Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj tak uz len spalnu nemam dobre, podla tych vychodnych a zapadnych typov, co sme tu davnejsie rozoberali.. ja by som potrebovala byt inde, nie na SV, SZ strane, ale co narobim...
Odpovedať
@katrin21 musis si uvedomit jedno , ze FS je uceleny system , takze najskor riesis cely dom a potom jednotlive casti, ak ti chce niekto ozaj poradit seriozne nie len preto ze chces zakladne info tak ti poradi ked bude mat vasetky udaje, lebo inak ti moze urobit este horsie, kedze to nemas uplne presne zamerane tak ani nemozes vediet kde je presne aky sektor, ked to nechces riesit podrobne tak radsej s tym vela nerob lebo si skor ublizis ako pomozes.
Odpovedať
Profilova fotka
ale ja mam kompas, viem kde je seve a kde juh, ako som to aj naznacila na nacrte ...
Odpovedať
@katrin21 mozem sa spytat aký mas kompas? riadit sa len podla vychodnych a zapadnych typov nestaci, FS je zlosity system, asi sa opakujem ale ked tak to urobit radsej poriadne ako len tak ako sa povie povrchne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja vieeeem, to som len uviedla ako priklad, ze uz len to nemam Ok urcite :) ;-) mam normalnu buzollu, ci ako sa to vola, klasicku... :) funguje :)
Odpovedať
Profilova fotka
takyto :) ukazuje dobre :)
Odpovedať
@katrin21 buzola patrim k slusnym kompasom, ale ak by si to chcela riesit kompletne tak poradim , len zameranie si musim urobit sam aj s presnymi rozmermi stavby
Odpovedať
Profilova fotka
prepac, ale to uz by asi neboloi zadarmo, a ja platene poradenstvo feng shui nechcem.... :) staci mi MS :) ;-) ;-)
Odpovedať
@katrin21 nieco sa da aj zadarmo ale isto nie kompletne riesenie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, ale dom je v TRnave.... a ty asi nie odtial... ved keby chcem , tak viem na koho sa tam obratit, susedia oproti maju cely cely dom podla feng shui urobeny, samozrejme nie zadarmo, takze ten ich poradca by pomohol,.ale ako som pisala, to nechcem.... podla mna aj male rady stacia, nie som zase nejako prehnane zatazena na FS :)
Odpovedať
len tie male rady mozu niekedy viac uskodit ako pomoct, takze opatrne s nimi , to je rada v dobrom
Odpovedať
Viete o tom,že geopatogénne zóny sa nedajú odstrániť. Pochádzajú až zo zemského jadra a vesmíru. Je to elektromagnetické vlnenie podobné TV vysielačom a im podobným. Majú elektromagnetickú zložku a rozdielny kmitočet aj nižší než 20 Hz. Zóny Curriho-mrežovité.zóny Hartmanove tiež mrežovité a zóny vodné. Zóny Hartmanove sa tiahnú z juhu na sever a zo západu na východ. Ich mrežovité pásy sú široké od 25 do 30 cm a vzdialenosť medzi pásmi je cca 4,3 m. Zóny Curriho pretínajú v mreži Hartmanove zóny pod 45 stupňami a tiahnúu zo severozápadu na juhovýchod adď. Majú šírku 20 až 25 cm a vzdialenosť pásov v ich mreži je 3,5 m. Vodné zóny zosilňujú bahenné podzemné podložia,podzemné vodné toky a riečišťa. Prechádzajú cez naše obydlia dosť chaotický v pásoch. Všetky menované zóny sa už v dnešnej dobe dajú odrušiť,tieniť a eliminovať viac než na 90 % . Ide tu o nové,dlhodobé eliminovanie bez akejkoľvek údržby. Žiadne kamienky, gaštany , pyramídy, šarlatanstvo a pod.V miestách pomalého pôsobenia GPZ do desiatich rokov,u niekoho skôr sa začnú objavovať prvé príznaky rôznych chorôb od únavy,bolestí hlavy, bolestí v krížoch, kolenách, zlé trávenie, ťažké, chladné a bolestivé nohy a bolesti kĺbov. Kde sa dve až tri zóny pretínajú, podľa celosvetových štatistik sú nádorové ochorenia isté. Približne jednej desatine populácie neškodia, alebo škodia menej.Mačky sa v nich vyžívajú a ešte si pri tom pradú. Hovorí sa tomu,že hrajú. Pes pri donútení žiť v zlých, prekrížených GPZ dlho nevydrží. Spôčaitku sa nám prosredie, kde žijeme javí až na niekoľkých jedincov normálne. Po určitom čase nedokážeme žiť uvoľnene kvôli stálym stresom z GPZ. Neústalé stresy nám pomáhajú zhoršovať látkovú výmenu-celkový metabolizmus. Pri zhoršenom metabolizme sa vsrebávanie výživných látok, vitamínov ,minerálov a liekov dostáva na miesta určené v ľudskom organizme iba čiastočne. Ranné budíčky nám často spôsobujú väčšiu únavu než večer pred spaním. Máme pocit, že si vtom prostredí nijako nemôžeme dobre oddýchnuť. Zlá látková výmena nám zhorší imunitný systém a začnú sa prihlasovať prvé choroby. Z mojej skúsenosti som sa začal zaoberať mojou rodnou dedinou. V jednej malej uličke so stúpaním je len 5 domov a v nich 8 nádorových onemocnení,3 štítne žľazy a iné choroby. V lokalita je dosť zamorená GPZ a sú tam aj vodné zóny. Podľa mňa tie to choroby za normálnych okolností, by tam nemali byť, kvôli zdravšej životospráve. Ak bývame v rodinnom dome,je dobre mať stromy v blízkosti domu.Je to jedno,či sú ovocné,alebo okrasne, hlavne väčšie. Spolu s veľkými kameňmi okruhliakmi okolo domu nám z časti odrušia GPZ. Šarlatanské spôsobi odrušenia nám vôbec nepomôžu. V paneláku je to ešte horšie. So stúpajúcim poschodím sa zóny mierne zosilňujú. Meraním sa zaoberám už dlhšiu dobu a v niektorom byte sa náhodou postele a gauč nachádzali len tesnej blízkosti mimo zón. Väčšinou tomu tak nie je. dm2000@centrum.sk zdraví Dušan.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dusany1 sorry,ale reklama sa robi niekde inde... o geopatog., zonach sa nebavime.... dost odveci prispevok, prepac... aj ked viem, ze take zony samozrejme existuju..... a s tymi mačkami - prave naopak sa hovori, ze kde si macka lahne, tam zarucene zona nie je :)
Odpovedať
@katrin21,s tými mačkami má dušany1 pravdu,kde si ľahne mačka,tam je zlé prostredie a naopak,kde si ľahne pes,tak tam sú dobré zóny.
Odpovedať
Profilova fotka
no, tak ale preco uz nase stare matere toto hovorili ??? no neviem, tak mame doma macku a ked lezi vsade, tak to si to mozeme akoze rovno hodit :-D neviem, ja to mam zafixovane inak.... a dokonca , co´chodim k viacerym ludom, co sa venuju energiam( aj vedia robit regresne terapie a pod.) tak mi povedali, ked som kupila dcere macku, ze nic lepsie som nemohla urobit, ze macka je pozitivna energia :-p tak potom si to odporuje,,ale to nejdem nejako riesit, mame ju a chceme ju :) a je fakt, ze je super :)
Odpovedať
@katrin21 nikdy som doma nechcela doma domáce zvieratá ale urobím výnimku aj ja kúpim pre dcérku mačku a naj sa mi páči tá, ktorú máte aj vy a to sa mi páči už pekne dlho aj atlas mačiek som si kúpila aby som sa uistila či táto je tá čo sa mi páči najjjjj :-) ,a ešte som v slabej chvíľke sľúbila papagája a korytnačku 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 maju pravdu, macka urcuje zle zony a pes tie dobre ;-) macka bola vzdy skor symbol pre podsvetie, duchov a tak podobne...
Odpovedať
Profilova fotka
U nás sa hovorí, že ked sa ti mačka obtieraokolo nohy, tak z teba berie zlú energiu a tiež som počula, že pes si líha na dobré zony a mačka na zlé.
Odpovedať
Domáce mačky aj psy,ktoré sú zvyknuté chodiť po dome,ti energie až tak dobre neukážu.Ale keby si vpustila cudzú mačku,ktorá nieje zvyknutá byť v dome,tak tam,kam si ľahne,by si si určite nemala dať postel.A zase naopak,kam si ľahne pes,tak tam je vhodné mať postel.Minule to dávali v telke :-D.
Odpovedať
@stanovka no toto nám cudzí pes-zanechal zablatené labky, behal po stavbe a vykadil sa presne na miesto kde bude wc :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sofiapal je to britska modra, nenarocna, kludna, zlata,cistotna odporucam :)
Odpovedať
Profilova fotka
@bellada ale ucietivana a svata bola... takze........ hlavne v Egypte..... :-D
Odpovedať
@stanovka dnes si požičiam svokrinu mačku a fakt idem testovať-to ma ale naštve ak to nebude pomojom ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@stanovka no u nas sa to hovori fakt presne opacne :) mozno preto, ze ta macka tie zony nejako rusi a uz su potom dobre, alebo co... neviem,ale toto pocujem prvykrat, ze na zle líha..... ale nevadi.. aj priatela som sa pytala a on je od Senice a ze aj on to tak pozna...ze na dobre si liha.. :-N tak tro je asi jedno :-D
Odpovedať
@katrin21 mne sa veľmi zapáčila hneď na prvý pohľad,hlavne masívnejšia stavba tela a širšia hlava,a tá srsť no a ja milujem sivúúú,kde ste ju kúpili,nemusí mať rorokmeň,rozmýšľala som aj nad útulkom,ale neviem ako sa týrané alebo opustené mačky dokážu aklimatizovať
Odpovedať
Profilova fotka
no to neviem, ja osobne k tomu moc vztah nemam, ze z utulku, a hlavne muselo by to byt v utulku male maciatko, nech si ho vymazname:) tiez ju mam bez PP a staci mi to, popozeraj inzeraty na Bazosovi, akurat predvcerom som pozerala, inak jedna pani v Trencine mava krasne,ale ta ich nechce dat skor ako 12t a to uz su dost velke:( my sme mali 6t:) to bola krasna mala gulka:) mame ju zo Ziliny :) ale najdes aj zhora, kde vy byvate :)
Odpovedať
@sofiapal :-D :-D ,no vidíš to,tak už vieš,že wc máte na správnom mieste :-D .@katrin21,ja neviem,ja som to tak počula,a asi pred mesiacom to dávali v telke,lebo náš pes býva vnútri a leží všade,a to už vraj tak neukazuje ako pes odchovaný len vonku,alebo mačka.Behal tam taký pán s virguľou alebo ako sa to volá, a zostal v detskej pri posteli-vraj tam je dobrá zóna.A skutočne pustili dnu psa a ten si pri tú posteľ lahol.Bola to haluz ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ved nehovorim, ze to tak nie je :) len podla mna je macka a pes to iste :) oba idu na dobre :)
Odpovedať
@katrin21 macka ide na zle a pes ide na dobre a to je fakt , ale treba aby miestnosti boli prazdne nezariadene ked to chces seriozne so zviertakami urcit, nakolko aj oni su presibane a niekedy si vyberu makku pohovku aj ked tam neni dobra zona lebo si tam na chvilu dobre oddychnu ;-)
Odpovedať
tak ja som si teda požičala mačku a pustila som ju na stavbe,no a nikde si nechcela ľahnúť,iba si sadla do rohu,kde mal byť pracovný stôl-asi tam pôjdu skrine,v spálni si sadla na miesto kde budú komody,a teraz je narade susedov pes :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?