Ako zapojit prúdový chránič v byte?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Chcel by som poprosiť o radu pri zapojení prúdového chrániča v byte. Známy mi nakreslil schému ako by to malo byť zapojené ale nefunguje to tak. Chcel by som sa opýtať, kde môže byť problém. Všade sú natiahnuté nové káble. Ak som to zapojil podľa tej schémy, stále mi to vyhadzuje prúdový chránič. Vie niekto poradiť? Prívod el. do bytu sú dva káble staré hrubé ( čierny a žlto-zelený ). Odfotil som aj prúdový chránič. Ďakujem vopred....
Odpovedať
1
12
13
@sysell Čuduj sa svete, ;-) mám aj hasičák vo výbave... :-D aj v aute 8-)
Odpovedať
@duzu hmm 30 isticov a chranicov - to jej ten luxus co nam chybal ,najlepsie 2m rozvadzac..V case ked sa bez mobilu nevyseres a nevzdialis sa od neho na 15 cm a ma v sebe slusen svetlo tak risiet dake baterky nudzoce osvetlenei je fakt luxuis. ja som za cim viac tym lepsie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
síce je to tu starý príspevok, ale "zbožňujem" takých čo sú lakomí zavolať elektrikára, ktorý to za pár minút má zapojené. Radšej tu budú skúšať.
Odpovedať
@rene_renko_renac jeden čas som robil i revízneho, takže viem o el dosť , no všetko neovláda nikto, najlepšie vieš to čorobíš často, to mi stačí popísať závadu a ihned viem čo skontrolovať ako prvé, no ak idem niekde na výrobnú linku, ktorú som ešte ani nevidel, vždy je výhodnejšie popýtať sa toho kto to robil ako laborovať pol dňa,v jednej počítačovej sále sme hľadali závadu 2dni i 2 noci,6 technici, rozvody kanálmi a pod podlahou, na všetko diagnostika, no tvrdý skrat sme nevedeli nájsť kde bola ročná profylaktika, takže nebabrať do toho čo ide
Odpovedať
otazka . 3fazove RCD sa striktne pripaja cez svorky 1 3 5 teda zhora? Alebo sa moze aj cez 2 4 6? dik
Odpovedať
Profilova fotka
@tom329 treba pozrieť, ako to predpisuje výrobca v návode
Odpovedať
@merak uff je to Eaton 236776 PXF-40/4/003, vies mi to prosim pozriet?
Odpovedať
Profilova fotka
@tom329 nenašiel som nikde, že by to bolo zadefinované, pozrel som aj datasheet, ale nepredpisujú to, takže môže byť aj zhora, aj zdola. https://datasheet.eaton.com/datasheet...
Odpovedať
@merak si pan, dakujem
Odpovedať
1
12
13
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?