mi vadili tie marketingove recicky ... btw, trezorovy zamok co ma adlo za priplatok ma sherlock v standarde ... este mozno jedna vec, urcite nebrat dvere co maju bezpecnostne body aj do podlahy, vlastne neviem ci sa take este robia ...
Odpovedať
neviem ci je to este stale tak, ale kedysi napr. Adlo malo za protipoziarnu upravu priplatok, Sherlock to ma v cene. Osobne si myslim, ze oboje dvere su na podobnej urovni, ale mam pocit, ze Sherlock je lacnejsi (v tej istej `vybave`).
Odpovedať
@kriloter ahoj, preco pises ze nebrat dvere co maju body aj do podlahy? planujeme v blizkej dobe vymenu tak kazda rada dobra..dik ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?