Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@piother ...neblbni,som v robote,soferujem a okrem toho som ozraty!!! :-p
Profilova fotka
@foxo :D a ty kde robis? :D Co si tester testerov alkoholu? :D
@piother ...nie,nie,som vodic skolskeho autobusu. ;-)
ja som rozbehal to kurenie zvysenim prietoku, vyzera, ze to uz fixli, lebo vcera som uz mal teplo ako v saune, tak som znizoval zase ten prietok. inac otazka, ta druha otocna hlavica (ta nastavena na 4,5), tu ked pootocim, ta je stale nastavena na 4,5, ci tocim dolava alebo doprava... to ma tak byt alebo to je fixnute naschval, aby sa s tym nedalo hybat? a to je ten zmiesavac? alebo zmiesavac je to, co je nastavene na 3 v kruzku? inac idem doobjednat za gutschein listy k nussbaum lavagna weiss plavajucej podlahe, kto by chcel, tak mam na predaj - 240 cm vychadza na 3,50 euro (original cena od wiednera, ziadna prirazka)
@all Na stranke kde je rozvrh odvozu odpadu (http://www.kittsee.at/buergerservice/...) pre Gelbersack je uvedeny datum Dienstag, 22.12.2012. Ten datum nie je Dienstag a navyse je to Samstag. Neviete kde udělali soudruzi z RÖ chybu a kedy tie smete skutocne odvezu?
este jedna otazka, jeden chalan na odovzdavke klucov mi spominal, ze podla zakona pri opusteni bytu na viac ako 3 dni sa ma vypinat voda (asi hlavny uzaver), ze keby sa nieco stalo, tak poistovna nenesie skody... viete o tom nieco blizsie?
@mareko4 ...ano,ano,a ked odides na tyzden,tak v kazdej izbe musi stat hasic a v ruke drzat minimalne minimax. 8-) a ked na mesiac,tak v obyvacke pristavena cisterna. :-( povedz tomu chalanovi,nech prejde na ine lieky. :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan na odovzdavke bol jeden chalan z 1. etapy... tak to tam spominal... kedze tie zakony moc nepoznam, tak som sa spytal tuna
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@szrg ja mam rozpis odvozu vytlaceny este z januara a tam je 22.12 Samstag uvedene na zlte sakle. Potom uz len bio bude tento rok 29.12. Samstag
Článok sa načítava...
@piother ked chces odvzdusnit, musis modre ventily uplne uzavriet......
@all Vdaka za odpovede, takze je to Samstag, 22.12.2012
Profilova fotka
@kommo vdaka za upresnenie... takto by som vzduch asi len nachytal :)
Prajem tu vsetkym stastne a vesele vianoce, nech sa vam vsetkym dari a einen guten Rutsch ins Neue Jahr!
Profilova fotka
Jasne, stastne a vesele a vela darcekov nech jezisko najezi ;-)
@all prajem stastne a vesele vianoce :)
Profilova fotka
Ahojte. Prajem Vam vsetkym stastne a vesele Vianoce. Pozravujem hlavne vsetkych majetelov naistalovanych monoblockov na parabole. Ak budete mat zhorseny signal, tak je potreba vybehnut na strechu a odstranit lad alebo snech z paraboly.
Profilova fotka
@pre kurenarov: normalne som nechcel reagovat ale nedalo mi, posledne strany citam, ze je tu samy odbornik na podlahove kurenie :) vsetci ti co sa s tym hraju, tak zabijate len cas, napisem len to co sa tu pisalo uz x stran dozadu a hovorili to pinetzaci pri preberani domu a teraz pri revizii begasaci vzduchotechnika - v zime(ked sa kuri) nastavit teplotu na 25C, v lete si to mozete dat na 20C termostat nema so vzduchotechnikou nic spolocne termostat sa v lete ma vypnut, inak ide cerpadlo zbytocne a ma odber cca 60W modre ventily sluzia na to aby sa vyplo zaplo kurenie v tej ktorej konkretnej miestnosti cervene ventily urcuju prietok vody, mali by byt cca 2-2,5 pri izbach kde su dlhe okruhy a napr. v kupelni kde ma byt podlaha teplejsia v spalni moze byt prietok nizsi, lebo tam sa spi a je vhodnejsie nizsia teplota podlaha sa po zacati kurenia zohreje tak najskor za par hodin (ak üredytm bola uplne studena) a vyhriatie miestosti bude trvat cca pol az 1 den - to je kazda podlahove kurenie take pri podlahovom kurenie izbova teplota byva nizsia ako pri kureni radiatormi, lebo teplota od zeme po strop je v podstate rovnaka ak vam to z nejakeho dovodu nefunguje, tak treba zavolat pinetz a chyba je niekde inde (napr. neustale kurenie v niektorych RHckach prve mesiace) a nezabudnite, ze prilisne kurenie ide extra do penazi, cena plynu sa pocas roka meni a v zime je najdrahsi, takze ked vam pride vyuctovanie tak sa potom asi usmievat budete menej my sme sa nastahovali v maji, inak sa tu cely cas sa kurilo na 15C a nedoplatok bol 550Euro ;) pekne sviatky
Profilova fotka
@pinpo dik za nejake info, len sa spytam, lebo nedoplatok o vela veciach nevravi. Ake ste mali zalohove platby a kolko ste spotrebovali tepla v kW? Lebo trosku sledujeme spotrebu tepla a nijak nam nevychadza, ze by sme mali platit zalohu 75€ mesacne, ale tak aspon o polku menej (plus minus by mi to suhlasilo s energetickou triedou domu a spotrebou tepla do 50 kW/h / m2 rocne). Pekne sviatky vsetkym :)
Profilova fotka
@michala.s 50E mesacne, myslim, ze to vtedy begas kazdemu tak ponukal/predratal podla mejakych noriem/predpokladov tvopja polovica - cca 38E mesacne, by bola dost malo
@RHckari aku mate cca spotrebu kurienia na den? (Samozrejme viem ze zalezi od viacerych faktorov ale aspon priblizne/priemerne)
Profilova fotka
@fetak44 Na den to presne neviem (nesledujem), ale za December mame cca 1400 kWh. Chcem som si to sledovat na tyzdne, ale to zacnem az od noveho roku.
@mistr307 my mame 3400kwh od zaciatku novembra a zacinali sme na 880kwh....kurime tak na 21°..len na mi zda, ze od toho vypadku to islo hore :-( inak uz vam strhli njaku platbu za kurenie? Lebo nam zatial nix.
Profilova fotka
@fetak44 Momentalne sme na stalu okolo 3200kWh a zacinali sne okolo 800 a tiez kurime tak aby bolo prijemne (dole mame teraz okolo 23 a v izbach 21. Zatial sme nic neplatili. Tesim sa ked prijde faktura...
Profilova fotka
A pri tom pri preberani sa nastavila hodnota na 2500kwh rocne na elektrinu :-) spada kurenie do elektriny?
Profilova fotka
@piother Nie. Elektrina je samostatne a teplo samostatne. RH-ckarom ponukali spotrebu elektriny 3000 kWh a teplo za 100€/mes. Samozreme sme mali moznost to upravit.
@all zo SFS, najma otazka na 1.fazu, ako vam ide poslednou dobou tepla voda? U nas zo dna na den coraz horsie, uz som pisala par stran dozadu, ze zhruba mesiac a pol akosi odrazu nejde kontinualne tepla voda. Clovek odpusta odrazu vodu aj vyse 10min, za tu dobu uz by bol osprchovany. Potom zacne taka polovlazna voda tiez, utrpenie pri umyvani vlasov a velakrat opat prejde polotepla do studene pocas sprchy. Dat si nejaku horucu vanu je uplne scifi a nehrozi. Ma niekto podobne postrehy, ze odrazu sa nieco deje s ohrevom vody? Po sviatkoch budeme kontaktovat ebsg, lebo toto sa neda uz. Zaujimaju ma skusenosti najma z 1.fazy, kedze by sme mali mat spolocnu kotolnu.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?