Neviete čo na stenu? Originálne nástenné dekorácie vás určite inšpirujú

  • 27.04.2023

Dekorácie by mali odrážať náš osobný štýl. Práve rôzne ozdoby a doplnky urobia z domu ten pravý domov. Ako si však vybrať z toľkých možností? Tieto originálne nástenné dekorácie vás určite inšpirujú.

Originálne nástenné dekorácie
Zdroj foto: iStock

Správny výber obrazov, ich veľkostí a štýlu dá poriadne zabrať. Mnohí z nás ich radi menia s prichádzajúcim novým ročným obdobím. Zdobenie stien nie je ľahká úloha. Niektorí používajú iba zrkadlá alebo obrazy, no existujú aj iné spôsoby, ako tento priestor vyplniť.

Zdroj foto: iStock
machový obraz na stenu
Zdroj foto: iStock

Závesné makramé je opäť trendy!

Ak hľadáte originálne nástenné dekorácie, makramé by malo byť na prvom mieste vášho zoznamu. Tieto ľahké a vzdušné kúsky sú zvyčajne vyrobené z prírodných materiálov (napríklad bavlnená šnúra alebo merino vlna) a vytvárajú okamžitú boho-chic atmosféru v akomkoľvek priestore.

Macramé je ručná technika, ktorá využíva viazané vzory. Existuje už od 13. storočia. Skutočný rozkvet zažila v 60. a 70. rokoch a teraz sa vracia opäť do módy v najrôznejších dizajnoch a kombináciách, ktoré dodávajú šmrnc tradičným interiérom. Tí šikovnejší si ich dokonca zvládnu vyrobiť aj sami.

technika pletenia macrame
závesné macramé na stenu

Betónové obrazy si zamilujete

Cement a betón sa stále častejšie objavujú v našich interiéroch. Od povrchových úprav podláh, stien a obkladov, až po kvetináče a interiérové doplnky. Je to materiál súčasnosti. Dizajnéri milujú jeho surovú príťažlivosť.

Často na ňom nachádzame vzduchové bubliny a hrbolčeky, ktoré dodávajú každému kúsku jedinečný vzhľad. Má množstvo textúr, je jednoduchý a moderný, no zároveň pôsobí prírodne. Mnohé z betónových dekorácií sú inšpirované Mexikom či inými exotickými lokalitami. My sme si obľúbili betónové obrazy.

Zdroj foto: iStock

Neónové nápisy rozžiaria každý interiér

Už v 80. a 90. rokoch sa neónové svetlá stali umeleckými dielami. Zdobili tie najštýlovejšie steny a celú miestnosť dokázali premeniť na moderný priestor. Nie je teda žiadnym prekvapením, že sa tento trend žiarivých neónov opäť pomaly vracia. Svoje miesto si našiel aj v našich končinách.

Odporúčame:

Inšpirácie na interiérové dekorácie od našich používateľov (strecháčov)
neónový nápis na stenu
neónové originálne nástenné dekorácie do obývačky
Zdroj foto: iStock

Autor: Michaela z Modrej strechy

Zdroj foto: Canva, iStock

Diskusie na tému článku