Má tu niekto skúsenostne s kotlom Vitodens 200-W od VIESSMANN v kombinácií s podlahovým kúrením?

Zobraz úvodný príspevok
Ako prinútim kotol aby mi držal stálu požadovanú izbovú teplotu? Teplota mi skáče niekdy aj 5 C čo je šialene.
Odpovedať
@rvs ma tam teplotne cidlo , tieto zostavy vzdy maju. A aj ho tam vidiet. Je to zle nakodovane.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Zdravím vás, viete mi poradit nejaky dobrý termostat ku kotlu vitodens 222-W B2LB128 ? Na cene nezaleži. vdaka
Odpovedať
@dominik98 vitotrol 200 alebo 300 radu pokial nezalezi na financiach. Su bud kablove alebo bezdrotove.
Odpovedať
@stokibb a keby som tento dal ? https://www.alza.sk/google-nest-3-gen... viem to sparovat s kotlom?
Odpovedať
@dominik98 mne tvrdili ze ziaden iny nebude spolupracovat s kotlom len vitotrol....
Odpovedať
@dominik98 uvedomte si jednu vec , to ze mate high end kotol s ktorym ziaden primitivny on off termostat nebude spolupracovat. Vitotrol 300 si dajte Napr https://www.google.sk/search?q=vitotr... Stoji tolko co kondenzacny protherm kotol :)
Odpovedať
@gkrivanek Mate pravdu, kupim ten vitotrol 300 :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahoj.. To nenastavis.. Ja mam kotol vitodens 200 a termostat vitotrol 300.. Bud mi je zima alebo mi tečie po čele.. A servisáka som mal pri spustení hneď.. "ochotného'za za stovku.odvtedy sa neviem dovolať servisáka.. Nemajú čas, majú toho moc.. Babkine peterky som mal nechať, tie nemali taky zvuk ako viessmann bez servisu.Takze,,Moc Drahý Omyl!
Odpovedať
@bungalovka presne tak. Zoberie peniaze a to je ale všetko.
Odpovedať
@jurozb74 ten chňavo co mi ho spúšťal nedokázal ani v záručnej dobe chodiť..absolutna nespokojnosť so servisom.
Odpovedať
@jurozb74 nastavit sa ti da slusne len to chce cas a hranie sa s krivkou.
Odpovedať
@jurozb74 nastavit sa to da az moc dobre len to treba vediet V kodovani prehodit snimanie teploty z miestnosti a riadi sa regulacia podla neho. Vitotronik 200 ma tolko moznosti ako ziadna ina regulacia len tomu treba rozumiet.
Odpovedať
Článok sa načítava...
zdravim vospolok. je niekto kto ma na viessmann Vitodens 200 pripojenu aplikaciu vitocare alebo vitotrol a riadia kurenie aj na dialku? Rozmyslam ze by som si to dal len je nutne dokupit komponent. Pri vitocare je to cez wifi ale pri vitotrole cez datovy kabel ak som spravne pochopil. mate s tym skusenosti? ktora z aplikacii je lepsia atd.vopred dakujem
Odpovedať
@stokibb ja to mam ... je to celkom fajn...ale ziadny zazrak....nedavno to updatli a pridali tam dalsie funkcie ale zit sa bez toho celkom kludne da....
Odpovedať
@marekrv dik ze si sa ozval a ktoru apku vicare alebo vitotrol?
Odpovedať
@stokibb VICARE ... tu druhu som niejako nevedel rozbehat...neviem ci to vobec ide....
Odpovedať
@marekrv ok a potreboval si k tomu vitoconect opto 1 aby to komunikovali medzi sebou ze?
Odpovedať
@stokibb funguje len vicare a potrebujes vitoconect opto 1 ku cena 170Eur. A + v kotolni musis chytat wifi signal Instalacia je jednoducha.
Odpovedať
@gkrivanek dik za info, wifi nie jen problem aspon na telefone alebo notebooku. Je nutne vitoconect opto 1 pripajat na kotol cez kabel alebo komunikuje s kotlom bezdrotovo respektive ci instalaciu zvladnem sam alebo je nutne zabezpecit technika na instalaciu. este raz dakujem.
Odpovedať
@stokibb Na ebay to maš lacnejšie 🙂
Odpovedať
@stokibb odsunies posuvne dvierka nalavo a vsunies optokabel do toho V cka. Je to v navode pekne popisane a sam to zvladnes bez problemov
Odpovedať
@dominik98 nedoporucujem ak uz raz bolo instalovane na niaky kotol s vyrobnym cislom tak to druhy kotol nezobere.
Odpovedať
@gkrivanek Ja som kupil z ebay a spároval som to v pohode s aplikáciou. Ale tak ja som to kúpil aj drahšie. 120 eur som dal myslim.
Odpovedať
@gkrivanek @dominik98 ano nasiel som aj ja v PL na e-shope orientovanom na vykurovaciu techniku cca za 120€ aj s dovozom este porozmyslam
Odpovedať
@gkrivanek inak dnes sa mi po dlhom case znovu objavil moj problem s cyklovanim.za posledne 2 dni 8x start, 20 prevadzkovych hodin. dnes od rana 4:00 do 15:00 zapnutie 23x a 3 prevadzkove hodiny. ziadne zasahy v systeme pocasie je rovnake uz niekolko dni .nerozumiem tomu ale vsimol som si jednu vec a to je ze bola aj citelne tepla rurka nie len na privode do podlahovky ale aj na privode z kotla do externeho zasobnika na vodu aj ked nebola poziadavka na kurenie. ako nahle kotol vypol rurka na privode do zasobnika ochladla. teraz od 15:00 ide kotol nepretrzite teda necykluje a ta rurka tepla nie je. celkom teda tomu nerozumiem ci moze tam byt pes zakopany alebo co toto uz je...
Odpovedať
@stokibb pozri kde mas snimac teploty zasunuty v tom zasobniku. Je 300 alebo 100litrovy?!?
Odpovedať
@gkrivanek zasobnik je 300L od solaru. Jedno cidlo je uplne dole ale to je napojene na solar a potom kotol je prepojeny neviem ci je to 100 alebo 150L vrch zasobnika a iba tuto litraz ohrieva kotol. cidlo tam je na 1 moznej od vrchu. teda na strede cidlo nie je. posielam aj foto
Odpovedať

Odpovedať
@stokibb takze to co vidim ten kabel na obrazku to je cidlo pre kotol?!? Ak ano skus ci je az na doraz zasunute do jimky musi sa dotykat uplne. To len aby sme vylucili aj toto
Odpovedať
@gkrivanek ano ten kabel na 1 obrazku. dal sa dotlacit a taka gumicka bola na kabliku spustena tak som ju zatlacil do zavitu aby kablik drzal zsunuty na doraz. ale myslis ze toto je za tou nazvyme to anomaliou?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?