Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak uz som to aj urobila... stred mi vychadza na roh jedalne a uzkej chodby chodby, co vedie do zadnej casti domu, kde su izby..... ale teda ak som pochopila spravne, musim tam ist realne s buzolou? asi si to predbezne spravim aj teraz tak orientacne, ze kde bude co.... kazdopadne mi vchod vychadza na juh az juho západ... skor ten juhozápad.. to je asi nic moc, ze?
Odpovedať
Katrin, aj mne ten stred od oka vysiel tam. jasne, ze s buzolou. na kazdom stupni zalezi. no, juzny vstup je lepsi, ale to je vecou priorit...dokonca 1/3 JZ je asi po 1/3 SV najtazsie laditelna... na planiku nemate garaz prepojenu s domom? bude to tak aj v realite? ak bys te do domu chodili autom a z garaze do domu, bol by hl. vchod vstup do garaze...
Odpovedať
Profilova fotka
no .. pocitala som si voje GUA cislo... tak mi vyslo 7 ( r. nar. 1977..)a vyslo mi tam, ze juh je pre mna nepr, smer.... no ja neviem, ale ja bazim po juhu, milujem slnko.... a este... ked si robim pakua, mam si robit pre kazdu izbu zvlast?
Odpovedať
Profilova fotka
mame tam spavene take uzke dvere, ale asi to pre nas nebude hlavny vstup.. len pre toho, kto ide autom... ostatní pojdu normalne... potom by bol vchod cisty zapad...
Odpovedať
Gua sa rata z datumu, roku a hodiny nar. len z roku to ber orientacne. ak si ides robit male sektory do izieb, musis ich mat tiez zorientovane podla SJ osi...
Odpovedať
Profilova fotka
no a ako potom mam to pakua otocit? myslim ze orientovat... lebo nemozem to otocit hocijako :-N takze sa postavim chrbtom ku dveram a rozdelim steny na tretiny, potom urobim tie trojuholniky. OK. A potom,ako viem, ktorý trojuholnik kde ma byt? akoze ked som chrbtom k dveram tak mam pred sebou peniaze, napravo vztahy a tak?
Odpovedať
Profilova fotka
aha.. uz som sa docitala.... pri vstupe v strednej tretine je kariera.... OK.. ale ja mam na jednej stene dvoje vstupne dvere a rovnako ich vyuzivam, takze sa neda svietit :-D
Odpovedať
aku farbu dat do pracovne, kt. je orientovana na V? rovnako orientovanu mame aj spalnu ... dakujem :-)
Odpovedať
Sharin, nic nepokazis zelenou, tyrkisovou. pri vybere inych sa uz musi prihliadat aj na kvalitu sektora a hviezdy. Katrin, orientuj sa vo velkych aj malych (izbovych) sektoroch podla svetovych stran a ich kvalitam (pr. S-kariera...). ppokial ide o dvere, beries vstup do miestnosti a ten vzdy pouzivas viac len 1.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Vandi, náhodou, na ten obraz si sa mi nepozrela do albumu? Či je vhodný? Zelinka mi písala, že asi nie je.
Odpovedať
Zuzi, asi mi to uslo...ak tam este je, pozriem...
Odpovedať
Zuzi, zle ho vidim, slabe rozlisenie. co je to, brezy?kde ho mas? je to vsak nie najlepsia kompozicia. jesen umiestnujeme do zapadnych sektorov, kam nedavame stromy (len vynimocne). brezovy haj s vodou sa pouziva v tazko poskodenom JV, ale nie v takejto podobe....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Vandi na predchádzajúcej strane (včera 12:18) som písala, kde ho mám.
Odpovedať
Profilova fotka
,No ale pravdepodobne tam vhodný nie je, jedine, že by som ho dala do kúpelne. To je JV. Čo myslíš? Alebo ho mám zrušiť úplne?
Odpovedať
ahojte dievcata, ja by som sa chcela spytat, vy ste tu vo feng suej take zbehle. co si dat do zony deti, ked sa nam nedari mat babetko? Resp. zonu deti mam brat len v spalni, alebo v kazdej izbe alebo v dome ako celku?
Odpovedať
Profilova fotka
vandas: no vies, ja fakt neviem, ktorý vchod do obyvky pouzivam viac... totiz, ja mam prepojenu s kuchynou a castoí idem do kuchyne a odtial do obyvky.... a ked idem s chodby, tak priamo cez dvere, ale asi najcastejsie idem z tej kuchyne... v albume vidno ako je to prepojene, ale oba " vchody" su vedla seba, je medzi tym len telka a kus priecky... a je to juzna svetova strana...
Odpovedať
Profilova fotka
SISAB, ja som čítala, že ak chceš nový prírastok do rodiny, tak si máš dať do zony partnerstva misku s ovocím. Ja ti neviem, či to je pravda, ale ja som otehotnela tak, že "nikto nevie ako" a mali sme tam tú misku s ovocím. Inak v zone detí sme mali dvoch delfínov v mori a keďže to bol západ, tak to nebolo vôbec vhodné a tie tri smutné brezy, čo asi tiež nie a inak nič. Sedačku ešte. Takže podla mňa to bolo v tom ovocí v partnerstve.
Odpovedať
sisa, babatko sa vo FS programuje uplne inak. v byte treba najst 2x dobry sektor (uzdravovanie alebo rast) a tam umiestnit programovaci obraz.
Odpovedať
vandas: dakujem, presne o takychto farbach som aj uvazovala ;-) tak si mi utvrdila moje rozhodnutie... skor ma to taha k tej zelenkavej, takej sviezej ale nie pastelovej ani moc tmavej a pripadne ta tyrkysova by sa dala pouzit tiez.. moooc dakujem :-)
Odpovedať
Zuzi, ten obraz je sice pekny, ale nema vhdnu kompoziciu nikam...viem si predstavit specificku situaciu, kedy by sa hodil, ale iba na zaklade analyzy.na JV je priliz ohnivy...tam pouzivame zelene stromy alebo stromy s plodmi. brezy este k tomu velmi jinuju energiu, co na JV rozhodne nepotrebujes... Katrin, ak som to spravne pochopila, ako vstupne dvere do kuchyne ber dvere zo zadveria... ...ale opat pripomynam, zabudnite na zony, ak ich nemate presne rozclenene podla svetovych smerov...
Odpovedať
Profilova fotka
No a Vandi, nechcela by si ho? Možno by sa niekomu, komu budeš robiť analýzu hodil. Alebo ho dám do skrine a niekedy, keď sa dopracujem aj ja k tomu, že by som si dala urobiť profi analýzu ho zavesím? Dá sa tak skladovať bez toho, aby mal nejaký vplyv? Ja ho totiž nechcem dať nikomu z rodiny, ak nie je vhodne umiestnený a vyhodiť mi je ho tiež lúto.
Odpovedať
Zuzi, kludne ho odloz, ak obraz nie je na stene, neucinkuje...ale dakujem, si mila:)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Čítala som, že keď si chcem usporiadať bývanie podľa feng shui, tak treba upratovať jednotlivé izby a popri tom poumývať predmety v ružovej vode. Viete mi poradiť, čo je to za vodu, lebo dneska som bola v jednom ezoterickom obchode a tam mi pani predavačka povedala, že je to obyčajná voda, do ktorej sa nakvapká olej z ruže. Je to pravda? Ďakujem ;-)
Odpovedať
Nikka o ruzovej vode som este nepocula, ale velmi dobra je tiez octova voda-zbavuje povrchy od nahromadenej negativnej energie. najma vchdodvu klucku je vhodne pravidelne umyvat.
Odpovedať
ahoj vanda, spominala si, ze nie je vhodne byvanie pri kostoloch, nemocniciach, cintorinoch... chcela by som sa opytat, funguje to aj na pracovisko?? a ak ano, da sa to nejak ochranit?? napr. vstupne dvere alebo tak... totiz moje nove pracovisko ma taku uzasnu polohu, kde oproti cez cestu je kostol... a priznam sa, ze mi to dost vrta hlavou. da sa s tym nieco urobit?? alebo FS funguje len na byvanie? dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ehm negativnu energiu pri nemocnici a cintorine chapem. ale pri kostole? mozte mi to vysvetlit?
Odpovedať
kessina, nemalo by to mat na teba velky vplyv. kedze ide o firmu, mal by sa tym zaoberat skor majitel. Aquabelle, v kostoloch sa pochovavalo, inak nove moderne kostly, kde farar udrziava a precistuje energetiku su OK.
Odpovedať
Profilova fotka
aha
Odpovedať
ahoj vanda, dakujem ti velmi pekne :-) my sice tu budovu nemame, ale sme tam v podnajme, takze tiez sa tym nemusim zaoberat??
Odpovedať
ahojte. mam dilemu :-) chcem obrazy do obyvacky. mne sa paci abstraktne umenie, ale neviem ci je to OK. obyvacku mame tmavohnedu s bielou(nabytok)....jedna stena je oranzova ostatne biele a vankusiky na tmavohnedej sedacke mam oranzove, zlte, biele a cervene. kvetinace mam biele ale su na nich motyliky kazdej farby...cez zltu, oranz., modru, zelenu, fial a pod....vyzera to velmi pekne zivo. preto som chcela na stenu nieco podobne zive, farebne, ze ak raz zmenim nazor a budem chciet premalovat oranzovu stenu, nech vymenim len vankusiky a bude to ine...a obraz nech ladi dalej...predsa len je to dost velka cena kedze chcem platno...a bude to darcek k 30tke tak sa toho nebudem chciet len tak zbavit... a teda moja otazka...riadite sa pri vybere obrazov len vylucne fengshuj alebo aj pocitovo? tento obraz by siel na JV alebo SV stenu. dakujem za kazde info ;-) mojobraz.sk/premna-dokosika.php?ToI=galeria&GalID=569&ShowDetail=1 nedala som tam www tak ma snad nikto nezrusi ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?