Problém s kotlom Viessmann Vitodens 100 26kw

Zdravim, vie mi niekto poradit ohladom problemu s kotlom Viessmann Vitodens 100. Kotol je napojeny na izbovy termostat Viessman Vitotrol. V celom dome je podlahove kurenie. Problem je v tom ze po zadani teploty kotol nezopne, cerpadlo pocut, zopne len na par sekund a vypne. Ked to bolo vporiadku kotol konstantne hrial vodu do podlahovky na 40°. Teraz na par sekund vybehne teplota na cca 52 stupnov a klesne na cca 25-27.. problemom je aj najdlhsia vetva ktora nehreje. Dnes ru bol kurenar a vsetko bolo vporiadku ziaden vzduch ziadna spina ani nic. Kotol a dom ma necele 2 roky. Vodu ohrieva normalne. Prosim o radu..popripade ak je potrebne tak aj nafotim
Odpovedať
Profilova fotka
@susty Dobry den,, vyriesil ste problem?
Odpovedať
Dobry den, mali sme podobny problem, viessmann 111-w 36 kw, cca po 2r zacal podobny problem, kotol zopol, vybehla teplota na cca 50 a potom klesla na 28cca.. ale robi to asi tak, ze prvy x to tak vybehne a nezacne topit, ale druhy x uz vybehne a klesne a topi drzi teplotu -podla mna to bude problem tych viessmann kotov
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Presne aj mne robí toto iste má kúriť na 40 stupňov teplota keď zapne horak tak vyskočí aj na 50 hneď ho vypne tepelná ochrana a potom asi hodinu beží obehové čerpadlo na 28 stupňov a toto iste sa deje každú hodinu A ani servisak nevie čo s tým 😞 Kotol mame v prevádzke 5 mesiacov 😞
Odpovedať
26 kw kotol....aký má spodný výkon?
Odpovedať
Profilova fotka
@martinak15 my mame 19kw kotol A spodný výkon ako zistím ?
Odpovedať
@daniel_scerbak kukni v papieroch od kotla. Kotol by mal mať výkon napríklad môj od 4kw do 25 kw. Väčšinou ide kotol na ten spodný výkon. Povedzme keď máš podlahovku a vysoký výkon kotla ( proste veľmi naddimenzovany vykon) tak robí to co popisujete. Proste ten výkon je veľmi silný vodu ohreje povedzme za minutu potom vypne horak a ide iba čerpadlo povedzme 2 minúty. Voda ochladne zapáli horak a stále dookola a to nieje správne.
Odpovedať
Profilova fotka
@martinak15 v papieroch je 4,7kw spodný výkon Ale všetko fungovalo krásne len teraz v poslednej dobe to začalo blbnutí . Prepláchli sme cely systém komplet rozdelovace všetko tak isto aj magneticky filter čistý , servisak nám vymenil novú celu dosku kotla a stále robí to iste teraz chce vymeniť cerpadlo Nakoniec mi povie že treba nový kotol lebo tieto opravy sú hop alebo trop
Odpovedať
Profilova fotka
Už sme to opravili problém bol v obale čerpadla bola zlomená prepážka za čerpadlom a točilo vodu stále v kotli a nešla do podlahovky. Servisak mi povedal že to u týchto Viessmannov sa stáva veď je to furt len plast tak že vymenili cely ten hydro blok a paradička kotol ide ako nový
Odpovedať
Profilova fotka
@daniel_scerbak dobry vecer, kolko cca vas vysla oprava prosim. Dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?