Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Hallo - Zdravim pani V ;-) ... ..26.9. - zacinam kurz :-D - co povies, aj nalepky na stenu su "programujuce"?? je niektory sektor nevhodny, aby som tam nalepila napr. motiv kvetu-kvetinovy ornament?? :-.
Odpovedať
hallo Frau A:), nalepky maju rovnaku funkciu ako obrazy. kvety ako take nedavame na S, , JZ, V, niekedy nie na Z a SZ. a nech ti cas rychlo plynie, lebo viem, ze sa tesis ako slon:))))))))))))))))))))))))))
Odpovedať
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :- ...taaaaaaak sa tesim...a este viac... Hallo Frau V ;-)) ...hej - zbehne =jun mam vela povinnosti - jul este neviem - august dovolenka a :-D uz nasavam v Blave... :-D ... hmm..tak to si ma nepotesila, lebo kupila som tu (A) nalepky - take kvietky - a som myslela, ze kym nebudem vediet kde co presne - prekleniem to obdobie "rozhodenim" kvetov na stenu chodby, kedze hlavne z nej som vsetko odstanila... ze tie kvety nie na jedno miesto, ale tu kvietok bez stonky - tam so stonkou,.... ....a este - sestru som krvopotne presvedcila, nech odstrani z celej kuchyne kvet tvz."diveho Janka" zacinal v kvetinaci na linke - po el. snure sa tahal k lampe - tak na garniz - .... a jej chalani-synovia sedeli doma a cakali, kedy mamka donesie domov eurace.....tak ho dala na balkon - ale asi to nie je idealne - predsa je to jej balkon - vsak....a vadil by aj na chodbe v bytovke - tiez by posobil na jej rodinu??? - odkedy ho dala prec mlady sa zamestnal a starsi intenzivne hlada pracu -....+ ma v obyvke stolik, ktory pozostava z troch otacajucich sa sklenenych kruchov....-cize vsetko u nej "prepadava" - co je fakt - staci opatrenie typu, ze nalepi na tie skla foliu -bud farebnu, alebo staci aj mliecna - tak jak pri francuzskych oknach?? v d a k a PA
Odpovedať
Byt v štýle feng šuej ;-) http://mojdom.zoznam.sk/cl/10063/3651...
Odpovedať
Profilova fotka
Síce k etno patria aj zvieracie motívy, ale to je predsa proti fs - zvieracia srsť - i keď sú umelé, veď je to mŕtvy život.. |-|
Odpovedať
fajoska, prave naopak, koze a kozusiny /prave / sa vo FS pouzivaju . maju ochrannu funkciu. expertka/zakladatelka temy/, vitaj, davno pradavno si tu nebola:)))) Adi, pokial ide o janka, najlepsie je dat ho von z bytu. ak ho nevie vyhodit, tak aspom na schodisko s cedulkou "darujem", ale vidis, ako drobnosti menia veci...pokial ide o stol, nemalo by byt vobec vidno, ze ide o sklo, takze mlady da 1. vyplatu na novy:))))))))))))))))))))))))aaale nie, staci prekryt obrusom. tieto stoly su dost nepekne, takze krasny obrus by mohol vylepsit dojem:) viem, ze je to tazke, ale skrot svoj temperament a vydrz nekupovat ziadne zlepsovaky (vlastna skusenost), niektore koncia potom v kosi, alebo ich darujes:)
Odpovedať
Profilova fotka
No, ako poviete, i keď podľa mňa vyobrazenie zvieraťa (obrázok, soška) má iný náboj ako kožušina stiahnutá mrtvému zvieratku |-|
Odpovedať
...mne sa kozusiny pacia, ale tiez zatial nemam na to, doniest si to domov....kazdemu podla jeho gusta. inak, chvilku som citala reakcie na clanok. som rada, ze tu je uplne ina kultura komunikacie...podla mna chodba posobi velmi impozantne...
Odpovedať
...vandas...vdaka za daaaaaavne ...nostalgicke privitanie po 116 stranax :-) ...dobre sa vas cita ....baby-odbornicky ;-)
Odpovedať
Čaute baby. Poraďte, čo do spálne aby som lepšie spala. Mám so spánkom veeeeliký problém.. Poraďte, pleace...
Odpovedať
joj, Enika, ked to moze mat tolko pricin...zaklad je nespat v energetickom prievanie (linia dvere-okno), nie oproti dveram, alebo pod oknom. celo postele ma byt oprete o stenu (nie volne v priestore), ak spis v podkrovi, tak nie pod sikminou a tiez nie je naj mat celo postele na stene, kde je kupelna, ci WC...neviem, ci ma napadlo vsetko, asi nie. no a ked toto eliminujes, potom je dobre poznat svoje gua cislo a podla toho dat celo postele vhodnym smerom...
Odpovedať
...Ahojte - aj ja Zdravim Zakladatelku temy - casto, ked som omylom klikla len na temu a hodilo ma to na prvu stranku - skontrolovala som Tvoje modre okale, ci nas citas ;-) ...tak ja som docitala Diskusiu k dannemu clanku az do konca - a znova po-nespocetne-krat som sa zamyslela nad...teraz neviem ci ludskou hlupostou, ci zlobou.... ved aj negativny nazor sa da normalne slusne napisat... mne sa ten byt napriklad velmi paci - neriesim ci je do detailu podla FS, ale po-pravde, byvat by som tam nechcela -...aj ked Mojsejova ukazovala svoj dom - pacil sa mi, ale nechcela by som taky-take zariadenie... ved o tom je cely zivot, ze je fajn, ze sme kazdy iny - to by bola nuda na ulici stretavat rovnakych ludi - rovnako oblecenych - na navstevy by sme chodili - a mali by rovnaky byt :-D = Sci Fi... :-D :-D :-D aj chlapov by sme mali rovnakych ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
... ak mozem zo svojich skomnych vedomosti- Ta Vandi doplnit - nespomenula si, ze nie je dobre mat v spalni zrkadlo, ak tam su nejake el. spotrebice tak ich na noc vypnut, lebo aj StandBy poloha vysiela vraj volne nepocutelne piskanie, dalej najlepsie mat postel na nohach-prudenie energie a ak nie, tak nic nemat v tvz. uloznom priestore, nemat v spalni obraz nejakych "neprijemnych" vyjavov,.... :-D :-D :-D - a klasika - ved sme tu vsetke dospele ;-) dobry s.x pred spankom....vidno, ze som 2tyzdne z domu :-D :-D :-D
Odpovedať
no a este kovove postele nie su ziadne terno...niet nad masiv. ...neverila by si, ale v sektore duchov sa nedoporucuje sexovat(su potom rozkokoseni a sarapatia), ale to je skor usmevny prispevok, v dnesnych bytoch si nenavyberas....noo, mozes teda menit sw-ho
Odpovedať
....babule....a baxa na mobily na nocnom stoliku....elektronicke budiky...radia a spol.... ;-) ...o susenyx kvetox nehovoriac /nepisano/.... :-D ...ak mate predsa v spalni zrkadlo...zakryvajte ho na noc...napr. satkou ;-)
Odpovedať
....a este maly dodatok....cez den si ustielajte postele....+ zakryvajte prehozom ;-)
Odpovedať
...P.S. ...adriana756....vdaka...za poxvalu "modryx sosoviek"... :-D ...ty mas cool skulky... :-D
Odpovedať
...dik - na skule som zatazena... ;-) ....OZAJ - damy - myslim, ze sme tema s najviac prispevkami - no neee... ... a kde nam zmizli zelinka-v + fluorette + nasa milovana fra - tej asi muz kupil tie kozy a tak ich musi past+4ratolesti+urcite zahrada=OMG...... hallooooo fra - ako?...obrazy si zvesila???
Odpovedať
kocky, pre zaujemcov, uz sa daju na webe kupit ochranne znaky...samozrejme, k ich pouzitiu potrebujete presne poznat sektory, okrem WC a kupelne, to je jasne (len nesmu byt oproti vchodvym dveram) http://www.feng-suej.sk/obchod/ochran... Charlize, este raz vdaka:)))))))))))))))))))))))))))))))))
Odpovedať
Ahojte! Potrebovala by som poradiť. Neviem už kde presne som čítala, aké kvety sú vhodné do spálne podľa FS (bol tam napísaný presný názov toho kvetu ) a samozrejme som si to nezapamätala, tak dúfam že sa tu nájdu odborníčky ktoré mi odpovedia. Vopred ďakujem
Odpovedať
Lucik, vhodnost/nevhodnost kvetov sa posudzuje primarne podla svetovych smerov. ak vies, napis v akom s. smere mate spalnu...
Odpovedať
vandas na západ
Odpovedať
pardón, pardón na juh!!!
Odpovedať
juhu robia najlepsie slnecnice, ale mozu tam byt akekolvek kvety (samozrejme okrem chronicky znamych kvetov a la dracena, kaktus, sansevieria, yuka.....nehovoriac o susenych). v spalni vsak nema byt vela kvetov, skus si vybrat 1 pekny kvietok:)
Odpovedať
Profilova fotka
radšej dva ;-)
Odpovedať
cislo juhu je 9, co je privela na kvety (iba ak na obrazku), preto 1 zivy. 2 je cislo JZ, tam sa riesia vzathy...
Odpovedať
Profilova fotka
Vandi, prosím, aký kvet na JZ do spálne (vzťahy chcem nepokaziť) ;-) ? Dva?
Odpovedať
jani, na JZ sa vobec kvitnuce kvety nesmu davat (vznika tym velmi nepriazniva kombinacia ). na JZ davame parove harmonicke predmety:)
Odpovedať
Profilova fotka
Prepáčte, aj tak by som šla do dvoch ... |-|
Odpovedať
ahaho, adrianka, zlatíčko, spomínaš ma? cele dni dospavam pár prebdenych noci na stretávke z gympla po mnooohych rokoch, takže na kozy alebo zvešiavanie obrazov zatial nemam čas :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?