Ytong Lambda 450 bez zateplenia - názory

Profilova fotka
Kto ma ytong lambda 450 bez zateplenia. Rady a skusenosti. Dakujem. Prosim bez nazory so zateplenim
Odpovedať
@matteo2018 tak čo potom riešiš máš čo si si vybral bez ohľadu na tepelný odpor
Odpovedať
@matteo2018 ja mám dom z lambdy a som veľmi spokojný. Zatepľovať som nechcel tak vybral som si to. Keď ti to kvalitné urobia tak není problém a ver že odporcov máš veľa a všetci tí budú kecat a chváliť to čo majú oni az mi smiešne bolo už na konci keď vychvalovanie svojho a kritizovanie iného už bolo ako slovenský šport :-D :-D a tých reči o zatepľovaní som si vypočul ach jaj, najlepšie by bolo niektorým zatepliť aj okná a nechať im len taký mini otvorik kde by vychádzali von :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@matteo2018 nemám Ytong ale Porotherm bez zateplenia. A náklady na kúrenie lepšie ako poniektoré domy podobného rozmeru zateplené ,ako náš bez zateplenia
Odpovedať
@poliacik321 ako to vieš porovnať? každý dom má úplne iné podmienky, musel by si porovnávať úplne identické , rovnaké umiestnenie na svetové strany i geograficky, rovnaké vonkajšie teploty i rel vlhkosť, rovnaké pasívne i aktívne zisky, len jeden bude nezateplený a druhý zateplený s iným pomerom múru a zateplenia a potom vynes rozsudok, ináč bude vždy obhajovať ten svoj, jeden preto že pomohol k zisku predajcu Ytongu , či tehly a druhý zas za izolácie
Odpovedať
@matteo2018 mame dom z ytong lambda 375, obyvacku, kuchynu a terasu (velke presklenie) na juhovychod, stresne okna juh. Nezateplene, okna od ulice 3sklo, do dvora 2sklo..co sa tika vlastnosti kvadra, v zime vyborne, spotreba nizka, tepelne zisky na oknach vzhladom k orientacii domu vyborne. Vacsinou kurime len v noci alebo az nad ranom. Takze myslim, ze 450 bude o nieco lepsia. Problem vsak nastava v lete, po par slnecnych dnoch je kvader horuci a mam pocit, ze zijeme v saune :-D polystyren by bodol, hlavne v lete, aspon na juznej strane, zial kupili sme nezatepleny dom, keby nieje dokoncena fasada a ostatne veci, aspon 10cm by som dal
Odpovedať
Profilova fotka
@matteo2018 mam sice postavene s tehly ale ked som si robil cenove ponuky tak priamo ytong navrhoval uzsie murivo a zateplenie multiporom lebo inak im nevysli hodnoty steny s projektu Takze pozri do projektocej dokumentacie aky tepelny odpor ma stena a potom sa rozhodni dalej
Odpovedať
Profilova fotka
@matteo2018 pre laika laicka odpoved, kolega ma ytong bez zateplenia 100 m2 plati plyn (cisto kurenie, na vodu ma solar) 50 eur mesacne a to ma este aj krb kde si prihadzuje,, ja budem mat zatepleny dom 165 m2 a naklady su vypocitane na 30 eur mescne ale v elektrine, v plyne by to bolo 10 , a dom 1.5 x vecsi
Odpovedať
Profilova fotka
@pondelok8 alebo do jaskyne by mohli ist.
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze ne kazdemu ide o usporenie na plyne. Pytal som sa na naklady mesacne????
Odpovedať
Profilova fotka
@poliacik321 lebo pri kazdej debate bez zateplenia povyskakuju spoza polystyrenu vsetci a zmetu to pod ciernu zem toto sa mi nepaci tu. Odpovedam a zapajam sa do diskusie na danu otazku a oni to vzdy zmenia na zateplenie ale na to sa nikto nepyta.
Odpovedať
Profilova fotka
@dzamino ale ako sa sprava polystyren po rokoch k tomu sa este ziaden tu odbornik nevyjadril. Budem mat podlahovku a tepelne cerpadlo, rekuperaciu a tepelne cerpadlo aj chladi od podlahy a rekuperacia urobi zo vzduchom co treba. Ale tu pre kazdeho je najpodstatnejsia vec zateplit polystyrenom.
Odpovedať
Profilova fotka
@matteo2018 ved prave ze si sa nic neopytal ,, myslel som ze ti trochu pomozem, ale vidim ze nie
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jblaze aky ma ytong? Ake okna, dvere, kurenie, kotol, na kolko vykuruje? Kde sa nachadza dom? Pre tvoj dom ta ista otazka. A este ake zateplenie? A aj tak sa to neda porovnavat
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze otazka je na samom vrchu skus si ju este raz precitat
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx presne tak vobec nevie co budem mat ake kurenie atd ale hned bum zateplovat a zateplovat....
Odpovedať
Profilova fotka
Tu sa nemoze nieco clovek opytat co opozicii vadi. Vsetci su jak politici. A kazdy otoci otazku na inu. Pytal som sa kto ma ytong lambdu 450 ani jeden nenapisal ze ano mam ......
Odpovedať
@matteo2018 Ak budes mat TC, nebudes mat problem to relativne lacno vykurit tak ci onak. Vacsi problem budes mat s prehrievanim v lete, ale nepises, kde stavias. S chladenim podlahou by som si nerobil prilis iluzie. Stenove alebo stropne, to je iny sport.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix stavam na vychode. A rekuperacia mi neurobi nic s tym vzduchom? Ved preto je otazka kto ma taky ytong ale tu asi nikto tu su vsetko majstri od polystyrenu.
Odpovedať
@matteo2018 ja by som ti odporucil dat radsej ytong lambda 500 yq, a poriesit vsetky tepelne mosty a nemusis zateplovat.
Odpovedať
@matteo2018 tu nie je parlament každý môže mať svoj názor, no polož si otázku ináč, aký bude výsledný rozdiel ak to nezateplím a ked zateplým,najskôr ale o tom veľa naštuduj, za 1 náklady na stavbu rovnako širokého múru budú len pri ytongu, či tehle podstatne vyššie ako za rovnako široký múr s izoláciou, porovnaj cenu za m3 ytong a polystyrén alebo inú izoláciu, trvá to ale dlhšie, musí sa robiť oveľa precíznejšie, zatepliť celú obálku domu od podlahy cez fasádu , vhodný výber okien a umiestnenie až po povalu,ak bude v jednom mieste horšia izolácia zbytočne budeš izolovať napr fasádu lebo napr, cez povalu ti unikne oveľa viac tepla ako cez zateplenú fasádu a tepelný odpor bude isto vyšší pri izolácii, takže je rozdiel následne v platbách za energiu a teraz môžeš oponovať
Odpovedať
@matteo2018 k tomu ako sa polystyren sprava netreba vyjadrenie tunajsich odbornikov. Kazdi vie, ze polystyren sa "vyparuje" a posobi na dome ako parozabrana, je vsak oproti mineralnym a inym materialom najlacnejsi. Samotny kvader sa v lete rychlo prehrieva, a ked nezatemnis cely dom, a cerpadlom nebudes tlacit do podlahovky lad (co je uplne super pocit chodit po tom) tak dom nevychladis. Ale to je moja osobna skusenost z 375kou, 450ka mozno vydrzi o dva dni slnka naviac :-D aj ked boli by prospesnejsie skusenosti ludi, ktori splnaju tvoje parametre.
Odpovedať
Profilova fotka
ved to ze ja sa pytam na skusenosti ludi ktori maju to co som sa pytal. Ale to je ako na trhu nemam ytong 450 tak vam ponukneme iny a k tomu si dajte polystyren. Asi tak.
Odpovedať
@dzamino Chladenie podlahovkou je všeobecne slabé. Kúp si klímu za pár drobných. Teplo sa ti možno tlačí dnu cez strechu a otvorené okná. Obávam sa že to nevieš odborne posúdiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@dzamino mas ytong450? rekuperaciu? tepelne cerpadlo? ak ano tak mi posli z meteostanice foto v lete, Dakujem
Odpovedať
@matteo2018 Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Polož si otázku čo od toho očakávaš, a podľa toho sa rozhodni. Vypíš si po prvé, po druhé... chcem to a to. A potom si porovnaj vlastnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@matteo2018 aku ocakvas odpoved ci im plesnivejurohy alebo ci vela prekuria alebo co ? Pretoze kazdy dom je iny kazdy inak kuri kazdy mame rad inu teplotu a to vsetko ovplyvnuje samotny pocit s domu je malo ludi co stavaju bez zateplenia a su tu na ms Ak ako sa byva ti myslim odpovedal @dzameo Ak chces napisem ti byval som 9rokov v byte s ytongu bez zateplenia v lete horko a v zime "vysoky" ucet za plyn tiez to bola nejaka lambda 38 v robote stavba s porobetonu po 3 rokoch ju dali zateplit nie kvoli zime ale kvoli teplu v lete a ked sa ti ten dom zohreje dlho trva kym vychladne Chladenie podlahovkou ak vies chlad nestupa hore cize budes mat studenu podlahu ak nemas poschodovy dom tak ti to nic neprinesie ak by si mal poschodovy tak pustis chladenie hore a dole budes mat prijemne jedine kedy by to malo vyznam ked by si mal vyduchy rekuperacie pri podlahe aby takto vyrili vzduch
Odpovedať
@matteo2018 kontroloval som dva podobné domy bez zateplenia termokamerou. Jeden je postavený z Ytong Lambda neviem akej hrúbky a žiadny tepelný most som odvonka nenašiel. Je spravený výborne. Druhý je zo sivého Porfixu a obvodové múry sú hrubé 500 mm. Tento dom má kopu tepelných mostov, hlavne na snímkoch svietia základy, preklady a železobetónový strop. Môj názor na pórobetón bez zateplenia teda je, že ak to má byť postavené poriadne, treba sa riadne vyhrať s detailami
Odpovedať
@matteo2018 co ocakavas od rekuperacie v lete? mam rekuperaciu ale teda som nezbadal, ze v lete chladi... Budes mat TC, rekuperacka cez zimu co to zachrani. Ja mam druhu zimu nezateplene, mam murivo 300 PorFix, elektrokotol, rekuperacku, zemny register. Teplota v interieri nadstavena na termostate na 23°C. Nemam este dokoncenu zonovu regulaciu. Kotol dnes zapol rano o siedmej na dve hodiny. Vcera rovnako.
Odpovedať
@megdesign V duchu toho co pisu vyssie.... A kde stoji stavba? Kolko m2 mas presklenia na akej svetovej strane? Ake okna? Aky sklon ma strecha? Dom je v zastavbe, alebo osamote? Kolko vas je v domacnosti? (per clovek sa pocita 500W tepelneho vykonu) Ako casto pustas umyvacku? Pracku? Susicku? Kolko sa u vas denne vari? Na kolkych horakoch? :-D Pustate si plnu vanu raz dvakrat do tyzdna, alebo ste vyznavaci otuzovania studenou sprchou? :-D Vsetko co chcem povedat - jedna vec je lrepocet TS budovy, druha lokalita, tretia vetranie/kurenie (to uz ciastocne suvisi s navykmi uzivatelov),stvrta zivotny styl obyvatelov. V stavebnictve sa drzis vypoctov, cize navyky obyvatelov nevies odhadnut. Preto info kolko prave Tebe bezi kotol je uplne irelevantna. Aj TS bez presneho popisu stavby. 300mm porfix je asi ako "modre auto" ;-)
Odpovedať
@kejsix urcite ano. Ale aka otazka, taka odpoved.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?