Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vandas - ta tmavomodra stena je na postel kratka a ked je dam na tu svetlu, nevadi že nad hlavou bude ten tram? radsej by som postel dala po dlžke k stene, aby bol jednou stranou " chraneny" stenou, alebo myslís že dat postel len čelom k stene a v podstate by bola v priestore? ak by som ju dala k stene len čelom, tak pod tym tramom bude mat akurat hlavičku, ak ju tam položim celu k tej stene, tak pod tym tramom bude maly celý. ]-( dakujem
Odpovedať
Zdravím dámy - zdravím VANDI - pri Evinej otázke o francúzskych oknách som sa zamyslela, že či aj dvere (tvz.balkónové) z obývaku na terasu mám odspodu chrániť pred únikon energie ?? Stačí natrvalo spodnú žalúzku zatiahnuť, či lepšia fólia?? - FRA.. :-D - včera som zavesila do spálne bordó - závesy - odporúčam pre Teba a Tvojho drahého :-D :-D :-D - asi pôsobia... divoko - vzrušujúco - podnetne - (na ťuťu muťu) :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D - ale čo som si uvedomila O M G !!!!- ved mi spíme 20 rokov na posteli, ktorú sme kúpili "od ruky" - lebo som trvala na okrúhlej a novú sme nemohli zohnať - čo s tým ?? Kupujem novú, či vyčištiť .... ako??? - môžem zavesiť na východné okno (kuchynské) z vonku 6 trubicovú bambusovú zvonkohru - takú mohutnejšiu, na parapete, tiež z von mám truhlík s muškátmi a z tej strany mám toho ""prajného"" suseda ??? Vďaka
Odpovedať
...ešte som zabudla : - má nejaký názor podľa Tvojích vedomostí učenie FS na ružový porcelán?? - včera som kúpila obrázok Božieho Milosrdenstva - je na takom akoby starom papieri - kraje akože ohorené - vieš, ako staré dokumenty - ale je to z dreva - resp. tenkej preglejky...ok?? ;-) pa
Odpovedať
Profilova fotka
Dá sa nejako dobre využiť kovová zvonkohra 10 trubíc ??
Odpovedať
Evi, bez dodatocnych uprav je najlepsie dat celo postele na tmavomodru stenu (ak nie je za murom kupelna) a boky postele budu volne... Adi, tyka sa to aj balkonovych dveri, ak nie je balkonove zabradlie plne a balkon zaskleny... Sekacovu postel je najlepsie nahradit novou, mozno sa ti aj po tolkych rokoch ziada zmena... K tej zvonkohre, tazko povedat, ci je potrebna, ale posobi harmonizacne, ci bude mat ucinok na suseda neviem, tyka sa to skor JZ a J...vyskusaj Ruzovy porcelan sa dava na JZ, ale s keramikou na JZ treba opatrne, ak je tam vela zeme (aj vo hviezdach), vztahy potom tuhnu a zem treba oslabit... 10 trubicove zvonkohry sa vo FS nepouzivaju, neviem, aku ma funkciu...
Odpovedať
Profilova fotka
Viem, že 10 trubicové asi nie, vo fs tak do 9 :-| Nevadí, veľmi sa mi páči jej zvuk ;-)
Odpovedať
ja cinkanie zvonkohry uplne zboznujem:))))vraj najlepsie su naladene v molovej stupnici, ale ja s mojim hudobnym hluchom by som to aj tak nerozoznala:)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja stupniecu tiež nerozoznám... ale keď do nej "drcnem" určitým spôsobom, určitým smerom tak je to nádhera. Rúrky sú uložené vedľa seba a ako sa húpajú tak cinkajú jedna o druhú a je to taký miniorchester. Stačí rozhojdať 2-3 a tie rozhojdajú ostatné - naozaj paráda x-) x-)
Odpovedať
no už som videla tolko thrilerov, kde vždy cinkanie zvonkohry prináša tajuplnosť s tým, že nejaký polovrah sa prechadza v okolí (z tych najvydarenejších napriklad Night Shyamalana Znamenia... brrr) že mi zvonkohra ku šťastiu vobec nechýba :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Ja horore milujem ]-( Aj keď preto som si ju určite nekupovala... HAHA
Odpovedať
Profilova fotka
A ešte niečo.. Mám ju zavesenú na mieste, v ktorom keď spravím v byte prievan, sama od seba sa rozozneje...
Odpovedať
Dobré ráno - Ahoj pani V :-) - vandi, je Ti známy ochranný "rituál" - dať do palubnej dosky v aute šnúrkou, alebo tenulinkým drôtikom zviazané 3 biele pierká.... môžu byť aj perá z bielych papagájov?? - je mi jasný rozdiel medzi 5 a 6 trubicovou zvonkohrou - ochranný-a harmonizačný účel...ale, je danné na ktorú svetovú stranu aký materiál tej-ktorej zvonkohry použiť??
Odpovedať
Článok sa načítava...
Pani A:) ochranny ritual nepoznam, ja vzdy poprosim o ochranu anjelov a uz ma teda zachranili viac x... pri zvonkohrach treba bart do uvahy viac veci. vseobecne sa na 5 zlci/duchov pouziva 5 trub. biely kov, prilezitostne zlty a dalsie pouzitie, zohladnujes svetovy smer a hviezdy, podla toho, co chces docielit... pekny vikend:)
Odpovedať
Pani V ;-) - aj ja som sa kade-tade dočítala, že FS sa veeľmi nekamaráti s modrou farbou na stenách ...prečo?? že je chladná?? evokuje vodu?? alebo ??? Mňa na steny neláka dávať modrú, ale "pocitovo" napr. kedže ako som tu už niekoľkokrát spomínala bývame 10 rokov v dome a žiada sa mi trocha niečo oživiť - vymeniť - .... a to nielen z pohľadu FS, ale vôbec - príklad 10 rokov tá istá kuch. linka = je v úplnom poriadku, ale žiada sa mi zmena - chcela by som zopár dvierok vymeniť za modré - teraz je krémovo-hnedá - jednotná a "scééla"by som takto zmeniť - vynoviť + nový záves - tiež s nejakým motívom a v ňom modrá.... kuchyňu mám na východ --- Hmmm? ... a predstav si - znova intuitívne - emotívne - aj v obývke sa mi žiadajú modré obrusy na jedálenský a konferenčný stolík + napr. modré sklo(misky-vázy) do komody s "okienkami".... + niekde voľne ;-) "pohodiť modrý vankúš - modré sviečky... čo Ty na to..?? krásny week :-)
Odpovedať
Liebe Fraui A:):):) - modra sa na stenach nepouziva najma v spalnach-ochladzuje vztahy - vseobecne povedane na vychode je modra OK, ale treba ho posilnit starym drevom (tmave, kvety typu strom) a treba sa vyhnut mlademu drevu (svetle a kvety bez kmena). z dlhodobeho pohladu vsak treba mysliet na to, ze hviezdy (jednoduchsie povedane vlplyvy dalsich prvkov/elementov) su dynamicke a kazdy rok ti prinasaju nove kombinacie a nie kazdy rok tam je tym padom modra najvhodnejsia... pa
Odpovedať
Profilova fotka
Vandas, čo povieš na modrú stenu (svetlá, ale dostatočne výrazná - pastelový odtieň) v detskej izbe, ktorá je na S-SZ od stredu bytu... Modrá je severná stena, ostatné sú biele..
Odpovedať
fajoska, modra vid vyssie. na S sa dava biela, zlata, siva. asi potrebujes nieco kontrastne, resp. ozivujuce...to by som skor odporucila detsky motiv, kt. je vhodny aj na S, ci SZ...
Odpovedať
Profilova fotka
No veď práve že som to čítala...... Moja dcérka chcela farebnú stenu, najprv červenú, tú som zatrhla... takže máme modrú, cez jej polku je vysoká biela knižnica až po strop - na knihy, oblečenie i hračky.. cez ňu sú dve rybky, i na ostatných stenách sú rybičky, my máme takú "akvárkovú" izbu... nie sú všade, skôr v takých skupinkách :-) Je dosť divoká a potrebovala som ju skrotiť a naviac rada pláve, tak preto voda a ryby ;-) V podstate je tá izba celá biela až na pár...
Odpovedať
Liebe frau V ;-) Vielen Dank und liebe Gruße. :-D
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Aká je najvhodnejšia farba stien v spálni ? izba je na juhozápadnej strane bytu. Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
sasi, na JZ su naj zemne odtiene.
Odpovedať
Ahojte damy - ahoj Pani V :-) :-) :-) ..ja odcestujem - a Vy vobec nic"neriesite"??!! Ja prave presviedcam - nemecky - OMG - babku, aby sme zvesili zo steny obrazy 2 zosnulych manzelov... no uznajte - divaju sa na nas... aj ked tvrdi, ze obaja boli velmi fajn - velmi pekne spolu vraj zili.... a o ostatnych problemoch ani nevravim-nepisem... ale nemozem to tak razantne riesit, ako doma... .... co Ty na to - pani V ??? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
potrebovala by som poradiť s fototapetou. Je to obraz nočného Manhatanu a chcela by som to dať do spálne neviem či je to však vhodné. Spálňa je JZ a bolo by to na JV stene izby. Na tej stene bude aj čelo manželskej postele.
Odpovedať
Profilova fotka
spálňa je na Juhu pomýlila som sa. Obrázok tapety mám aj v albume. Ďakujem
Odpovedať
...Pani V... ...este som zabudla v predchadzajucom prispevku sa spytat na nazor-posudenie...na 2 motylikov na parapetnu dosku okna v spalni ... motyliky su Swarovsky kristal - rovnako velke - ale rozne farebne...??????? tak vo vseobecnosti, odhliadnuc od zamerania svet. strany, .... vdaka
Odpovedať
Mirinda, je tam voda, takze juh (ohen) NIEEE. obrazky miest sa davaju na SZ (napomocni ludia, CESTOVANIE), ale ta voda poskodzuje kov(SZ-nepretaveny kov). Frau A:) motyle su prelietave, takze ani ako parovy symbol do JZ nie su vhodne...ale musia byt krasne, swarowskeho mozem:) pokial ide o babku. zosnuli mozu byt v pohode na vychode. ak je babka spokojna a stastna, nechaj to tak, iba ze by si ju chcela zoznamit s tretim :)
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem a aký motýv by sa tam hodil?
Odpovedať
na juh sa hodia kvitnuce kvety. idealne su slnecnice, ale mozu byt aj ine.
Odpovedať
Profilova fotka
prosím ťa vandas keď budeš mať čas pozrieš sa mi do albumu, našla som nové dve tapety, že ktorá je lepšia?Ďakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?