Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@tatranka14 Ani tak nejde o to, ze su tie kose male, ale je ich tam malicko, aj to stojisko na kose je malicke pre ten pocet ludi. Jeden sused to ratal a aby sme mali taky priestor ako prva etapa muselo by byt to stojisko az po cestu a tych smetiakov by tam muselo byt viacej.
@michala.s suhlasim s tebou , je to skoda :( je to maly plac asi s tym viac nenarobime...pokial nechceme mat na poli skladky :-D
Profilova fotka
@michala.s nie nie, nenadavam na nikoho kto ma zahradu. Sak sam som zo SFS no z RH takze plnim si len svoj vlastny kos. Kebyze mam kose spolocne, tak nejak chapem, ze niekam travu dat treba. Ale v obidvoch pripadoch by mi prislo prehnane vozit este aj travu na "speci" zberne miesto... @slummdog ak sa ostro vyjadrujem, tak len tu :) Ja len bresem a v reale som poslusny jak bojazlive stena :) Nefrflem na spolocne bio kose plne travy (vid. odkaz pre michala.s)
Profilova fotka
@piother Ja chapem, netreba ma spominat a napominat dva krat, mozeme radsej pri pive prediskutovat, to je mi milsia forma komunikacie ako cez forum
Profilova fotka
teoreticky by ste mohli ten bio odpad davat do bio-sackov, aspon tu travu, v tych kontajneroch to nemusite mat dobre utlacene skoda ze ta trava sa neda zhulit, to by tu este bitka bola o nu ako rhckar s vlastnym kosom som mal minule leto problemy s travou, stacilo 2x pokosit a uz to bolo plne a este tyzden do odvozu proste ked prsi a trava rastie, tak je s tym problem tu pokosenu travu som potom do krabice na nejaky tyzden uskladnil, kym neodviezli kose
@michala.s nejde len o nafukanie travy do zahrad, ale ked si to vezmes, pomaly vsetky pozemky na SFS su predane, cize nech to svacnes kam kolvek, je to na cudzom pozemku a to by sa tiez nikomu nepacilo. A ozaj vozit to neviem kam je nerealne.
Profilova fotka
@slummdog Ja som chcela az za cestu co ide pri windischovi, tam to snad rozparcelovane nie je 8-)
Neviem ako v Kittsee ale v NÖ sa na trávu dajú na miestnom úrade kúpiť Grünschnitt veľké papierové sakle, jeden stojí okolo eura, dáva sa tam iba tráva a podobne, odvezú to spolu s Biotonnou. Používame to na jar, keď sa robí vertikutácia trávnika a nestačí nám Biotonne.
inymi slovami treba sa spytat na gemeinde ci existuje nieco ako spomina maturin, alebo pripadne existuje miesto kam sa da trave odviezt. Iba priklad pre vsetkych - na plienky existuju specialne sacky od Gemeinde, ktora sa nechaju pri Restmull a odvezu to tiez.
@slummdog; piother; mom3 to kde bývam nie je podstatné, takisto ako nie je podstatné kedy píšem...ani si nerobím z nikoho prdel...jedno viem iste, každá dedina má skládku "zeleniny" a pevne verím že je aj v kittsee...tam každý obyvateľ s gruntom vyváža - áno vyváža pokosenú trávu, haluze zo stromov a na jeseň aj lístie...ale zrejme zvyk je železná košeľa...prečo by som sa mal namáhať a urobiť zopár km navyše ?? trávu vysypem do košov na smeti a basta...mňa to nič nestojí...čo na tom, že možno urobím druhým problémy ? romantika s predzáhradkou asi končí pri prvom kosení...a nemyslím to podryvačne milá slummdog, len ma naozaj prekvapujú situácie ala petržka...a rakúšania sú takí istí ľudia ako my - tiež musia chodiť na WC, aj keď aj u nich sa nájdu "chytráci" ako u nás...ale jedno je isté v AT funguje systém - to je niečo, na čo niektorí z Vás zabúdajú...nepoznajú, alebo vôbec nechcú poznať... :-)
Profilova fotka
@mongolisko tak ked je take priserne ze do bioabfallu sa vyvaza trava tak preco je potom na bio kosi napisane ze sa tam smie davat aj pokosena trava? To je normalne zahada, ktoru nam prosim objasni, velky vsevediaci
@mongolisko no pytam sa ta, ci vies konkretizovat ako to mate so skladkou v danej obci v AT! Kedze ty AT system zrejme ovladas dokonale. Zrejme si smetiari v AT z nas robia prdel, ked v instrukciach Biomull uvadzaju, ze do danej odpadovej nadoby sa moze pokosena trava davat.....Mozes nas "chytrakov" spravne instruovat? http://www.bmv.at/index.php/cat_id/29... Produktsuche nach dem Begriff grass Produkt Abfallcontainer Grasschnitt Biomüll / Eigenkompostierung
Článok sa načítava...
@mongolisko s tvojim byvanim reagujem na minulost, kedy si tu davala vykriky do tmy v nejakych zbytcnych podrypavackach a napokon si napisala, ze si zvazovala byvanie v Kittsee, no rozmyslela si si to. Mozno si to zle pamatam, ale tie prispevky vysmesne od teba mi utkveli v pamati.
ľudia ... mier a láska :))) ... sloboda tibetu a zachráňte veľryby .... nemyslím to uštipačne ... podľa mňa sa tu zbytočne do seba navážame ... každý chce asi dobre poradiť ale potom sa predrážďujeme, že kto má väčšie IQ a svaly a také iné oné ... tiež mám problém s trávou a kým sa nevyprázdnia koše skladujem ju v búdke ... takisto neviem kde v kittsee je skládka na trávu a ak to niekto zistí a sem napíše ... bude to najužitočnejšia informácia ... v poslednom kicánskom vestníku som vylúštil že bio odpad sa odváža každé dva týždne ... tak hádam to leto prežijeme ... pekný deň každému ... a fakt nezabudnite na veľryby :))))
Profilova fotka
@popismenku zasluzis si odo mna pivo :)
@slummdog nereaguj na moje výkriky do tmy iba za to, že čítam tento blog a zapájam sa...neviem ktoré moje príspevky boli výsmešné, skôr to bola chuť vás trochu usmerniť...možno vyzneli sarkasticky, neboli však myslené ako výsmech...nuž teda prepáč. osobne pevne verím, že viacerí z vás našli v AT "pokoj v duši"...nebývate totiž v 12 poschodových a 150 bytových domoch...tie vaše BD majú max. 12 bytov, tak sa skúste sústrediť na spokojné bývanie...nerobte z bývania v kittsee niektoré časti petržky...tibeťania a ani veľryby váš život v kittsee nespasia...ani keď bude tibet slobodný a ani keď sa prestanú loviť veľryby... :-)
Profilova fotka
tak idem napisat na gemainde, rychlo to ukonci takuto debatu, dam vam vediet ked odpovedia. @popismenku pekne napisane x-)
Profilova fotka
nad GSM zosilovacom nikto nerozmyslal? :) http://www.nemamsignal.sk/index.php?a...
Profilova fotka
@piother ani nie, skor ma napadlo pouzivat bluetooth, ze si mobil necham tam kde mam najviac signalu a bluetooth zase so sebou vezmem...
@piother uvazoval, ale nie je to legalne len tak si to hocikde pripojit, uz vobec nie na zosilnenie signalu operatorov ineho statu ;-)
asi zmenime temu, preto cerviky narobili uz dost zla a zbytocne. :-| situacia sa asi nezlepsi, kose nam nepridaju za usmev, takze vsetci co mame v umysle vyhadzovat smeti, budeme spolocne musiet zvladnut tuto situaciu. ... chodte namiesto vypisovania ustipacnych poznamok ( poniektori podotykam ) kukat hokej alebo do prirody pretoze zbytocne natahovacky a chytacky za slova vam aj tak na nalade nepridaju 8-)
...este k teme odpadov: bio nieje az taka hroza, napriek tomu, co tam vsetko "zije". Prave naopak, "bohata fauna" v biotonne sposobuje, ze obsah kontajnera casom pomaly "usada", ak je tam len bio, nie sacok s biom, a ked sa este vhodne pouzije vapno, tak nieje co riesit. Kupodivu, vacsiu hrozu vzbudzuju plasty, hlavne neoplachnute obaly z mliecnych vyrobkov. Druha etapa este nevie co to je za "nářez", ked niekto vyhodi v lete neoplachnuty kelimok od jogurtu, ktory tam lezi 6 tyzdnov pri 30-stupnovych hitzoch. Triedit sme sa uz naucili, poniektori aj rozpucit (platzsparend entsorgen), ale malokto ten obal aj oplachne.
Profilova fotka
@martinx123 ano, ale najprv mas hadzat plienky do restu a ked je ten plny tak tie plienky do toho extra saklu zial na gemeide mi nepovedali, ze kde treba zvysny odpad medzicasom hadzat a tie sakle na plienky su na pridel, to si aj do nejakeho zosita zapisuje
Profilova fotka
@pinpo ano do zosita, a potom su este kyble na stary olej, ktory vidavaju v zberni odpadu zadarmo... sice ich tam neumyvaju a daju ich riadne zaspinene :-p ale tiez by sa to malo separovat
Profilova fotka
@piother tusim, ze to niekto aj tam ma z tych RHckacov
Profilova fotka
@pinpo no ale ked ten zosilovac niekto ma tak by uz mali vsetci z toho 'profitovat' nie? ci sa to da nejako obmedzit?
Profilova fotka
@martino1111 Veru mi umyvame doma kazdy jeden kelimok, kazdu jednu plechovku, ale ako som si vsimla malo kto to tak robi
trava trava trava -som zvedavy kam sa bude davat ked zacne naozaj bujne rast.kedze aspon u nas su tie travniky dost velke.kedze mam zahradu a pomerne taky velky travnik ako ten najvacsi u nas v S.3 tak minimalne nadpolovica kosa je plneho kym sa ulahne.skoda ze nikto nerozmyslal nad mulcovanim.sice to tiez nie je bohvieco ked je tusim dovolene kosit len v sobotu a to je uz na mulcovanie vysoka trava.osobne si myslim ze ked sme doteraz spolu vychadzali ako susedia tak to tak aj ostane .system vynasania odpadu je dany a urcite ho kvoli nam nebudu menit.este sa chcem opytat -v Kittsee nieje zberny dvor na Bioodpad?
@bublifukk ako si dosiel na to ze je povelene kosenie len v sobotu? Pokial viem jedine obmedzenie je ze sa nesmie kosit od soboty 13:00 do pondelka 8:00 a cez statne sviatky.
@bublifukk kosit mozes samozrejme aj iny den ako sobotu. V pracovne dni do vecera a v sobotu doobeda. V nedelu by sa nemalo. Hovorim o benzinovej kosacke, co huci. S rucnou samozrejme mozes aj v ine casy, tu nepocut

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?