Alarm Jablotron 100

Zobraz úvodný príspevok
Ak tu má niekto jablotron 100, prosím koľko Vás stáli všetky komponenty resp. cela ponuka na rodinný dom?
Odpovedať
@adam_janka celkom by ma zaujímalo, že akú celkovú sumu si ocakaval
Odpovedať
@dent ahoj, nie som firma. 21e je bez dph Jedného dňa a asi to bude už čoskoro si začnú ľudia vyberať a takýmto co pýtajú 2nasobok hodinovej mzdy zákazníka od zvoní. Škoda vravieť dalej
Odpovedať
@erik8989 pan to ma do 15km
Odpovedať
@adam_janka Preto, že nie si firma, to máš mať lacnejšie. Mne je úplne jedno, pre koho mám ísť robiť cena je daná... A ceny idú hore a pôjdu hore aj naďalej. Ja by som si dal najradšej zo 10-20 rokov pauzu a potom pýtal obrovské ceny, ktoré mi aj tak zaplatia, lebo už teraz nemá kto robiť poriadnu robotu... Bude to už len horšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_janka mozem sa spytat aku mas cenu prace na vyplatnej paske ty ?
Odpovedať
@adam_janka tomu panovi platis za to ze VIE, na rozdiel od teba. Keby si vedel, mal by si to zadara ;-) Aj zubarovi zaplatis lebo to VIE. Sice nevieme co vies ty, ale ak by si vedel tak od svojho zakaznika by si tiez pytal a jeho hodinova mzda by ta vonkoncom nezaujimala.
Odpovedať
@adam_janka vidis a ja by som za tie peniaze ani auto nestartoval. potom to musi ten zdierac podnikatel aj zdanit a co myslis, kolko mu ostane? zbytocne reci ludom, ktorym zobia problem kupecke pocty.
Odpovedať
20e za hod je uplny satndard, treba trochu pocitat. 8x20 =160 20 dni 3200 - zdravotna, odvody, dan ostane ti nech povedzme 2500. Za kolko ma clovek podnikat? 800 v cisnom? to mozem rovno osrat a chodit do rovoty a cista hlava. Tak isto myslis ze mas tych 20e na stale bez pauzy, ze uctujes 8 hodin deene, ze nemas prestoje? Z amenej dnes nemoze podnikat nikto pricetny. Ze ludia su jebnuti robia za 5 korun beru uvery aby kupovali co netreba a nasledne su nuteny robit za tie rpchy lebo nemaju na vyber je ich problem.
Odpovedať
Bože môj, pani Slovenskí podnikatelia, aby Vám na chleba ostalo.... Dajte vedieť zákazníkom tu vašu hodinovú mzdu pri servise a uvidíme ci si Vás výberu. Pravdaže, nepoviete im to popredu pretože sami viete ako by to dopadlo. Tu sa busite do hrude že nebudete pracovať za menej... Slovák bude Slováka zdierat a je jedno ci je to politik alebo živnostník. Na grc
Odpovedať
@adam_janka ako napisal @volt ja nemam strach a ceny zvysujem, pretoze uz tu nieje vela ludi co vedia spravit poriadnu robotu. ja som si toho vedomy a aj moji klienti, ktori nemusia nado mnou stat , kontrolovat ma a mysliet za mna ako za barsjakeho kopaca... a o inych klientov ani nestojim. ja aj tak robim len na odporucanie
Odpovedať
@adam_janka odporucam ti naucit sa, potom budes aj ty ceny diktovat. Cena je vecou dohody. Ked sa ti nepaci neber. Musis len dve veci. Platit dane a potom umriet. Vsetko ostatne je nepovinne, nepovinny je aj alarm. Ked sa ti zda vela platit za servis, tak si ho nemusel ani mat. Vsak naco? A co sa tu zduvas? Preto, ze je niekto Slovak mam byt na nom skodny? Pojdes do potravin a predavacke pri pokladni poviez, ze tie rozky chces za menej, lebo si Slovak...
Odpovedať
@zita19 a zas sa skončí u rokoch. Tie za to nemôžu a ani predavačka, ta není živnostník. Kebych vedeli ze servis a kontrola bude stáť 120e na jeden výjazd tak si ho nedáme. Toť vsio Ps: musím toho viac ako píšeš Ty. Dane ma netrápia a do umierania je ďaleko. Ak teba trápia tieto dve veci tak sa nečudujem ze musíš chytro zarobiť a potom ešte rýchlejšie... A ospravedlňujem sa zakladateľovi témy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adam_janka pozri sa. Priklad zo zivota. Zaseklo sa mi cerpadlo na pracke. Mohla som zavolat servisaka a vycalovat 40 € za vyjazd s robotou, mozno dalsich 40 za cerpadlo. Ale kedze viem, tak som pracku otocila, vymontovala cerpadlo, vypreparovala svoje dlhe vlasky z osky na obeznom koliesku a bolo usetrenych 80€. Kebyze neviem, zaplatim. Za pol hodinky roboty svoju skoro dvojdnovu mzdu. Potrebovala som prerobit jadro. Neviem. Tak som zaplatila 2000€ za tyzdnovu robotu, cize dva moje mesacne platy. Co je na tomto zlozite na pochopenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Ja nerozumiem, preco pri tych mnozstvach ludi, co presne vedia ako podnikat, nie je mozne zohnat majstra (tym myslim naozaj majstra :) ) a vsetci namiesto toho radsej trpia a deru klavesnicu. Pritom uz davno mohli mat zarobene a byt na zasluzenom dochodku.
Odpovedať
@majkoj Dal by som Ti aj 10 lajkov, ale nedá sa... :-) :-) Sám by som to lepšie nenapísal. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek neviem ako sa to nastavuje. Mne to spustal aj nastavoval chalan co som to od neho kupoval. Ale srali sme sa s tym pol dna. No uz si to nepamatam, to bolo davno. Ale plna rit veci sa tam dala nastavovat. No ci sa citlivost snimaca da nastavit softwarovo, to netusim.
Odpovedať
@pipulkoo volal som spravcovi co sa mi o to stara a znizil citlivost , uz to nehlasi kni ked tam labzuje pavuk.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek tak sa podarilo. Super :-)
Odpovedať
@adam_janka dobrý deň, a to vám váš technik aj montoval alarm? TJ od CP po dodávku a montáž? Robím Púchov a okolie a bežné keď komusi dodám, 2r držím záruku na výrobok aj na prácu + záruka u jablotron....inac 20e je bežná cena za hodinu ako už písali vyššie... Berie sa aj viac, ale zväčša záleží od toho čo sa rieši.... @porsche19 aké máš kúrenie? Aj to ti môže spôsobovať falošné poplachy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Dobrý deň, začíname stavbu domu a rozmýšľam nad alarmom Jablotron 100+ keďže chceme otvárať a zebezpečiť aj garáž, nejakú tu kameru a ovládanie žalúzií, závlahy, rekuperácie, kúrenia.... viete mi povedať aká je reálna cena za zabezpečenie 5 izboveho domu spolu s garážou a nejaké dve kamery? Plus potom zapojenie spomínanej elektroniky. Ďakujem
Odpovedať
@spikerhc typick instalacia nieco cez 1000eur +200eur, u vas to odhadnem na 1500 a viac..
Odpovedať
Čítam tu výhody na sim kartu od jablotronu. Je tu dosť technikov ako som videl, tak mi skúste niekto poradiť ako najlepšie postupovať v prípade keď asi v 2.5ročnom alarme odišiel pravdepodobne gsm komunikátor, servisný technik namiesto riešenia to pripojil na net a odvtedy sa tvárime že je to OK. Dnes skúsim zavolať do jablotronu aký je tam postup podľa správnosti. Len keby náhodou mal niekto podobnú skúsenosť, tak len zo zvedavosti by ma zaujímalo ako pochodil :-)
Odpovedať
@cotibebemore jedna z vyhod bezpecnostnej sim od Jablotronu je citujem : rozšírenie záruky na výrobky Jablotron na 7 rokov, opravy výrobkov sa budú vykonávať počas 7 rokov od dátumu inštalácie alarmu zdarma
Odpovedať
@ondro81 ahoj, 7 rokov je záruka u výrobcu nie u servisného technika. TJ jeho prácu je nutné zaplatiť. Ak sa mu čosi takéto stane alebo to kdesi riešim buď vymením kus za kus, ja si to dám na servis a mne ostane opravený kus ( zväčša nový kus) @cotibebemore akú aký systém ide? Ja-100? Komunikator je pri 101 a 106 súčasťou hlavnej dosky. Tak tam sa odstaví alarm a doska dá do servisu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte má niekto softwer na JABLOTRON 100+ F-link?Dakujem
Odpovedať
@cotibebemore treba technikovi povedat, ze si si kupil alarm s GSM funkcionalitou a vyzadujes jeho 100% spravnost. By som zrusil LAN konektivitu a nech riesi... dokial to nebude fachat... takyto amatersky pristup som uz zazil - tiez som technik.
Odpovedať
@rapidek technici su nazhaveni len ked je za co kasirovat, toto ich asi az tak nebavi :) doteraz to neni doriesene, kontrola funkcnosti sim karty trvala dobre 2 tyzdne :-D Ze dojdu namontovat nejaku antenu lebo ircite nieco externe rusi signal :) riesis taketo veci nejak pisomne? Lebo hypoteticky ked ma teraz vykradnu tak co? (nie ze by bolo co zobrat, ale princip)
Odpovedať
@cotibebemore ja som mal sagu, ktora trvala dva roky. Vymenili GSM modem, nakoniec to skoncilo vymenou 103ky ustredne za 107ku... diel zadarmo samozrejme instalacia moja strata - neviem si predstavit pytat od klienta za toto peniaze. vtip je v tom, ze som im dal cely navod ako moju chybu replikovat. Pytam sa ich technika ci nastavil rovnake parametre ustredne ako som mal ja. ze ano a jemu to ide... samozrejme ze mal zapnuty lan komunikator /este som mu to explicitne prizvukoval/ ... no co mu na to povies? take sprostosti ako dolozenie anteny kde mam skoro stale cez 90% signalu som pocuval 18mesiacov... maju pristup k logom ustredne a ani si to nepozreli ale zjavne teraz v Ziline robia novi ludia co riesia pracu len aby odpadla od ruky... toto sa za starych cias nestavalo.
Odpovedať
@laco1 má. ale je určený len pre montážnych technikov. Nie pre užívateľov. Taktiež ho mám, musím mať, ale zákazníkovi patrí výlučne f-link.
Odpovedať
@007tomams j-link
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?