Spotreba elektriny na bývanie v dome

Zobraz úvodný príspevok
Mesiac bývame v dome, posledný týzden som si odpisovala spotrebu elektriny pre zaujimavosť, aby sme pri vyuctovaní nemoli prekvapení. Vychádza nam to na 15-20kWh na deň. Zdá sa mi to dosť veľa. Nemáme nic zapnuté celý den večer cca 2h televízor, raz za 1-2 dni umyvacka, varic indukcia, celý den som nepustala ani radio nic a spotreba rovnaká. Nebol rozdiel v den ked som prala, alebo sme neboli doma a spotreba 12kwh. Zaujímalo by ma akú máte spotrebu vy? a čo robit? ved to výjde za mesiac 540kwh. ak dobre rátam tak okolo 60e aj s vysokou tarifou
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec mozno cez to plexisklo prenikajuce svetlo ovplivnuje nejaky optoclen preto to blbne a blbne iba display nie zaznamenane hodnoty
Odpovedať
@majkoj skusim, a ak by mala aj nejaky svetelny senzor , nejake pravdepodobne vysvetlenie? Ucel? Zdovodnenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec mozno by pomohlo namiesto konspiracii citat manual :-D :-D :-D https://www.schrack.sk/fileadmin/f/sk...
Odpovedať
@sappa tak to musi byt nejaka super citliva technologia z NASA :))
Odpovedať
@majkoj takze bod 6.2 ?? Ty si mi ale braniac :))
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec ano, ale teraz skus prist na to preco :)
Odpovedať
@majkoj zbehol som to ocami a priznam sa ze tomu nerozumiem, ved ako uzivatel by som nemal mat pristup a ani moznosti zmeny, ak sa nejedna o bezvyznamny logbook. Je mi to ale zlozite zariadenie, mate podobne ? Ci to len kvoli FVE ?
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec ano mam podobne, zakon to prikazuje distribucke pri klientoch co maju spotrebu nad nejaku hodnotu. Tym init cudlikom vies pravdepodobne prejst vsetky udaje. A teraz otazka co sa stane ked na to zasvieti slniecko ? :)
Odpovedať
@majkoj Tak to nemam ani sajnu, nenapinaj ma ked vies odpoved:)), mame 2 tyzdnove babo tak som vela nenaspal a mam zapecene zavity :))
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec ale no taaaak, nekaz zabavu :). napoviem obrazkom, ale zostava posledna uloha, naco to tam tak asi moze byt :)
Odpovedať
@janopopovec hehe. Ja mám "inteligentný" elektromer s GSM ale že uuuuplne iný....
Odpovedať
@majkoj chapem, ja sa v elektroneroch nezvyknem hrabat ani onylom, neskusal som tam nic tlacit a ani ma nezaujimaju jeho fukcie pokial meria spravne. Natiska sa orazka naco je ta svetelna inicializacia ked ju je mozne vyvolat aj tlacidlom a pre koho je to urcene . Mna ci zamestnanca distribucky ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@janopopovec ok, predstav si, ze stojis pred zavretou skrinkou, ale je tam okienko, co spravis ak to chces ovladat ? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec okrem toho na kyho elementa to chodis odpisovat, ked to oni kazdych 15min odcitaju a ty to mas na internete ? :)
Odpovedať
@majkoj chapem, apku mam ale vidim len minuly rok abo som sa na to este poriadne nekukol, pani hovorila ze si musim nieco aktivovat ale nemam cas tam zbehnut.
Odpovedať
@janopopovec ja tiež nevidím odpisy, čo sme sa minule bavili. Ale už som zistil. Oni po nahodení vraj 3-4 mesiace kontrolujú kvalitu a spoľahlivosť signálu z elektromeru a až keď je to ok, až potom zapnú pravidelné odpisy, viditeľné aj v appke, aj na webe a zmenia odberné miesto na Smart odberné miesto... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign tak som si pozrel ci ma SSE tiez apku, vraj ano a mozem sledovat spotrebu, reku skusim. Naisntalujem, pozadavam milion udajov a vysledok je ten, ze ma apka kazdy mesiac upozorni, ze mam odpisat elektromer. Niekoho by som nechal zatvorit za tunelovanie podniku...
Odpovedať
@majkoj :-N
Odpovedať
@majkoj : never tomu že upozorní. Mám nastavené že upozorní a trt. používam ju od kedy bývame s tým že musím myslieť na to ja nie mobil lebo to nefunguje :-D @megdesign keď máš inteligentný elektromer tak sa vieš zaregistrovať na WebSSErvis na sse.sk a tam zadáš zmluvu a nejaké údaje a tam nájdeš registrované elektromery na teba a ich historiu. Predpokladám že keď máš s GSM kartou tak ten odpočítavajú častejšie.
Odpovedať
@007tomams ja mám zse. Registrovaný som. Nevidím ani trt, nie že pravidelné odpočty. :-D
Odpovedať
@megdesign ono ti to ukaze ale najprv jej to musis odfotit 8-(
Odpovedať
@rkorba ukáže to čo jej odfotím ? :-D
Odpovedať
@megdesign ai registrovaný na webe? zadal si správne údaje? :D mne to tam po naťukaní základných údajov hneď nabehlo.
Odpovedať
@007tomams jasné. Prihlasim sa do zse portálu a vidím tam odberné miesto, ale čiastkové odpisy mám prázdne. @rkorba čo mám komu fotiť? 8-(
Odpovedať
@007tomams vidím tam len hodnotu za celý rok.
Odpovedať
Preruším Vaše intelektuálne debaty. A chcem sa vrátiť k pôvodnej téme, nakoľko mi prišlo prvé seriózne vyúčtovanie elektriny. Resp. ešte nie celkom, lebo zahŕňa len pol roka bývania a vysúšacie a dokončovacie procesy. Akú môžem očakávať spotrebu elektriny ak ju nepoužívame na kúrenie, ale varíme na indukcii? 4 členná rodina. Nové spotrebiče. teraz to bolo za obodobie 04.02.2019 - 07. 02.2020 2836 kWh Pravdupovediac som myslel, že sa s elektrinou v novostavbe zmestím do 50 € mesačne ak ňou nekúrime.
Odpovedať
Profilova fotka
@pistikus ešte pred polrokom sme platili 34€, teraz zvýšili na 41€, čiže mal by si sa zmestiť, kúrim a varím plynom.
Odpovedať
@topvideo tak elektrina ide hore stale, ono to chce aj porovnávať s kWh
Odpovedať
Profilova fotka
@pistikus iba som chcel povedať, že som v novostavbe a zmestím sa hravo do 50€
Odpovedať
Profilova fotka
@topvideo Ahoj. My tiež novostavba 120 m2 vnút. plocha, kúrenie podlahové - plynové, ostatné všetko elektrika. Nám vychádza mesačná spotreba cca. 200 kWh, zdá sa nám to dosť, keďže na byte sme mali cca. 130 kWh. Myslíš, že je to veľa? Alebo ako vychádza taký priemer pre 4 + 1 dieťa intrák člennú rodinu na dome? Sťahovali sme sa v 11/2019. Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?