Ytong Lambda 450 bez zateplenia - názory

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Kto ma ytong lambda 450 bez zateplenia. Rady a skusenosti. Dakujem. Prosim bez nazory so zateplenim
Odpovedať
@rkorba spociatku som myslel ze maju U tvarnicu 375 + 80mm na to styrodur. Ale na to pisala, ze maju vencovku a potom este 80mm styrodur Tazko povedat ci maju vencovku taku -> https://www.ytong.sk/ytong-vencova-tv... co je aj vratane XPSka. Alebo len nejaku vencovu tvarnicu. Ale v zasade pisal na vonkajsej hrane muriva 5cm vencovka, potom smerom dovnutra 8cm XPS a potom uz beton. Podla mna ten detail je problem. Samotne 45cm murivo z tvarnic nie, navyse ked tvrdi ze ho mali laboratorne urobene. Ale beton nad oknom zatepleny vencovkou + 8cm styrodurom, alebo v este nedajboze v tom kastlik pre exterierovu zaluziu ci roletu, to uz je problem.
Odpovedať
my máme postavené z ytong lambda IQ 450 bez zateplenia, všetko OK
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@bellabeth ak sa možem opýtať, aku omietku ste davali zvnutra a zvonku?
Odpovedať
@veronika193 z vnutra baumit sadrova a z vonku tiez baumit, ale to bol specialne baumit vhodny na murivo bez zateplenie, presne si uz napamatam
Odpovedať
@bellabeth vacsinou sa davaju zvonku potom baumit termo omietky. Ďakujem ti za info 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Len tak pre info. ako to je v A0 s Ytong Lambda ? Je potreba davat napr. solar panely alebo tak,aby vysiel vypocet na normu?
Odpovedať
Profilova fotka
Mur bez zateplenia = rosny bod v murive.
Odpovedať
@budix ja osobne nerozumiem tvojim myslienkovym pochodom ta radsej das za solar 5x viac ako zateplit murivo ??? pise sa rok 2021 a norma je A0 !!! takze ani najlepsia hypeultrarsonic ytong tvarnica nesplna podmienky, to iba vyrobcovia maju iluziu a sen to splnit aspon v labakul, ale pozor realita neni labak !!! no ale holt kazdemu ine je s huri dano 🙂 niekto da lacnu tehlu a zatepli ju 20 cm EPS neo stvorak stoji cca 35,-, dakto ytong 30cm plus 20cm EPS / stvorak stoji cca 50,- /a niekto nezatepluje a stvorak ho stoji s tepelnymi mostamoi 75 - 90,- eur a potom sa tu vytesuje ako super to urobil, bez nakladov na zateplenie, a kuri krbom a ma spotrebu vacsiu ako ten prvy manik co kuri bez krbu, snad krb je ten posledny zufaly cin ako usetrit na kureni !!! presne ako aj robota je ten posledny zufaly cin ako zarobit prachy !!! bo od roboty este nik nezbohatol a presne tak isto ani s hrubym murivom bez zateplenia !!! no ale na to staci snad aj matika, z I. stupna ZS aby logicky zmyslajuci clovek zistil, ze je to blbost !!!
Odpovedať
Profilova fotka
@budix To že obvodová konštrukcia splní požiadavky normy je jedna vec ( ten najhrubší ytong lambda 550 to zvládne aj bez zateplenia ) ale to ti ešte nezaručí že dom bude v potrebnej energetickej kategórii na to treba splniť aj iné podmienky akurát takto všeobecne sa nedá povedať čo musí alebo nemusí dom mať, to treba riešiť na konkrétnom projekte.
Odpovedať
@kavar Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, my ideme stavať z tehly 30 + 20cm zateplenie. Pýtal som sa "len pre info.", známý si to obhajuje ako "zázrak" , že nemusí dávať drahý polystyrén, bude vykurovať s peletkami... nenašiel som žiadné recenzie na Ytong Lambda v A0. Mne to prislo hned ako blbosť,keby to bol taký zázrak,tak do toho ide každý..
Odpovedať
@budix to bude tými peletkami, nie stenou preto mu to vyšlo 🙂 keby tam dal napríklad TČ už by mu to vyjsť nemuselo. Ale holt tak sú nastavené pravidlá, čo na tom, že zrovna peletky aj keď sa tak javia až tak ekologické nie sú 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?