Má tu niekto skúsenostne s kotlom Vitodens 200-W od VIESSMANN v kombinácií s podlahovým kúrením?

Zobraz úvodný príspevok
Ako prinútim kotol aby mi držal stálu požadovanú izbovú teplotu? Teplota mi skáče niekdy aj 5 C čo je šialene.
Odpovedať
@stokibb ano moze to sposobovat, musi sa dotykat a mal by lezat aj na takom plechovom podnose a tak sa to zasuva aby bol kontakt v co najvacsej ploche o zasobnik v tej jimke.
Odpovedať
@gkrivanek ok teda ale prečo by to malo hrať vplyv keď v danom čase nebola požiadavka na ohrev vody (mam ho len 1x za deň od 15:30 do 16:00) Nie je jedno akú teplotu v zásobníku ukazuje keď nie je požiadavka na kúrenie?
Odpovedať
@stokibb v tom pripade je to jedno a cidlo nato vplyv nema, ale vychadzam z toho ze uvadzas ze TUV nema robit a tebe ohrievalo aj privod do zasobnika. Toto poriadne odsleduj je to dolezite. Skus rano vypnut pripravu TUV na cely den a skontroluj ci sa neohrieva ta rura.
Odpovedať
@gkrivanek presne tak nemalo to robiť ale privod do zásobnika bol tiež ohriaty. Ako keby išlo aj do kúrenia aj do ohrevu. Ok skúsim to odsledovať dam vediet
Odpovedať
@gkrivanek Zdravim, takze odsledovane a navyse som mal to stastie ze to videl aj technik s viessmanu ked sa kotol zacal spravat nestandardne a zaver technikom potvrdene robi to vietor respektive narazi vetra. Technik to aj odborne pomenoval (som si to samozrejme nezapisal) ale kazdopadne poradil ze mam nastavit krivku vyssie a aby nebolo prekurovanie tak nastavit casove okna. Samozrejme ja to tak nechcem a nekupoval som si drahy kotol s nizkym vykonom aby som potom do toho ladoval 36C a viac a riesil to casovymi oknami. Skratka ked pozadovana teplota je v rozsahu +- par desatin dosiahnuta a kotol uz moduluje na 10% a je veterno zacne teplotu vyhanat vyssie o par stupnov ako je pozadovana teplota a kotol sa vypne cize cykluje. Teda otazka je ci je nejaka moznost riesit vyvod dymovodu a ochranit ho pred vetrom.
Odpovedať
@stokibb sposobuje to tlak v dymovode kedy si ventilator automaticky zvysi otacky a tym padom aj vykon kotla a kym sa to ustali a vrati do normalu horak vypne lebo mu vyskoci teplota vody nad nastavenu teplotu. A je tam ozaj na tej streche tak veterno? Aj to vnimas pri prejaveni tychto problemov
Odpovedať
Profilova fotka
@stokibb - zvysenie otacok ventilatora pri dynamickom odpore (vietor....) je klasicke riesenie. Vsetci to tak maju. Ani OEM uroven a PRO level neumoznuje tieto nastavenia menit (vid screenshot z mojho kotla, polozky bez pera nie su menitelne. Mozno natvrdo programatorom vo flash pamati, ale to si na tricko nikto nezobere :).Zaujimal by ma skor tvoj komin, ake mas dlzku/ DN komina? Ako je umiestneny v ramci strechy? Mas nejake fotky? Nepomohlo by jeho premiestnenie/zvacsenie DN alebo nejaka hlavica aby ti nestupal dynamicky odpor vo "vyfuku" a kotol to neriesil prefukovanim komina a zvysenym vykonom?
Odpovedať
@gkrivanek ano bude to na 100% tak ako poposujes. Pocut ventilator ako prida otacky a teplota vyleti. Samozrejme aj vonku je to citelne a pri komine urcite este viac. Navyse mam aj spolocnu stenu domu so susedom ktory ma poschodovy dom teda ne vyssie ako moj komin a preto si myslim ze tam moze nastavat aj prudenie. @mgx dlzka od pivnice po vyvod je cca 7,5m, su tam 3 kolena 90, a najskor tam 100/60 ale pre tento problem sa tam dal 125/80. Umiesntneny je v povodnom komine ktory bol vyvlozkovanu nerezom, do toho vsunuli dany dymovod. Foto skusim dohladat a pripnem...
Odpovedať
@mgx, @gkrivanek prikladam dane foto co som nasiel, ako som pisal. Ked tam bola rura 100/60 tak bola zarovnana s tym krytom, ovalom teda netrcala vyssie. Po zmene na 125/80 ju nechali vyvedenu vyssie nad kryt. Kazdopadne pri oboch pripadoch sa kotol spraval rovnako. Aj od vcera je v BB veterno a kotol sa tak spraval. Neexistuje nejaka ochrana dymovodu proti vetru? Diky
Odpovedať
@gkrivanek, @mgx este jeden dotaz, dnes kedze prituhlo som skusal zvysit ekv. krivku na vyssiu. Aj ked som dal krivku 0,8 co by pri -10C malo davat cca 40C vykurovaciu vodu, vobec kotol neprepocital pozadovanu teplotu kotla a stale tam ostala 35C. Nech som zmenil akukolvek krivku. Samozrejme ked sa oteplilo smerom dole uz pozadovanu teplotu vody meni na nizsiu ccs podla krivky.Len na hor nad 35C nejde. Vypol som aj vplyv vnutorneho termostatu, resetol kotol atd stale to iste. A ked kotol vypol pozadovanu vodu prepocital na 31C po zapnuti horaka znovu na max 35C Viac skratka nechce prepocitat, a teda ani nechce kurit na vyssiu teplotu ako je 35C Cim to moze byt? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@stokibb mozes mat obmedzenu max. teplotu vyk. vody na 35C. Zda sa mi to dost malo, bezne sa dava 45C,ale vselico sa stava. Asi by trebalo prejst vsetky parametre, aj OEM.
Odpovedať
@mgx presne tak V kodovani 1 Topny okruh Max teplota vykurovacieho okruhu. Zmen to na 50C
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mgx @gkrivanek Voda bola nastavena min 20 max 43C zmenil som na 50C co je OEM? Cerpadlo na 100%, vykom kontla na 100% krivka 0.6 bez posunu, vypnuty vplyv vnutorneho termostatu, je -7 a pozaduje vodu 31C aj keby mal podla krivky pozadovat okolo 38C
Odpovedať
@mgx @gkrivanek Voda bola nastavena min 20 max 43C zmenil som na 50C co je OEM? Cerpadlo na 100%, vykom kontla na 100% krivka 0.6 bez posunu, vypnuty vplyv vnutorneho termostatu, je -7 a pozaduje vodu 31C pri vypmutom horaku po zapnuti horaku pozaduje 35C aj keby mal podla krivky pozadovat okolo 38C, skusil som aj krivku 0,8 a 0,9 nic sa nezmenilo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@skusimpomoct dobrý deň, ja mám tiež túto poruchu vypísanu na kotly zapaľovaci automat EB. Tiež by som nerada menila riadiacu jednotku. Prosím vás vedeli by ste aj mne pomôcť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry den. Mam kotol Viessmann vitodens 200 a mi vyhadzuje poruchu zapalovaci automat EB. Co stim by som vedel spravit? Dakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
@911758753 Porucha horáku - opakovaná strata plameňa v priebehu kalibrácie. moze to byt hocico ionizacia, recyrkulacia spalin, plyn (nie je). Pre uzivatela: odblokovacie tlacitko R V pripade opakovania servis. Test/kalibracia,vymena ion.elektrody, prinajhorsom zapal.automatiky.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?