Alarm Jablotron 100

Zobraz úvodný príspevok
Ak tu má niekto jablotron 100, prosím koľko Vás stáli všetky komponenty resp. cela ponuka na rodinný dom?
Odpovedať
@ondro81 pardon, preklep 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Dobrý deň, ďakujem za výživnú diskusiu a zaujímavé čítanie 🙂 V novostavbe budem mať alarm Jablotron 100+ vrátane vzdialeného ovládania niektorých komfortných funkcií domu: -ovládanie 4 termostatov Jablotron (na ovládanie zón podlahového kúrenia s TČ Daikin) -ovládanie rekuperácie Jablotron Futura, -ovládanie 5 zón osvetlenia -ovládanie brány (-ovládanie exteriérových žalúzií a kamerový systém nechám na samostatné aplikácie, pretože mi bolo odporučené, že Jablotron ich veľmi dobre "nevie") Chcem sa opýtať, čo všetko mi ako užívateľovi umožňuje konfigurovať J-link? Čítal som celú diskusiu a povedzme, že nebudem zo svojho technika "páčiť" admin access na F-link a budem mať k dispozícií len J-link, a ich iOS aplikáciu MyJABLOTRON. Ďakujem za každú odpoveď.
Odpovedať
@lrdk nic "normalne" s J-Linkom nespravis, ani dialkovy ovladac nepridas ani pg nenastavis.
Odpovedať
@lrdk ešteže si aspoň sneh odhrnieš sám...tie smart domy... lenivý to národ... :-D :-D |-|
Odpovedať
@rapidek @lrdk Vzhľadom na to že užívateľ / majiteľ zväčša nieje vyškolený, nieje mu štandardné umožnený vstup do všetkých nastavení systému. Z jedného dôvodu, inštalačná firma je zodpovedná za inštaláciu, dáva od toho papier že to je spravené v súlade s normami atď.... Ak by nastala situácia že by sa čosi stalo tak by aj dobre slovo medzi montážnym partnerom a majiteľom nebolo už dobré a bolo by to naťahovanie sa.... Osobne toto tiež nerobím a neposkytujem plný prístup, radšej to nastavím v rámci ceny inštalácie alebo sa sním rozumne dohodnem aby som zákazníkovi splnil požiadavky a boli sme spokojný obaja,
Odpovedať
@007tomams áno, ja úplne rozumiem tejto logike prečo používateľ nemá full access. Mňa skôr zaujímalo, čo mi J-link ako koncovému užívateľovi umožňuje. Napr. či mi aspoň dovolí plánovať akcie PG výstupov (napr. nastavenie rozsvietenia ext. svetiel podľa západu slnka, alebo fixného času, alebo odomknutia alarmu, atď.).
Odpovedať
@lrdk nemozes take veci robit, ale na druhu stranu montazny technik to vie spravit na dialku! nemusi k tebe ani chodit, pokial nepridavas/neuberas komponenty. A mozes si s nim dohodnut takyto balik sluzieb /napr. 10x jednoducha zmena konfiguracie za prijatelnu cenu..
Odpovedať
@rapidek To je škoda, myslel som že aspoň do domácej automatizácie môže človek ako tak zasahovať :/ No nič, dobre vedieť. Aspoň viem, že si to musím dopredu poriadne rozmyslieť a naplánovať 🙂
Odpovedať
Dobry den. Vopred sa ospravedlnujem ze pisem do tohoto vlakna ale potrebujem poradit. Kupil som chatu s namontovanym jablotronom ja 63. Teraz mi pise ze naruseni tamper a porucha napajeni. Neni tu nahodou nejaky technik z Martina co by sa mi na to vedel pozriet? Dakujem.
Odpovedať
@robomt zrejme Ti odisiel tamper v niektorej periferii, zrejme cidlo. A druhy problem, ak nemas vypnute napajanie, tak proste dosluzil akumulator, cize vymenit
Odpovedať
@robomt tamper bude asi odlepeny kontakt v ustredni /ten dorabany podla prisnejsej normy/ lava strana ustredne po obvode. porucha napajania - asi odchadza zdroj /bola tam nejaka chyba v navrhu/ alebo stary akku
Odpovedať
Dakujem za odpovede. Takze len zhanat nejakeho technika.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@007tomams Práve uvažujem dokúpiť vonkajšie kamery k J 100, ale @lrdk mi nasadil chrobáka do hlavy keď vyššie napísal ,, kamerový systém nechám na samostatné aplikácie, pretože mi bolo odporučené, že Jablotron ich veľmi dobre "nevie" Chystal som sa volať môjmu technikovi, že aké kamery by mi doporúčil, lebo tie originál od Jablotronu sa mi zdajú trochu predražené, ale teraz rozmýšľam či to vôbec má nejaký význam. Môžeš sa k tomu vyjadriť ako techník?
Odpovedať
@ruren ja som tiez technik a v skratke neodporucam kamery jablotron.
Odpovedať
@ruren Čo sa týka kamier tak by som šiel do zvlásť systému a nie do jablotron kamier... napíš mi SS viem ti urobiť CP na zvlásť systém.
Odpovedať
@robomt Čo sa týka toho staršieho alarmu ako spomínali kolegovia tak tam môže byť viac vecí, či už tamper na periférii, ústredni alebo vadný akumulátor. Som od Púchova tj ak nezoženieš niekoho bližšie chodievam do ZA každý týždeň alebo každý druhý tak do Martina to už neni ďaleko.
Odpovedať
Dakujem 007tomams. Ak nezozeniem urcite sa ti ozvem.
Odpovedať
Bateria bola menena 6 rokov dozadu. Vtedy som kupoval chatu. Vtedy som tam mal jedneho technika. On aj preprogramoval moje tel.cislo. Ale asi nie dobre lebo ked je tam alarm mne ziadnu sms neposle. Viem iba odomknut a zamknut cez sms. A s tym technikom sa uz neviem spojit.
Odpovedať
@ruren Ja som nakoniec išiel do kamerového systému komplet od značky Dahua. Podľa všetkého by tie sa tie kamery mali dať aspoň pozerať aj cez aplikáciu Jablotron (https://www.jablotron.com/sk/o-spoloc...) aj keď funkcionalita bude isto oproti originálnemu riešeniu obmedzená. V každom prípade som ešte nemal možnosť to vyskúšať, lebo kamery a EZS mi ešte len budú robiť v najbližších týždňoch..
Odpovedať
@robomt máš na tej karte kredit? Alebo to asi zle nakonfiguroval.
Odpovedať
Karta je funkcna. Je tam pausal. A pri zamknuti cez sms mi odpise: ALARM CHATA HLASI : SMS zpracovana s chybou. Stav objektu: Zajisteno, Odchodove zpozdeni, Naruseni (tamper), Porucha napajeni.
Odpovedať
@robomt poruchy aké sú poznáš, už len nech ten čo ti tam príde nech to aj spraví 🙂
Odpovedať
@007tomams Ja potrebujem taký systém, ktorý môžem mať pod kontrolou na hociktorom mieste. Nie len dosahu wifi.
Odpovedať
@ruren to nieje problem, cez appku pristup z cloudu /napr hikvision/ ale nemas sukromie, alebo izolovat DVR od internetu a pristup cez VPN klienta.
Odpovedať
@ruren zjavne máš malo informácií o týchto systémoch.... 🙂
Odpovedať
@007tomams Málo je slabé slovo. Skôr žiadne. Dnes som sa nejaké dozvedel od IT-čkárov v robote.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Bol mi ponuknuty alarm od Jablotronu 100+ s Bezpecnostnou SIMkou. V mesacnom poplatku je zahrnutych 50 SMS sprav a datova komunikacia pre beznu prevadzku alarmu, cena za komunikaciu navyse: 6 centov za SMS a 6 centov za minutu hovoru pre vsetky siete v SR. Za aku kazdu udalost okrem vyvolaneho alarmu mi pride SMSka a co znamena presne komunikacia navyse?
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent ja mam tento alarm 3 roky a neviem ci mi vobec uz niekedy prislo platit nieco navyse. A zatial mi prisla sms a hovor iba pri hlaseni poplachu, alebo pri vypadku el.energie. ale myslim ze navyse som este neplatil nic. Vzdy iba pausalny poplatok platim.
Odpovedať
@exponent závisí od toho ako si nastavis zasielanie správ. Ja som si smsky vypol na vsetko, okrem poplachu a straty napájania. a zapol som si push notifikácie. takže neplatim nič navyše a všetko pekne funguje. správ môže chodiť mnoho ak si ich nastavis, napríklad prekročenie teploty v dome, vybitie batérie v magnete, každé zakodovanie a odkodovanie domu...
Odpovedať
@miroslav33 presne toto sme chceli vediet, takze zalezi ako si to clovek sam nastavi.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?