Poraďte krbovú vložku do bungalovu 120m?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, viete poradit nejaku dobru overenu krbovu vlozku do tehloveho stvorizboveho bungalovu ako alternativne, doplnkove vykurovanie?
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasekfero paci sa mi ako si napisal ze skusenejsi od teba su taki co sa s vyberom stretli. Poviem ti ze na zaciatku som aj ja bola na tom rovnako a nemala som tusenia kam skocit, koho oslovit, kde pozerat, na co pozerat. Ale po par tyzdnoch skumania, hladania na to prides :) hlavne to netreba vzdavat.
Odpovedať
Profilova fotka
@flamaecol lenze sa boja obratit na firmu, pretoze si myslia, ze ich to bude stat raz tolko ako by si to urobili mozno samy, mozno cez nejakych znamych a podobne. Ale nedochadza im, ze sa velmi rychlo moze stat, ze ak nastanu nejake problemy ze budu musiet burat a robit to este raz, odznovu. A tam tie naklady budu este vyssie. Neviem kde sme my slovaci pri takychto veciach potratili rozum. Preco neuvazujeme trosku logicky ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@filipendo to nie to som zavrhol hned. Ved po takych sa chcem obzerat. Nemam tolko odvahy aby som si trufol kupit vlozku z retazca nejake a sam si ju obostavat. A potom doma vyplakavat ze dalsie peniaze do toho bdem musiet dat :-D @flamaecol to este ja si musim zvazit ze kde ho dat a ako to cele riesit :-S @mimmi74 obcas mam pocit, ze som strasne lavy ked taketo pomerne bezne veci neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasekfero presne o tom hovorim. A co sa tyka vykonu aby som ti trosku pomohol, tak som niekde videl, ze to vychadza cca 1kW by mal vykurit 20 metrov kubickych priestoru. Cize aj podla toto si vies priblizne pozriet aky vykon mas hladat. Hlavne si vyberaj zo serioznych krbarov, ktori presne dodrzia to, co si vopred slubit. Tym myslim hlavne cenu..
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasekfero nemusis byt lavy, to vobec nie je o tom. Jeden sa rozumie tomu, druhy inemu. Kazdy je odbornik na nieco ine ;) ked potrebujes odbornika na krby tak si takeho najdes, nepotrebujes sa ucit ako vsetko to treba, ked on v tom uz ma prax a podobne. A takto je to vo vsetkych smeroch zivota ;)
Odpovedať
@rory13 celkom nerozumiem prečo chcete investovať do kv. keď chcete len alternatívu!.... 120 m2 pri dnešných materiáloch dokážete vykúriť jednoduchým spotrebičom a elektr....alebo plyn sa stane alternatívou, ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@filipendo podla takehoto niecoho sa da naozaj orientovat len tak priblizne a orientacne. Najlepsie je ked clovek ktory sa tomu venuje povie, ze tak na taku a taku rozlohu, vzhladom na pouzite materialy na stavbe domu by ste mali pozerat vlozky s takymto vykonom atd.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
zdar @robco_99 jasne ze sa da podla toho len orientacne alebo vie cca si pozriet aky vykon. Aj ked jasne ze mas pravdu ze najlepsie je dat na zvazenie krbarovi, ze teda taku plochu mam ze aky vykon pozerat. Ale pokial si clovek pozera len po internete zatial ponuky a tak, tak mu uplne staci si vypocitat podla toho co som pisal vyssie, ci?
Odpovedať
Profilova fotka
@filipendo v tom pripade ano, ale clovek by cakal, ze ked uz niekto pozera na internete tak snad si neobjedna hned strmhlav nejaku vlozku z internetu ale pojde sa radsej aj poradit za nejakym krbarom, ktory s tym roky rokuce pracuje. Ale ano ako cisto orientacne info je to v pohode..
Odpovedať
Profilova fotka
@robco_99 lenze ludia su rozni. Najdu sa aj taki odvazlivci, co prilis nevahaju. Povedia si ze ved vlozka ako vlozka a proste nejaku kupia, bez toto aby nieco zvazovali. |-|
Odpovedať
Profilova fotka
@filipendo vdaka ti za varovanie. Nastastie uz mame po tom a krb stoji. Aj ked je sice pomerne teplo, tak sme ho vyskusat museli, nedalo nam to a je to fajn. Moja draha mala z toho krbu asi najvacsiu radost. Tak snad nam bude dobre sluzit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasekfero aky krb mate? teplovodny ci teplovzdusny? nevsimol som si ci si to niekde pisal. Tiez zvazujeme ze by sme si urobili aspon nejaky mensi na prikurovanie pocas zimy len neviem ako to cele riesit. Chcel by som vykurovat cely dom, to znamena ze aj izby na poschodi len mi trosku unika ako to je s prieduchmi dolu na krbe. Mali by byt po bokoch krbu alebo z predu? alebo je to jedno?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@marceliccito teplovzdusny. Ako to je s prieduchmi na krbe? Ako len chces. Niekto ma po bokoch niekto jeden z boku druhy z predu, dalsi iba z predu. Nema to ziadny vplyv na vykurovanie si myslim. My to mame takto.. Ono v podstate by malo ist len o to kade ti vychadza teplo..
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasekfero No, nie je to celkom jedno... Na uvedenej fotke, pokiaľ nie je dielo akumulačné, výduchové mriežky sú poddimenzované (malý prierez vzhľadom na veľkosť ohniska) a výška hornej mriežky rovnako nesprávna (cca 60 cm od stropu) :-|
Odpovedať
Ahojte.Mam k vam taku otazku ked sa tu pise o krboch.Ja uz komin mam antikorovy a chcem vediet ci sa roby niaky otvor aj do steny:Na externy vzduch.A ci to treba teraz kym nemam sete omietky alebo az ked bude krb.Krb mam uz vybrany od 3000 do 3500e.Sak my to budu krbari stavat aj veci co k tomu treba.Ja by som len chcela vediet ci z vas niekto si robyl tu dieru na ten externy vzduch:Za radu diky.
Odpovedať
@reward Treba my niaky otvor do stany ku kominu na externy vzduch teraz este kym nemam omietky:
Odpovedať
Profilova fotka
Kobok spokojnost
Odpovedať
@cowboy1986 To je interier ale ja chcem z externy napriklad z chodby alebo zo schodistia.
Odpovedať
Profilova fotka
@petka456 to neviem posúdiť z toho čo si napísala
Odpovedať
Profilova fotka
@petka456 este raz a pomaly. Ty chces mat krb v obyvacke a externy privod vzduchu z chodby alebo zo schodista? tak?
Odpovedať
@kdaniel Ano mas pravdu a da sa to tak niako vyspekulovat mat krb v obyvacke sak len tam patri a v chodbe mat niaky otvor co by nasaval niaky vzduch.Ci sa mylim ak tak ma oprav ci to tak sa roby alebo sa mylim.
Odpovedať
@petka456 môže byť i s chodby ak nie sú tesné dvere, ak sú tesné okná i dvere musí byť len z exterieru, ak sa ti dá umiestni krb tak aby sa prikladalo z chodby a sklo v obývačke, budeš mať čistejšie
Odpovedať
@tomasekfero ten krb na foto nikdy nebude ako teplovzdušný, pri takých mini otvoroch bude prúdiť okolo vložky málo vzduchu prehreje sa a pripečie nečistoty, otvory sa robia podľa výkonu vložky na také malé otvory treba ventilátor a obostavba je vlastne krabica v krabici
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam v mojom bungalove /drevodom/ od 2008 roku krbovu vlozku Jotul. a zatial som spokojna, ziadna reklamacia.
Odpovedať
Profilova fotka
@petka456 preco to chces zrovna takto riesit s privodom vzduchu k vlozke? ja by som celkovo isiel do externeho privodu vzduchu :-)
Odpovedať
@miggo No sak ano.Mam komin antikorovy postaveny v jednom rohu obyvacky.A chcem rohovu vlozku a rozmyslam dat este aj z chodby externy privod vzduchu.Ale neviem ako to spravit ci niaky otvor dat z chodby a n ten otvor by som si dala niake dvierka alebo nieco aby my to tam skaredo neukazalo preto lebo to mam stupnu chodbu do kuchyne a obyvacky.Alebo my porat ak vies niake jednoduchsie riesenie a ci to tam ma byt alebo nemusi.Ja tu zbieram od vas strechaci iba radu a pomoc.A kazdu radu si vazim.
Odpovedať
@miggo A este my porad ako ist do toho externeho privodu vzduchu.Ako to mam spravit.Diky.
Odpovedať
Profilova fotka
@reward 60cm od stropu? na to je nejake pravidlo alebo ako?
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasekfero tak ma to učili v škole ;-) No, ale nedalo mi, a popozeral som normy, tak teraz už platí 50 cm.
Odpovedať
@petka456 externý vzduch dať hadicou priamo do vložky, musí byť tak konštruovaná, alebo do obostavby, odtiaľ si zoberie i na horenie, znova musí byť na to vložka pripravená, i na cirkuláciu okolo vložky, čerstvý vzduch sa privedie na spodok obostavby k nasávaciemu otvoru v obostavbe sa zohreje a výfukmi sa dostane do miestností, pri chladnutí klesá dole lebo je ťažší a ide znova do obostavby alebo netesnosťami na oknách von, vydýchaný vzduch s CO2 od ľudí a rastlín v noci je tiež ťažší ako čerstvý s kyslíkom, klesá dole a cez vložku prejde do komína, i tak sa dá zabezpečiť výmena vzduchu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?