Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
piother
Registroval sa 19. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 188 príspevkov. Má 1 priateľa. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
piother
Registroval sa 19. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 188 príspevkov. Má 1 priateľa. Kittsee, okres Bratislava.
 @michala.s nie nie, nenadavam na nikoho kto ma zahradu. Sak sam som zo SFS no z RH takze plnim si len svoj vlastny kos. Kebyze mam kose spolocne, tak nejak chapem, ze niekam travu dat treba. Ale v obidvoch pripadoch by mi prislo prehnane vozit este aj travu na "speci" zberne miesto...
@slummdog ak sa ostro vyjadrujem, tak len tu emoticon Ja len bresem a v reale som poslusny jak bojazlive stena emoticon Nefrflem na spolocne bio kose plne travy (vid. odkaz pre michala.s)
3. máj 2013 o 10:40  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
Registrovala sa 7. apríla 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 234 príspevkov. Má 35 priateľov.
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
Registrovala sa 7. apríla 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 234 príspevkov. Má 35 priateľov.
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @piother Ja chapem, netreba ma spominat a napominat dva krat, mozeme radsej pri pive prediskutovat, to je mi milsia forma komunikacie ako cez forum
3. máj 2013 o 10:44  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 teoreticky by ste mohli ten bio odpad davat do bio-sackov, aspon tu travu, v tych kontajneroch to nemusite mat dobre utlacene
skoda ze ta trava sa neda zhulit, to by tu este bitka bola o nu

ako rhckar s vlastnym kosom som mal minule leto problemy s travou, stacilo 2x pokosit a uz to bolo plne a este tyzden do odvozu
proste ked prsi a trava rastie, tak je s tym problem
tu pokosenu travu som potom do krabice na nejaky tyzden uskladnil, kym neodviezli kose
3. máj 2013 o 11:02  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1152 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1145 príspevkov.
 @michala.s nejde len o nafukanie travy do zahrad, ale ked si to vezmes, pomaly vsetky pozemky na SFS su predane, cize nech to svacnes kam kolvek, je to na cudzom pozemku a to by sa tiez nikomu nepacilo. A ozaj vozit to neviem kam je nerealne.
3. máj 2013 o 11:10  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @slummdog Ja som chcela az za cestu co ide pri windischovi, tam to snad rozparcelovane nie je emoticon
3. máj 2013 o 11:12  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
maturin
Registrovala sa 24. júla 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 19 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
maturin
Registrovala sa 24. júla 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 19 príspevkov. Má 1 priateľa.
 Neviem ako v Kittsee ale v NÖ sa na trávu dajú na miestnom úrade kúpiť Grünschnitt veľké papierové sakle, jeden stojí okolo eura, dáva sa tam iba tráva a podobne, odvezú to spolu s Biotonnou. Používame to na jar, keď sa robí vertikutácia trávnika a nestačí nám Biotonne.
3. máj 2013 o 11:18  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
Registroval sa 18. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 127 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
Registroval sa 18. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 127 príspevkov.
 inymi slovami treba sa spytat na gemeinde ci existuje nieco ako spomina maturin, alebo pripadne existuje miesto kam sa da trave odviezt.

Iba priklad pre vsetkych - na plienky existuju specialne sacky od Gemeinde, ktora sa nechaju pri Restmull a odvezu to tiez.
3. máj 2013 o 11:24  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 211 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
Registrovala sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 211 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @slummdog; piother; mom3 to kde bývam nie je podstatné, takisto ako nie je podstatné kedy píšem...ani si nerobím z nikoho prdel...jedno viem iste, každá dedina má skládku "zeleniny" a pevne verím že je aj v kittsee...tam každý obyvateľ s gruntom vyváža - áno vyváža pokosenú trávu, haluze zo stromov a na jeseň aj lístie...ale zrejme zvyk je železná košeľa...prečo by som sa mal namáhať a urobiť zopár km navyše ?? trávu vysypem do košov na smeti a basta...mňa to nič nestojí...čo na tom, že možno urobím druhým problémy ? romantika s predzáhradkou asi končí pri prvom kosení...a nemyslím to podryvačne milá slummdog, len ma naozaj prekvapujú situácie ala petržka...a rakúšania sú takí istí ľudia ako my - tiež musia chodiť na WC, aj keď aj u nich sa nájdu "chytráci" ako u nás...ale jedno je isté v AT funguje systém - to je niečo, na čo niektorí z Vás zabúdajú...nepoznajú, alebo vôbec nechcú poznať... emoticon
3. máj 2013 o 12:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @mongolisko tak ked je take priserne ze do bioabfallu sa vyvaza trava tak preco je potom na bio kosi napisane ze sa tam smie davat aj pokosena trava? To je normalne zahada, ktoru nam prosim objasni, velky vsevediaci
3. máj 2013 o 12:26  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @mongolisko no pytam sa ta, ci vies konkretizovat ako to mate so skladkou v danej obci v AT! Kedze ty AT system zrejme ovladas dokonale.
Zrejme si smetiari v AT z nas robia prdel, ked v instrukciach Biomull uvadzaju, ze do danej odpadovej nadoby sa moze pokosena trava davat.....Mozes nas "chytrakov" spravne instruovat?

http://www.bmv.at/index.php/cat_id/29/?sucheprodukt=grass&Submit=Abschicken&cat_id=29

Produktsuche nach dem Begriff grass
Produkt Abfallcontainer
Grasschnitt Biomüll / Eigenkompostierung
3. máj 2013 o 12:31  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @mongolisko s tvojim byvanim reagujem na minulost, kedy si tu davala vykriky do tmy v nejakych zbytcnych podrypavackach a napokon si napisala, ze si zvazovala byvanie v Kittsee, no rozmyslela si si to. Mozno si to zle pamatam, ale tie prispevky vysmesne od teba mi utkveli v pamati.
3. máj 2013 o 12:33  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
popismenku
Registroval sa 23. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 56 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
popismenku
Registroval sa 23. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 56 príspevkov.
 ľudia ... mier a láska emoticon)) ... sloboda tibetu a zachráňte veľryby .... nemyslím to uštipačne ... podľa mňa sa tu zbytočne do seba navážame ... každý chce asi dobre poradiť ale potom sa predrážďujeme, že kto má väčšie IQ a svaly a také iné oné ... tiež mám problém s trávou a kým sa nevyprázdnia koše skladujem ju v búdke ... takisto neviem kde v kittsee je skládka na trávu a ak to niekto zistí a sem napíše ... bude to najužitočnejšia informácia ... v poslednom kicánskom vestníku som vylúštil že bio odpad sa odváža každé dva týždne ... tak hádam to leto prežijeme ... pekný deň každému ... a fakt nezabudnite na veľryby emoticon)))
3. máj 2013 o 12:43  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
fotoportrét
fotoportrét
piother
 @popismenku zasluzis si odo mna pivo emoticon
3. máj 2013 o 12:48  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
fotoportrét
fotoportrét
mongolisko
 @slummdog nereaguj na moje výkriky do tmy iba za to, že čítam tento blog a zapájam sa...neviem ktoré moje príspevky boli výsmešné, skôr to bola chuť vás trochu usmerniť...možno vyzneli sarkasticky, neboli však myslené ako výsmech...nuž teda prepáč. osobne pevne verím, že viacerí z vás našli v AT "pokoj v duši"...nebývate totiž v 12 poschodových a 150 bytových domoch...tie vaše BD majú max. 12 bytov, tak sa skúste sústrediť na spokojné bývanie...nerobte z bývania v kittsee niektoré časti petržky...tibeťania a ani veľryby váš život v kittsee nespasia...ani keď bude tibet slobodný a ani keď sa prestanú loviť veľryby... emoticon
3. máj 2013 o 13:01  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
 tak idem napisat na gemainde, rychlo to ukonci takuto debatu, dam vam vediet ked odpovedia.

@popismenku pekne napisane emoticon
3. máj 2013 o 13:07  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
fotoportrét
fotoportrét
piother
 nad GSM zosilovacom nikto nerozmyslal? emoticon http://www.nemamsignal.sk/index.php?act=viewProd&productId=6
3. máj 2013 o 13:16  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @piother ani nie, skor ma napadlo pouzivat bluetooth, ze si mobil necham tam kde mam najviac signalu a bluetooth zase so sebou vezmem...
3. máj 2013 o 13:19  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
 @piother uvazoval, ale nie je to legalne len tak si to hocikde pripojit, uz vobec nie na zosilnenie signalu operatorov ineho statu emoticon
3. máj 2013 o 13:26  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
tatranka14
Registrovala sa 7. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 13 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
tatranka14
Registrovala sa 7. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 13 príspevkov. Má 1 priateľa.
 asi zmenime temu, preto cerviky narobili uz dost zla a zbytocne. emoticon

situacia sa asi nezlepsi, kose nam nepridaju za usmev, takze vsetci co mame v umysle vyhadzovat smeti, budeme spolocne musiet zvladnut tuto situaciu.
... chodte namiesto vypisovania ustipacnych poznamok ( poniektori podotykam ) kukat hokej alebo do prirody pretoze zbytocne natahovacky a chytacky za slova vam aj tak na nalade nepridaju emoticon
3. máj 2013 o 13:55  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
martino1111
Registroval sa 16. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 138 príspevkov. Má 1 priateľa.
 ...este k teme odpadov:
bio nieje az taka hroza, napriek tomu, co tam vsetko "zije". Prave naopak, "bohata fauna" v biotonne sposobuje, ze obsah kontajnera casom pomaly "usada", ak je tam len bio, nie sacok s biom, a ked sa este vhodne pouzije vapno, tak nieje co riesit.
Kupodivu, vacsiu hrozu vzbudzuju plasty, hlavne neoplachnute obaly z mliecnych vyrobkov. Druha etapa este nevie co to je za "nářez", ked niekto vyhodi v lete neoplachnuty kelimok od jogurtu, ktory tam lezi 6 tyzdnov pri 30-stupnovych hitzoch.
Triedit sme sa uz naucili, poniektori aj rozpucit (platzsparend entsorgen), ale malokto ten obal aj oplachne.
3. máj 2013 o 14:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @martinx123 ano, ale najprv mas hadzat plienky do restu a ked je ten plny tak tie plienky do toho extra saklu
zial na gemeide mi nepovedali, ze kde treba zvysny odpad medzicasom hadzat
a tie sakle na plienky su na pridel, to si aj do nejakeho zosita zapisuje
3. máj 2013 o 14:55  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @pinpo ano do zosita, a potom su este kyble na stary olej, ktory vidavaju v zberni odpadu zadarmo... sice ich tam neumyvaju a daju ich riadne zaspinene emoticon ale tiez by sa to malo separovat
3. máj 2013 o 14:59  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @piother tusim, ze to niekto aj tam ma z tych RHckacov
3. máj 2013 o 15:00  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @pinpo no ale ked ten zosilovac niekto ma tak by uz mali vsetci z toho 'profitovat' nie? ci sa to da nejako obmedzit?
3. máj 2013 o 15:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @martino1111 Veru mi umyvame doma kazdy jeden kelimok, kazdu jednu plechovku, ale ako som si vsimla malo kto to tak robi
3. máj 2013 o 16:15  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 trava trava trava -som zvedavy kam sa bude davat ked zacne naozaj bujne rast.kedze aspon u nas su tie travniky dost velke.kedze mam zahradu a pomerne taky velky travnik ako ten najvacsi u nas v S.3 tak minimalne nadpolovica kosa je plneho kym sa ulahne.skoda ze nikto nerozmyslal nad mulcovanim.sice to tiez nie je bohvieco ked je tusim dovolene kosit len v sobotu a to je uz na mulcovanie vysoka trava.osobne si myslim ze ked sme doteraz spolu vychadzali ako susedia tak to tak aj ostane .system vynasania odpadu je dany a urcite ho kvoli nam nebudu menit.este sa chcem opytat -v Kittsee nieje zberny dvor na Bioodpad?
4. máj 2013 o 22:09  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
Registrovala sa 28. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 159 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
serverka
Registrovala sa 28. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 159 príspevkov.
 @bublifukk ako si dosiel na to ze je povelene kosenie len v sobotu? Pokial viem jedine obmedzenie je ze sa nesmie kosit od soboty 13:00 do pondelka 8:00 a cez statne sviatky.
4. máj 2013 o 22:37  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @bublifukk kosit mozes samozrejme aj iny den ako sobotu. V pracovne dni do vecera a v sobotu doobeda. V nedelu by sa nemalo. Hovorim o benzinovej kosacke, co huci. S rucnou samozrejme mozes aj v ine casy, tu nepocut
4. máj 2013 o 22:37  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
Registrovala sa 28. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
susi206
1
Registrovala sa 28. decembra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 296 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, Slovensko.
 Vidim ze je tu veselo aj bezo mna emoticon
4. máj 2013 o 23:25  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @slummdog no vidis, a pozriem von oknom v nedelu a par ludi spustene elektricke kosacky...
5. máj 2013 o 04:37  •  už býva v byte  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.