Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@piother a treba ti tu karticku? my ficime bez nej, aj ked papierovy meldung mame.
Profilova fotka
@cucuriedka praveze netusim ci mi to treba :) rad by som nemenil obciansky preukaz, TP mam zatial u rodicov, pracujem stale v SR, zdravotku tak isto v SR. Auto nemam na seba ziadne napisane. Chcem len splnit podmienku, ktoru ma EBSG o TP.
Profilova fotka
@piother Karticku vraj netreba. Poznam aj zopar Nemcov, co pracuju v AT a karticku si nevybavovali.
Profilova fotka
Google aktualizoval svoje mapy a zrazu tu mame nasu ulicu :)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@mistr307 Co sa tyka Kittsee, Google znacne nestiha. Je tam sice toho viac ako predtym, ale nasu stavbu domu este nema ani dalsie 4 rozostavane okolo nas. :-)
@cyan boli u nas z begasu aj pinetzu, njeco ponastavovali a uz to kuri :-) typek sa ma pytal ci som nieco prestavoval a ked som povedal ze nie, bolo na nom vidiet, ze mi neveri! pritom som sa toho ani nedotkol ...teplota uz stupa..uz mame krasnych 17,5 :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@piother povedz frajerke ze byvas v dotovanom dome, na ktory potrebujes mat legalny pobyt v AT - pre EU obcanov tzv. "Anmeldebescheinigung". A na to aby si ho dostal musis minimalne ukazat ze mas dost penazi na zivot (prijem) a zabezpecenu zdrav starostlivost (S1 kedysi E104 alebo na zaklade nich vydanu E-card od rakuskej poistovne). Inak vsetko uz dobre popisal lboy.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan Pozri si este nastavenie prietokov na rozvadzaci do jednotlivych miestnosti. My ked sme mali na zaciatku velku zimu, tak u nas nasli velmi postahovane prietoky na tomto rozvadzaci (robil teda nieco aj so zmiesavaciou, ale po chvilke hrania sa s nou a ked sa nezmenil prietok vody (to sa da odcitavat na meraci energie, ked sa dlhsie podrzi stlacene to tlacitko (mozno 2x dlhsie stlacene) tak sa ukaze prietok v m3/h) tak isiel toto skontrolovat, pootvaral ventili a uz to hrialo). Teraz sa uz drahy niekedy hraje s tymito prietokmi tak, aby sme si nastavili pre niektore miestnosti vyssiu teplotu a napr. zbytocne nekurili na toalete.
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@martinx123 uz som jej to vcera nejak vysvetlil. snad to do 1.1.2013 nejak stihnem. @michala.s hral sa s tymi cervenymi ventilmi na rozvadzaci v skrinke a v kotli nic nemenil?
Profilova fotka
@piother V skrinke so zmiesavacom sa len postuchal, ale nic tam nenasiel. Potom otvoril rozvadzac a pootvaral ventili (tie nam pri odovzdavke nejak nechali pozatvarane). @cyan Aha. Tak potom prosim napis co a ako, lebo drahy vcera aj zmiesavac presunul na 4-ty stupen, potom bolo trosku teplejsie a hlavne do obehu sme dostali viac vody (najprv tieklo len okolo 40 l/h, potom aspon 60 l/h), ale Pinetz nam este vtedy vravel, ze normalne by malo ist 190-210 l/h. Dnes sme ale uz mali teplucko v kupelke a aj inde uz boli podlahy vlazne (nie vyslovene studene ako vcera), tak mozno to musime nastavit naspat ak uz opravili chybu.
@cyan teplota sa bohuzial nijak nezmenila. akurat v kupelni a dole na wc mame teplejsie.v rozvadzacoch tocil s tymi cervenymi ventilmi ale v pivnici neviem co nastavovali, nebol som pri nich. nemyslim si ale, ze to funguje ako ma!
@fetak44 oprava: NEFUNGUJE AKO MA!
Tak u nás tiež len nepatrná zmena, na prízemí ca 20 stupňov, ale poschodie stále studený odchov 16-17 stupnov. A to včera prestavovali. Dnes som im volala, že to nefunguje tak ako má. Mám už tretie číslo technika, tak som zvedavá či sa tu niekto ukáže a konečne s tým niečo porieši. Vianoce sa blížia tak možno dostaneme teplo domova ako vianočný darček :-S
...Pinetz uz roznasa vianocne balicky (( :-) ))su tam styri brikety,dve polena,zapalky, stara deka,teplomer a aspyrin.RH-ckari dostanu deky dve. 8-(samozrejme bude aj za priplatok nadstandart - cerveny a modry ventil,len tak na hranie. =-) a este aj lepsia sprava,Seladon Ilko vravel,ze nebude tuha zima ,maximalne minus 20. :-o
@zahna12 posles mi prosim cislo, komu si volala, nech tam zavolam aj ja, ze nech sa stavia/nastavia...dakujem
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan jedna je tepla az horuca, ale ta druha skoro studena. bavime sa o tych dvoch pri sebe, co do steny idu v takej hrubej, hej:-) )
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@fetak44 prepáč že až teraz píšem číslo 06648398442 =-)
@cyan a čo navrhuješ???? Snáď by mali vedieť č robia??? A keď zajtra nebude teplo volám im zas nič iné mi nezostane :-(
Profilova fotka
Neviem ako Vam, ale u nas sa teplo vsade vratilo do normalu.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan u nas je stabilnych 89 m3 prietok
@piother Anmeldebescheinigung ti staci poslat na EBSG do 31.1.2013, aspon nam tak povedali.....
ahojte, ak budete potrebovat uradne preklady pri prihlasovani pobytu, tak manzel je uradny prekladatel. stahujeme sa tiez do kittsee, takze mozete to mat s donaskou az do domu :-) Blizsie info cez IP.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?