Virtuálna baterka od ZSE - zvažujete niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Zvazujete niekto sluzbu virtualnej baterky od ZSE? https://www.zse.sk/sk/Uvod/Domacnosti...
Odpovedať
@thomas162 Dakujeme za podrobnejsie informacie. Pekny den
Odpovedať
@supiiik Vies mi zhrnut tie udaje do vyslednych platieb? Nieco na styl tolko som vyrobil tolko, tolko som platil, tolko by som zaplatil bez FVE...na jul dost vela nie ?
Odpovedať
@janopopovec Jul 2020 som mal 646kWh vyrobu zo solaru, 200kWh som odobral zo siete (zvacsa pocas noci) a 215kWh poslal do siete (do virtualnej baterky), to znamena, ze v ten mesiac som zaplatil tych 200kWh za distribuciu + mesacny poplatok za hodiny Za dodavku (zo siete) som zaplatil 0.75Eur (zodpovednost za odchylku) a 0.75Eur za odberne miesto (vsetko bez DPH). Vlastne dodavka isla cela z Virtualnej baterie a este som im tam nechal 15kWh navyse :D Suma sumarum, za ten jul bola moja faktura 17.51Eur (bez DPH). Predtym som mal v ZSE nastavene preddavky na nejakych 80Eur (s DPH).
Odpovedať
@supiiik takze 200 vs 215 s vyrobou.... takze absolutna spotreba domu v juli bola 640kwh ? To co napajas ?
Odpovedať
@janopopovec Cely dom na elektriku, varna doska, TUV, bazen. Zena doma pecie zakusky na zakazku a cely jul islo bazenove TC. Tento rok sa k tomu prida este elektricke auto :D
Odpovedať
@supiiik tak to je ina pesnicka, to hej :)
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik skus dat aj nejaku fakturu z temneho mesiaca (november, december, januar), nech si to mozeme porovnat. Ono v juli mozem elektriku predavat aj na mesiac, baterky su uz o 9.30 napraskane do prasknutia. Asi zacnem tazit bitcoin alebo robit nejaku elektrolyzu :) Ale podla platieb je to omnoho vyhodnejsie ako ofuck ZSE-VirtualBat :)
Odpovedať
@mgx Novembrova faktura nizsie. Zimne mesiace tych prebytkov nie je vela. Neviem, ako je to v ZSE, ale ak maju rocny zuctovaci cyklus, tak by to v urcitych pripadoch mohlo byt vyhodnejsie, ako Magna. Akurat to nie je pre vsetkych... Myslim, ze virt. baterka sa oplati aj vtedy ak mas baterky. Ako pises vyssie, rano ti dobije baterky zvysok dna kam davas prebytok? Takto by si usetril nieco viac. Aj pocas slnecnych mesiacov su dni, kedy prsi aj niekolko dni vkuse a to uz fyzicke baterky nemusia kapacitne stihat a zrejme nieco musis nakupit zo siete.
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik to je vsade rovnake, november-februar je skratka doba temna. Kludne su aj u mna obdobia, ked tyzden slnko nezasvieti. Ale zasa, ja mam panely poddimenzovane (nie na zimu). Ked som to staval, panely boli drahe. teraz je to uz omnoho lepsie :).ale aj pri zatiahnuti nieco das. Napr. dnes 2kwh. Ale je to tak na spotrebu menica (+ mozno by som si nabil mobil :)). K tej tvojej fakture, mesacne teda platis to co je oznacene "SPOLU ZA ODBERNE MIESTO"? Lebo mi to pride +- rovnake ako v juli, comu velmi nerozumiem. Magna ma zuctovacie obdobie raz mesacne, tzn. od 1ho v mesiaci zacinas od nuly?
Odpovedať
@mgx môžeš trošku objasniť ofuck ZSE ja som SSE rozmýšľal som o fotovoltaike len bez virtuálnej batérie mi to príde dosť o ničom
Odpovedať
@mgx mohol by som poprosiť objasniť akú má menič spotrebu...chcem si to nejak dať do poriadku ako sa to oplatí / neoplatí
Odpovedať
Profilova fotka
@leito - ono su to skor jednostranne vyhodne podmienky (pre ZSE). Tzn. Predaju ti o generaciu stare panely za fullprice cenu, predaju ti svoj cinsky invertor za plnu cenu. 6 rokov ti uctuju za odobratu aj dodanu elektrinu 2x distribucny poplatok, aj ked u teba vyrobenu elektrinu bez problemov predaju hned vedla u suseda za plnu cenu. Ak vedla v dedine spadne na vedenie strom a disrtribucka zhasne, si na tom rovnako (lebo nemas baterku). Aj keby si ju mal, nemozes ju pouzit, lebo menic je nastaveny tak ze bez distribucky si ani nepipne (akoze ochrana distr,sustavy), Ak ZSE-D zvysi frekvenciu siete na 50.1Hz a tebe svieti slniecko, aj tak nebudes dodavat do siete, lebo distribucka ju nechce/nepotrebuje. A najlepsi bonus je, ze ak sa rozhodnu po 6 rokoch ze koncia, tzn. ze ti neumoznia dodavat do siete (lebo uz maju dost inych baranov), tak jedine co mozes spravit v bode, ked uz si celu FVE splatil a mala by zacat zarabat (oni uz zarobili), je ze si dokupis baterky a kupis si aj novy menic, lebo aktualny je naprd. Dobry biznis, ale len pre ZSE. Situacia sa samozrejme moze zmenit, ak na trh pride vela elektromobilov a ich dobijanie bude tvorit nie percento vykonu, ale desiatky. co to spravi so stabilitou siete je jasne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@leito spotreba menica zavisi od vyrobcu, typu, zatazenia. Ale bezne si sam menic berie medzi 5W(standby)-15W az 100W (cinske). Je to vzdy v papieroch (alebo sa treba opytat). na to ci sa FVE oplati/neoplati nema samotna spotreba ziadny vplyv (teda nie zasadny). Ak si vecer nepozries serial, usetris viac :)
Odpovedať
Ja som len zvedavy, ci zse povoli pripojenie aj ine fve ako tie ich lebo to vo velkom slubuju, a ci budu mat aj potom rocny fakturacny cyklus. Lebo ako im to potom bude vychadzat netusim.
Odpovedať
Profilova fotka
@thomas162 na to my máme v práci jedno príslovie: "Sľubom nezarmútiš :)". Neboj, im to bude vychádzať vždy, lebo to čo chcú si dajú do podmienok. Ak sa ti to nebude páčiť, nepripoja ťa.
Odpovedať
@mgx tak to som ani nevedel aké "výhodné" vlastne je od tej ZSE. Tie panely ....to som nevedel že všetko musí byť od nich. No a ako si písal ku tv... Všetko robím najviac keď nesvieti 😀. Ešte to pranie , sušenie, TUV... By sa dalo smerovať podľa slnka ale ostatné ani nie.
Odpovedať
@mgx Ano, "Spolu za odberne miesto" je suma za spotrebovanu EE za dany mesiac. V Juli som tam mal este polozku "Odpocet faktur za opakovane plnenie", to bola preddavkova platba, ktoru som mal zozaciatku nastavenu v Magne, to som ale zrusil a teraz platim kazdy mesiac len tolko, kolko spotrebujem, ziadne preddavky. Magna uctuje kazdy mesiac, tak ako vravis. Nazbierane kWh vo virtualnej baterke sa 1ho nuluju. V Juli som zaplatil 17.51 Eur a v Novembri 57.69 Eur. Za hodiny platim mesacne 7.95Eur v sadzbe D5, sumy su bez DPH, aby to sedelo s fakturami, ktore som dal vyssie.
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik ked budem stavat novy dom a dalsiu FVE, tak nad tym porozmyslam. Mesacne fakturacne obdobie mi nevadi az tak, ak neplatim 2x distribuciu. Dam vela panelov a nabijanie e-auta budem mat zadarmo :)
Odpovedať
Odkial vsetci beriete, ze v ZSE sa platia 2x distribucne poplatky? Priamo na stranke maju uvedene, ze pri dodavke do siete sa neplati nic. https://www.zse.sk/fotovoltika-virtua... Nenasiel by sa nejaky nestastnik, kto tuto sluzbu od nich realne vyuziva, aby to vsetkym ozrejmil?
Odpovedať
@mgx Tak to momentalne riesim aj ja. V septembri som pridal este 1.3kWh panelov, aby to pokrylo letnu spotrebu auta. Ked svieti slnko, tak auto pripajam na nabijacku a nabijam z prebytkov (co znamena cele leto jazdenie zadarmo) a teraz v zime nabijam hlavne pocas noci cez vykend, kedy mam kWh v magne za cca 9centov. 100km jazdy ma v zime vychadza do 1.5Eura (ked nabijam iba v noci, ked aj cez slnecny den, tak menej) a pocas leta je to vacsinou free, lebo prebytkov je dost. Aj ked teda, realnu skusenost mam iba od septembra, ale este aj to bolo dost slnka na bezplatne jazdy :D
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik a co (myslim ake EV) si nakoniec kupil?
Odpovedať
@mgx Renault ZOE (52kWh)
Odpovedať
@supiiik pozeral som cenník Magny má jednu cenu VT i NT, no pre IMS má isto najvýhodnejšiu ponuku pre teba najlacnejšia energia noc a víkend, po koľkých km splatíš ZOE oproti benzínu či dieslu?
Odpovedať
@duzu Ja mam koly (vdaka) IMS variabilnu tarifikaciu https://www.magna-energia.sk/sites/de..., ta ma 4 tarify. Tomu som prisposobil kurenie, ohrev TUV a nabijanie auta. Pri ostatnych spotrebicoch sa casovo neobmedzujeme. Manzelka ani nevie, ze mame v urcitu hodinu lacnejsiu elektriku... Ked som si porovnal ZOE a porovnatelne velke Clio s porovnatelnou vybavou, tak rozdiel bol cca 8000Eur. Ak by som ratal iba cenu nabijania vs benzin, tak "navratnost" je asi 120t km. Pri elektrickom aute ale odpada kopec servisnych ukonov, takze to bude este o nieco lepsie.
Odpovedať
@supiiik ešte si ale pripočítaj cenu a návratnosť FV isto ju nemáš zadarmo, ja ked prejdem 120 000 sa auta už zbavím a dnes je elektrické jedna z najnevýhodnejšej kúpy , stratíš po rokoch najviac
Odpovedať
@mgx a čo povieš na panely Q-CELLS 350W MONO BLACK FRAME QPEAK-DUO-G8 a Hybridný Menič Huawei SUN2000-4KTL MO na toto som dostal ponuku čo mi nepríde celkom dobre mohlo by to byť?
Odpovedať
@duzu Koly autu som doplnal 4 kolektory, cize 800Eur navyse. Predosle auto som mal 10 rokov, 162t km a keby som nekupil elektricke, tak si ho este necham, cize mne sa "vrati". Navratnost ale nie je jediny aspekt, ktory pri el. aute rozhoduje. Kupu auta rozhodne nelutujem a u mna nie je viac cesty s5 ku spalovaku. Kto nevyskusal, nepochopi :-D
Odpovedať
@supiiik máš ale už jednu veľkú výhodu , nestane sa ti že ťa nepustia do väčších miest, nové autá mnohých značiek na tento rok nesplňajú požiadavky na CO2, predajcovia ich kupovali už minulý rok aby ich predali
Odpovedať
Profilova fotka
@leito neviem, asi podla ceny. Zaruka dobra, nemaju PERC, nemaju half-cut. Dnes by som ich nekupoval, jedine ze by boli za bazarovu cenu. Rozumej pod 100e s dph/ks. Menic 4000W na 3fazy? To co s nim chces, nabijat mobil? Moj ma 4000W na 1 fazu :)
Odpovedať
@mgx dobre zatiaľ asi serem na to 😀 nevyznám sa do toho a to bola jedna s tých lepších ponuk ostatne sa mne osobne zdali horšie. Napr ďalšia ponuka za podobné peniaze 3.3 kw monokrystal jkm330m-60h + GoodWe DNS - 3 kW
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?