Veniec na ytong lambda 450

Zdravim. Mam obvodove mury 450mm otazka idelne spraveny veniec v projekte je 30cm beton na veniec zateplenie bez udania cm a vencovka. Pisane zvutra von. Budem to mat zasalovane ked to budem robit . staci ked dam 30cm beton a 15cm polystyren ? Eps alebo normalny? Alebo aj yton z vonka mam davat. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@tom1tom urcite daj z vonka na veniec aspon 5cm xps
Odpovedať
EPS je normálny, ten druhy tvrdeny je XPS asi to si myslel. Ides zateplovat z vonku mury?
Odpovedať
@andrejito_zemanito nie bez zateplenia
Odpovedať
Profilova fotka
@tom1tom tak to si len na zaciatku problemov....zateplenie riesi vela detailov, ktore inak tazko odstranis. Koli comu nechces zateplenie?
Odpovedať
@muska414 lebo mam 45cm ytong a niesom zastanca zateplenia. . Koli tomu som zvolil 450 lambdu. Svokor 10r dozadu staval z 375 mm bez zateplenia a ziadne problemy nema . Naklady pri 150m2 uzitkovej ma 60e za plyn.. takze nemal som o com rozmyslat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tom1tom Ja mám dve veci, tá 450 lambda má na dnešné pomery dosť slabé parametre, to si dostal stavebné povolenie teraz na taký dom alebo je už staršie, mne to vychádza aby obvodová stena splnila dnešnú normu mala by byť bez zateplania s Ytonglu lambda 550. Čo sa týka toho venca tak sa riaď tým čo je v projekte.
Odpovedať
@martosko minuly rok som dostal stavebne.
Odpovedať
@tom1tom tepelný odpor venca nesmie byť menší inak budeš mať problémy. Tvoj izolant venca musí mať skoro odpor steny , lebo betón nemá skoro žiaden. Podľa toho si zvoľ hrúbku a druh izolantu. Vencovka ti tam už Podľa mňa nevojde.
Odpovedať
Profilova fotka
@tom1tom ako nechcem ta odhovarat alebo co ved kazdy nech si spravi ako sam chce. Len su iste detaily ako sokel,veniec,okna atd ktore vedia vytvorit tepelne mosty, 60e za plyn je super no mozno to mohlo byt 40e 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?