Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@slummdog kde to pytaju? ... "bud odhlasku z TP na Slovensku alebo nejake vyhlasenie potvrdene z miestneho uradu v SR, ze sa tvoj centrum zaujmov presuva do AT. "
Profilova fotka
@ljboy reklamuj aj napriek tomu, ze si podpisal, ze je to ok to ze sa ti dvere zatvaraju same... to si predsa nemusis hned vsimnut a pokial ta zavada je teraz, tak tam isto bola aj predtym - to sa neda 2-3 pouzivanim spravit takze reklamovat ja idem tiez este reklamovat nejake dalsie veci
Profilova fotka
@strelko30 tak ako ste dopadli s tym zatekanim? odstranilo sa to nejako samo, a ci buranie?
Profilova fotka
@all RHckari, som v 10tke - taky ten v tvare pismena L, a mam problem, ze na prizemi je teplota ok, avsak na poschodi je strasne teplo odhadujem, ze rozdiel teploty je aj 4-5 stupnov, mate niekto podobny problem? 2x tam uz boli ti profici mi nastavovat tie ventily a stale je to rovnake ponukali mi aj riesienie, ze nech si dam extra termostaty do izieb a cez to kontrolujem teplotu (3 radiove termostaty za cca 1000 euro) - nechapem ako toto pomoze ked teraz to nevedia nastavit, ten novy system tiez bude len skrtit tie privodove/odvodove trubky ja by som ale radsej bol keby mi to nastavili napevno dufam, ze burgenlandski soudruzi neudelali niekde chybu
@pinpo Ako ver mi,ze aj mna to vcera dost soklo. Dnes rano som to skusala,ale stale nic. Keby niekomu zacala tiect,dajte prosim vediet. Dik :)
Profilova fotka
@pinpo No vyzera to tak ze 11.1.nam to pridu v pivnici vyburat,tak to je paradna radost
@all Volal som rano do EBSG, vedia teda o tej zavade a poslali to na BEGAS, dnes to dojde nejaky technik mrknut a opravit, tak dufam, ze to nie ej nejaka vacsia zavada. Inac mali by sme to mat aj niekde v tych papieroch, cislo na havarijnu sluzbu BEGAS, dal mi ho Brandt: 0043 (0)664 83 44 532 - malo by to fungovat aj cez sviatky napr, tak dufam, ze vianoce nebudeme musiet riesit havarijne stavy.
@kvetinkaseveru hi, nejde ta voda tepla kks a mega ma to nasralo rano, dufam ze to daju cim skor do poriadku. na vianoce byt spinavy to sa predsa nepatri :) @slummdog diky, kks ja som sa len nasral ze jak je to mozne ze netece a siel som do prace, som myslel ze to len niekto docasne odstavil aj ked som si nevedel predstavit vlastne na co.. ale ked tu teraz citam ze uz od vcera vecera nejde tak pekne teda.. ja som si to ani nevsimol ked som si len zuby umyval vecer. a k tej teleke - ja chytam na izbovu antenu len tak ledabolo markizu, joj, plus, doma, stv 1,2.. stv obcas trochu sekne ale ostatok je uplne ok..
@all ... som v kontakte s technikom begas ... prave mi volal ... bola chyba v systeme ... UZ FUNGUJE TEPLA VODA Aj KURENIE! prijemne sprchovanie prajem :)
@ljboy KUUUUUL DAKUJEEEMEEEE :)
@ljboy ty si jaky sef :)
@ljboy danke :) si cool... Uz sa zacinam tesit domov.
Článok sa načítava...
@tajomajo prosim ta, a aku mas tu izbovu antenu? konkretnu znacku pls. A mas za tym aj nieco ine medzi antenou a telkou, alebo len priamo do telky napojenu? Mne sa na Phillips 36Db antenu podarilo akurat tak dost slabo chytit nejake madarske stanice. Antenu ale nemam moc moznost supnut k ziadnemu oknu...
@slummdog mna by tiez zaujimala ta odhlaska z TP/potvrdenie. Ide o nejaku poplasnu spravu akych je tu vela? alebo to mas zo zdroja ktory tam realne bol?
@slummdog hej my sme v byte ale tiez nam velmi dlho trvalo ked sme naladili nieco slovenske
@moriak nazdar, tie infosky sem davala moja polovicka, kedze to vybavuje na SVK, ale teraz nema pristup na net.... Tieto info ma z nasich uradov, toto sa mi zda konkretne zo zdravotnej, kde checkovala a vybavovala E104 a E106, tak pokial nasi uradnici nemaju nieco pomylene a nekecaju, tak by to tak malo byt... Ale ako vzdy, niekto asi pozna cestu kolem, kedze viem ludoch co maju slovensky OP a funguju v AT na trvalom bydlisku, ale tu my zatial nepozname...
@slummdog fu tak to ti poviem ked budem doma.. ak na tom vobec niaka znacka je lebo mne sa zda ze to je len niaka obyc antena a tu mam kedze mam stary tv analog este pichnutu do setuboxu.. mozno je to aj antena z toho setuboxu ja uz ozaj neviem :) a antenu mam polozenu na tv ani som hu nemusel niekam do okna pchat aj ked pravda je ze to mam zas docela blizko k oknam na balkon. len ako som pisal stv-cky ked prejdem okolo tej anteny alebo sa tomu niekde postavim do signalu tak sa stracaju trosku..
@slummdog ja viem o takom cloveku, vidim ho obcas v zrkadle. Strata OP je najvascia blbost aku moze podla mna clovek urobit. Viem si predstavit ten chaos pri informovanosti uradnikov vsetkeho druhu ked im povies ze OP nemas lebo byvas v AT. Problem je v zakonoch, kym niekto dojde na to ze ich treba zmenit... Skus sa spytat na miestnom urade, pretoze som pocul ze existuje moznost odhlasenia zo zachovanim OP
@slummdog ak mas telkac, co ma DVB, tak musis chytit slovenske programy na akukolvek antenu-na velkosti a znacke nezalezi. Musis len najst ten najlepsi signal v miestnosti. Ak ti mozem poradit, zaobstaraj si predlzovaci kabel na antenu, aby si mal väcsi priestor na hladanie. ;-)
Profilova fotka
@strelko30 no do kelu... opat z toho bude stavenisko, dufam ze to necaka viacerych by si mal ziadat nejaku nahradu za nemoznost obyvania domu, aspon energie
@all viete niekto ako sa nastavuje ta podlahovka? ktore kohutiky a ako mam krutit? dik
Profilova fotka
@pinpo Sak to aj budeme pytat nahradu,aspon 3 mesiace neplatit najomnea ked bude treba tak aj sudit sa s nimi budeme.
Profilova fotka
@strelko30 kua, konecne niekto kto ma gule! keby som vedel lepsie po nemecky tak pindam este viac do nich a keby som mal aj pravnicke vzdelanie a nejaku prax, tak sa s nimi sudim za kazdu somarinu
Profilova fotka
Treba ist drzo na nich,lebo by sa nic poriadne nevybavilo a vykaslali by sa na vsetko
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Krásne Vianoce všetkým :-) x-) :-N
Profilova fotka
pekne sviatky... a do noveho roka nech nas uz to ebsg a ti dodavatelia neseru!
@all Stastne a vesele vianoce vsetkym sucasnym aj buducim susedom a velaaa darcekoov od Jeziska :) :-D
Profilova fotka
Stastne a Vesele vsetkym:) :-D ;-)
@all vsetkym ludom nasho bytoveho komplexu, terajsim aj buducim, vesele vianoce a vsetko dobre do noveho roku ;-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?