Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@cucuriedka roja sa rovnako ako ked doteraz chodili po prasnej ceste okolo Windischa. Tito financaci chodia vo vacsej miere hlavne na podnet. Ked dostanu podnet, tak vyrazia. Pre porovnanie, kamos byva v Hainburgu odkedy tam vznikla podobna ministvrt slovakov, tam financaci vraj nikdy neboli, ani nevie, ze ma mat nejaku Nova dan. To iste aj ostatni mi tvrdili co poznam v zopar okolitych dedinach. Sem na SFS chodia podozrivo velmi casto, cize... logicky zrejme na podnet nejakeho dobrackeho suseda
Profilova fotka
@el_flamingo tak to je potom dost smutne :-S
@cucuriedka @el_flamingo jeden chalan od nas (nebudem menovat) bol pri tom, ked ten tipek volal - akurat sedel na finanzamte u tetusky, ked jej zazvonil telefon, ze nech poslu kontroly na SFS...
Profilova fotka
@mareko4 jj ja myslim, ze casom zistime kto to je :P a to sa potom len zacnu diat veci :P :P
neberte to zle .. ale rakusania su znami tym ze taketo veci bonzuju, takze nemusi byt nikto z SFS, ale absolutne hocikto. Inak ti co su tu kratsie, v minulosti chodili Finanzamt po uliciach kde su druzstevne domy a spisovali pravidelne cez sobotu rano znacky ... netvrdim ze to je fer, najma ked si pozriem stojace domy po dedine kde parkuju auta s SK znackami ... ale zial taka je realita ze v druzstevnych byva vela slovakov, tak pre Finanzamt je lahsie nacapat ludi. A napokon je to aj tak lahsie fixnut a hodit na AT znacky, ako si predstavim ze po 5 rokoch byvania ma capnu a vyrubia dan spatne od vtedy co som prihlaseny v melderegistry ... par tisic eur v tajnom ucte na cypre nemam.
Profilova fotka
zeby to bonzol rovno pan s konmi, ktoremu sa mozno nepaci, ze tu je kopec slovakov??? :) Mne s nim stacilo, ked som raz zaparkoval v tej jeho slepej ulicke az pri zatarasach (od billy), ze reku idem sa pozriet na stavbu... Mohol mi povedat aj slusnejsie, ze cela ulica patri jemu :) No just, musel som odist :) este trocha a pusti psov :)
Profilova fotka
@piother On tam ma tusim aj napisane Parken verboten, ze? Co my vieme, tak na toto su rakusania alergicky, vela ich tu ma takto privatgrund a znacky parken verboten a kazdy ma k tomu velky respekt, takze to mozno bola celkom normalna reakcia na miestne pomery.
Profilova fotka
s tym finanzamtakmi tam boli aj policajti? teda, maju oni pravo vobec niekoho zastavovat? nezneuzivaju oni to, ze ludia nevedia ake oni maju prava? vsak oni vedia len tolko kolko im ludia sami povedia a kolko im ludia nabonzuju na druhych
Profilova fotka
@piother a kde si parkoval pri tom ujovi? si mu blokoval cestu, ze nemohol vyjst von? ked sa hrubo ozval? ono treba to brat tak, ze ten pan je obycajny sedlak/dedincan ako v hocktorej deedine na sr, takze o slusnosti a inteligencii si netreba robit iluzie hovorim to vseobecne toho pana nepoznam osobne a netvrdim, ze on je zrovna takyto
Profilova fotka
@mareko4 takze ak telefonoval tak pravdepodoben hovoril nemecky - no takze mame 50:50 kto to je nemusis menovat, staci fotku jeho tu vylepit
Profilova fotka
@pinpo zastavoval policajt, mali aj slovenskeho policajta so sebou, mozno tlmocnik
Vyfajcujem si o 2 ráno na balkóne a pred domom stojí mobilvan. Nikdy som tu take auto nevidela. No a ked som zbadala typka co si drží tenisky v ruke a chodi a nakuka do balkónov na prízemí, tak mi to cvaklo. No ale Syndi oproti začala stekat, tak hneď bral nohy na plecia. Medzi tým som stihla zavolať 133 tak ho dufam niekde uz chytili. Mladý chalan, vysoky....dávajte si pozor na svoje veci. Kua nemôžem teraz zaspat po takom vzrúšu :-)
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@susi206 fuha, nestras, teraz budem zakazdym pozerat von ked Sindy ci Aron zasteka a 133 su priamo policia? boze keby som ja volala tak sa po nemecky nevykoktam, to si niekde napisem z gugl translate nejake zakladne vety :-N
Áno 133 som volala. Boh vie ci nieco spravili ale povedal ze hneď vysiela hliadku. Inak prišiel spoza domu, takze co robil pred tým som nevidela...mozno si obkukal aj vas. Auto tu stalo dlhsie.
Profilova fotka
@pinpo @michala.s je pravda ze som si zakaz nevsimol. Zastavil som ale uplne na kraji, uplne k od neho co najblizsie k plotu. Kebyze ide traktorom z dvora k bille, nema problem aj s troma. Takze ano, moja chyba, no aj tak si myslim, ze trocha empatie by nezaskodilo a milo sa to povedat proste da :) No just, v rakusku sa silno dba na dodrziavanie pravidiel tvrdou rukou (Aj napriek chaosu v pravidlach, ked teta na FA nevie nic o NOVE alebo sa tvari ze nevie, nech mi to stazia...)
@el_flamingo .....tvoja hlboka myslienka prezentovana na tomto fore o kretenoch,co maju at znacky ma fakt totalne dostala :-)preco nenapises nejaku knihu,najlepsie dobrodruznu ??? :-o :-o
Profilova fotka
@foxo Odporucam sa ist trosilinku vyrelaxovat http://www.porucha.eu/dyslexia.html heh neviem preco by som mal tvrdit, ze ludia s at znackami su kreteni, kreten je ten co volal finanzamt, ak teda niekto naozaj ten finanzamt volal @piother mna ten rakusak co ma tie kone skoro zrazil autom v zime ked som siel okolo jeho domu v zavejoch ked sa ledva dalo uhnut autam, cele auto sa o mna otrelo a este hulakal v aute, siel som za nim rychlo to s nim poriesit, ale velmi rychlo zaliezol do toho svojho zvieracieho kutlochu
@all teraz som videk financakov v "centre" kittsee.. razia asi bude pokracovat aj dnes....
Psickari si z BA doniesli nebezpecny zvyk vencit psa len tak navolno. Tu v AT je to zakazane. Pes musi byt bud na voditku alebo musi mat nahubok. https://www.help.gv.at/Portal.Node/hl... Netuzim aby ziadne moje dieta pokusal miestny pes, preto prosim psickarov aby toto ustanovenie dodrziavali, v opacnom pripade nerad ale budem volat 133
@all viete niekto o nejakych kontrolach? ci len plany poplach a FA uradnici boli len v restike na obede?
Profilova fotka
@slummdog 3/4 hodinu dozadu nikto nikde nebol. Mozno boli na obede alebo na Gemeinde pre info z Meldeamtu.
@michala.s dik za info :)
@slummdog asi im chuti miestny kebab :-) ...potom som ich uz nevidel...
Profilova fotka
@fun4you musim ta sklamat, zakazane to je, ale tak ako rakusaci maju pasiu vo fajceni a to totalne vsade a otravuju s tym aj okolie, tak ti zial musim povedat, ze napr. v takej viedni na to kaslu s tymi psami este viac, dokonca su chcopny ti vynadat ked sa zazenies na ich psa, alebo zavolau na teba policiu ;) - videl som na vlastne oci na dedine to mavaju ludia viac "na haku" - takze skus davat bacha na svoje deti, volat 133 moze byt neskoro a volne pobehujuce psy tiez nerad vidam, clovek nevie co moze cakat rozpravky "ze este nikoho nepohryzol" alebo "on sa chce len hrat" ma vedia pekne vytocit
Profilova fotka
@el_flamingo ten pan s tymi konikmi je asi nejaky miestny nervak, co nema rad cudzich ludi mozno tam riesi nejake nelegalne veci pri konoch ;) v kazdom pripade od neho nejake mile slovo cakat nemozno, netreba sa nechat zbytocne vyprovokovat a podla jedneho hlupaka netreba si mysliet, ze vsetci rakusaci su taki
@pinpo V BA ked som volal fizlov koli volnepobehujucim psom tak ma statny policajti odkazali na mestskych a mestski ti mali tazko na haku, nevyriesili nikdy nic. X staznosti na necinnost policajtov opat nic nevyriesilo. Aj to bol jeden z dovodov preco sme sa z bananovej republiky odstahovali Aj tu vidim miestnych, ze vencia psa bez voditka, ale akonahle vidia, ze sa priblizuje cudzi clovek, tak hned svojho psa zapinaju na voditko. To mi pride rozumne. Na SFS som dnes zase videl "samovenciaceho" sa psa ktory patri udajne nejakemu Zolimu. Tak to mi pride take "slovenske" :) a budem rad ked sa tento blby zvyk z domova, minimale psickari zo SFS, odnaucia
ahojte, prosim chcem upozornotit na neprijemny zazitok z dnesneho rana : pri smetiakoch pre druhu etapu , v smetiakoch, na chodniku, na dverach do smietiakov je zaplava bielych malych cervov. Neviem kto co hodil do biomull, ale kludne sa tam mozete ist pozriet a vidiet tu hrozu. tito cervici pochadzaju bud z masa alebo z damskych vloziek.
Profilova fotka
@fun4you no co ti poviem, okolo Billy minule novopecena majitelka steniatka bojoveho plemena menom Ellie vencila bez voditka, bez nahubku... chapem ze steniatko... ehm.. ale ked toho psa ako maleho nenauci na voditko, tak ked bude velky tak to pojde fest tazko... a ked je to bojove plemeno a budu k psovi takto pristupovat tak je na co sa tesit :-S ]-(
Profilova fotka
@fun4you raz sa zolimu mozno ten pes nevrati domov ;-)
@tatranka14 je jedno co je v biomull, su to len larvy much. My z prvej etapy s tym mame uz skusenosti :) Treba do toho kosa hodit trochu vapna, mali by ste ho mat v sacku v stojisku na odpad.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?