Dotácie na obnovu rodinného domu 2022

Zobraz úvodný príspevok
Nejake zbezne info ku dotaciam na obnovu. Kedze im este nefunguje portal, oslovil som priamo a tu je odpoved. Mozno to niekomu pomoze. Podporu plánujeme smerovať pre: 1) už zrealizované obnovy rodinných domov, ktorých obnova začne až po zverejnení podmienok oprávnenosti na našom pripravovanom webe (tieto podmienky plánujeme zverejniť ešte tento rok) 2) pripravované projekty, ktoré budú realizované po zverejnení prvej výzvy v 3Q 2022 a podaní žiadosti o podporu. Predbežne sa ráta so sumou 16 600 € na dom. Žiadosti o dotácie sa budú môcť predkladať až po vyhlásení výzvy. Bude možné podporiť len projekty, ktoré splnia požiadavky na úspory energii (min. 30%). Predbežne sa plánuje intenzita pomoci vo výške 50% z oprávnených výdavkov. O dotáciu bude možné požiadať online cez webový portál alebo osobne v regionálnej kancelárií. SAŽP ich v rámci Slovenska plánuje celkovo zriadiť 10. Všetky ďalšie informácie, vrátane povinných náležitostí podávaných žiadostí a termínov, kontaktov či detailov opatrení budú postupne v priebehu pár dní, prípadne v priebehu januára zverejnené na novej webovej stránke projektu, ktorú aktuálne pripravujeme. S pozdravom, SEKCIA PLÁNU OBNOVY
Odpovedať
1
5
6
@emilia25 my sme ziadali o dotaciu na fotovoltaiku, asi do troch tyzdnov nam prisla domov zmluva a hotovo. Teda slo len o fotovoltaiku, nic ine, cez zelenadomacnostiam.sk
Odpovedať
@trnavacka my sme toto vybavovali od oktobra,az v januari sa tym zacali zapodievat a tych fotiek,co som poslala akoze nestacilo im zaznam z drona,ze panely su na streche,este ja ako debil som fotila,na 2razy.A az teraz vo februari nam ju vyplatili.Ja kazdemu,co sa da do akych kolvek dotacii,drzim palce a pevne nervy.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 Zelená domácnostiam k 28.2. pozastavila vydávanie poukážok, ale podarilo sa do nej presunúť financie z končiaceho Operačného programu Kvalita životného prostredia. https://www.asb.sk/zelena-obnova/v-ze...
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 nooo nie je to zjavne len tak. Kamoska ta tiez sa na to dali a len nadava, co vsetko od nich akoze chcu a kolko to cele trva. Vravi, ze ak by do toho mala ist znova, asi by si to dva krat premyslela
Odpovedať
@silvusik353 nam to vybavovala vsetko ta firma,aj dronom posielali foto,tak pani co to vybavovala tak nechapala tiez,preco chcu este foto,ze uz tak dokonale ako dronom uz sa dat nemoze.Tak som fotila,pani im to poslala a do 2tyzdnov znova,ze este v zadu za domom,a cely pozemok.Ja uz nechapala ako to mam fotit,ale presli,odklepli to.
Odpovedať
Máte niekto skúsenosť s tým o koľko sa dá zvýšiť energetická úspora bez zateplenia? Aby som sa dostal aspoň nad 30%.
Odpovedať
@sidthekid este nakladnejsim sposobom- vymenou zdroja tepla. Otazka je, ci dosiahnes 30+%
Odpovedať
@sidthekid Musíš splniť opatrenie zo skupiny A, kde je len zateplenie a výmena okien a dverí a to tak, že min. 25% z oprávnených výdavkov musí ísť na opatrenia zo skupiny A. Spolu s ďalšími opatreniami musíš ušetriť potom minimálne tých 30% energie a dokladovať to výpočtom. Už som počul o špekulantoch ktorí chceli len vymeniť na elektrinu za tepelné čerpadlo s tým, že ešte aby splnili niečo z A tak vymenia len vchodové dvere za nové. Také ľahké to nieje.
Odpovedať
@toky1 Pýtam sa preto, že zatepľovať asi tak skoro nebudem. Máme tri podlažia nového kúrenia + nový plynový kotol, nové okná, zateplenú strechu.
Odpovedať
Profilova fotka
Podľa najnovších informácií chce SAŽP posúdiť všetky žiadosti o dotáciu do konca leta. https://www.asb.sk/zelena-obnova/ziad...
Odpovedať
Dobrý deň, je tu niekto, komu schválili žiadosť obnov dom? Podávali sme v októbri a zatiaľ žiadne vyjadrenie
Odpovedať
Ja som uz poslal aj podpisanu zmluvu spat. Este som sa musel zareregistrovat na nejakom ISPO portale
Odpovedať
Článok sa načítava...
@uhlikova_stopa zmluva sa dá niekde stiahnuť, podpísať a poslať, či sú potrebné ešte nejaké dokumenty? Po realizácii sa dokladuju aj faktúry?rozmýšľam, či výdaje, ktoré sú mimo plánu dávať zvlášť na fakturu?
Odpovedať
@uhlikova_stopa niekde som cital toto ale neviem ci to nebolo k starej vyzve, aktualne to nieje spomenute na stranke, domomca ta vyzva nieje ani v zozname na ispo
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?