Menu Forum

Dá sa platiť hypotéka zo 600€ mesačne?

15. mar 2013  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
Registrovala sa 15. mája 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 45637 príspevkov a 14 albumov. Má 96 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
Registrovala sa 15. mája 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 45637 príspevkov a 14 albumov. Má 96 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 a ked zene skonci MD, tak aj ty emoticon
5. aug 2010 o 17:18  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mima1
392
Registrovala sa 22. decembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 6981 príspevkov. Má 34 priateľov. Okres Trenčín.
fotoportrét
fotoportrét
mima1
392
Registrovala sa 22. decembra 2007 na modrastrecha.sk. Pridala 6981 príspevkov. Má 34 priateľov. Okres Trenčín.
 @katrin21 a preco dlho nebudes moct setrit? chystas sa niekam? na MD emoticon
5. aug 2010 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 no dufam, ze pojdem na matersku a ak nie, tak ci tak sa budem stahovat a neviem, aku budem mat pracu.. takze tak... ale tu MD by som brala emoticon
5. aug 2010 o 17:33  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mima1
392
fotoportrét
fotoportrét
mima1
392
 aha ty stahovanim musis menit aj pracu. hm no snad najdes nieco dobre. no ale tak ak nie tak ako taka zachrana tam bude emoticon
5. aug 2010 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andrejo
1
Registroval sa 26. apríla 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 897 príspevkov. Má 2 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Rovinka, okres Senec
fotoportrét
fotoportrét
andrejo
1
Registroval sa 26. apríla 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 897 príspevkov. Má 2 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Rovinka, okres Senec
 @katrin21 no asi to zial uz nestihnete tak aby vam vyplatili prispevok pri narodeni. ten maju rusit od noveho roku. drzim palce nech to vyjde podla predstav!
5. aug 2010 o 17:46  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 ja by som rada prestupila vramci firmy,ale nebude to jednoduche, uvidime.. to by bolo super.... emoticon no a prispevok vraj nezrusia, je to vraj blbost povvedala *Radicova emoticon
5. aug 2010 o 17:50  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mima4 (31 r.)
Registrovala sa 17. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 409 príspevkov. Má 28 priateľov. Okres Dunajská Streda.
fotoportrét
fotoportrét
mima4 (31 r.)
Registrovala sa 17. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 409 príspevkov. Má 28 priateľov. Okres Dunajská Streda.
 @andrejo ahoj, pises ze mate hypoteku 53 tis. Euro, splatka 270 + poistenie 10 EURO. Nevies, co sa tyka poistneho, ci sa znizuje pri znizovani nesplatenej istiny?

a robite s manzelkou aj predcasne splatky? setrite si?
5. aug 2010 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mima4 (31 r.)
fotoportrét
fotoportrét
mima4 (31 r.)
 @katrin21

ahoj Katrin,
moc nesuhlasim s tvojou teoriu o "devalvacii" a preco? Mam pocit, ze mnohi ludia si na seba "nalozia" toho prilis vela, aj co sa tyka splatky. Niektorym na to ide cely plat a z druheho ziju a to v nadeji, ze rokmi mzdy pojdu vyssie a peniaze budu mat mensiu hodnotu.

No treba tu ratat s x dalsimi rizikami, napr. aj to, ze mzdy sa nebudu zvysovat, tak ako bude rast inflacia, .... ze jeden z manzelov pride o zamestnanie..., ze pridu nejake rodinne problemy....ktore budu potrebovat dodatocne peniaze.

Ja si myslim, ze ludia by sa mali riadit pravidlom, ze to co splacaju (celkove splatky za vsetky dlhy) by nemalo prekrocit 20 % z ich celkoveho cisteho platu. Teda splatka max 200 euer na cisty prijem 1000 EUR.
5. aug 2010 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @mima4 mima, samozrejme, ja nehovorim o tom, ze nalozit si hocikolko poziciek bez rozmyslu.. hovorim len o tom, ze napr. nasi rodicia ked si kedysi zobrali pozickiu a mali z platu 1200SK, co sa realne zarabalo platit 200sk, tak to bolo veeeeela.. a dnes??? alebo pred 10r??? o tom hovorim.... ze po 20 -30r to nebude mat dnesnu hodnotu.. to je zakladna myslienka ... samozrejme, ak niekto nepracuje,alebo sa nikam neposuva,alebo co.. tak jasne, ze aj tych 200mu je aj po 20r vela.... asi tak.... ja som uz napisala, ze nie som moc zastancom poziciek, skor setrenia, ale keby som mala mozno setrit na byt z nejakeho platu, tak nebyvam ani po 30r a to by mi uz naco bolo?? niekedy sa proste musi....
a kazda pozicka sa da poistit emoticon a s tym pravidlom suhlasim.. samozrejme, ze si nikto nema davat poziciek a splatok hocikolko..... to som netrvrdilaemoticon
5. aug 2010 o 21:06  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 este len doplnim: suhlasim s tym pravidlom, ze to ma byt iste %, ale ci 20%, to uz je otazka... podla mna , maloktory sam clovek zaraba mimo BA 1000€.... emoticon bezne ked tam zarabaju, platia aj 300€ a nezda sa mi to vela na ten plat... pokial samozrejme mas a vies mat stale nejakym sposobom taky prijem emoticon nestastia a chodoby mozu prist vzdy.. ale tak sa neda mysliet... emoticon
5. aug 2010 o 21:08  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mima4 (31 r.)
fotoportrét
fotoportrét
mima4 (31 r.)
 @katrin21 ano, len ja osobne nepocitam az s takym dramatickym narastom miezd a cien,...ako od padu komunizmu. A na to by som sa nespoliehala...

Jedine co mozem teraz odporucit hlavne tym mladsim (ja mam uz 25 rokov)....nech si setria co sa da...
5. aug 2010 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mima4 (31 r.)
fotoportrét
fotoportrét
mima4 (31 r.)
 @katrin21 inak, ja obdivuje ako to rodiny zvladaju, kde je zena na materskej...
5. aug 2010 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 ja mam 33 a setrim co sa da.. dost vela.... a je to preto, aby sme mali nejaku rezervu a aby sa aj setrilo dcere a prip na ine vydavky a pod.... ja som uz zila aj s tak mala penazi, ze ja si viem realne predstavit aj situaciu, keby mam pracu na domu nneuricitu, istotu, 25 rokov a plat 1000e, ze si dam hypo aj viac ako 300e.. da sa to.. ved na bezne zivobytie nepotrebujes ako mlady sam clovek viac mesacne ako 350€.. na jedlo, cestovanie, sem tam oblecko.. a to + este by som si aspon50€ mesacne odkladala na vacsie darceky, alebo Vianoce ,alebo na vaccsie oblecenie... tak som dllllho zila, ze som mala obalkovy system a fungovalo to, a ked som mohla odlozit len 500, tak som odlozila len 500,ale za 3mesiace som mala na kvlitne topanky za 1500emoticon proste fakt to ide,ale clovek musi byt skromnejsi, pracovat na sebe, neuspokojnit sa s tym a chciet viac,ale aj pre to nieco urobit emoticon samozrejme, ak je zena na MD, tak je to tazsie, a o to viac ,ak muz pride o pracu..ale vzdy je tu moznost, vystriedat sa na MD s muzom, ako to urobil moj bratranec, ked nemal dobru pracu a jeho zena ano.... vzdy su riesenia..... a zase.. su to len 2-3 roky emoticon nie je to vecnost emoticon emoticon ja osobne, ked pojdem na MD, ratam s tym, ze to bude znizenie zivotnej urovne, ale nevadi mi to, beriem to ako docasny stav a ktovie, mozno budem mat nieco popri a privyrobim si, alebo co ja viem co. viem jazyky a pod.... vzdy sa da emoticon
5. aug 2010 o 21:18  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

Služby - architekti, projektanti, dizajnéri, znalci, finančné služby a reality - Okres Žilina
23

“Hoci peniaze nerobia človeka šťastným, predsa je len výhodnejšie, keď sme nešťastní s peniazmi.”
(Pred 4 rokmi)

fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

Služby - architekti, projektanti, dizajnéri, znalci, finančné služby a reality - Okres Žilina
23

“Hoci peniaze nerobia človeka šťastným, predsa je len výhodnejšie, keď sme nešťastní s peniazmi.”
(Pred 4 rokmi)

celá diskusia je super, človek sa dozvie toho veľa emoticon - dokonca to už naráža na politické rozhodnutia emoticon - dodo, keď som začínal robiť doktorát, mal som mesačne 4.950 Sk - všetko je vždy rovine výberu - buď sporiť alebo rovno bývať, buď vytvárať zdroje alebo si ich požičať - skús sa pozrieť na svojich rodičov - mali pravdepodobne mladomanželskú pôžičku, ktorá bola krute vysoká v čase čerpania, ale z dnešného pohľadu smiešne nízka.... a to platí aj o tvojom hype - dnes je to veľa, o 20 rokov sa budeš nad jej výškou smiať.... som rád, že som videl nákladovosť niektorých z Vás, vidím to vo finančných analýzach klientov, ale predsa lepšie sa to číta, keď to človek povie nenútene... emoticon
5. aug 2010 o 21:29  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
repro
Registrovala sa 5. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 3 príspevky.
fotoportrét
fotoportrét
repro
 dodo,
da sa to, aspon dufam, btiez som v podobnej situacii. ak este nemas uver, najlepsi a najvyssi ti da vub, mam o cosi vyssi priemer ako ty a uver schvaleny na 65000, splatku prvych 5 rokov 270 eur, tiez si toho nebudem moct dovolit tolko, no byt zavisly na niekom nie je lepsia volba..
5. aug 2010 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

@repro nemáš pravdu, dá sa ísť ešte vyššie aj s úverom a ísť dole zo splátkou emoticon
5. aug 2010 o 21:35  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
repro
fotoportrét
fotoportrét
repro
 2finsluzby
nie si ty nahodou financny poradca?emoticon
5. aug 2010 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

@repro som emoticon
5. aug 2010 o 21:50  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @finsluzby som rada, ze si to napisal o tych rodicoch!!! presne to som mala na mysli emoticon zakladna strategia , kt. funguje a kt. si pamatam z cias, ked som aj ja v zufatstve chcela nieco privyrobit ako fin. poradca emoticon ale je to fakt pravda emoticon presne si to napisal , ako som to aj ja myslelaemoticon
5. aug 2010 o 22:06  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
poliacik321
22
Registroval sa 14. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1342 príspevkov a 1 album. Má 14 priateľov. Okres Liptovský Mikuláš.
fotoportrét
fotoportrét
poliacik321
22
Registroval sa 14. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1342 príspevkov a 1 album. Má 14 priateľov. Okres Liptovský Mikuláš.
 @dodo66 veď máš prázdniny tak na 2 mesiace šup ho na zárobky
5. aug 2010 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mima4 (31 r.)
fotoportrét
fotoportrét
mima4 (31 r.)
 mozem sa spytat taku trochu osobnu vec vas vsetkych?

Kolko asi setrite mesacne a akym sposobom? Kolko si odkladate... a ciel vasho setretnia?

Kto napise, dakujem, lebo mozu sa aj ini inspirovat.
6. aug 2010 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dodo66 (35 r.)
Registroval sa 4. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 16 príspevkov. Okres Nitra.
fotoportrét
fotoportrét
dodo66 (35 r.)
Registroval sa 4. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 16 príspevkov. Okres Nitra.
 @poliacik321
heh- prazdniny maju zakladne a stredne skoly...
ja som na vyskume a popri tom pisem clanky
6. aug 2010 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 nooooo. maju aj VS prazdniny,ale kratsie a je fakt, ze ked robis nejaku pracu- vyskum, tak musis robit aj cez prazdniny... :(
6. aug 2010 o 08:31  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andrejo
1
  • Už bývam v byte
    Rovinka, okres Senec
fotoportrét
fotoportrét
andrejo
1
  • Už bývam v byte
    Rovinka, okres Senec
 @mima4 poistne sa neznizuje lebo mas stale poistenu tu istu sumu. Dalsia vec je ze musis mat poistenu aj nehnutelnost na danu sumu. Odkladame tak ze hned ako mi nabehne vyplata mam revod na stavebne sporenie pre krpcov. no a odkladanie potom odkladame co nam ostane. Cize den predtym ako mi dojde vyplata co mam na ucte prevediem na terminak. Inak toho mom. moc neodkladame kedze zena dostava len rodicovsky prispevok a zavazkov mame viac takze moc penazi neostava.

Ciel nasho sporenia je nasim dvom krpcom dopriat vlastne byvanie v 20-25 rokoch. Nejaky maly jednoizbak v BA. Inak na stavebne odkladame 45 Euro * 2 kedze su krpci dvaja. Nieje to moc ale lepsie ako vobec nic.

Mimoriadne splatky hypoteky by sme radi realizovali avsak to by sme museli vyhrat Lotto alebo nieco podobne lebo 1000 Euro tam na mimoriadnu splatku nema ani vyznam davat. takze za posledne 3,5 roka sme este ziadnu nerealizovali. Je vsako mozne ze ked manzelka pojde do prace tak potom sa zacneme sustredit na to. Aj ked asi skor budeme potrebovat doplnit uspory tak aby sm mohli decka k stavebnemu prilozit nejaky ten cent na byt. Prvy nas predsalen caka uz o cca.15 rokov.
6. aug 2010 o 08:40  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 no, andrejo .... nie je to malo , co setrite, lebo x 2 je to uz skoro 100€.....u nas je to o to horsie, ze moj priatel ma sudom urcene prispievat na tvorbu uspor 3,500Sk mesacne a tolko aj vyzivne., co je uz pre nas momentalne neunosne.... je to strasne vysoka suma a nechapem tu sudkynu ,co toto pri jeho prijme nakazala... ale nevadi... aj ked OK, vtedy nemal na krku 450€ hypo a dalsie splatky na stavebko, co nastastie mal len na 8r, takze zachvilku bude splatene... takze riadna palka, niekedy nechapem, z coho zije.... emoticon
ja som si povedala, ze nejdem zakladat dcere zatial specialny ucet, v podstate chcem, aby stavebne, co mam , bolo ako pre nu, lebo su tam vyhodnejsie podmienky ako inde,takze hoci som jej chcela zakladat knizku, zda sa mi to nevyhodne a poistku ma malicku..ja akosi nie som zastancom poistiek.. ani ja ziadnu nemam , ani nechcem mat.. mozno casom zmenim nazor, ale zatial to je takto... zda sa mi to vyhodene peniaze..ale priatel ma zivotku...
6. aug 2010 o 08:50  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 a k tej hypo: mamez CSOB, smoznostou predcasnych splatok emoticon
6. aug 2010 o 08:50  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 ale ja neuvazujem tak, ze nasetrit dietatu na byt... neuznavam to, ako to chces ty nadrejo.. myslim, ze aj ked jej dam menej, vzdy je to nieco a nech sa dieta snazi, chcem aby isla do sveta, mozno studovat von, alebo tak ak to bude mozne, je zatial velmi sikovna, tak ak sa bude dat, nech ideemoticon len dufam, ze sa mi vrati odtial domov, ze mi nezostane niekde v USA, by ma piclo emoticon emoticon , to by som sa asi na dochodok prestahovala za nou emoticon
6. aug 2010 o 08:52  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andrejo
1
  • Už bývam v byte
    Rovinka, okres Senec
fotoportrét
fotoportrét
andrejo
1
  • Už bývam v byte
    Rovinka, okres Senec
 @katrin21 no my sme zalozili deckam stavebne lebo tie podmienky u deti sa mi zdali vyhodnejsie ako na mna. tak pouvazuj ci neprevedies svoje stavebne na nu a neupravis to sporenie na junior extra ci co to je. Decka maju vacsinou nejake zvyhodnene produkty. Inak ja mam hypo vo VUB lebo tam mam uz dlhsie ucet a tadial mi prechadzali peniaze cez ucet pri kupe prveho bytu za cca. 1,35mil Sk tak maju pocit ze som ich dobry klient lebo sa mi obcas otocil vacsi obnos penazi tade. (kupa bytu a predaj bytu)
6. aug 2010 o 08:54  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @andrejo ano, ale dneska uz podmienky ani nie su take, ako ked som ja zakladala prve stavebne.... mne skor odporucali, nechat si toto, co mam a mozem ho napr. rozdelit na dve samostratne stavebne, chapes emoticon jedno bude jej a druhe moze byt moje a bude mat tie podmienky, co boli kedysi.. takze preto emoticon ale ona je uz velka, ma skoro 10r, tam to nie je uz take vyhodne, ty mas male deticky, tam sa oplati.. ja uz uvazujem inak... emoticon cim je dieta starsie, tym menej vyhodne su decke produkty....
6. aug 2010 o 09:02  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 detske!!! boze, sorry ! emoticon
6. aug 2010 o 09:04  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to