Menu Forum

Kúrenie s CLIMATIK A++ EURO 150 TCA

fotoportrét
fotoportrét
pali1711
Registroval sa 12. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 9 príspevkov a 2 inzeráty. Okres Banská Bystrica.
  • Už bývam v dome
    okres Detva
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
Registroval sa 12. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 9 príspevkov a 2 inzeráty. Okres Banská Bystrica.
  • Už bývam v dome
    okres Detva
 Ahoj,
uvažujem nad kúrením s týmto TC, plus elektrokotol, podľa tech. listu na stránke elíz by malo mať pri -10 COP 2, čo nie je super, ale okolo 0 by malo byť 2,8 čo pri jeho cene stojí za uváženie. Pri väčších mrazoch / čo môže byť 15-20 dní do roka/ by som pripol elektrokotol a v lete ho používal na ohrev TUV s COP 3,5. Samozrejme cez deň, keď je teplejšie nahriať podlahovku + 150l AKU / čo je v cene TC / a v noci dohriať elektrokotlom. Elektrokotol by som musel kúpiť tak,či tak a TC by to navýšilo o cca 1350€, možno menej, treba pohľadať lepšiu cenu na nete. Čiže ak dobre rátam, keď mi TC ušetrí len 50% / možno viac podľa toho aká bude zima/ tak návratnosť by mala byť do troch rokov. Ešte doplním bungalov TS 3,22 kW. Pri tejto TS nemá podľa mňa dať cez 4000€ za kvalitnejšie TC,
17. feb o 11:28  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
peto99
65
Registroval sa 5. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 3514 príspevkov. Má 13 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
peto99
65
Registroval sa 5. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 3514 príspevkov. Má 13 priateľov.
 @pali1711 dobry napad, treba vsak preverit hlucnost
17. feb o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
  • Už bývam v dome
    okres Detva
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
  • Už bývam v dome
    okres Detva
 to poradila Jarka, keď rátala TS, suseda mám dosť ďaleko, takže hlučnosť by asi nemal byť problém
17. feb o 11:39  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
yuri66
Registroval sa 11. novembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 122 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
yuri66
Registroval sa 11. novembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 122 príspevkov. Okres Bratislava.
 @pali1711 Elektrokotol nepotrebuješ, stači dať do AKU špiralu
17. feb o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
  • Už bývam v dome
    okres Detva
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
  • Už bývam v dome
    okres Detva
 @yuri66 ale asi silnejšiu cca 4kw, el. kotol som myslel hlavne kvôli tým ventilom a expanzke, že by to bolo v kope a rýchlejšie zapojenie
17. feb o 12:31  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jaro_v (39 r.)
Registroval sa 12. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 130 príspevkov. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
jaro_v (39 r.)
Registroval sa 12. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 130 príspevkov. Okres Košice.
 @pali1711 Riesim podobnu dilemu (dokonca aj s pani Jarkou), preto presne viem o com pises... Aby si to nemal take jednoduche, tak skusim ti este "pridat"... Elektrokotol Raja cca 600, TC Eliz 1350, montaz oboch zariadeni s napojenim na teplovodnu podlahovku 400(?), obehove cerpadlo + regulacia obehoveho cerpadla (zopinanie cerpadla podla vnutornej teploty), izbovy termostat, instalacny material cca 300 => suma sumarum 2650e. Ano, da sa kupit cerpadlo lacnejsie a montovat bojler TC svojpomocne, ale o tom to teraz nema byt...
Ako alternativa, v case fungujucich dotacii "zelena domacnostiam" si TC vzduch voda Panasonic Aquarea o vykone 5 alebo 7 kW spolu s nerezovym 200 litrovym zasobnikom na TUV a montazou vies obstarat za cca 3.700 EUR! "plnohodnotne" TC na ohrev vody a kurenie, ziadne komplikacie s regulaciou a navyse moznost chladenia. To vsetko za cenovy rozdiel cca 1000 EUR? Nieje to malo, ale... emoticon

J.

PS: ...ze pozdravujem pani Jarku :-*
17. feb o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
  • Už bývam v dome
    okres Detva
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
  • Už bývam v dome
    okres Detva
 @jaro_v jasne , ale dostane normálny smrtelník dotácie keď sú vypredané za cca 4hod, ja by som chcel na jeseň bývať, skôr si myslím , že sa dá dohodnúť s majstrami ako so štátom, a ak by sa nedával el. kotol, tak ešte -600€, ale zas by asi bola drahšia montáž
17. feb o 12:49  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jaro_v (39 r.)
fotoportrét
fotoportrét
jaro_v (39 r.)
 @pali1711 Mna sa nepytaj, niesom stat... emoticon Chce to asi len mat vyhliadnuty produkt, na LV zapisanu rozostavanu stavbu, resp. skolaudovany dom a potom trpezlivo sediet pri PC v den, ked sa nanovo ohlasi dalsie kolo... Teda ak bude, podla toho co bude (5.3. emoticon )
A bez elektrokotla budes cim kurit? Tou 2kW zaloznou spiralou v bojleri? No neviem..., cim?
Tym nechcem povedat, ze ti pani Jarka radi zle, len pri tychto dotaciach sa "velke" TC stava zaujimavym aj pre tvoj nizkoenergeticky dom.
J.
17. feb o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Poradenstvo v oblasti energeticky a investične nenáročnej výstavby
Jarka Černá PRO

Plyn, voda, vykurovanie, klimatizácia - Okres Malacky
292

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

@pali1711 len doplním, že do Climatiku nemôže ísť silnejšia el. špirála ako 2 kW, je to kvôli napätiu, na aké je tento výrobok stavaný

@jaro_v kdeže sa dá Aquarea tak výhodne zaobstarať? zatiaľ som sa s dotáciovými TČ nestretla pod 4500... ako keby hadimršky dvihli naschvál ceny
17. feb o 13:03  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jaro_v (39 r.)
fotoportrét
fotoportrét
jaro_v (39 r.)
 @blacksr Napr. u nas v KE... emoticon http://www.ecotechnologies.sk/tepelne-cerpadlo-panasonic/sdc/aquarea/
7kW tc ma vykon pri A2/W35 6,55 x 370 EUR/kW = 2423,5 EUR dotacia
TC +4000EUR
Nerezovy zasobnik +1391 EUR
Instalacia, doprava +700 EUR
Spolu cca +6091 EUR
Dotacia -2423,5
K uhrade 3667,50 EUR emoticon
17. feb o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

(Pred 1 rokom)

My vlastne máme doma takéto riešenie so 125 litr. bojlerom a 2 kW špirálou. Iba ten pridaný výkon TČ chýba. TS domu je 1,75 kW.
Ak je TS domu napr. 2 kW, tak popri väčšom objeme bojlera - keďže sa nedá osadiť doňho el. špirála napr. 3 kW - je možné dať el. špirálu mimo bojler, niečo ako Teza. Ale musí to byť fakt dom s nízkou TS a presne vypočítaný.
Toľko odo mňa na doplnenie k lacnému variantu TČ.
17. feb o 13:15  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
shadow39
2
Registroval sa 17. októbra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 229 príspevkov a 1 album. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
shadow39
2
Registroval sa 17. októbra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 229 príspevkov a 1 album. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 A máte niekto ten eliz ?
6. máj o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
m168
Registroval sa 13. septembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 123 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
m168
Registroval sa 13. septembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 123 príspevkov.
 alebo dat taketo TC ktore sice nema moc velky vykon, ale zase cenovo je do cca 3500-4000 euro

http://www.ochsnersk.sk/sk/vyrobky-ochsner/ohrev-teplej-vody/europa-vzduch.html
6. máj o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
  • Už bývam v dome
    okres Detva
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
  • Už bývam v dome
    okres Detva
 v septembri budem asi prvý, zatiaľ som preň rozhodnutý, nechcem dať za TC 3000€, pre doplnenie TS 3,22 a pod -10 to poistím, e.l ohrievačom v
7. máj o 09:55  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skleni
Registroval sa 12. mája 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 15 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
skleni
Registroval sa 12. mája 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 15 príspevkov. Okres Bratislava.
 ja si len dovolím poznamenať, že ak akékoľvek TC má pri -10°C COP 2.. tak to ste nasli zázrak a dajte si to rýchlo ptentovať, resp. to predávajte a budete boháči!!! emoticon Vzducháč sa od -5°C správa ako elektrokotol.
12. máj o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
Registroval sa 5. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 750 príspevkov a 2 albumy. Má 10 priateľov. Okres Levice.
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
Registroval sa 5. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 750 príspevkov a 2 albumy. Má 10 priateľov. Okres Levice.
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
 @skleni No to je zaujimave. Mne ide mrazak v pohode na -18°C a zvladol by aj menej. To ze pri takych teplotach este mrazi znamena, ze COP toho mrazaku je urcite viac ako 1! Nevidim dovod, preco by sa vzduchac spraval od -5°C ako elektrokotol, to je nezmysel. Ibaze by sa nim pri -15°C kurilo do radiatorov na 60°C, ale aj tam bude COP niekde na 1.
12. máj o 21:22  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
skleni
fotoportrét
fotoportrét
skleni
 Tak za:
A/ máte pravdu
B/ dajte merač spotreby na prívod pre mrazák a pozorujte aká je pri nastavených -10 a aká pri -18
C/chladnička má na výstupe akú teplotu, vieme? emoticon
D/ vzduch v chladničke je o inej energie ako vonkajší vzduch (vlhkosť?!)
E/ pozrite si tabulku relanych hodnot COP (viem, že niektorý výrobcovia ich dávajú- ale prestali pretože to odradilo zákazníkov - pre info 35/7 je COP 3,5...40/-5 COP 1,5)
F/ tepelné čerpadlo vzduch-voda je podstate reverezný chiller (niekto to uvádza naopak-pravdou je ze TC vzuch-voda je klima ktoru využili na vykurovanie)
15. máj o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
  • Už bývam v dome
    okres Detva
fotoportrét
fotoportrét
pali1711
  • Už bývam v dome
    okres Detva
 ja viem, že to nebude ideálne, za tú cenu, ale musím kúpiť min. elektrokotol, za ktorý dám 600€+bojler 200€ a som na 800€, odrátam TC 1200€, navyše dám cca 400€, ktoré mi to TC usporí len na TUV, a ak bude kúriť do -5, tak oproti elektrokotlu som stále v pluse
16. máj o 18:15  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vietordoplachiet
1
Registroval sa 9. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 34 príspevkov. Okres Košice-okolie.
fotoportrét
fotoportrét
vietordoplachiet
1
Registroval sa 9. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 34 príspevkov. Okres Košice-okolie.
 Ahojte, rozhodujem sa medzi Eliz EURO 120 CA++ za 910€ s DPH a ARISTON Nuos EVO 110 za 845€ s DPH. Rozdiel v cene nie je veľký, skôr by som vzal ten eliz. Čo bude lepšia voľba pre 3 dospelé osoby? Ďakujem.
17. máj o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to