Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
ahojte, my sme z bytoviek, preberali sme byt 28.11. Pls dokedy sa treba prihlasit na Gemainde k Kittsee a dokedy na Bezirkshauptmannschaft Neusiedl am See? Vdaka.
@cyan vypec termostat co to len ide. Vsetko je dost zateplene a nadimenzovane na pomerne male straty. Susedia ti tiez nepomozu. Pri takto vychladenom priestore to trva par dni pokial to nevypeces 8-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@kommo vdaka. Tiez sa mi to tak mari, aj ked na papieri od EBSG so 4 bodmi ohladom TP svieti datum 1.1.2013. Asi to bude len taky BUBUBU datum. Dnes jej kazdopadne poslem ten meldung. @mistr307 vcerajsi prietok 140, ventil kurenia otoceny na 3jku v kruzku. @cyan vid hore. Ano, treba sa pohrat s ventilmi na rozvadzacoch v skrinkach na poschodiach. Tiez som nechapal prietoku 1l/min. Vsetky som otvoril (pro smeru ruciciek), otvoril aj horne ventili na zmiesavaci, vsetkym stupol prietok (az na jednu izbu, ta ma konstantne 2-3l/min, asi do nej nedostanem viac... ), vypeckoval termostat na 30, kotol zapol na 3jecku v kruzku, rekuperaciu na 1 s fukanim len dnu (alebo len von?). Pockal den a dnes mam v izbach krasnych 22 pri termostate nastavenom na 22. Potom nastav termostat na jednu teplot, zober teplomer a nechaj ho v izbe na noc. Ventilom doregulujes prietok, aby ti sedel s termostatom.
@ all meria sa prietok alebo odovzdane teplo - co sa tyka platenia? myslim ci sa vacsi prietok nerovna vacsie naklady?
Profilova fotka
@fetak44 podla mojho sedliackeho rozumu odovzdane teplo, teda jouly, teda kwh. To ze mas prietok vyssi, je len vyssia spotreba el. energie pre cerpadlo, ktore nahana vodu do okruhov rychlejsie (vyssi tlak) bez ohladu na teplotu vykurovacej vody. Vyssi prietok znamena, ze voda nestihne vychladnut, odovzdat tolko tepla podlahe a preto ju staci pri novom nabehu menej zohriat. Ale zasa tento cyklus sa robi castejsie, teda by to malo byt najednako. Uplne zjednodusene, zohriat 10 litrov o 10 stupnot by malo byt rovnako ako 100 o jeden stupen. Teda dodane teplo by malo byt rovnake. Q1 = Q2 m1c1(t1 - tV) = m2c2(tv - t2)
@fetak44 uctovna jednotka su odovzdane kWh tepla, ale tie sa odvodzuju (aj) od prietoku. Ten meraci pristroj snima teplotu tepelneho media na vstupe, na vystupe a prietok tepelneho media ultrazvukovym prietokomerom.
@martino1111, @piother diky za vysvetlenie. tak njak som si to aj myslel.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan presne, vcera som tiez musel zvysovat prietok, len som odpojil wc a kupelku a rano bolo teplo...neni to sice jak to bolo na zaciatku, ale nejako teplo som odtial po dlhej dobe konecne dostal
@ontaria uz vcera bolo neskoro ist na gemainde... toto si rychlo vybav, fotokopiu spravit z rodneho listu a diplomu, notar da do 5 minut peciatku, prekladatel za den prelozi do de a ides na gemainde...
Článok sa načítava...
ahojte,jednemu fakt nechapem .tak nutene vetranie je naco dobre teraz v zime???ved ochladzuje miestnost a musi viacej kurit podlahovka.tym padom vacsie naklady.ma to logiku???
este jedna otazocka -merac tepla ma taky gombicek ktory meni udaje na display-iku .co su to za udaje?1.viem spotreba kwh-neviem ci to niekto sleduje ale skacu jedna radost i ked je v byte zima.
@cyan, @piother ked rura, ktora privadza teplo do domu je na dotyk horuca, ale rura, ktora ide z kotla do rozvodov (oznacena ako VL, a je na nej ten oranzovy termostat) je iba tepla a privod do rozvadzaca na poschodi je skoro vlazny....to asi nebude v poriadku? skusal som aj zvysit prietok a hral som sa aj s ventilmi v rozvadzacoch ale vysledok je stale 16 stupnov. :-( okrem toho mi na prizemi ventily krasne reagovali aj na male pootocenie, nezto na poschodi mozem tocit kolko chcem a nic! vsimol som si aj male necistoty v tych priesvitnych rurach v rozvadzaci na poschodi ...
.....haloo,chlapci neblbnite uz s ventilmi ((( :-( ))) Pinetz mal uz tento rok dva infarkty !!! :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan Preco aj modry ventil? Zatial sme sa vzdy hrali iba s cervenymi, modre mame v plne otvorenej polohe. @bublifukk Na tom meraci tepla sa ukazuju aj prietoky, aj teplota vstupnej a vystupnej vody, ... Musime si zohnat komplet navod k tomu co je ktora polozka, potom to bude davat vacsi zmysel. K vetraniu, malo by to rekuperovat energiu, takze by ti to v zasade vacsinu tepla malo vratit. Hlavne ale je cely den prisun cerstveho vzduchu, takze okna vobec neotvarame. A aspon nam sa lepsie v noci spi nez na starom byte :)
......modre ventili sa NEMAJU nastavovat ;-( hrajte sa iba mierne s cervenymi.Iste vam to povedali pri odovzdavani bytov alebo domov. :-)
@michala.s tiez mame vacsinu modrych ventilov plne otvorenych...
Profilova fotka
@bublifukk rekuperacia je tam z hygienickych dovodov - nejako v byte vetrat treba, inak by tam bol smrad. Podla normy sa pocita s vymenou vzduchu cca 30m3/hod na jednu osobu. Ak by si vetral otvorenymi oknami ujde tym pri styroch osobach 2500kWh az 3500kWh tepla rocne. Rekuperacia zrecykluje asi 85% z tejto energie.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan pretoze vykurovat satnik nepotrebujes. :) Preto ti to rovno stopli. Radsej nechali zvysny prietok pre obytne miestnosti (pre flexibilnejsie vykurovanie)
@cyan u mna boli technici dnes, a vypustali mi vzduch s podlahovky na 1 poschodi, lebo v kupelni bola zima jak svina a na zachode to celkom islo....teraz je v kupelni krasne teplo a kedze je spojena so zachodom tak na zachode to hori ze mozem robit volske oka na podlahe.....no nic budem to musiet nejako uzavriet.
Profilova fotka
@kommo odvzdusnuje sa len zberac (rura s modrymi ventilmi)? Je tam este nejaky dalsi speci postup ci len otvorit odvzdusnovaci ventil, odvzdusnit a zavriet?
@cyan .......az,ked som si pozrel tie technicke info k logothermu :-( som pochopil,ze to vlastne vobec nechapem!!! :-o
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Tak prave dosiel udrzbar vytahu a taral nieco o bezpecnostnom kluci na nejakej vonkajsej skrinke a pytal sa ma ze preco nie je ten kluc od budovy vonku... Mali ste niekto podobny zazitok a viete niekto o nejakom takomto kluci???
@piother ....prisahambohu,ze ten tvoj vzorec m1c1(t1 - tV)=m2c2(Tv-t2)nefunguje :-( furt tu mam zimu jak v prd...i(( :-) ))
Profilova fotka
@foxo no, just, je cas na alkohol...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?