Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@bublifukk dakujem moc za odpoved
@slummdog musime si pomahat :)
@slummdog mne ponukal tpd zadara pri tovare za 1300e ale nakoniec som to nevyuzila lebo som to potrebovala o 2 skor ako mali oni prvy volny termin. V Nay mi tiez teraz povedali ze to co je BA zadarmo bude aj kittsee zadarmo.
@slummdog Nam doviezli z andreashop, talkive, cena bola ako do BA, ale nespomeniem si teraz kolko presne.
@slummdog nám doniesli chladničku z Planeo Elektro zadarmo v rámci 30km :-)
Profilova fotka
@all Nepojdete niekto na Sportlerball, ktory bude tuto sobotu (12.1.2013)?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Ja si myslím, že žien tam bude viac než dosť a ak tam pojde aj pár párov zo SFS, tak slobodných žien tam bude habakuk
@michala.s habakuk mozno, ale tie sa vrhnu na cely futbalovy tim SC Kittsee :-o
Prosim Vas, Znamy nas lakaju stavat RD v PAME, vraj nas caka kopa socialnych vyhod, vraj aj napriek tomu,zeby sme pracovali v Bratislave, dostavali by sme rakusky dochodok, pridavky na deti....... Da sa vziat aj v rakusku hypoteka? Nemate niekto link,kde by sa o tom pisalo viac? dakujem
Profilova fotka
@natalka13 Pridavky na deti dostanete ako dorovnanie pridavkov zo svk raz rocne. s tym dochodkom si nie som isty, ci by ste nan mali narok, ak by ste v at nemali nic odpracovane. ak by ste stavali, tak hypoteku by ste mohli dostat jedine v at. na svk by vam na nehnutelnost v zahranici hypoteku nedali. a treba dodat, ze hypoteky v at su ovela vyhodnejsie.
Profilova fotka
@mareko4 tak nikdy nevies aky zauhreny velmo spatny chlapci tu hraju futbal a potom by ste sa mali ako prasiatka v zite. Cize ak spravne chapem tak nikto nepojde
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
ku nam domov dosiel chlapik nas osobne pozvat ma to byt v gasthaus u. clublocal Skerlan, začiatok o 20:30, vstupne dobrovolne motto vecera je ruska noc a dresscode je rusky, hrat bude dj fill a na uvitanie bude stamperla
@slummdog Dnes som v datarte objednal mraznicku. Pisal som si tam s jednou tetuskou a povedala ze do kittsee v poho a kedze mraznicka bola oznacena "dovoz zadarmo" tak aj do Kittsee to bude zadarmo.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan no vodka v ruke, kozuch na seba, prsten na ruku, alebo prist obleceny ako pop, alebo riadne nadundany :-D
Profilova fotka
@ljboy a ak viete aj iny poradit. Potrebujeme overit podpis pre Haftungserklarung. Da sa to spravit na Gemeinde Kittsee, alebo iba u nejakeho notara? A ak u notara, tak kde? Najblizsieho nam naslo v Hainburgu. Vopred dakujem za radu.
@all Rad by som sa spytal, ci uz niekto reklamoval nejaky velky spotrebic ktory ste kupili na SVK a uzivate ho v Kittsee. Nam napriklad nie je nikto ochotny prist kontrolovat chaldnicku Whirlpool v ramci zaruky... ze si mame najst servis v AT alebo vstavanu ladnicku doniest na SVK...
@michala.s ja som to robil v Neudsiedli u Notara a stalo to tusim okolo 30 eur
Profilova fotka
@aplikpalik Ja som reklamoval pracku (LG) a po dohode so zarucnym servisom v pohode prisli. Moze to vsak zavysiet od servisakov/znacky.
@aplikpalik ja som reklamovala Siemens kúpený cez internet v SR a prišli bez problémov z rakúska ( z viedne), a preukazala som sa slov. fakturou. Teda no problem. Ináč volala som najprv slov. Servis, tam mi ani len telefón nezdvihali, a Rakúšania super milí prišli o dva dni.
Profilova fotka
Cez koho máme riešiť prosbu o pristavenie oranžového kontajnera??? Odviezli ho v polke decembra, tu bolo nastahovanych par ludi a vsetci co sa teraz stahuju krabice hadzu do papiera bez toho aby ich poskladali a nechce sa im triedit ani papier od plastu a normalne domace smetie nie je tak kam vyhadzovat. Máme napísať doris?
@michala.s my sme dostali oznam vnutri bytovky od ebsg, ze sklenene flase sa vyhadzuju do specialnych zbernych kontajnerov v dedine plus mame triedit odpad a skatule tie od spotrebicov mame strihat a poskladat, aby sa do kontajnera viacej zmestilo. cize ebsg o tom vie, to skor treba ludom povedat, lebo asi nevedia...
ahojte, ked je rec o smetiach, rada by som upozornila viac si vsimat okolie. Dnes bol odvoz bio odpadu, tak sme smetiak vyviezli k ceste a vecer sme si v nom nasli smarenu igelitku s nejakym komunalnym odpadom aj pet flasu. Toto uz je nonsens, co sa tu zacina robit. Takze tiez sa pridavam k tomu, aby sa ludia spamatali a zacali si tie smeti riesit podla pravidiel.A nezapratavali smetiaky, ktore im nepatria a neplatia za ne. Clovek aby z okna striehol
@maly_majo dakujem pekne, na ten som bola zvedava, lebo vybrany tovar inde na sklade nie je
Ahojte, ked uz je rec o smetiakoch a bio, iste ste si vsimli, ze pri smetiakoch za zacali kopit vianocne stromceky. Pred Stiege 3 bol vcera jeden, dnes uz dva. Asi je naivne si mysliet, ze si ich ich povodni majitelia zoberu spat (kedze s biom ich smetiari neodniesli), ale prosim, najprv si treba zistit, ako je to tu z odvozom stromcekov, predtym ako sa stromceka zbavite. Nie sme v petrzalke, kde si ich kazdy hodi k smetiakom a dalej sa nestara :-S
Profilova fotka
@mareko4 Ja si myslim ze to dostali vsetci takyto oznam, ale asi si ho niekto neprecital, hlavna vec, ze je to tam po slovensky aj po nemecky...
Profilova fotka
@kvetinkaseveru Ak som spravne pochopil, tak podla BMV sa mozme zbavit vianocneho stromce troma sposobmi: 1. Odniest na "Abfallsammelstelle" (asi pri skole) 2. Odniest na "Christbaumsammlung" (netusim kde to je, mozno pri skole) 3. "Posekat" a vlozit do BIO kosov Treba vsak overit u Gemeinde/BMV spravnost umiestnenia tych dvoch zon. Nikde na stranke totiz nie su tieto zony znazornene.
http://www.kittsee.at/buergerservice/...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?