Starý komín - vyvložkovanie

Zobraz úvodný príspevok
Dnes bol kominár na vyčistenie komína,mam papier-potvrdenie kde je napísane doporučujem vyvložkovať a izolovať komín :)je tam drevená hrada krovu (máme pec vigas na drevo a potom krb s prieduchmi),revíznu správu nemáme nakoľko je to starší RD zaujíma čo ak by došlo nedajbože k škodovej udalosti je to problém?-Chcela by som vedieť keď si platíme poistku či stačí len to potvrdenie od kominára alebo treba aj tu revíziu,radšej myslím do budúcna :-) pretože celý život si budete niečo platiť a ak náhodou čosi tak vám nič nedajú.Zaujíma ma aká je cena za vyvložkovanie cca 8-9m komína (žilinský kraj-Martin) a či je s toho bordel nakoľko dom je z vnútra komplet prerobený,ďakujem vopred všetkým za rady a skúsenosti
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
K tomu straseniu: https://www.minv.sk/swift_data/source... Str. 11, 13 a celkovo slusny material.
Odpovedať
Profilova fotka
@schiedel_maros_plsko ktovie ci su tam zapocitane aj osady,
Odpovedať
Profilova fotka
@schiedel_maros_plsko vyhorenie sadzi ak dobre chapem je necistenie komina,zanesenie zla udrzba nijak inak to nie je rozvedene
Odpovedať
Profilova fotka
Inak k tym Vasim odpovediam ktore,,dobre chapem,, ,,mam nato svoj nazor a ja si to vysvetlujem ako laik. -nikde sa ani vsak nepise ze sa jedna o existujuce, ja to chapem ze sa to tyka novych .vydal potvrdenie ,spravu, skratka skontroloval,nic nevytkol ak by bol chybny tak neda nic.alebo ako? - pri skodovej udalosti je dolezite aku pricinu urci v prvom rade hasic zistovatel poziarov, cize zacnime pritom. Potom sa uvidi. -biznis ano kazdy sa niecim musi zivit, kto chce si da vyvlozkovat kto nie tak nie. XY rokov tu boli kominy v stenach vedene, z tehalpostavene, bez nicoho. Chodte sa teraz pozret do takeho 80 rocneh sedliackeho domu a zistite co tomu kominu je. NIC. 15 rokov kurim krbovymi kachlami kde komin je vedeny v stene a konci nad stitom strechy spojeny 150tkou rurou. 11 rokov drevo, 4 roky brikety, teraz pelety- peletova interierova pec. . Komin pravidelne ,,cisteny,,bez problemov. Momentalne aj po x hodinach kurenia v pohode chytim kominovu ruru ,,100mm,, rukou bez toto aby som sa popalil. Ano je horuca ale nepopalim sa . To znaci ze velak cast tepla ide do priestoru a do komina neviem aka teplota netrufnem si odhadnut. PS1- Ja si nemyslim ze ludia mozu vsetko,necakam ani vsetko zadarmo,,nikto nam nic nemoze?ano pravidla su nato aby sa porusovali,co uz najdu sa aj taky,kazdy jeden nieco porusil a urcite ani Vy nieste svaty. Na SK to vobec nevyzera zle,neviem naco konkretne ste narazali ze to tak vyzera na Slovensku PS2- ak to chapete tak je dobre, ak nie Vas problem.
Odpovedať
@radoslav78 sadze nehoria , tie len upchávajú komín zmenšujú prierez, a zhoršuje sa ťah, no horí decht,to je taká mazanina dymu z vodou ked vychladne stuhne a vypadá ako asfalt, ten sa tvorí nedokonalým spaľovaním i suchého dreva, horí s malým množstvom vzduchu dusením horenia neprehreje komín a kondenzuje pri zmene teploty, kúriť treba tak aby si v komíne nevidel žiadny dym, v kachliaš vidíš kedy spaľuje plyny, podľa farby plameňa sa dá zistiť i teplota čím jasnejšie tým vyššia teplota na začiatok je dobre dať teplomer do dymovodu,aby horelo pri správnej teplote pri vyššej je slabšia účinnosť, veľa tepla ujde cez komín, tiež kúrim roky a komín stále čistý
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ano tak decht viem co to je,. Pri tychto peletovych kachliach nie je vobec dym. Presne spravne kurenie, komin je cisty furt
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko ako sa da vlozka v existujucom komine tepelne izolovat.,dilatacne pochopim ?trojzlozkovy komin :jedna vrstva -vlozka nerez 2vlozka?3 vlozka existujuci komin /tehla/ ci?
Odpovedať
A este by som sa chcel spytat - riesia sa tu kominy na tuhe palivo, ale ako je to s plynnym palivom? Mam plynovy kotol napojeny do komina, ale tam vidim, ze v nom je nejaka rura, resp. vlozka. Kotol davam sem-tam kontolovat servisakovi plynovych zariadeni, ale teraz som zneistel, ze co vlastne s kominom?! Z plynoveho paliva sa nieco usadza na stenach tej rury/vlozky v komine a malo by sa to cistit?
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda Vlozku v existujucom komine je mozne zateplit, nehovorim, ze s tym suhlasim, lebo perlit fakt nemusim, tym, ze sa dvierkovy a dymovodovy kus utesnia od kominoveho plasta a vsype sa do skary medzi vlozku a murivo perlit. Skor sa riesi vyfrezovanie komina a priamo potom instalacia vlozky s tepelnoizolacnym pasom, teda mineralnou vlnou. Trojvrstvovy komin do murovaneho telesa nikto nerobi kvoli cene. @ibauer Komin , aj na plyn, ma byt podla spominanej vyhlasky : (2) Komín sa musí počas prevádzky čistiť a kontrolovať najmenej v týchto lehotách: a) ak sú na komínové teleso pripojené spotrebiče s celkovým tepelným výkonom do 50 kW, raz za 1. štyri mesiace, ak sú do komína pripojené spotrebiče na tuhé palivá alebo spotrebiče na kvapalné palivá, 2. šesť mesiacov, ak sú do komína pripojené spotrebiče na plynné palivá a ak ide o komín bez vložky, 3. dvanásť mesiacov, ak sú do komína pripojené spotrebiče na plynné palivá a ak ide o komín s vložkou, Aktualne prevadzkovat kondenzacny kotol bez vlozky, to by bolo proti zdravemu rozumu. Kontrola a cistenie v pripade plynoveho kotla nie je take nevyhnutne s ohladom na znecistenie. Sadze sa nevytvaraju, skor je to o kontrole celistvosti spalinovej cesty, teda aby vlhkost neposkodila kominovy plast.
Odpovedať
@ibauer známi má oceľovú rúrku ktorá ide vodorovne von, a kúri, v nedalekom paneláku odišla centrálna kotolňa, mnohým trčí vonku len metrová nerezová rúra z krbu, bývanie takmer zadarmo len si každý musí kúriť na čo má a kopa bytov prázdnych, všetke nové normy riešia biznis, musíš dom A0 takže el nemôžeš kúriť, no môžeš mať el. auto ktoré je najdrahšie a spotrebuješ daleko viac
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko k tomu strašeniu prečítaj lepšie prečo vznikne požiar, väčšinou pre neprávne kúrenie, takže kto nevie kúriť poriadne sa naposledy zohreje
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Mozem poprosit o adresu toho domu, ktory popisujete? Dakujem. Moze byt postova, GPS a urcite do sukromnej spravy, kedze planujem zachovat utajenie bydliska. Dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@duzu Tu adresu toho domu s vyusteniami by som mohol dostat?
Odpovedať
Profilova fotka
@schiedel_maros_plsko chcete kupit byt? 😉
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko ináč si zdravý?
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Hm, takze zase len jeden vymysel aby bol prispievatel zaujimavy...
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko to mi chceš povedať že nemáš oči? nevidel si to ešte nikde? tak chod pozrieť do RS alebo priamo na Luník a už s tým neotravuj
Odpovedať
Profilova fotka
@michalsb ano cena je bezna
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu "známi má oceľovú rúrku ktorá ide vodorovne von, a kúri, v nedalekom paneláku odišla centrálna kotolňa, mnohým trčí vonku len metrová nerezová rúra z krbu, bývanie takmer zadarmo len si každý musí kúriť na čo má a kopa bytov prázdnych," Tak to byvas v RS alebo na Luniku? V RS a na Luniku mali centralnu kotolnu? A tam kopa bytov prazdnych? Motkas, motkas sa , vymyslas.... Ale uz dam pokoj. Nech sa mozes vsetkemu "fundovane" venovat.
Odpovedať
@duzu A myslis, ze taketo nieco ti positovna bude akceptovat? Ak nebudes mat na papieri kontrolu posledne 4 mesiace (v pripade kominu na tuhe palivo, ako kaze legislativa), poistovna ti s najvacsou pravdepodobnostou , ako pisal schiedel, ukaze "prostrednik". A tu sa dostavame k otazke, kto z tych vlastnikov domov, co zaroven maju poistky, tie revizne intervaly (na vsetko, nie len na komin) skutocne aj dodrzuju... Niekde som cital, ze kominarov ani tolko v SR nie je , aby to stihali kontrolovat. Predpokladam, ze vacsina poistnikov je dobrovolne drzanych v takej falosnej istote, ked maju akoze uzavrete poistky. Realita plnenia poistnych udalosti sa ukaze az pri realnych skdovych udalostiach, a tam by vedeli mnohi rozpravat... Ale to je uz ina tema.
Odpovedať
@ibauer tak čo ti ostáva ked obce nevedia zohnať kominárov ako to bolo niekedy? ja sa spolieham na seba dokonca mám na povale udiareň, dnes by to isto neprešlo,mal to môj pradedo ja som to popozeral a mám tiež a doteraz ten dom nevyhorel, môj tiež len treba vedieť všetko správne používať, ved nikto nechce vyhorieť, nikto cudzí by v tom správne nemusel vedieť kúriť preto to nikde ani nepropagujem, len tvrdím že mne tak kúriť ide , pre požiar z kúrenia nie je dom poistený, má každý havarijné a predsa jazdí
Odpovedať
@ibauer a už je tu reklama poistenie tornáda máš to? to tiež doteraz poisťovňa ani netušila
Odpovedať
@duzu a ty si z Brezna???? Ináč aj ja🙂🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?