Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
chcem tam niečo vytrčajuce do priestoru, aplikácia by ma neuspokojila... zas po 15 rokoch manželstva ťažko čakať pravidelnú záplavu ruží :-D ozik- a tie ruže- ved maju trne- to nevadí? tak som čítala že hocičo pichlavé pri vstupe nie je dobré...
Odpovedať
a čo tak mobile- či ako sa to volá- mám taký krásny kolotoč z drevených delfínikov- ale je čosi také vhodné pri vstupe?
Odpovedať
ahoj Fra, zaujimave, severne vstupy maju JV (financie) v raste...s tym mobilom radsej opatrne. ak ste 1/3 S, tak mate vo vstupe tento rok 2X 5 zlci (ak ich mate, pravdepodobne sa to uz na kariere niekoho z rodiny odrazilo). Na sever sa zvyknú dávať aj ukazovatele smeru (aby sme mali jasno kam v zivote kracame:). pekny obraz s majakom, alebo model majaku by mohol byt ozivujuci a navodzujuci hned od prichodu do domu dovolenkovu atmosferu:) ...a prave na sever kvety vobec nie su vhodne. sever-element voda - kvety a drevo ju odsavaju. ...no a ak ste 2/3 alebo 3/3 severneho vstupu, tak su tie delfiniky OK:)
Odpovedať
vandas, no to len dufam že financie su v raste, lebo už aj tak nemaju kam klesnuť :-) dakujem, maják je super nápad- milujem majáky...tak bude maják, som rozhodnutá... fs vnímam zatial iba intuitívne, hoci pár kníh o nom som už prečítala - pochopitelné veci (trámy, rohy, umiestnenie vecí v miestnosti, toky energií, slepé ulice, výčnelky a chýbajúce časti priestoru) uplne beriem - hoci napríklad to delenie na sektory (sektor priateľstva, bohatstva, ...) pre mna nemá príliš logické opodstatnenie.... ale kedže prednedávnom začal mužovi štrajkovať žlčník a Ty tu píšeš čosi o žlči, tuším aj na tom čosi bude :-) ...a čo znamenajú tie tretiny? orientácia je skoro čistý sever prípadne severoseverozápad uplne na kraji obdlžnika...
Odpovedať
Profilova fotka
Ten maják nie je zlý nápad.. taká zmenšenina je celkom pekná, odhliadnúc od fs. :-)
Odpovedať
:)ten zlcnik tvojho muza bude mat asi pricinu niekde inde:) 5 zlci je negativna energia. pokial ide o S vstup, maju ho aj moji svokrovci. ked som im robila analyzu, viete aky mali v JV na stene, ktora boloa vhodna na programovanie (2x dobry sektor) obraz? slamenu chatrc a chudobnu rodinku... preto tu tolko vypisujem, ze nie je jedno, co mame na stenach. JV mali sice v raste, ale rastla im skor bieda... pokial ide o tretiny, kazdy vstup v ramci svetoveho smeru sa deli aj na tretiny. maju odlisne hviezdy (FS hviezdy, nie astrologicke), ktore sa musia pri uprave priestoru vyladit, aby svetovy smer fungoval ako ma.okrem toho, kazda tretina ma urcujucu kvalitu energie, ktora vstupuje hlavnymi dverami (ak je to napr. krach projektov, narobi to svoje...)
Odpovedať
...a este k majaku, ak to bude obrazok - obloha jasna, more kludne...optimalne aj s lodou smerujucou k majaku (cesta k prosperite)
Odpovedať
cau babz tak ja uz byvam v novom byte. na stene mam zaramovane pucle a v kuchyni vysia pokazene hodiny ktorre sice idu ale su zaseknute na jednom case :-D ach jaaaj.....zas sa narobim jak kon kym si to dam do poriadku :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, mam strasny problem!!! mame vchod oproti cintorinu. Sme totiz na kopci a on je nad nami. neviem co stym, zeby urobit nejaku nedobytnu branu??? taku akoby uzatvorenu aby sa tam nemohla smykat dolu negativna energia ? Rada by som mala zltu fasadu a zlte vchod.dvere, mozno by to trocha mohlo zmiernit negativny dopad toho miesta.. co mi poradite??
Odpovedať
annaola, budes asi musiet castejsie precistovat dom (myrhou ako v kostole) a na dom (nie nad vchodove dvere, ci okna) nalep zrkadlo, nie velke - odrazi enrgiu spat. ziadne stredoveke opevnenie stavat nemusis:)))))))))))))))))))))
Odpovedať
...inak, ten zlty dom je dobry, dom by mal mat zemne odtiene a zlta je aj vesela a vyrazna zaroven.
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem, pouzijem. Ale take opevnenie by mohlo byt celkom zaujimave. :) Este ma nieco napadlo- ako sa da zakomponovat do jednej izby detska postel a zarovne manzelska , tak aby to bolo v sulade s f.s.? Sme nuteni mat spolocnu spalnu, kedze momentalne nebyvame sami, a syn ma uz 4 roky. Zeby nejako oddelit jeho postel akoby zaclonkou?napadlo ma, ze nad nasu dat obrazy so zalubencami a nad jeho nieco typicky detske. Podla zon to asi nepojde urobit, miestnost je mala.
Odpovedať
Článok sa načítava...
spolocna spalna problem nie je. podstatne je dodrzat zakladne principy, aby nikto nespal v energetickom prievane - dvere okno(ak je oproti) a aby nikto nespal oproti dveram. vhodne smery podla GUA cisla je tiez vhodne dodrzat, avsak v malom priestore to ide zvcsa tazko. obraz so zalubemcami, ak nevies v akej kvalite je sektor je diskutabilny, co mas na mysli po detskym? nad postele detom sa zvykne davat bud ochranny symbol alebo (ak je vhdony sektor) nieco na podporu jeho smerovania (podla talentov).
Odpovedať
Profilova fotka
hmm.. bude to problem, aj ked nebude mat postielku kolmo k dveram, ( cize nohami von), bude mat hlavu oproti nim, ked sa otvoria( rovnobezne) ( tazko sa to vysvetluje, skusim hodit nacrt). Tym detskym obrazkom som myslela napr. jeho, mam skvelu seriu fotografii ako robi rozne grimasy. Ale teda asi nie, ak nechce byt herec , pre smerovanie to nebude vhodne :-D Ak chcem podporit jeho umelecke sklony, napr. malovanie , myslis ze by som mohla dat jeho starsie diela,a lebo by ho to mohlo brzdit v pokroku? mozno skor nejake vynimocne dielo znameho autora?? mam v tom mis mas.
Odpovedať
...alebo to neries, ked budete coskoro vo svojom a tam sa rozhodnete, ci chcete FS:)
Odpovedať
Profilova fotka
xi.. ale si ma uzemnila :-D inak, mas zlatunkeho drobca na fotke.
Odpovedať
...nemam pocit, ze som ta uzemnila, ale asi sa budete zakratko stahovat, je lepsie sustredit sa, aby bolo vsetko tip top v novom a najma vasom:) Zelinka, hlavu hore, cvik robi majstra.
Odpovedať
vanda kdesi som citala ze clovek by sa k prenajatemu bytu nemal spravat ako k cudiemu a mal by ho brat tak ze je to jeho. ale ja to uz nejak nedokazem. chcem to brat proste tak ze som tu 4 dni, potrebujem tu prespat a to je vsetko. myslis si ze to je dobry pristup? nachcem totiz aby ma tento byt ovplivnil tak ako ten predosly... a inak som asi prisla na pricinu tych mojich zvecsenych uzlin. v tej knihe od lilien t. sa pise ze schody v dome maju nemaju byt zapratane ziadnym haraburdim. a priatel v dome ma pod schodami momentalne ulozene vsetko naradie a haraburdy, pretoze az teraz po zime zacal stavat zahradny domcek aby si to mohol dat tam. ja mam pocit ze na mne sa to odrazilo tak ze tak ako je zablokovany tok energie na tych schodoch tak je aj u mna zablokovany tok limfy. pise tam tiez ze neporiadok na schodoch je pricinou chorob a penaznych strat. a presne to sa mam deje teraz |-|
Odpovedať
Profilova fotka
xi... ja sa snazim zvladnut oboje, aj novy domcek a terajsi trocha vylepsit. lebo aby som to uviedla na pravu mieru- ono je to tak ze dom staviame na Slovensku a teraz byvame v Irsku, v prenajatom dome s 5 dalsimi ludmi. A aj prinajlepsom budeme moct ist do svojho az o nejake 2-3 roky. So stavbou iba zaciname a nechceme si brat velikansky uver, radsej pomalsie nan zarobime. ;-)
Odpovedať
annaola no to je tazke praktizovat FS ked mas aj inych najomnikov :-( ja som mala stastie ze cela moja rodina sa dala strhnut mojim nadsenim pre FS a uz aj moj otec sa strasne tesi s cim novym zas pridem :-D a ochotne preraba cely dom
Odpovedať
Profilova fotka
To jo,. hlavne ked vacsina su chalani a zabudnu si po sebe upratat skoro vzdy, tak riesit fs je dost odvazne s nimi :-D Ty si asi nejaka carodejnica ked dokazes aj ostatnych presvedcit o vyhodach fs. Na mna manzel pozera vacsinou akoby som spadla z mesiaca. :-N Mozno keby si podebatil s tvojim otcom ;-)..
Odpovedať
annaola :-D ja som hlavne dobra ,,papuca,, a vsetci pre pokoj v rodine zvyknu robit vsetko preto aby som bola spokojna,stastna a kudna :-D ;-)
Odpovedať
zelinka, priestor prioritne ovplyvnuje majitela (aj ked v nom nebyva), ved vam sa uz stahovka tiez krati, nie? annaola, v tomnto pripade by som postel maleho rozhodne riesila, nepraje mu uz to, ze pri vsetkych vstupoch je v SV (patri chklapcovi do 12 rokov) 5 zlci/duchov (negativna energia) a dat mu aj postel do totalne zlej polohy mu moze sposobit zdravotne problemy. hod ten nacrt, alebo popremyslaj, kde by sa dal rozumne umiestnit... a nad postel by som mu dala ochranu (neviem, co vam je blizke, moze to byt totemove zviera svetoveho smeru alebo vyssia moc).
Odpovedať
..este k chlapom, zvacsa su pragmaticki, ak vidia vysledky, tak zacnu byt minimalne tolerantni...
Odpovedať
vanda mi sme uz prestahovani. to len ja chodim na tyzdnovky. a teraz mam nejak zmetok z toho ze ktory byt ma bude ovplyvnovat najviac =-) no ja neviem baby, ale u nas su chlapi velmi tolerantni. neviem ci to len hraju pre pokoj v rodine alebo co , ale aj otec aj priatel mi vychadzaju co sa FS tyka velmi v ustrety. klop klop ja vzdy zacnem prednasku s tym ze co vsetko zle sa moze stat ked to nebude podla FS, potom pokracujem vycitkami, ze teda to nebude moja vina ked sa nieco stane a potom akoze hladam kompromis a nakoniec to aj tak spravim podla seba :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no teda zelinka, nie si nahodou psychologicka, dooobre na nich ides. ;-) ja som drahemu povedala,ze ak bude dom modry, tak si donho pojde sam, ja tam nevkrocim, lebo ma ta farba nepriaznivy vplyv na vztahy a ked nechce aby som sa s nim rozviedla tak musi byt zlty. :-D hodila som do albumu ten nacrt, ( ale svetove strany neviem bohuzial, musim zohnat kompas)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Ja som tu dlhšie nebola, lebo malá bola zasa chorá a dostala taký laryngitídový záchvat, že sme skončili v nemocnici a nechali si nás tam dva dni. Býva často chorlavá a ja fakt už neviem, že kde je chyba. Inak chcela som sa vás spýtať, že ak je postel medzi dverami a oknom, nie priamo, ale dvere sú na pravej stene od okna, takže vlastne je postel tiež v "prievane", a pritom sa nám s mužom spí dobre, tak to aj tak pôsobí nepriaznivo?
Odpovedať
Profilova fotka
zuzana, aj nas maly byval casto chory, ale odkedy sme ho dlai zaockovat proti pneumokokom akoby utalo.
Odpovedať
Profilova fotka
Annaola, moja malá trpieva iba na tie laryngitídy. Najhoršie sú tie záchvaty keď sa dusí a to je vírusové ochorenie, tak ja neviem, či by očkovanie priti pneumokokom malo u nej nejaký efekt, ale skúsim sa poradiť s lekárkou a čo to si o tom naštudovať, lebo už som z toho na prášky. A pardon, trošku mimo témy som. Ale ďakujem Annaola, skúsiť asi treba všetko.
Odpovedať
http://www.fengshui-obchod.sk/feng-sh... vanda je tento obray podla FS vhodny? minule si myslim pisala ze hora v kombinacii s vodou sposobuje problemy.toto som nasla na jednej ,,FS stranke,, ale nejak sa mi tam tie veci nepozdavaju. ja som si objednala pagodu a tekvicku zo stranky ktoru prevadzkuje martina timkova-kosice. ale zacinam mat vazne pochybnosti ci tie FS veci nie su len dobry oblb. :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?