Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Dadi, podla svetoveho smeru a jeho kvality...co samozrejme predpoklada, ze mas zamerany byt a vies presne svetove smery.az potom viem odpovedat.
Odpovedať
Profilova fotka
aha .... mal by to bat západ
Odpovedať
ahoj Vandi, vdaka za vysvetlenie. no neviem ako vyriesim ten JZ ,lebo my tam mame prave taky jedalensky obluk a cely je zapratany kvetmi :-( dam tam nieco kovove? tiez som si vsimla ze zvonkohry su najcastejsie 4 trubicove a aj minule ste sa o tom bavili ze 4 sa povazuje za cislo oznacujuce smrt.
Odpovedať
Seva - seva zeny - osobitne panie V + Z ;-) Draha Guru, 1/ aky je nazor na "vycapenie"na stenu vlastneho portretu malovaneho uznavanym maliarom(aj ked bol chudak alkoholik =nech mu je zem lahka) ?? 2/ aj Ty vsetko puknute, al. jemnunko poskodene vyhadzujes?? 3/ zahradna-vonkova yuka tiez vysiela negativnu energii?? 4/ vysoko-leskle skrine v spalni tiez mozu posobit ako zrkadla?? 5/ nevinne gulicky-kruhy - nalepky nerovnomerne "rozhodene" na nabytok, aby bol veselsi - mozu tiez posobit ako programatory - ako obrazy?? 6/ ako prezit do ukoncenia kurzu?????????? Pa :-)
Odpovedať
toto som prekopírovala z toho článku : Pokiaľ spávate s partnerom v manželskej posteli, mala by byť umiestnená v strede zadnej steny. Tým dosiahnete v partnerstve rovnocennosť. tak u nás to funguje :-D vadíme sa ako kone čo si každý snaží presadiť svoje tak teraz neviem či sme na správnej ceste k tej rovnocennosti alebo k rozvodu ;-)
Odpovedať
Dadi, ak je to zapadny vstup, je tu dolezita este ktora tretina vstupu. pri zapadnom vstupe by bolo vhodnejsie dat ich na JZ (ten je v uzdravovani, co znamena, ze by to uzdravovalo aj vas), ale potrebne je, aby bol aj maly sektor (izbovy) dobry.pokial ide o zapad, pri 1/3 vstupu by som ich tam nedavala, pri 2/3 a 3/3 az po osetreni hviezd. asi malo zrozumitelne.... zelinka, dat tam kov by znamenalo, ze vyrobis dalsi konflikt, sice vysekas drevo, ale zaroven aj oslabis zem. radsej tam daj krasnu velku kvetinu typu strom (ak uz tam kvety musia byt).na kombinaciu 2 a 3 sa dava ochrana, tendencie vsak ostavaju, tak na co si vyrabat problemy? draha Ada:) ad 1.tazko povedat, ake emocie do malby vniesol. bolo by zaujimave nechat si vybracie precitat niekym, kto to vie (ja sa to len ucim a mam pred sebou este dlhu cestu).ak je OK,potom sa uz da najst vhodne miesto na umiestnenie. ad2. ano, aj ked niekedy mi je to sakra luto. rozhodne z toho nepijem(e), nejem(e) ad3. ak je zahrada vasa, tak ano ad4. nie ad5. ako obrazy nie, ale kruh je kov ad6. budes musiet:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) jasomjasom, problem bude inde. pri postelich su aj ine dolezitejsie faktory:) no a vsetkym prekrasny den:))))))))))))))))
Odpovedať
Zdravim... Vandi, keby si prisla do domu- a na parapete okna na juhu by mali krasnu zmenseninu - 30-35cm kociarika-pruteny s cipôckovanou strieskou - ako by to na Teba posobilo v ramci vnimania cez FS?? Zasa som "urobila" z obyvky holobyt 8-( - kedze si mi minule napisala, ze na juhu pozor s ruzovym porcelanom a keramikou...aj svietniky so sviecami som odlozila.... co je vhodne na juh?? Sklo?? Moze byt aj farebne - napr. zelene?? zn. dnes nejaka...nemastna-neslana...=aj take dni byvaju...
Odpovedať
Adi, kym by som realne nevedela, aky ten sektor je, tak ako gyc:( Na juh su najlepsie slnecnice, vtak(y) - optimalne fenix, ale dobry je aj zeriav, pyramida(y) - ako tvar, nie hrobka, 9 cervenych sviecok a kvety, kvety. sklo nevadi, ale nepodporuje ho... ...dnes som bola s mojim guru, inspirativne:)))))))))))
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :-D vandas konečne som zohnala nálepky T5 kam na dvere ich mám prosím ťa nalepiť? :-|
Odpovedať
ahoj ,T5 sa dava na dvere WC a kupelne (ak nie je oproti vchod). nalepky sa ca po roku vymienaju za nove.
Odpovedať
Profilova fotka
ok, ale kam na dvere? Môžem ich nalepiť hocikde úplne hore alebo majú byť viditeľné t.j. do výšky očí?
Odpovedať
Ahoj Vandi - takze vtaka tam mam, ale co do vitriny so sklom - ved tam nedam po jednej slnecnici :-D ..tak som to myslela - ... ten kociarik som kazala sestre dat do skrine - nech sa im nahodou v-pomaly 50-tke nepodari dalsi potomok ;-) Prosim Ta - ako Ty merias dom - normalne zoberies pasmo a pekne od jedneho konca k druhemu resp. od steny k oknu - okno - a znova k stene... a zameriavaju sa vonkajsie aj vnutorne rozmery?? ..Ci rozdelenie na jednotlive sektory mi staci vnutorne zameranie?? - tak ma dnes chytila muza, ze si to skusim "na necisto" ;-) .. ... Kto je Tvoj guru?? P.F. ?? -- Vdaka Pa
Odpovedať
Článok sa načítava...
Adi, najlepsei vysvetlene zameriavanie mas tu: http://www.fengshui-studio.sk/feng-su... ak vsak mate technicky podorys, mas usetrenu pracu... hej na ucila som sa u P.F. di vytriny daj sklo, ak sa ti paci kristal... Lauretta, do vysky oci je to najvhodnejsie, mozes aj vyssie.
Odpovedať
Profilova fotka
vandas díky za odpoved
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte,pomohol by mi niekto s rozdelenim zon v byte podla podorysu, kt. je v albume?
Odpovedať
bellada rada:) ale nemas podorys zorientovany podla svetovych stran. k zonam je to nevyhnutne...
Odpovedať
vandas, dá sa niečo robiť keď mi úplne chýba napr. zóna nápomocných priateľov? Alebo to máme fakt predať? ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
ahojte, Vandi pri zamerani podorysu beriem do uvahy aj balkon? alebo len vnutro domu. a este si neviem rady s takou vecou- na hornom poschodi mame urobeny taky predel prieckou aby sme odstranili sikme steny. vytvorila sa nam taka dutina, ktoru nepouzivame. proste taky cietny opusteny tunel. aj ten beriem do uvahy pri zamerani? alebo mam zamerat len tu plochu co obyvame?
Odpovedať
stolverka,pri chybajucej casti sa da pomoct-doplna sa material prisluchajuci svetovemu smeru. avsak cim viac chyba, tym tazsie nahradit. ak chyba svet. smer cely, tak ho vlastne nemas kde doplnit.(napomocni priatelia su na SZ, chyba ti SZ?) ci sa stahovat? ak naozaj vo svojom zivote postradate to, co chybajuca cast sposobuje, tak urcite ano...
Odpovedať
Profilova fotka
vandas - kupelna je juh, vchod sever cca, ja si to este premeram kompasom, ale aspon orientacne keby si mi to rozdelila, ja si to potom uz presne rozdelim, ked odmeram tie svetove strany ;-)
Odpovedať
vandas, ja neviem, či som to dobre rozdelila, rozdeľovala som to cca pred rokom, musím vykutrať pôdorys. Ja som velice veľký amatér, položila som si bagua (možno to zle nazývam) pri vchodové dvere a horekovala som. :-( Možno je to celé inak. Ďakujem Ti zatiaľ. Keby som vykutrila pôdorys, môžem sa ti sem ozvať s prosbou o radu? x-)
Odpovedať
kocky, dala som do albumu ptriklad, ako to ma vyzerat. vecer napisem komentar. musim letiet:)
Odpovedať
ahojte, do albumu som dala priklad realneho bytu zameraneho kompasom. ked si to porovnate s baguou (ako je prezentovana v literature), je na prvy pohlad zrejmy nesulad. vchody do domov/bytov/firiem su zo vsetkych svetovych smerov, preto redukovanie na 3 (kariera -realne Sever, napomocni ludia- realne SZ a vedomosti-realne SV) nema opodstatnenie. bagua alebo metoda hl. vchodu sa pouziva ako doplnkova, ale aby som nemiatla, nebudem ju vysvetlovat... na obrazku tiez vidite dalsie kvality svetovych smerov. tie sa menia podla toho, z akeho svet. smeru je hlavny vchod. no a este kopa inych veci.... Zelinka, balkon sa rata do podorysu ak je zaskleny. pokial ide o tie priecky, das nacrt do albumu? tusim som ti zabudla odpisat cez IP, prepac:(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Vandi, môžeš mi poradiť takú, môžno jednoduchú vec? Ak mi miestnosť vychádza z polovice JZ a z druhej polovice Z, treba ju zariaďovať tak i tak alebo radšej zvoliť jeden "dôležitejší" smer a to ten, do ktorého sa orientuje vstup do miestnosti... Neviem či som to dobre popísala =-) Ďakujem ;-)
Odpovedať
Ahojte baby, viete mi prosim Vas poradit ci podla feng shui je vhodne dat manzelsku postel pod okno? Akosi nam to inak nevychadza, a aj by sa mi to pacilo, ale trochu sa mi to zda cudne, este u nikoho som to nazivo nevidela, len v nejakych casakoch. mozno sa uz o tom tu pisalo, ale nemam cas precitat si spatne 118 stran :-o a knihy doma nemam. Dakujem za radu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj ingeborg, podľa mojich znalostí, to vhodné určite nie je :-(
Odpovedať
fajoska, a ake su zasady umiestnenia postele v spalni v skratke? diky pekne
Odpovedať
fajoska, uz som to narychlo vygooglila, a zistila som, ze nijako neviem usporiadat nasu buducu spalnu, aby bola v harmonii :-S
Odpovedať
vandi ked pridem domov tam na zapad tak dam do albumu. ....ale nie je to nic vynimocne su to len vybudovane priecky. ktore sice zmensili izbu ale odstranili sikmy strop. takze nam vznikol za izbou taky priestor co by mozno ini vyuzili na satnik alebo nieco ale my sme to nevyuzili a je to tam take cierne opustene. ale asi aj to treba ratat do podorysu ze? PS. ked nemas cas nemusis odpisovat do IP. je to v poho, ja sa neurazim ;-) x-)
Odpovedať
Ingeborg, ani veľa listovania ťa nečaká, spanie sme rozoberali pár strán dozadu. ak si nevieš poradiť, hoď plán izby do albumu (vyznač dvere, okná, šikminy...). Zelinka, je to asi na vonkajšom obvode?radšej daj foto, alebo náčrt. nech netriafam vedľa...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?