Kúrenie s CLIMATIK A++ EURO 150 TCA

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj, uvažujem nad kúrením s týmto TC, plus elektrokotol, podľa tech. listu na stránke elíz by malo mať pri -10 COP 2, čo nie je super, ale okolo 0 by malo byť 2,8 čo pri jeho cene stojí za uváženie. Pri väčších mrazoch / čo môže byť 15-20 dní do roka/ by som pripol elektrokotol a v lete ho používal na ohrev TUV s COP 3,5. Samozrejme cez deň, keď je teplejšie nahriať podlahovku + 150l AKU / čo je v cene TC / a v noci dohriať elektrokotlom. Elektrokotol by som musel kúpiť tak,či tak a TC by to navýšilo o cca 1350€, možno menej, treba pohľadať lepšiu cenu na nete. Čiže ak dobre rátam, keď mi TC ušetrí len 50% / možno viac podľa toho aká bude zima/ tak návratnosť by mala byť do troch rokov. Ešte doplním bungalov TS 3,22 kW. Pri tejto TS nemá podľa mňa dať cez 4000€ za kvalitnejšie TC,
Odpovedať
@pali1711 vyhriala som vodu v boileri na 50°C .. ale ziada zmena teploty na vstupe v rozdelovaci. Stale mam vodu 10°C aj na vstupe aj na vystupe. Uz ma napadaju same hluposti, ako ci nemam namotovane obehove cerpadlo naopak. Lebo ked ho zapnem, tak display je hore nohami. Ani neviem ci to je vobec chyba alebo nie. Zajtra teda skusim najsor ohriat na 50-tku a potom zapnem cerpadlo. Ci bude aspon naznak zmeny. Ako chapem, ze poter je studeny a bude tazke ho zohriat, ked este nemam zateplene.. ale predsa nejaka zmena teploty musi byt.. a nie stale 10°C
Odpovedať
@mnambodka keď bude nahriaty, tak zapni len jeden okruh, najlepšie niektorý krátky, ostatne priškrť na rozdelovači, a dnes sa teplota vody v bojleri ochladila, keď išla do podlahy
Odpovedať
@pali1711 ja som to vypla .. este na dome nebyvam. Chcela som len temperovat aby mi to nezmrzlo. Skusim zajtra cely den vyhrievat len jeden okruh. Snad po par hodinach bude nejaka zmena.
Odpovedať
@pali1711 a voda v boileri sa neochladila... stale bola cca rovnaka. Este moze byt, ze je zly boiler? .. vonkajsie jednotka prisla uplne bez chladiacej zmesy, co od vyroby tam mala byt. Uz neviem. V pondelok zavolam do elizu, ci nebudu nieco vediet poradit.
Odpovedať
@mnambodka keď zajtra vyhreješ bojler, zapneš jeden okruh, tak musí teplota v bojleri zákonite klesnúť, tým že sa ochladzuje hadom ktorý odoberá teplo do podlahy ak neklesne, nejde do podlahy a niekde kurenár spravil chybu a sleduj aj teplotu na vstupe na rozdelovači, musí stúpnuť
Odpovedať
@mnambodka ak sa bojler nahrial, je v poriadku
Odpovedať
@pali1711 dobre.. budem to sledovat. Snad sa to podari
Odpovedať
@mnambodka neboj podarí, len treba na to čas, my s tým kúrime vyše roka a tiež som ho chcel po týždni vyhodiť, lebo som behal okolo neho každú chvíľu
Odpovedať
@pali1711 :D ... tak ja som zatial behala len dnesok. A to som chcela robit aj ine veci..no nedalo sa..
Odpovedať
@mnambodka ešte pozri aký máš zmiešavací ventil, na akú teplotu je stavaný, lebo ten môže robiť neplechu ak čaká 50-60°C vodu, ktorú mu to TC nedokáže dať, mal by byť čo najmenší 20-40°C, teraz som sa bavil s chlapíkom ktorému to tiež nefungovalo
Odpovedať
@pali1711 ventil mam Termostatický zmiešavací ventil ESBE VTA 322 20-43 °C G 25. Takze ma nastaviteľný teplotný rozsah 20-43 °C. Kurenar hovoril, ze to je skor na pitnu vodu a nie na kurenie, aj ked v popise ventila je, ze je vhodny aj na podlahovku. Len neviem, na ake cislo ho mam nastavit. Rozsah ma od 1 do 6 a neviem, co presne to znamena. Dam ho na 1 a uvidim. A ten chlapik, co mu to nefungovalo, ako to poriesil?
Odpovedať
@gabordanko iba na TUV, kurenie je eleketricka podlahovka odporovy drot spolu 5,3 kW a klima 5 kW Daikin, tep. straty domu 3 kW
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pali1711 no, zistila som, ze mi vobec netlačí vodu do podlahovky. Plavaciky v rozvadzaci sa nepohli ani o milimeter. Pricom normalne počujem, ako obehove čerpadlo ide. Aky mod ohrevu mas nastavený na boileri?
Odpovedať
@mnambodka má ten istý zmiešavací ventil, a čarpadlo vykúrilo na 50°C, a ochladilo sa, na bojleri mám auto, a vyhrievanie HP
Odpovedať
@pali1711 no .. kurenar, co to zapajal to nespustil, lebo este nebol zapojeny boiler. Zajtra mi bude volat ten pan, co to zariadoval, ze co s tym. Nech si to potom pride spustit ten kurenar, co to montoval. Mne sa to proste nedari spustit. Ak je problem ten ventil ... tak nech mi to potvrdi. Ale zeby on robil taku neplechu, ze do podlahovky mi nic netlaci? .. a kam to cerpadlo potom tlaci, lebo ked ho zapnem, tak pocut, ako cirkuluje voda. Ja to mam zapojene takto. (rozvadzac mam v inej miestnosti. Blizsie k vykurovacim okruhom) O..a boiler som mala nastaveny na solar. Nechapem preco. Prehodila som to na HP.
Odpovedať
@mnambodka ventil dajte na 6 , pri jednotke tam nejde skoro nic ... pri 6 pojde max teplota , tak zbadate ci Vam tam ide tepla voda ... ked chytite rukou na lavo od ventilu rurku musi byt tepla ... horna ...a ak bude 6 na ventile a pustite cerpadlo aj rurka za cerpadlom smerujuca dole musi byt tepla ... ak nejde tak je tam niekde chyba ... a kam ide ta spodna tretia rura ? Ja mam len dve ktore idu do bojlera ...a ked to pojde tak treba byt trpezlivy, nabieha to pomalicky ...
Odpovedať
@mnambodka navidno dobre zapojenie hada, to vlastne, čo berie teplo do podlahovky, lebo do bojlera by mala ísť studená a teplá z neho, to je na pitie TUV a potom z hada do podlahy, z hora nad termostatom z boku vstup do podlahy teplá voda a pod ním výstup, čiže spiatočka ochladená voda z podlahy, čiže štyri hadice, mne sa zdá ako keby poplietol TUV s podlahovou, pošlem ti do súkromnej obrázok a máš päť okruhoj, ak si dobre zaizolovala, musí to vykúriť
Odpovedať
@mnambodka a ta stredna rura je uzavreta ? To som myslel ze je spiatocka ? Ved konci v bojleri ... ci ? Odfotte lepsie tie ventily okolo cerpadla a aj pod bojlerom aby bolo viac vidno ... takto to vyzera ze to nejde nazad do bojlera
Odpovedať
@pali1711 nema teplu na pitie smerom dole kolmo od bojlera ? Podla mna ta stredna je spiatocka a ma to zavrete ... a ta spodna netusim co je ...
Odpovedať
@gorgar má ale nevidno kde končí tá od spiatočky uzavretá, nie späť v bojleri ?
Odpovedať
pekny den, zaujala ma tato tema. Mam otazku na neakeho šikovneho vodara alebo kutila z oboru. Da sa takymto Tč ktore je určene na ohrev teplej vody napr. http://www.ecotechnologies.sk/katalog... kurit a použivat ju ako akumulačnu nadrž a použivat na ohrev TUV? logicky mi pride že sa da použit bud len na ohrev TUV alebo len na Kurenie.
Odpovedať
@matusdentik keďže má hada tak by sa mala dať aj, aj ale nevieme výkon, a dom musí byť super zaizolovaný
Odpovedať
@pali1711 ja by som to chcel použit ako sekundarny zdroj. vykon ma 6KW i ked na roznych strankach je uvadzane inak. Chcel by om poradit od niekoho kto ma šas preštudovat technicky list....
Odpovedať
@gorgar @pali1711 jedna vetva, co je zavreta, je na dopustanie vody do podlahovky. Dala som ventil na 6-tku .. ale nic. Ziadna tepla voda sa k nemu ani nepriblizila. Este mam fotku co vidno aj zapojenie na boku boilera. Tie co su pod boilerom, to je tuv
Odpovedať
@gorgar ano, ta stredna rura ide zospodu do bolera..ale to je len na dopustanie vody do podlahovky. Skoda, ten spodok som nesfotila :(
Odpovedať
@mnambodka a čerpadlo nahrialo vodu na koľko °C
Odpovedať
@pali1711 na 51stupnov .. mozno som spravila nejaku chybu pri odvzdusnovani podlahovky. Hmm .. snad ten kurenar pride to spustit .. vcelku sa vyhovara..ze on to zapojil dobre
Odpovedať
@mnambodka jasné, že sa vyhovára, lebo trvdí, že to nefunguje, ale chyba nie je v TC, u nás to funguje, musí to len spustiť, určite to bude dáka blbosť
Odpovedať
@pali1711 tiez si myslim, ze to bude nejaka blbost. Ale toto je moje prve stretnutie s kurenim (som panelakove dieta) .. a este neovladam vseliake tie ich "drobnosti" nastavovania.
Odpovedať
@matusdentik ako si prišiel na 6kW, všade píšu len príkon 490W a el šprála 2x1000W
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?