Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@foxo tak teraz neviem ci ti toho bechera mam chladit alebo nie lebo ked idem okolo nikdy tam nie si no strasneeee kde sa tolko flakas......
@cyan ....moja tolerantnost zacina pri cisle 1 az 45,potom od 47 a konci pri cisle tusim 100. :-o Sam neviem preco tam ta 46 nie je. :-o Ale uz som sa skludnil, dzaro mi dovolil parkovat v jeho zahrade.
@shorty ...akoze flakam,sak to od rana hovorim,po veceroch hladam volne parkovacie miesto. |-|
.....nemozem povedat,ze mame nejako extra malu spalnu,ale ked som vcera vymeriaval miesto na postel,zistil som ,ze hlavu budem mat strcenu v rolldore a nohy v kupelni :-p Momentalne zo zenou rozmyslame,kde si dam ruky,najvhodnejsie je okno,nastastie su v spalni dve,tak nemusim spat len na chrbte. 8-)chrapanie nastastie prebije vzduchotechnika ci co to je.
@foxo cosi, nemozes otvarat okna, sak bude vzduchotechnika neucinna, pekne ruky pod postel :)
@ljboy ...ani v lete ??? 8-(
@foxo to by si teoreticky mohol ale budes musiet zvladat alergeny :) ktore ti inak super vzduchotechnika zachyti :) mas na vyber
@ljboy ...a to budes cele leto cucat za zatvorenymi oknami?V tom pripade se...m na vzduchotechniku,no a bez alergenov sme predca tiez v rici.! 8-(
@foxo no kedze mam zahradku tak asi nebudem sediet dnu, takze obcas predsa len nejake to okno otvorim
@ljboy ...niekedy skus aj dvere,je to fakt pohodlnejsie ako splhat cez okno. :-)
@foxo ok skusim :)
Článok sa načítava...
pozdravujem ... už niekto z vás vybavoval formulár E 104 k tomu policajnému prihláseniu ??
@popismenku ano v poistovni mi ho hned potvrdili.
a do kedy to treba vybavit?do konca januara??
@vratko_p :)) ... no mňa posielajú od šavla k pavlovi ... najnovšie niekde do nitry :)) a s tými papierovačkami mám celkom vietor :) ... neviem či je v e 104 napríklad trvalé bydlisko ... lebo vlastne neviem, už majú byť v papieroch adresy steinfeld ... lebo to vlastne stále nemám papier z kittsee atď ... ja mám z toho veru celkom fukoty ako dávať papiere dokopy a s tým, že sa to má stihnúť do konca januára a sú tu aj sviatky a plus človek občas (stále) pracuje tak to voľajako nestíham ... ak budete už mať niekto konkrétnu skúsenosť z cudzineckej polície tak to tu napíšte pls ... :))
@martino1111 raz si spominal, ze je bewag lepsi dodavatel elektriny ako ostatne, preco si toho nazoru? dik
@ljboy ...to ze som spominal ? :-) Mozno som myslel, ze bewag ma kalkulacie velmi prehladne, u inych dodavatelov som si totiz vsimol, ze vacsinou uvadzaju len "Energiepreis", co je cena bez poplatkov za prenosovu sustavu, pausalu za odberne miesto, vo vacsine pripadov aj bez dane,... Ale ze by boli lepsi, ako ostatni, neviem. Ked sa to zrata dokopy, tak medzi dodavatelmi el. en. nejake obrovske rozdiely niesu. ( na ktorej strane som take nieco pisal ? :-) )
@martino1111 http://www.modrastrecha.sk/forum/tema...
@ljboy aha toto si myslel... mozno to tak vyznelo, ale k bewagu nemam nejaky "extra" vztah :-) .
Dobry vecer prajem,mohol by mi niekto poradit co treba vsetko priniest na cudzinecku policiu?Dakujem
ahojte ludkovia, dal som si do izieb tv zastrcky,kukazdej treba multischalteranschluss?co to vlastne je?kolko normalnych zastrciek k tomu potrebujem?maedl mi naratal brutus cenu a neako vela zastrciek.dakujem
Ahojte, mozte mi napisat please, ako ste riesili telku? Da sa vam niekomu chytat zopar stanic len na antenu, ci mate uz receivre? Uz ma nebavi furt s detmi dokola rozpravky na kompe pozerat. Skusal niekto DVBT pouzit? Vraj na digiTV su vraj satelity zle natocene, ale ja nechcem pozerat len rakuske stanice a ine zahranicne od bnet napr. Riesil niekto natacanie satelitu na streche? @popismenku dnes sm bola v zdravotke, tak E104 na pockanie vystavia. Staci rodne cislo a obciansky.
@popismenku ten TP sa riesi v E106 a ano, tam treba mat potvrdeny meldezettel, potvrdenie zo zamestbania, od kedy, na aku dobu si zamestnany, a bud odhlasku z TP na Slovensku alebo nejake vyhlasenie potvrdene z miestneho uradu v SR, ze sa tvoj centrum zaujmov presuva do AT. E106 sa tyka len zarobkovo cinnych osob. Deti a zeny na rodicovskych dovolenkach budu na muzovu E106 dopisovat rakusaci ako nezaopatrene osoby. Vraj treba ist do krankenkasse radsej osobne, lebo ze inak zaregistruju len ziadatela a rodinu nie. E106 sa tyka len zdravotneho poistenia, nie cudzineckej policie, aby som to nemotala. A vraj E104 nemozu rakusaci ziadat uradny preklad, ako mi tetus v zdravotke poradila. A teraz radte tue telky, "hausfrau" sa nudi:D
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@slummdog ajoj my sme kupili cslink a vsetky ceske a slovenske programy nam idu v pohode
Ahojte, dnes vecer nam prestala tiect tepla voda. Ma este niekto podobny problem? :(
@shorty ale ty si byt, ze? Lebo RHcky maju tie satelity nejak divne natocene. Teraz sme skusali dvbt dalsiu antenu tak nic nejde, ani nejake orf. Kks nechapem ved nieco okrem zrnenia musi ist. @kvetinkaseveru ano teraz som si zuby umyvala v ladovej mi skoro vypadli.
Haloo niekto z RHcky uz byva? Viem ze jedna susedka chcela riesit natacanie satelitu smer kamzik.
Profilova fotka
@kvetinkaseveru nestras ma! este som tam ani neni a uz mi je zima!

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?