Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
vsetkym susedom a susedkam prajem stastne a vesele vianoce :)
mate niekto skusenosti s Immobilien Group s.r.o. ? Nam naslubovali vela, ale reailta je uz horsia Lubo
@2010lubo ahoj, príjemné sviatky, poslal som ti odpoveď cez internú poštu. nechcem zaťažovať ostatných :-)a ostatným želám aj pokojné vianoce a šťastný nový rok a tiež príjemné bývanie v AT :-)
pekné sviatky každému susedovi ... plus ako vždy otázka :) ... v schránke som objavil poštu od BEGASu ... a hoci som mal pocit že som už pri preberaní bytu podpísal inkaso lístok ... opäť som niečo podobné dostal v obálke ... otázka od nováčika v oblasti rakúskeho inkasa :) ... vypísaný a podpísaný lístok posielam späť BEGASU??? prípadne do banky??? a hlavne neviem, či ste to už všetci vyriešili ... čo ak to nestihnem ( akože isto nestihnem ) do 1.1.2012 ... zaplatiť jeden šek ??... či ako ?? ... dúfam že neotravujem a ďakujem za odpoveď
Profilova fotka
popismenku, tvoj nick mi je straasne znamy, ale tak viac rokov dozadu.... neviem, odkial ho poznam, ale uz som taky pocula :)
....vie niekto poradit ohladom podlahovky? 8-( Mozem to nastavovat ako chcem a stale je iba ,nejakych 20 stupnov a to je zima a tusim sme ani nedostali nejaky manual,manzelka tam volala a maju urlaub. =-) Takze teraz neviem uz dve veci,ako sa to nastavuje a co je to urlaub!?!
|-| =-) :-. x-) ....P F 2012 :-) :-( ]-( :-S ;-( :-p :-N 8-( :-x ;-) :-| 8-) :-o
@foxo aj ked si otocis tym koliskom na 30? inak v technickej miestnosti su ventili alebo ako to spravne nazvat kde si nastavujes prietok vody v litroch pre kazdu miestnost. skus pozret ci to nemas na minimum...
@jankamr ...daval som to aj na 30 a stale je iba 20.Aj v technickej miestnosti som tie ventilky /cervene/ otvoril na doraz smerom ako ked otvaras vodu,ze by to malo ist naopak ?? 8-)
Profilova fotka
@foxo tak vidis a ja mam rovnaky problem, akurat na prizemi to hreje na 21 a na poschodi mam 24 a to termostat som nastavil na 15 stupnov! cely dom je prazdny - podlahovka nie je nicim prikryta 2x tam uz boli ti technici a stale menili tie nastavenia prietokov - stale je to rovnako dnes ma to dozralo a poslal som to ako reklamaciu, ze to kurenie a aj ten termostat nefunguju podla teploty obavam sa toho, ze ked to nekuri podla nastavenia termostatu takze ked tam dam nabytok(zakryjem cast podlahy) a budem chciet tam mat teplejsie, tak to nebude fungovat
@all Ahojte, ak uz niekto stihol vybavit policiu v Neusiedle, mohol by sa mi ozvat cez IP? By som sa rada co to popytala. Dakujem. PF2012 vsetkyyyym.... :-D
@pinpo ....kam si volal tych tachnikov,lebo Pinetz ma dovolenku do osmeho?Aspon nejake deky by sme mohli nafasovat.ta nie ? 8-(
Článok sa načítava...
@foxo ahoj mali sme taki isty problem, prisli z pinetzu, otvorili jeden ventil, riadne to fuklo ako z parnika, neviem, co tam este robili okrem toho jedneho ventilu, stali tam v zachode asi 15 minut, na moje otazky odpovedali kein problem a potom odisli, a uz tu mame aj nad 20 stupnov :-) chcete nejake deky? p.s. inac pri 18 stupnoch sa super spi, len sa treba dobre obliect, deti v noci ani nepipli, az na to, ze nasa najmensia ma teraz zapal priedusiek
@diuska24 ...ahoj,zrejme ste to mali zavzdusnene.Videl som,ze tam je odvzdusnovaci ventil,no neviem ci zoberiem odvahu sam to odvzdusnit. 8-( Ked budes zajtra pocut pecku,tak som ju zobral! :-p
Profilova fotka
@foxo ti technici tam boli pred vianocami, ked sa este na vedlajsej stavbe pracovalo, tak som ich odchytil vyfasovat deku, to je taka slaba zaplata treba deku, nejaku slivku, ohrievac a prislub, ze zaplatia tu elektriku tomu hovorim pf 2012, akoze plna flasa
Profilova fotka
@foxo tak bacha az neodvzdusnujes takto: http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php...
@kvetinkaseveru my sa chystame coskoro, ale este nemame preklady o dokladoch prijmov. Najma ja ked som uz na rodicovskej, tak dokladujem od zamestnavatela za 4mes, matersku od socialky za 7mes a rodicovsky z upsvar za december. Parom, aby to bral, tolko flajstrov im prekladat. E104 uz mame, tak nic viac potom asi netreba, plus meldezettel. Inak ta E106, nakoniec to nejde vybavit bez toho, aby cloveku zhabali obciansky, tak si musime vystacit s europskym preukazom, aj by nieco
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@cyan no tie papiere som nemal cas este pozriet, stale som zahluseny v robote dik za info, idem to pozriet, nech som vyzbrojeny do buducotyzdnovej komunikacie a reklamaciu som uz poslal...
Profilova fotka
@cyan nasiel som nejaky papier kde su popisane teploty ku konkretnym miestnostiam - ku wc, kupelni,... taky papier co sme este na zaciatku dostali, kde je aj popis vybavenia domu/bytu, kolko kde bude zastrciek a pod. alebo myslis este nejaky iny papier?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@slummdog dakujem za info,keby som zistila nieco ja,dam vediet :)
.....vsetkym,vsetko dobre v Novom roku a trochu sa hamujte v diskusii,bo je to tu v poslednom case prudko rozbehnute?!?! :-)
@foxo mozno nie vsetci uz maju net doma zavedeny Nam bnet neviem kedy to konecne spojazdni, tak zatial chytam signal v okne na mobil.
@slummdog Nam tiez mali prist hned niekedy po vianociach,ale podla mna oni este stale dovolenkuju. @ all Daval niekto potvrdzovat ako prijmy za minuly rok priamo nem.formular,alebo ste si to dali uradne prelozit. Dik.
@kvetinkaseveru tak bnet technik dojde konecne zajtra vraj. Hadam na druhy pokus to zapoji. Formulare o prijme budeme uradne prekladat, kedze zamestnavatel je schopny to dat len v svk a aj a socka a upsvar v mojom pripade len v svk daju. Ozaj, uz sa zabyvali aj nejake zasluzile matky na materskej? Vela deti sme tu zatial nestretli.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?