aké kúrenie do bungalovu ? podlahová plocha 114 m

26. jún 201990

chlapi,poprosím vás,aké by ste dali kúrenie do bungalovu,?podlahová plocha 114 m...ide o okres Zvolen,bez plynovej prípojky,bude to montovaný dom ...za každý názor veĺmi pekne ďakujem...

• ked nemaš plyn ostava ti len tc alebo pelety alebo ked maš rad nachystanie dreva tak spynovaci kotol elektrika je ekonomika samovrazda pokial nebudeš mat A0 ja som za tc na tu spotrebu sa nechytá ani plynovy kotol

• @virnik27  zabudol som doplniť že určite chcem mať v dome kachle...práca s drevom mi celkom vonia,pokiaĺ nejde o 30 m na zimu🙂

• @virnik27  dom by mal byť A1...aspoň tak hovoril projektant...ide o montovaný dom ktorý budú montovať chlapi z oravy....nechcem konkrétne menovať...

• Sponzor fóra
  • @peter2505  len si daj pozor, ze ked zvolis za zdroj pevne palivo aby si nemal 114 m2 minus kotolna 20m2 🙂 do montovaneho domu to akosi nepasuje a este ked je maly... neviem no asi len to TC ostava...

• @peter2505  S drevom je len ostara, navyse v malom dome a na juhu... Ak das kachle tak Ti to prejde a porozmyslaj nad kurenim klimatizaciou, najdes tu na fore o tom vela.

• @peter2505  radsej kachle, s drevom je dost roboty. Aj ked nechapem, preco to nema elektricke kurenie? Nie je tam taka moznost?

• Novy dom a kachle? Drevo? To preco? To by som vobec nechcel v dnesnej dobe, ako su starsie domy, ktore maju plyn normalne a aj krby na zimu, ale to je proste zauzivane a dom ma 100 rokov. Ale novy dom takto? Vobec!

• @kejsix  dom bude realizovaný v okr.Zvolen...v dedine 460 m.n.m....chcel by som krbové kachle a samozrejme aj podlahové el.kúrenie....

• @fruko5 ...áno,plánujem tam dať el.podlahové kúrenie + tie krbové kachle...aj keď v regulatíve sa skór odporúča TČ...na druhej strane tu zase čítam že návratnosť TČ pri montovanom dome je na dlhé roky...naozaj je to ťažké rozhodovanie...

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Zaoberáme sa oblasťou riadeného vetrania s rekuperáciou energie. Poskytujeme komplexné služby a odborné poradenstvo od návrhu až po montáž.
    Kachliarstvo a krby, predaj krbových vložiek, biokrbov, sporákov, internetový obchod, rekonštrukcie interiérov
    • Tepelné čerpadlá
    • Kotly
    • Solárne systémy
    • Krbové vložky

• Podlahové vykurovanie
    • Stenové vykurovanie/chladenie
    • Stropné chladenie
    Články od našich partnerov
    Odstrihnite sa od zateplenia
    Klasicky nadčasová kúpeľňa
    Keď maľovanie a stierkovanie nie je len o estetike
    Archív článkov od partnerov