Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
http://www.feng-suej.sk/obchod/plache... vanda a toto by sa hodilo do obyvacky na sever?
Odpovedať
Profilova fotka
nehodilo by sa to nikam :-| , pokiaľ sa nechceš uberať cestou späť. Pozri ktorým smerom pláva. Vhodné smerovanie je z prava do ľava.
Odpovedať
lauretta to je model lode, nie obraz
Odpovedať
Ahoj Zelinka, ta kompozicia krajinky s vodopadom je udes aj podla FS. plachetnicu by som volila v kvalitnejsom prevedeni. je vhodna do 2x dobrych sektorov - rastu al. kontinuity ako program prosperity. obvykle sa do nej naklada este zlato a ingoty (liangy). smer-nema ist smerom von z okna ci dveri. pokial ide o detske ochorenia.mali chlapci aj dievcatka to maju teraz tazsie, lebo SV a Z, ktore im patria su poskodene. nam najlepsie posobi fotka v uzdravovani. maly nebol chory, odkedy tam je...
Odpovedať
Tak ten obraz s vodopadom je udes nie len podla FS.... :-D
Odpovedať
Vanda, kam ma ist fotka dietata? A moze byt na juhu krb a za nim je obrovske sklo - okno ? Moze byt vedla krbu kvetina? ci to je uz zle....drevo-ohen a to sklo neviem ako mam posudzovat.
Odpovedať
megg, krb je na juhu najvhodnejsi, je vsak dolezita aj kvalita sektora (napr. konflikty, ci katastrofa, alebo ci nie je poskodeny hviezdami ). kvety su do juhu tiez velmi vhodne, najma kvitnuce. uplne naj je slnecnica. okno by nemalo byt prekazkou, ak nie je az po zem. pokial ide o foto dietata, malo by ist len do dobreho sektoru (uzdravovanie, kontinuita, prip. rast).
Odpovedať
vanda mzslis si ze by globus umiestneny v mojej izbe v zone sever mohol sposobyt ze stale cestujem? resp. spytam sa co by som mala urobit alebo podporit aby som sa konecne usadila a mala staly domv.....
Odpovedať
mam taky pocit ze odkedy som odisla z toho predchadzajuceho bytu tak sa u mna objavili take zaaachvevy tuzby po detoch a rodine :-D asi sa dostavam do normelneho stavu, lebo to co som prezivala na tom byte bolo psycho :-p minule som sa aj spytala priatela ze ci nezamiesime :-D a to nam obidvom hrozi ze v najbizsich tyzdnoch prideme obaja o zamestnanie |-|
Odpovedať
zelinka, na odpoved je dolezity aj velky sektor, ak ho mas v raste alebo v kontinuite - mas odpoved. skus dat ten globus do skrine a pozoruj, co sa bude diat. ty by si chcela tie pivonie:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ....teraz mimo FS, ujasni si vztah s priatelom a ak chcete byt spolu, zacni hladat pracu v okoli jeho bydliska...
Odpovedať
vanda mne neide ani tak o tie pivonie ;-) :-D ako o to aby sme boli konecne spolu a zili ako normalni ludia ktori sa malu radi.cert ber nejake papiere.... a pracu uz hladam.tento tyzden som sa uz konecne rozhybala. ja neviem ale mam pocit ako keby ma stale nieco brzdilo .... ako keby som pred sebou musela tlacit velku betonovu stenu =-) a stale rozmyslam nad tym co je zle-tak ma napadol aj ten globus :-N
Odpovedať
...tak rychlo, sup, sup, ochrana do severu!
Odpovedať
Článok sa načítava...
...na preco? sa niekedy tazko hladaju odpovede. tiez to obcas musim skusat zo vsetkych stran, aby som k nim prisla...
Odpovedať
doma u rodicov som dala na sever pagodu a este upracem niekam ten globus a vcera som objednala pagodu a wulu tekvicku aj k priatelovi tak dufam ze to pomoze. |-| ....vsetko musim robit a kupovat na dvakrat ]-( uz mi z toho hrabe.
Odpovedať
...este som zabudla, ze plachetnice su najvhodnejsie do zdraveho JV...
Odpovedať
hmmm tak to radsej necham tak. na JV mam kvety a keramiku
Odpovedať
Vandi, dikes za odpovede. Ale to sklo je naozaj az po zem a pred nim je krb (je to taka sklena tabula) :-o
Odpovedať
cez taketo okna sa vyplavuje energia von z domu, vhodne je prelepit ich do vysky 40 cm mliecnou foliou (vyzera ako mliecne sklo)
Odpovedať
fii, a nedalo by sa tomu nejak inak zabranit? :-.
Odpovedať
som sa trochu zarehotala nad tou strankou na obrazy, ktorú zelinka hodila... že o každom obraze píšu, že je "nádherný obraz" :-D z hladiska FS možno aj ano, ale čosi take by som si veru dobrovolne na stenu nezavesila :-D ozaj ked na našich schodoch na podeste stale spí pes, hádam tam netvorí prekážku toku energie, či áno? on sa odtial nedá vyhodiť :-)
Odpovedať
no ta to som rada ze som vas pobavila lebo ja som sa tiez pobavila. ci to ma naplo na bliti? no asi to druhe. myslim ze by sme si tu mali davat echo, ktore stranky co sa FS tyka su alebo nie su ako tak seriozne. lebo ja to brazdim kazdy den a infosky co mam sa casto nezhoduju s tym co citam ;-) a fra mala by si vediet ze pes spi iba na dobrych zonach ;-) macka ze vraj vyhladava tie negativne ale zas som citala ak akekolvek zvieratko co pride do domu ze je to pozitivne znamenie a hlavne ked ta navstivia cierne mravce :-D
Odpovedať
zelinka, takže mravce sú šťastie? no super, akurat som ich povysávala a vyhubila :-) a čakám kedy sa objavia ďalšíí :-D
Odpovedať
inak fra, keď prelistuješ net, nájdeš aj krásne moderné interiéry zariadené podľa feng shui aj s modernými obrazmi a pod., čiže ono sa všetko dá, keď sú prašule a cit, tak prečo nie :-) Nemusia sa hneď kupovať FS rovno na trhu :-))
Odpovedať
megg, nenapada ma nic, co by bolo decentnejsie a zaroven rovnako posluzilo... zelinka, myslim, ze na tej stranke sa daju kupit aj dobre veci... ...stastie, nestastie, mravce doma nechcem:)))))))))))))))))))
Odpovedať
megg, najde sa nejaky link ak to nie je tajomstvo?
Odpovedať
http://www.fengshui-obchod.sk/cinske-... vanda ved hej daju , ale ja nemam rada polovicate veci. bud nech fakt predavaju FS veci a nemiesaju tam taketo ..... alebo nech nepredavaju vobec. lebo potom ludia v dobrej viere si to kupia a narobia si problemy.ale zas ja som extremistka a chcela by som aby bol cely svet dokonaly a vsetci ludia dobri a cestni :-D ale hlavne si chcem ovrit ze ako stranou je otocena tato minca.je to jangova strana? nie, ze?
Odpovedať
fra, tak čo sa týka posterov ja by som šla do takýchto ako majú tu: www.livingart.sk prípadne niečo zo sveta, inšpirácia moderného štýlu: http://www.sheknows.com/articles/8028... http://www.thecrystalhealer.co.uk/epa... http://www.mynaturalfurniture.com/200... http://messagenote.com/?tag=wood takže inšpirácie je podľa mňa habadej, umením je to tak pekne vyskladať a zariadiť. Ale určite sa to nedá narýchlo.
Odpovedať
Zelinka, no u nás asi čistý FS obchod by veľmi rýchlo zanikol. Takých tých originálnych vyznávačov je tu stále podľa mňa málo. Možno niekto si niečo niekde vylepší, ale to je asi vsjo. No to je len môj názor a môžem sa mýliť. Určite ľudia čo FS žijú, prednášajú, zariaďujú podľa toho vedia povedať viac.
Odpovedať
no ved jasne , ja to chapem. ja sa snazim oddelit zrno od pliev ale zas ja nie som odbornicka a tiez sa mi obcas stalo ze som si kupila nejaku dobru... ktora skoncila v kosi. dnes mi napriklad prisla pagoda , wulu tekvicka a ingot, ci lodka ci co to je. no dufam ze to splni svoj ucel lebo inak som zas vyhodila 40 euracov do vzduchu :-| ale zas ja som na FS tak namotana ze ja verim ze mi to pomoze a to je myslim polovica uspechu x-)
Odpovedať
living art odporucam, vsetky fotky splnaju kriteria FS a najma sa mozu pacit aj inym ludom
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?