Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Zdravim susedia. Chcem sa s vami podelit o neprijemny zazitok a tymto vas poprosit, aby sme vramci kludneho nazivania sa podobnym extempore vyhli. Dnes nam pri plote rh6 zaparkovala niekoho navsteva na zltozelenom peugeote. Mila pani nam pri otvarani dveri oklepala plot. Naco ju moj svokor vyzval, aby tam radsej naparkovala ked nam klepe do plotu a poskodzuje ho. Pani mu odvrkla, ze no a co? Aj tak to nie je vasr, ale druzstevne. Tato arogancia ma bez prepacenia tak nasrala, ze som si pani pockala a vysvetlila jej, ze za plot som zacvakala ako nadstandard a teda moj je, aj ked barak je druzstevny a take sposoby si vyprosujem. A tak dufam, ze nabuduce mi niekoho navsteva pomaluje barak grafittmi ze no a co, aj tak je druzstevny a nie vas. Budme k sebe slusnejsi, som dufala, ze sa tu zisli slusni ludia a nie nejaka sebranka z petrzaljy, od ktorej som odisla z BA.
@all viete niekto teda ako sa nastavuje ta podlahovka? ktore treba krutit modre ci cervene ventily, dik :)
Neviete mi poradit ten doklad o prijme treba priniest ? co ak nepracujem?ako to riesia v tom pripade?
@ljboy tie cervene nie su ventilky, to su prietokomery, ak si s nimi hybal, tak vrat tak ako boli. Ventilky su modre, ak prave bezi cerpadlo a pokrutis s jednym modrym, tak cervena znacka prislusneho prietokomeru ide hore (pri otvarani), alebo dole (pri uzatvarani). Kratke okruhy (WC+Bad, chodba) nastav na maly prietok, Wohnzimer 1,2 na max a izby s kuchynou nieco medzi. Priblizne by to tak malo fungovat, ale ako som pisal vyssie, kazdy byt je iny, takze to urcite budes este nejaky den doladovat.
@slummdog Zatial nam vyslo vo Wustenrote 1500 povinne+vollkasko. Ale este mame len stretnutie s poistovakom, takze potvrdim potom (koncom tyzdna). Nasla som medzi papiermi COC od auta, takze myslim, ze to by mohlo stacit. Zaujima ma, kto mi povie, kolko mam platit NOVA. Vy ste sa uz informovali, ze kolko to bude?
@all Pozeral niekto jeden z tych papierov, co sme dostavali pri preberani klucov, co su tam take 4 body a je to ze bis spatenstens 31.1.2012 (Nach Bezug der geforderten Wohnung). Treti bod - "Gegebenenfalls Nachweis uber die Aufgabe des bisherigen Wohnsitzes (bei Eigentum)" mi nie je celkom jasny. Vie niekto co sa v tej nemeckej vete skryva? Dakujem 8-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@slummdog jak to bude cele dokoncene aj 2ha etapa a niekto by mi tam zastal, volam okamzite policiu, ze stoji na ceste, kde nema stat... ani by som jej nic nehovorila, potom nech sa bavi s rakuskymi policajtami... jedna 50 eurova pokutka a pochybujem, ze tam niekto zaparkuje aj nabuduce...
@cyan nazdar, ja som chekcoval cez versichern24, nahodil som tam udaje k mojmu autu, supol som teilkasko a dalo mi to taku istu hodnotu ako mi dala aj zastupkina z Wustenrotu, cize okolo 1200 EUR rocne. My mame do 12.000 km rocne, Malus stufe som nechal defaultne na 9, aj ked mi tvrdila poistovacka, ze to sa da nizsie stlacit, ale tak nie som si isty ako by to posudili. Takze ani cez tu stranku som nevidel nejaku velku usporu, je to dost drahe. Este som sa ale chcel spytat. co sa tyka druhov poistenia, haftpflicht, teilkasko, vollkasko. Ja som to to tak pochopil, ze haftpflicht je len poistenie osob a nezahrna ziadne ksody ci uz na tvojom aute, alebo na aute druheho ucastnika v dopravnej nehode. Cize ked chcem, aby mi poistka aspon vykrila udalost ked ja sposobim nehodu a vznikne inemu skoda na majetku, tak by som potreboval uz apson teilkasko. Chapem to spravne? Dik.
@cyan Bonus-Malus Stufe ... tam co mam zadat pri tych poistkach? dik.
@mareko4 to sme si aj my povedali, ze ked to bude vsetko hotove, tak vedla nasho plota by mal dokonca viest chodnik, tak ak bude niekto nedajboze na chodniku naparkovamy, tak volam policiu, lebo to budu male chodniky a budu to blokovat. Tu cestu neviem ci by som tak riesil, lebo predsa len, za kazdym z nas bude chodit nejaka navsteva a neviem kde inde ako popri ceste budu moct navstevnici zaparkovat ak Kittsee nepostavi ziadne parkovisko, ako to tu niekto spominal.
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan diky, a este jednu vec, teda chapem to spravne, ze ja budem platit poistovni okolo 1000 eur rocne, a ked dojde k poistnej udalosti, a nebudem mat rechtschutzversicherung, tak mi povedia ze auf wiedersehen? :) akoze ked to vsetko spocitam kolko treba za tie poistky a prehlasenia platit, tak neviem ci nie je vyhodnejsie platit pokutu za to ze mam slovenske SPZ ... teraz platim 400 eur rocne havarijna + zakonna
@cyan prvy rok -- poistka 1000 eur (rozdiel 600 eur) + rechschutz 300 EUR + prehlasenie 600 EUR .... cize ked necham slovenske spz tak mam na pokuty 1100 eur, alebo zle pocitam :) ?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@slummdog kua, dnes rano cita tvoju skusenost a bol som viac nasraty ako ty tak ja sa ako somar stahujem do AT, ze hentakych debilov necham za hranicami a oni sa musia drbat rovno do kittsee sa necudujem, ze ta priama cesta na kopcianksku do ba je bloknuta
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@moriak tak s tym ratam, ze na prizemi musim viac kurit ako na poschodi dokonca na poschodi sa bude spat, takze na spanie nie je az taka vysoka teplota dobra
@cyan co presne sa ma v legislative menit? Ze sa budu akceptovat EU smernice a teda nebudu nutit prehlasovat? Lenze kolko sa moze pockat, ked povinnost je tusim do mesiaca nahlasit auto? Uz som tu videla prebehnut sa policajne auto....pridu aj nabuduce uz napriklad s fotakom ....atd.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@2010lubo ahoj, nejako si lubo zamrzol...nedostal si moju IP ?
Profilova fotka
@all co sa tyka tych poistiek, tak v jednom z tych bytov by mal byvat poistovak co robi pre ÖVB vo Viedni a aj v BA. niekde v emailoch by som mal mat aj na neho kontakt, mal by to byt ten, co ho realitka z kittsee ponukala ako jednu z moznosti kde si uzavriet poistku
@pinpo mam na neho kontakt ak by si chcel, a to nie je ÖVB ale OVB podla mna :) existuje aj ÖVB ale to je priamo poistovna, OVB je sprotredkovatel, nesuvisia spolu
@ljboy Mas s tym poistovakom aj nejake skusenosti? Dik :-)
@all ahojte, vie mi niekto povedat aky rozmer fotky ma byt na ten preukaz na policii. Dakovala
@kvetinkaseveru tak nemam cez neho ziadnu poistku ale ti co maju tak su spokojni, ked ti to vsetko clovek vysvetli po slovensky tak to je ovela lahsie pochopitelne :)
@mysenka46 "EU-Norm-Passbild für die Beantragung eines Lichtbildausweises für EWRBürger oder einer Aufenthaltskarte in der Größe von 3,5 x 4,5 cm bis 4 x 5 cm" ... cize od 3,5cm x 4,5c, do 4cm x 5cm .. trochu divne ze je to od do, ale tak 3,5 x 4,5 tusim robia bezne (to je to iste co na pas)
@ljboy dakujem

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?