Ytong Lambda 375

Zobraz úvodný príspevok
Máte prosím niekto skúsenosti s týmito tvárnicami? Je potrebne aj zateplovanie pri použití tejto hrúbky? pomohol by nam niekto vypocitat cca pocet kusov tvarnic na hrubu stavbu? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@luciana1977 375
Odpovedať
Profilova fotka
@madein1974 to je velmi slusne na tak velky barak ! Ak dobre pocitam to je nejakych 50kWh/m2/rok. Aj ked tie zimy su teraz take letnejsie :)
Odpovedať
@madein1974 dakujem, cize to iste ako mame na projekte my :-) konecne nazor niekoho kto s tymto materialom "zije"
Odpovedať
@radopp vies co je este dobre na dobrom izolovani? Za "drahe tisice". - nerobil som pripojku na plyn - min 1500 eur - nerobil som komin - Schiedel Absolut mi nacenili na 1400 - nerobil som krb, kachle ani pec - tu su ceny rozne, ale krb aspon 2500 - nemusim volat kominara - nebojim sa vyhorenia cez komin, nemusim sa natahovat s drevom - cele kurenie do domu ma stalo asi 2300 Eur - s 10 termostatmi pre kazdu izbu - nemusim robit revizie plynoveho kotla - spotreba elektriny vychadza ako bola vyratana - cca 800 Eur (6.5 MWh) rocne pri 147 m2 uzitkovej plochy - inak na porovnanie .. sused asi 300 m odo mna.. ma bugavlov cca 100m2, s vodnou podlahovkou a na to elektrokotol, ale dennodenne nalozi do krbu - zhodou okolnosti ma Y.lamdu bez zateplenia a za elektriku plati cca 800 Eur, ale to fakt pred odchodom do prace nalozi do krbu a po prichode opat... - a druhy sused ma dom asi 200m2 poschodovy, tiez Y. lamba bez zateplenia, sem tam krb ale ma TC a tiez plati cca 800 Eur.
Odpovedať
@mr79 Kondenzačný plynový kotol nepotrebuje komín. Revízie kotla netreba robiť, stačí ho skontrolovať raz za rok, a majiteľ to dokáže sám. Polystyrén nepripraví teplú úžitkovú vodu. Nestačí sa sprchovať raz za mesiac. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79 ono je to stale o tom kto je ochotny kolko zaplatit za kurenie :). Pokial to robi vedome je vsetko v poriadku.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj ano som velmi spokojny. Slnko robi vela kedze sme na juh. Prvy rok sme platili 70 no potom nam znizili zalohy a teraz super. Je jasne ze keby bola poriadna zima 2-3 mesiace tak platby su vyssie.
Odpovedať
@radopp Revízie kotla netreba robiť, stačí ho skontrolovať raz za rok, a majiteľ to dokáže sám - teraz budem sprosty... ale naco chodi zena na kontrolu.. skontrolujes ju tiez doma nie? Bavime sa izolovani a nie o priprave TUV. Inak ja mam doma 2 male decka, co sa radi cvachtaju... a predstav si aj ja i zena sa umyvame.
Odpovedať
@mr79 Preventívne prehliadky u doktora sú iba biznis. Nič neriešia. Nie je to prevencia.
Odpovedať
@radopp Preventivne priehliadky nie je prevencia - to je fakt hlboka myslienka. Ty fakt udivujes. Sungit, somatex, pyramidy a pod... co riesia? by som povedal ze tamto je biznis.
Odpovedať
@mr79 Neviem čo je to šungit, vyjadroval som sa k orgonitu.
Odpovedať
@luciana1977 zase sa to tu zvrhlo tym nespravnym smerom. clovek by si mal uvedomit 2 veci: 1) lacne energie su docasne 2) najlacnejsia je energia, ktoru nemusim spotrebovat pokial mate pocit, ze zateplenie nejako uskodi vam, alebo vasmu domu a vami vybrany material splna technicke normy platne od 1.1.2015, nenechajte sa prehovorit na nieco ine, lebo si to budete vycitat. vy musite byt ako prva presvedcena, ze to chcete tak, ako chcete. mne sa napriklad zapacil dom bez stien, len z dreva a polystyrenu. lacny pasivny. no priatelka mi povedala, ze s malou do takeho domu nevkroci. tak budem stavat z VPC (Silka od Xelly), aby som doma zabezpecil pocit stabilneho domu. zateplim a poriadne, aby som bol otrokom len banky a nie banky, plynarov, elektrikarov a podobne. zaujala ma vasa veta, ze chcete dom, ktory dycha. preco? zazil som si "dychajuci" byt v Amsterdame. kamaratovi v podnajme tak tahalo, ze na jesen sme museli vo vnutri chodit v dlhych rukavoch a spat v spacaku tiez v dlhych rukavoch. nevykuril. podobne skusenosti maju kamarati z ameriky a australie, kde ich drevostavby dychaju. v lete maju cez 28celzia vo vnutri, v zime aj pod 12. dychajuci dom nie je nic ine, len taky, ktory vykuruje aj okolie. je to obrateny princip otvorenej chladnicky. ta ochladzuje okolie a pre zachovanie spravnej teploty potrebuje daleko viac energie. podobne je to s domom, ktory dycha. zrejme sa bojite plesni. tie vsak mozu vzniknut aj v dome, ktory dycha. je to o vlhkosti a vetrani. pokial budete pravidelne a spravne vetrat, plesne nevzniknu. lenze vacsina ludi si otvori vetracku a mysli si, ze to musi stacit. pritom je to najhorsi sposob, ako vetrat (otvorena chladnicka). vetrat treba bud cez rekuperaciu, alebo narazovo prievanom - otvorit okna dokoran a nechat vymenit vzduch co najrychlejsie. nech sa rozhodnete akokolvek, konzultujte svoje rozhodnutie s profesionalmi. nehovorim o predajcoch materialu, ale o projektantoch, kurenaroch a podobne. drzim palce pri vybere.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@luciana1977 či treba zatepliť? v projekte máte vyrátané, koľko prekúrite - ak ste spokojní, tak netreba
Odpovedať
Profilova fotka
@luciana1977 Spracovávame cenové ponuky a výpočty na našich webových stránkach, kde nájdete príslušné kontakty. S pozdravom technická podpora Ytong
Odpovedať
Prosím Vás ešte k tej Lamde, bdueme mať problem s podomietkovými žalúziami, ked nechceme zateplovať ? Dakujem
Odpovedať
@amsandra7 samozrejme, kedze kastlik, kde budu schovane bude vytrcat na stene cca 15cm
Odpovedať
Profilova fotka
@radopp reagujem na odpoved luciana1977.ak budeme kúriť drevom stačí nám lambda 375 bez zateplenia? aký je tam rozdiel v tom že sa kúri drevom alebo plynom? dakujem
Odpovedať
@22petruska Počíta sa rozdiel nákladov na vykurovanie domu pri nezateplenej a zateplenej stene. Sú na to programy, ručný výpočet je zdĺhavý. Obvykle vychádza rozdiel pri plyne 10 eur/mes, pri dreve 5 eur/mes. Neviem za koľko kupujete drevo, ani som nevidel projekt vášho domu. Zatepľovanie vašej steny stojí orientačne 30 eur/m2, môže spôsobiť problémy (kondenácia, mravce, opadávanie), je finančne nenávratné, a je to strata času.
Odpovedať
@radopp Ake zateplenie stoji prosim ta 30€? Nejaky vesmirny material? Kubik EPS stoji max. 50€, cize 10cm stoji 5€/m2 + lepidlo. Tazka matika? Alebo si myslis, ze by chcela davat este na tu lambdu pol metra EPS? @22petruska Lambdu vraj netreba zateplovat, necitas letaky od Ytongu? ;-)
Odpovedať
@matorado Netroluj. Myslíš si že to bude robiť sama? Práca stojí 15 - 20 eur/m2.
Odpovedať
@radopp Komplet praca na zatepleni + fasada stoji 12-13€. Je v tom vsetko: lepenie EPS + kotvenie rohy, sietka, kleber, penetrak, omietka silikon. Tak uz vies, co je to "trolovat"? Ani sa ti necudujem.. =-) .
Odpovedať
@matorado Dobre, tak práca 12 €/m2 + polystyrén 5 €/m2 + ostatné veci 3 €/m2 = 20 €/m2. Ok? Pri 100 m2 stien to je 2 000 €, úspora na dreve 60 €/rok, návratnosť 2000 : 60 = 33 rokov = kašlať na to. Len 10 cm EPS nespôsobí kondenzáciu vody v murive?
Odpovedať
@bozsky_kaja a ostatní: Prečo si myslíte že energie sú lacné a ich cena je dočasná?
Odpovedať
@radopp Co to zase meles??? Zas si mylis pojmy a dojmy a napriek tomu, ze som na teba uz nechcel reagovat, zase musim.. Radis ludom nerobit fasady? To chces na omietku pocitat navratnost? To som tu este nevidel.. OK, vsetci co kurite drevom, nerobte omietky! :-D :-D :-D @22petruska Prosim ta, radopp je tu taky miestny maskot.. On tu teraz bude cely tyzden vypisovat chmuliny, lebo vonku prsi. Nevsimaj si ho.. Fasada silikon so zateplenim 15cm EPS stoji NAKOMPLET okolo 30-32€/m2. Z toho naklady spojene len s EPS (material+robota) su max. tretina. K tejto teme koncim...
Odpovedať
@matorado Tak bez omietok a 15 cm EPS to bude 18 eur/m2, návratnosť 30 rokov, čo je tiež na figu. Tvojich 5 eur/m2 + lepidlo bolo zavádzanie. Nedokážeš si priznať omyl a rozčuľuješ sa.
Odpovedať
@radopp 1) EU tlaci staty do zelenych energii, ktore su vyrazne drahsie, nez atom a podobne. Stat ich dotuje, co vsak nebude robit vecne, takze porastie cena s podielom zelenej energii na celkovom mnozstve. 2) Merkelova a EU tlacia na zatvaranie atomovych elektrarni po roku 2020. To znamena, ze po ich zatvoreni prudko narastie cena za elektricku energiu. 3) Elektricka energia do domacnosti je vedlajsi produkt tovarni. Pocas priemyselnej revolucie sa neoplacalo vypinat elektrarne na noc, tak dotiahli elektriku do domacnosti. Cim menej tovarni je v okoli, tym mensia potreba na strane ponuky vyrabat, tym viac bude treba setrit na strane domacnosti. Preto aj LED svetla a dalsie technologie. No aj tak pride bod, ked bude menej tovarni, menej elektrarni a ludia budu platit viac. Vsetko si to zrataj, vynasob a vydel a potom ti to dojde.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?