Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
akvi ok skusim a hodim to sem a poradite mi lebo ja som analfabet.. ale clovek tak intuitivne k tomu prichadza... nam sa napr. nedarilo co sa tyka kariery... a presunuli sme stol do inej izby a uz je to ok... a teraz som to pozerala podla tych sektorov.. a fakt to bolo tak nakreslene.. vecer na tom popracujem na tych stranach... idem kuknut co je to kua cislo...
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi neviem, či to chápem správne. Zaujíma ma ten link čo si dala a tam je napríklad ten deštrukčný cyklus. To znamená, že ak má byť na SV kov a teraz je tam hviezda chorôb, tak tam treba dať oheň, ktorý oslabý kov a teda aj účinky tej hviezdy? Je to tak, alebo to chápem zle?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, kde mozem najst tie "cisla"....teda,ake sme tipy a tak...spominali ste tu tusim na predoslej strane...nejaku tabulku :-) dakujem
Odpovedať
zuzana - na SV ma byt ZEM, ak ju chces oslabit, das tam kov, ktory zem oslabuje. Neviem, ci sa ma prave nicit dany element, toto asi nebude dobry priklad... Neviem.. ked sme sa tu bavili o krbe - napr., ked natriem krb zelenou, tak podporym tym ohen, lebo zelena je drevo a drevo ohen podporuje. Ak by som ho natrela na modro, tak ten ohen nicim, lebo vodas ohen hasi.. Ja ale neviem, kedy je co vhodne pouzit. Napr. ja mam v analyze obyvackovu stenu na ktorej je aj krb odporucenu namalovat na zeleno, ale krb mam dat neutralny, aby som ten ohen prilis "nerozduchala".. Asi preto, lebo uz samotny krb je v sektore dreva, tak aby ten ohen nebol "prisilny"... Ale to je moja analyza, u vas doma by to bolo pravdepodobne uplne inak Baby - nepytajte sa ma veci, ktore si ja tak isto len precitam. Nie som ziaden odbornik a nerada by som vas tu nejako zmiatla. Sa musi chytat za hlavu kazdy, co do toho vidi co len trochu viac, ze o com tu tocime :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No tak je to potom tak ako som napísala. Ak je na SV zem (pomýlila som sa a napísala kov), tak ho oslabíš tým, že tam dáš kov. Teraz je tam hviezda chorôb, tak treba SV oslabiť a odporúča sa tam dať kov. Wu lou tekvica alebo mince, to len prezentujem, čo som sa dočítala, ale nechápem, že na juhu je hádavá hviezda a juhu patrí oheň, čiže červená farba a odporúča sa ten juh ošetriť budhom v červenom rúchu a sviečkami a tak a to ten juh potom podporí nie? No baby ja som z toho jeleň :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Práve som sa dočítala v jednej knihe toto: "Ako si ochrániť vzťah Nikdy neumiestňujte väčšie množstvo vody (napríklad vodnú nádrž, bazén či akvárium) naľavo od dverí do spálne, teda po vašej lavici, keď vychádzate smerom zo spálne. V takejto polohe voda spôsobí, že muž si začne prehnane všímať iné ženy. Nikdy nedávajte vodu priamo oproti vstupným dverám. Zapríčiní, že muž, ktorý v takej domácnosti býva, sa zamiluje do inej ženy." Tak som sa chcela opýtať, čo si o tom myslíte? Patrí do toho aj napríklad kúpelňa na lavo od spálne? Nemala by byť na lavo od spálne? To že by kúpelňa nemala byť oproti vchodovým dverám som sa už niekde dočítala, lebo to vraj môže spôsobovať choroby, ale či aj kúpelňa vedla spálne nie je vhodná?
Odpovedať
@zuzana581 no musim si to vsimnut na mojom 5,5 rocnom synovi. Ma akvarko oproti dveram v detskej tak uvidime co to s nim urobi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejo to bolo akože vtipné????
Odpovedať
@zuzana581 prepac ale 15-20 rokov dozadu ked sa na Slovensku o Feng Shui ani netusilo sa ludia roisli kvoli tomu ze mali akvarium vlavo? Je to blbost. Chlap si nenajde inu zenu na zaklade toho kde je doma polozene akvarium, ale na zaklade toho aky je vztah. Podla tohto by to znamenalo ze ked akvarium a ziadnu vodu mat doma nebudes tak ta nikdy neopusti.
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejo Ty za zaujímaš o feng shui, alebo tu len tak tlacháš do vetra? Vo feng shui ide o energie okrem iného a možno napríklad energia vody nie je vhodná na toto miesto, tak ak o tom nemáš ani páru, prípadne ťa feng shui z nejakého dôvodu irituje a hlavne absolútne nezaujíma, lebo ho považuješ za smiešne, presne ako si aj formuloval svoj predchádzajúci koment, tak do tejto témy prosím ťa nechoď. Ja sa už nedivím babám, že tu v tejto téme prestali písať a je mi to lúto, ale ani sa nedivím, keď to tu navštevujú ludia čo nemajú ani najmenší poznatok o čom to je a ešte aj dávajú múdra akoby to mali všetko v malíčku. A hlavne zosmiešňujú niečo, čo tu je už dosť rokov na to, aby sa na to dalo minimálne zvyknúť. Je to trapné.
Odpovedať
prepac ale nic v japonsku ma nepresvedcilo ze feng shui funguje tak nevidim dovod preco by som sa tym mal riadit.
Odpovedať
Profilova fotka
inak, ja na FS verim, ale akvarko mam nalavo ked vychadzam.... hmm... a zatial je to OK.. ked ma moj muz podviedol a odisiel s inou, ziadne akvarko ani vodu sme doma nemali na takej strane.......
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
aby bolo jasne, teraz to akvarko mam a zatial moja polovicka po druhych nekuka :-D a snad ani kukat nebude, o to sa postaram :)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 no ja som mala u mamy kúpelňu na lavo od spálne a veru ma frajer podvádzal jak hrom. Ale s manželom potom v starom byte sme mali kúpelňu tiež na lavo od spálne a muž poslúcha :-) takže neviem. Inak je to v knihe Lillian Too - 168 spôsobov, ako očistiť svoj domov. Hlavne som nechápala, či to akože voda myslia iba napríklad to akvárium, bazén, alebo aj kúpelňu ako zdroj vody.
Odpovedať
Profilova fotka
no neviem... ale na dome nalavo nic mate nebudeme , ziadnu vodu, takze to bude oK TAK CI TAK:)
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejo tak len pre informáciu, feng shui vzniklo asi pred 5 tisíc rokmi v číne.
Odpovedať
Profilova fotka
zuzkaaa, huraaa, som nechcela ja zabit, ze je to z CINY a nie z Japonska, lebo som si nebola ista :) dakujeeem :) takze andrejo, tu to mas:)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D
Odpovedať
@zuzana581 to ze je to z Ciny nemeni nic na tom ze sa tym riadi pokla azie. tj vratane Japonska. Dost tam na to dbaju tiez a vobec ma to nijak nenadchlo. Necitil som sa nijak inak ako v obycajnej inej izbe alebo kancelarii a podobne. Jednoducho nic co tam bolo na mna nemalo iny vplyv ako ked som doma a neriadim sa ziadnym feng shui. Je mi jedno odkedy a odkial co pochadza ale ci to ma preukazatelny vplyv na moj zivot. Pre mna osobne nemalo. Skor verim tomu ze ovplyvnis byvanie zvolenim farieb ako umiestnenim predmetov. My mame plno veci umiestnenych proti feng shui a vyhovuju nam tak viac ako ked sme ich mali podla feng shui. Takze ja som pisal o tom a nie o historii alebo povode tejto fantazie.
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejo S tým Feng Shui súhlasím s Tebou. Mňa na to pred 15 rokmi naviedla jedna baba. Začala som byt podľa toho upravovať. Len, aby sme boli šťastní. A môj bývalý sa aj tak lepšie cítil v krčme ako doma....Potom som sa vykašlala na Feng Shui aj na muža, dom som začala nanovo prerábať a hups aj bez Feng Shui som si našla dobrého chlapa...Myslím, že je podstatné zariadiť si byt tak, aby sme sa v ňom príjemne obaja cítili.Aby sme tam mali všetci domov. Samozrejme každému sa páči niečo iné, ale aj tak je dpbré manželstvo o kompromisoch....
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, pridavam sa k teme, tiez ma zaujima FS...prave staviame domcek, akosi som pri projekte prehliadla, ze kupelna nesmie byt oproti vchodovym dveram...co s tym, budeme to tak mat-cim to mozem ovplyvnit?
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejo ja hlavne nechápem, načo si sa sem vôbec obťažoval, lebo sem chodíme tí, ktorí máme feng shui radi a vrámci možností sa ním aj riadime a diskutujeme o tom a ironické reči nás nezaujímajú. Ja taktiež nejdem do diskusii o napríklad montovaných domoch a nezačnem tam tlachať o tom, ako sú to lacné zlepené haraburdy, ktoré mi nič nedali a nikdy by som si ich nedala postaviť. Mňa zaráža, že niektorý ludia majú silnú potrebu presviedčať druhých o svojej pravde. Čo bolo tvojím motívom navštíviť túto diskusiu? Verím, že tu nikoho nezaujíma, že ty na feng shui neveríš a ani sa ním neriadiš. Prepáč, ak som trošku nevrlá, ale už tu bolo pár takých rýpačov a ja nechápem na čo sem lezú. Buď ma montované domy zaujímajú a tým pádom idem do tej diskusie sa niečo dozvedieť, alebo nie a tým pádom tam nejdem ani zhadzovať ludí, ktorý sa pre ne rozhodli. Chápeme sa už konečne????
Odpovedať
Profilova fotka
@emuci môžeš dať na kúpelňové dvere zrkadlo vo výške očí.
Odpovedať
Profilova fotka
@emuci z vonkajšej strany som zabudla napísať.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana581 Nechcem sa pliesť do vašej "debaty" s andrejo, ale myslím, že je demokracia a každý si môže povedať svoj názor....Trošku sa mi tvoja tvrdá reakcia vymyká práve tomu čo prezentuješ...
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez som nato myslela, ale zrkadlo by sa nemalo davat oproti vchodovym dveram- tiez to vraj nie je vhodne, aby sa vchadzajuci clovek nezlakol- sam seba?? :-N popripade nejaky kvet hodit vedla dveri kupelne?
Odpovedať
Profilova fotka
@mtina .. no, keby si citala, co sa tu o FS pisalo, vzdy tam bolo , ze to ma byt ja o pocitoch.. proste nikto ta nenuti dat si nieco niekam, ak to ta necitis...ale naopak., je to skor o tom, ze ak chcem nieco podporit, napr. pracu, karieru a pod., tak preco tam nedat nieco, co pomoze? alebo ked je bv rodine same nestastie.. to uz covek hlada priciny... samozrejme, ze to nie je tak,ze ti niekto nadiktuje, co kde a bez tvojho pocitu... su pravidla, ale berie sa aj pocit do uvahy.. a na druhej strane... FS ti muza nezmeni.. zazraky na pockanie a zmeny osobnosti nerobi.... :-D
Odpovedať
Ahojte, prosim vas je tu niekto, kto by nam urobil rozlozenie nabytku v izbach podla FENG SUEJ? Na cene by sme sa dohodli ;-) . Dakujem!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 Mne je to jasné....Teraz už áno. Len práve, že čítam túto diskusiu a väčšina ľudí, čo tu diskutujú, presne toto nechápe!
Odpovedať
Profilova fotka
ale ja myslim, ze chape :) skor tí co pisu veci proti , akoby to nechapali....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?