Ako sa býva v dome z Ytong Lambda 375 bez zateplenia?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ano, viem, tém o ytongu je veľa. Lenže mňa nezaujíma názor tých, ktorí stavali z niečoho iného - je logické, že budú preferovať to svoje. Zaujíma ma názor ľudí, ktorí si vybrali ytong lambda 375 bez zateplenia. Chcem počuť ich názory a ako sa im býva a tak. Ďakujem a nenadávajte na mňa veľa :) pekný dník
Odpovedať
Profilova fotka
Ked to bude nutne tak si klimu dam a to iste plati aj o zatepleni. Ked pride nato ze bude velmi zima zateplim, ale zatial to nepotrebujem tak to neriesim.
Odpovedať
@pivec Pasiváci pri -15°C normálne kúria. Iba ak je cez deň slnečno, vtedy vypínajú. Ja som rátala s -12°C (naša oblasť), ale je to zle, lebo pasívne domy by mali mať menšiu výpočtovú teplotu pre TS než bežné. Niektoré výpočty sú ešte v plienkach. Ale som rada, že uznávate náskok pasivákov, čo sa nepotrebovania kúrenia a klímy týka. (Ale ak je blbo navrhnutý pasív, prehrieva sa aj v r. 2011 - bez ZR určite.)
Odpovedať
@blacksr Toz naskok mate. Ale ci to staci na najblizsich 10-15rokov je otazne. To ja ked sa pustim do stavby pasivaku, tak odpor steny nebudem mat nizsi ako 16 a okna nebudu nic horsie ako stvorskla. Len neviem co s tou podlahou, neviem jak ju vymysliet. Pretoze ten pocit chodenia po podlahe teploty asi 25C je uzasny. Ked vonku vyjde slniecko a nekurime, tak mi to normalne vadi. 21C a menej je na podlahu jednoducho malo.
Odpovedať
@mischo A čo je to nutné? Myslíš keď budeš pri telke v obývačke popíjať kávu a ona ti urobí monokel, keď ti zamrznutá vypadne z hrnčeka? :) Alebo zvýšené výdavky za spotrebu energie? Tie máš už teraz vyššie než tí, čo zateplili. Nejde ani tak o to, ako zima je vonku. Pasívny dom má zmysel vo Fínsku i v Taliansku. Tam i tam sa stavajú a nie preto, že nevedia čo s peniazmi, ale preto, že sa im to oplatí.
Odpovedať
Profilova fotka
@geroj Moje inkaso je 80 eur za elektrinu a tolko aj spotrebujem a som spokojny. A nic mi nemrzne, zvlastne ked nemam zateplene :-D
Odpovedať
@mischo a kolko este vyrigas za elektriku na tu klimu potom? A filtre, cistenie,,
Odpovedať
@mischo Tak keď si spokojný, nedbám. Inkaso za drevo platíš koľko? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@geroj Nic , len namahu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@geroj hmm..co vies o Taliansku?Ja dost talianov poznam, aj technikov..... A ti poviem, ze som konkretne od Talianov dostala otazku, ze co to davame na sidliskach na tie domy, a co to s nimi robime ??? ze co je to biele ( akoze EPS)...že to este nevideli :-D oni nezatepluju..... casto ani nemaju kurenie v bytoch, len na severe Talianska .. takze ta potreba asi nebude realna .....
Odpovedať
@mischo tak to hej, keby mám ja na dvore les, tak som tiež spokojný. A syna drevorubača teda ešte :) @katrin21 len toľko, že aj tam sa stavajú pasívne domy :) A aj u nás je dosť takých čo sa pýtajú čo to tam kto dáva, načo to je. To ešte neznamená, že to je zle a že sa to tak nemá robiť :) V taliansku je pravda iné podnebie a tak pre dosiahnutie pasívneho štandardu nie je potrebné sa tak hnať za čo najvyšším odporom steny pri čo najnižšej hrúbke a teda ani nutne lepiť po stenách to biele :) Pasívny dom ale nie je len o nenutnosti kúriť, vlastne o nej nie je vôbec, ale o udržateľnom životnom štýle, čo znamená minimalizovať výdavky nie len za kúrenie, ale i klimatizáciu, čo bude v taliansku asi diskutovanejšia téma, keďže aj u nás sú ľudia, ktorí sa bez nej neobídu. A ako vieme, cez stenu pasívneho domu nejde teplo von, ani dnu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@geroj veru tomu, ze tam sa nezatepluju velmi ani novostavby.. nehovorim, ze nikto tam nema pasivny dom, ale je to mozno 1 z tisica.... alebo aj viac....
Odpovedať
@katrin21 ale veď ak čítaš tieto fóra tak vidíš, že ani u nás veľmi nezatepľujú ani novostavby :) a pasívny dom tu má... no možno ich bude už viac ako 5 certifikovaných, nemám prehľad, tak jeden z milióna by bolo prehnané, ale k stotisícom sa to blížiť bude :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mazuk A pri akej vonkajšej teplote mate tých 21 stupňov dnuka?to by ma zaujímalo tiež staviam dom s Ytongu Lambda tak ma to zaujíma Ďakujem
Odpovedať
@maros121976 a čo ti pomôže taká informácia? Povedzme že pri -20. Možno má dom 40m2 a ty 200, takže tebe určite nebude stačiť kúriť toľko ako jemu. A možno máte obaja 100, ale on má krb s výkonom 50kw a za tie 4 hodinky tam spáli pol kubíka dreva a ty budeš mať s výkonom 10, tak to opäť nebude to isté. Ach... nejaký som nevrlý už dnes večer, idem teda spať. Chcel som tým len povedať, že treba porovnávať porovnateľné a teda v tomto prípade zistiť tých čísel trochu viac.
Odpovedať
Ja nebudem Lambdu zateplovať - peniaze ušetrené na kúrení zarputilí zateplovači minú na iné sprostosti. Doma sa trasú aby ušetrili ročne 300 éčiek na kúrení oproti nezatepleným a minú ročne raz tolko napríklad na cigarety. Proste by ma zaujímalo či tak šetria na všetkom. Ale ja hlavne neviem , či tie megakubíky polystyrénu sú dobrým dedičstvom pre budúce generácie -asi niečo také ako eternitové strechy.
Odpovedať
@akvi hmmmmmmmm , lambda a nizkoenergeticky dom ....to tu každý píše ako profesional :-S .... prosim kto chce radu prečitajte si prispevky " pr " . Ostatne tiežnazory su skor na pobavenie....
Odpovedať
@akvi - kto nezateplí musí vynakladat viac energie a menej šetrí životne prostredie.... to sudruhovia na východe ešte nevedia :-) ale na zapade kapitalisti už ano .........
Odpovedať
Profilova fotka
@geroj keby bolo ze 10x paci tak ti dam :D @katrin21 a Opytal sa ta niekedy talian, ze preco ich volaju po svete, ze ty TALIAN :-D
Odpovedať
:-)
Odpovedať
@poliacik321 no vyzera to že tu niekto predava zateplovacie systemy a oproti fime mu stoji firma xella ktora predava lambdu :-D :-D :-D kazdy nech si da co chce, aj tak si budem stavat z ytongu, samozrejme ze sa rozhodnem podla ceny, ale o zatepleni urcite neuvazujem. mozno tak o 30 rokov ked budem stary a bude mi zima aj cez leto v chorvatsku. have a nice day dudes ;-)
Odpovedať
@robcom tiez pristup :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
pobavil som sa pri prispevku o pocasi,,pani a damy,,,tento rok ledva rucicka teplomera klesla pod -5C, tak naco sa vytesovat ze mam dom v ktorom mi bude teplo po zatepleni na ktore som min 2-3tis eur. ked nam udru mrazy -20...je mozne ze take mrazy som zazil ako chlapec pred 20r a uz nikdy nezazijem,,,moj priatel ma dom na domasi z obycajneho ytongu bez zateplenia a zateplit ani neplanuje,,byva tam uz 3ti rok a vie posudit ci mu to treba alebo nie,,v dome je prijemne v lete aj v zime,,a ze o 10r sa mi vrati moja 3tis investicia? mozno ano mozno nie,,a aj keby,,koho zaujima co bude o 10r,,,?? co bude zajtra je dolezite,,a nie co bude o 10r,,, ja budem stavat z lambdy bez zateplenia,,,
Odpovedať
Profilova fotka
@pat33 neviem či pri dome sa uvažuje tvojim spôsobom. Nič sa ti na nom nevráti na druhý deň. Je to predsa dlhodobá investícia. Aj my nemáme v projekte zateplovať, ale určite budeme, a hlavne strechu, nemienim sa tam v lete uvariť.
Odpovedať
@pat33 a co bude zajtra?
Odpovedať
Tak do terajsieho silvestra som bol za Lambdu, mam za sebou asi vsetke diskusie na temu Lambda, mam projekt na Lambdu a vypocitany matros. Proste hotova vec, nebolo o com. Bol som na navsteve u kamarata, ktory ma lambdu, kury zatial len krbom bez prieduchov a v celom dome bolo teplo, dokonca aj v zadnych izbach. Ked sme zalahli asi o 3 nad ranom, do krbu sa uz neprikladalo a v dome bolo cca 25 stupnov. No rano asi o 9.hod som mal pocit, ze som sa prebudil v chladničke. bolo 15 c. Fakt kosa. Okna su trojskla, 20 cm isover v strope a 10 cm xps v podlahe. Zaver: ytong je slabucky izolant a neudrzi teplo na dlhsiu dobu, vyhodene peniaze.
Odpovedať
Aby som bol objektívny, bývajú prvy mesiac a nemaju fasadu, len sietku a lepidlo a v predsieni im chybaju dvere.
Odpovedať
Švagriná má nezateplenú lambdu. Teplo nie je problém, skôr mi vadilo že bolo počuť každú jednu kvapku dažda ktorá spadla na stenu, nejako sa ten zvuk prenášal, bolo to dosť nepríjemné. My máme zateplenú- 10 cm tehlu a sme spokojní, udržiava teplo, máme v dome ticho... :-)
Odpovedať
moje nervy..... :-N
Odpovedať
@lenka3 Lambda veľmi slabo zvukovo izoluje a aj to je jeden z argumentov proti tomuto materiálu. Keď Ytong, tak potom hutnejší P4-500, 25cm hrúbka zvukovo izoluje lepšie ako 38cm Lambda. Aj akumulačnú schopnosť má o čosi lepšiu. Inak som zvedavý na debaty tak za 5-10 rokov, ceny energií budú rásť rýchlejším tempom ako reálne mzdy, čo sa vlastne deje už zopár rokov. Od roku 2020 by mali byť pasívne domy jediným prípustným štandardom, domy s vyššou potrebou tepla ani neprejdú stavebným povolením. Takže investíciu 2-3 tis. do zateplenia môžeme považovať ako jedno z najlepších rozhodnutí v živote. Samozrejme ako súčasť premysleného konceptu, nie za 5 rokov naplácať izoláciu na Lambdu, čo sa pravdepodobne v prípade mnohých sklamaných jedincov bude diať. A k teplotám. Miernejšie zimy nás síce možno čakajú, ale horúce letá spojené s búrkami tiež. A izolant, ako je známe, nepustí v zime teplo von, a v lete ho opačne nepustí dnu. Takže ak tu budeme mať podľa klimatológov letá aké majú dnes na Balkáne, izolácia ušetrí ďalšie peniažky, ktoré by žrala drahá klimatizácia. Lebo tá žerie energie viac, ako kúrenie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?