Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Ahojte, pomohli by ste mi ako vybavit byt cez OSG? dakujem za vsetky rady a pomoc. Klaudi
Ahoj @kalica, treba im napísať email, ale najlepšie je prísť priamo na ich pobočku a spýtať sa, či majú nejaké voľné byty. Veľa ponúk, ktoré sú na ich stránke totiž už nie sú aktuálne, pretože už sú zarezervované. Ak by nemali nič čo ti vyhovuje, tak si ťa asi zapíšu s tým, že sa ti prípadne neskôr ozvú. Ak máš ešte nejaké otázky v kľude sa pýtaj .
Ahoj 2momo2, dakujem pekne za odpoved. Skusim napisal mailik a vyberiem sa tam aj osobne (snad:)) este by ma zaujmalo ako to presne funguje, ide vlastne o druzstevne byty, kde platis najom a zaroven zlozis nejaku zalohu? dakujem pekne! Klaudi
@kalica na stránke osg je vždy rozpísané to financovanie. Je tam uvedená suma, ktorú je potrebné vyplatiť hneď na začiatku. Platí sa väčšinou v troch častiach - na prvú úhradu ťa vyzvú pred začatím stavby, rsp. pri začatí hrubej stavby, druhá časť sa platí cca v polovici a zvyšok pred preberaním bytu. Potom platiíš miete /nájom) vo výške ktorá je uvedená na stránke. No a okrem toho samozrejme zvlášť platíš energie a vodu a ostatné poplatky spojené s bývaním.
Profilova fotka
Uz asi 2 roky sledujem diskusie v tomto vlakne a aj teraz som si ju prehliadal dozadu, ale musim sa priznat, ze mam chaos v tom, ake formulare zo zdravotnej poistovne su potrebne a naco. Momentalne mame vybaveny Meldezettel tuto na urade v Kittsee a potrebujeme sa prihlasit na cudzineckej policii v Neusiedli. Moze mi niekto suhrnne vysvetlit, kedy potrebujeme formular E104 a kedy zase E106? Ako si mame potom vybavit rakusku e-card? Sme poistenci vo Vseobecnej zdravotnej poistovni, zosobaseni manzelia, obaja zamestnani na Slovensku a mame 3 deti. Nadalej chceme navstevovat lekarov na Slovensku. Nie je mi preto ani jasne, naco ta e-card vlastne je a ako ju praxi mozem/mam pouzit. Suvisi to nejako s detskymi pridavkami? Dakujem! (Prosim nemiesat matersku/rodicovsku dovolenku a pracu v AT. To mozno niekedy v buducnosti.) vdaka!
@mom3 na cudzinecku trebalo E104, ten ti vystavia vo VSZP napockanie aj pre manzelku. Tusim sa na cudzineckej dokladoval aj prijem ak si dobre spominam, plus klasika RL prelozene a Meldezettel. E106 sluzi na vyuzivanie zdr poistenia v zahranici. vo VSZP ti ho vystavia iba na zaklade potrvrdenia z ohlasovne pobytov, ze si sa zo SR odhlasil a tym padom sa rusi TP na SVK a vracia obciansky. Pokial chces vyuzivat lekarov na SVK nadalej, E106 nepotrebujes, staci ti Europsky zdr preukaz, co ti v zdravotke vydaju na vyziadanie a v urgent pripadoch mozes ist na osetrenie v AT. S pridavkami e-card nesuvisi, ani s rodicovskym prispevkom. Ked sa bavime o Differeznzahlung
Profilova fotka
@slummdog Vdaka za odpoved. Ako sa teda vybavuje e-card a naco mi je?
Profilova fotka
Ahojte susedia, Hladám si lekára v At Kittsee až Neusiedl, najlepšie by bolo ak by aj zubár aj ženský lekár vedeli po slovensky, nie je to podmienkou, len sa bojím, že z lekárskej oblasti je moja nemčina pomerne chabá na to aby som mu rozumela. Ak máte niekoho overeného tak dávajte kontakty budem veľmi rada.
@slummdog @mom3 teraz som to bol vybavovat vo vszp v ruzovej doline, cislo dveri 30. potrebujes fotokopiu prac. zmluvy, kopiu obcianskeho, ziadost o vydanie E106, potvrdenie z ohlasovne pobytov (mestsky urad - evidencia obyvatelstva) + vyplneny dotaznik, kde sa urcuje stredisko tvojho zivotneho zaujmu. musis to vyplnit tak, aby tam samozrejme vyslo at a nie svk. na tom potvrdeni z ohlasovni musi byt rakuska adresa. mne to nevydali (asi sme sa s tetou zle pochopili), hovorila, ze mi da potvrdenie, ale len mojho svk pobytu, nie zahranicneho, ze ona zodpoveda len za svk pobyt. tak potom na vszp som podpisal prehlasenie, ze mi to odmietli vydat. asi na tej ohlasovni len povies, ze nech ti tam poznacia rakusky pobyt v systeme a nech ti potom daju o tom potvrdenie. rusit koli tomu svk trvaly pobyt je blbost. teta potom na vszp vyda 2x kopiu E106. to som poslal spolu s fotokopiou pasu a fotokopiou meldezetlu do rak. poistovne (Burgenländische Gebietskrankenkasse). o tyzden som dostal ecard. druhu kopiu E106 potom posle rak. poistovna spat vszp. s ecard mozes ist potom k rak. lekarovi. slovenska zdrav. karticka ti zostane, cize mozes chodit k doktorovi aj na svk.
este som zabudol na fotokopiu meldezetlu jak o to ziadas vo vszp...
@mareko4 a co OP?
@mareko4 ja som bola vo VSZP v 2011 niekolkokrat ohladom e-card, no vzdy to zamrzlo na ohlasovni, kde mi neustale chceli rusit TP a hlasit na policii. Na policii mi pracovnicka povedala, ze vedia, ze ludia si TP nerusia kvoli praci atd...ani to neodporucaju
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@slummdog A naco inak treba obciansky? Kde si nevystacim s pasom?
@slummdog kedze nerusis trvaly pobyt, OP nemusis vracat... takto budes mat aj OP aj ecard. vybavoval som to pred 3 tyzdnami.
@mom3 no uz len kvoli tomu ze kreditkovy obciansky je spratnejsi ako pas ;-)
Profilova fotka
VsZP je trochu na tom vpozadu. V DOVERE chcela odo mna len potvrdenie o pobyte v zahranici (zadala to ako prechodny pobyt) a do tyzdna som mal E106 v dvoch kopiach. Ziadne rusenie OP, nic. Nemozu ziadat zrusenie TP na slovensku. TP mozes mat niekolko, avsak len jeden TP v danej krajine.
@mareko4 to som sa pani na ohlasovni snazila vysvetlit 3x, kazdykrat to nepochopila, tak som to vzdala. VSZP suhlas, za opicami. v Dovere a Unione E106 vydaju bez tychto obstrukcii. Na ktorej ohlasovnu si bol ty? Ja Nove mesto Junacka. V Ruzovej doline som v dverach 30bola, kde sme sa dalej nepohli.
@slummdog preto som to vybavoval pred koncom augusta, aby som mal cas na prechod do druhej poistovne, keby VSZP robila problemy. ale viditelne prestali robit problemy, dokonca sa mi ponukli, ze mi to poslu do rakus. poistovni. jedine ten dotaznik o stredisku zivot. zaujmov je nejaka novinka, v Nitre o tom poculi 1 krat ked som im to spominal, ze oni take nic nemaju, aj ked to je pobocka VSZP... v ohlasovni som bol v NR na mestskom urade, tiez som do nej hustil co potrebujem, a ona ze ja vam nic take nemozem dat... nastastie ako som pisal, stacilo podpisat vo VSZP prehlasenie, ze mi to odmietli vydat... keby mi nedali E106, poviem im, ze idem do dovery, kedze ja im platim a nemam z toho nic, ked ja nieco od nich potrebujem.
Profilova fotka
@serverka To je sice pravda, ale az taky problem v tom nevidim. :-)
@michala.s Draha Michala. Dufam ze najdes v AT nejakeho lekara ktory sa nebude hanbit za to ze vie po slovensky a aj ked po slovensky vie hovorit tak bude. Najnovsie som taky ukaz zazrel u predavacky v jednom obchode a na obhajobu pouziva trapnu vyhovorku o pracvnom kodexe. Konkretne tu: http://www.modrastrecha.sk/forum/kupa... Takze drzim palec a prosim ak najdes daj vediet mozno takeho lekara hlada aj niekto iny a aspon vyvratis teoriu ze s prichodom na pracovisko v AT slovacisko zabuda rodnu rec.
pozeram, ze ten nedavny clanok na sme-cku nemal daleko od pravdy...
@kalica @kalica Ahoj Klaudi ako si pochodila ,niečo si zistila,vidím že si zisťovala niečo ohladom bytu,my s mužom uvažujeme ísť bývať tiež niekam za BRATISLAVU a zistjem tu na diskusiach ako to chodí s kúpou alebo prenájmom bytu....budem povdačná za nejaké info :-)Ingrid @kalica
Profilova fotka
@maly_majo co oznacuje slovo 'maly' v tvojom nicku? velkost tvojho ega si urazanim a napadanim inych nezvacsis. Forum sluzi na vzajomne si pomahanie, radenie a nie osocovanie. Bolo by fajn keby si sa drzal pravidiel, lebo ak nahodou raz budes potrebovat ty s niecim poradit moze sa stat ze sa kazdy na teba vys....re. Kazdy tu ma nejaku povahu, nikto nie je dokonaly a preto nema zmysel sa takto osocovat za hovadiny.
Profilova fotka
Ludia so zahradkami, mam otazocku. Mate krtkov na zahrade? U nas ryje a ryje dokonca uz aj hrabose a mysi sa objavili (zacali pri nas stavat vela novych domov, a ako bagrovali tak im asi narusili hniezda a len sa to tu nimi hmyri. Susedovi dokonca sietku proti krtom krtko podryl, prehryzol a urobil si kopcek :-S Skusali sme jed, plasicku zvukovu, vibracnu, manualnu pascu, vlasy, aromaticke granule, hnojivo na travu proti krtkom a nic... dokonca tu vibracnu plasicku podryl a odstranil ]-( Zabralo nieco u vas?
@cucuriedka ciastocny uspech je s plasickou ODKH2. Dobra je aj trubka ktoru vyuzijes tak raz za rok, ale ked sa uz zadari tak je to super. Nas nema rad sietku, nie tu tenku verziu, ale hrubu, no pokial neni tak 20-30cm pod zemou bez moznosti dostat sa medzi nu a travu tak vyznam nema. Najnovsie teda skusam ist cestou zvislo polozenej sietky v zemi, kedze viem ze nizsie je bordel cez ktory on nerad chodi. Na sadenie je uz neskoro, ale buduci rok planujem odskusat aj cesnakovu travu a ine buriny co nema rad.
no my ideme sadit travu na 3 are a za sietku by som sa asi nedoplatila....a krtov tam mame. asi budem mat hlavu v smutku na jar...ze? :-| neviem si predstavit bojovat s krtom na tak velkom mieste. ]-(
@moriak moc tym plasickam neverim, odkedy si krtko na zahrade spravil kopcek 20 cm od plasicky. na zahrade mame asi ar travnatej plochy, ideme to prekopat a dat tam sietku, lebo cloveka to uz nebavi kazdu chvilu v trave odpratavat kopce po krtovi. teraz som pozeral ceny, 300 m2 za 109 euro nie je vela, odporucam do toho investovat.
Profilova fotka
@mareko4 no ja sa bojim ze ledva som vysadila travnik, mozem ho znova znicit aby som ho tam nejako zase vratila naspat aj so sietkou... da sa trava vybrat, dat sietka a trava naspat? Da sa to aj svojpomocne? @moriak tutok Tam kde som ju dala uz nechodi. Asi treba najst hlavnu chodbu co vedie k nam na zahradu... otazne ci sa vrati inakade: http://www.tvojadrogeria.sk/domacnost...
Profilova fotka
@all co mate problem s krtkom: - za normalnych okolnosti sa dava sietka v horizontalnej polohe pod travnik a ma ucinnost len na to, aby sa tam kde je siet krtko nevynoril. Teda pod sietou si cestuje dalej. - pokladanie siete pri existujucom zarastenom travniku (korene zarastene do zeminy) je narocne, nakolko si travnik musite rozsekat na pasy (stvorce), tazko sa to oddeluje, oddelene kusy su rozne hrube, potom budete musiet zarovnat zeminu na obnazenej zahrade, poskladat presne naspat, pokial zarastu rezy a tie nerovnosti travnika po vysladani... PRETO: po obvode svojej zhrady vykopte cca 30cm zliab az po strk (ktory je relativne udupany) a siet, hoc aj v dvoch vrstvach dajte vertikalne. Krt sa strkom hrabat nebude, preto ho staci zastavit v hornych 30cm navezenej zeminy. Strany zahrady v susedstve s RD mozu mat zlaby hlbsie, kedze neviem(e) kolko je strk tam... PS: ked uz budete kopat ten zliab, zasadte si rovno tuje uz :)
Profilova fotka
@cucuriedka Ked aj chytis krtka, tak nestaci jo vyhodit niekam na ulicu alebo susedov pozemok. ;-). Krtko sa vie vratit aj zo vzdialenosti 1-2km.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?