Zateplenie Ytongu - čo odporúčate?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
CAute idem stavat z Ytongu 250 alebo 300 klasicky ziadna lambda nic. chcem sa spytat ze co odporucate na zateplenie pomer cena kvalita. Rozmyslam nad polystyrenom alebo mulitporom. poprosim o rady bez nejakych prehnanych emocii ale skor na baze skusenosti s jednym alebo druhym. najlepsie ak by ste vedeli aj obhajit svoj nazor vecnym argumentov. Dakujem
Odpovedať
@ruren ako konkretne ty vysvetlujes pojem "poschodak"? Nejako som sa stratil v tvojom vyhlaseni ako dnes kazdy stavia, hlavne ked pozriem na ulicu a vidim postavane same poschodaky.
Odpovedať
@gashtaan Aj ja vidím samé poschodiaky, ale len vtedy, keď idem do Nového Targu.
Odpovedať
@ruren ja som sa vazne pytal.
Odpovedať
poschodak je odvodeny od toho ze na horne patro ides po schodoch... co s tym ma tvar strechy? kto chce pochopi...
Odpovedať
@topfield u nas v okoli je naprosta vacsina domov s plochou strechou s poschodim, tak teraz som v pomykove... ci mam verit vlastnym ociam, alebo radsej vyhlaseniu odbornika rurena, ze take domy dnes uz nikto nestavia.
Odpovedať
@ivantausk tak to uz budes velky chlapec. Ale tuto debatu prenechaj dospelym ;-)
Odpovedať
@gashtaan Mal som na mysli dom kde nad stropom potiahnu 3 až 4 rady tehal alebo iných tvárnic, dá sa veniec a strecha s oknami. To podľa mňa nieje poschodový dom ale prízemný s obytným podkrovím. Všade kde sa pozerám sa stavajú práve také až na niekoľko výnimiek.
Odpovedať
@ruren mne je jasne, co si mal na mysli... akurat ja mozem povedat podla svojeho okolia, ze dnes uz nikto nestava domy so sedlovou strechou, ale nepoviem to, lebo mi je jasne, ze take vyhlasenie je uplna kravina.
Odpovedať
@14054 no vsak sa snazim, len tu taky este neprispel ;)
Odpovedať
@gashtaan Uplna kravina je pasivny dom. Či to bude bungalov alebo poschodovy, každy potrebuje na svoju prevadzku energiju. Už len ten nazov pasivny alebo nulovy je zavadzajuci.
Odpovedať
Profilova fotka
@14054 aha co som pre teba nasiel... http://mojdom.zoznam.sk/cl/10063/1452... a sudis cloveka podla fotky? wow, je mi ta luto......ty ''praktik''
Odpovedať
@martin153 co tu ahakas. Ja sa mozem akurat tak smiat, pretoze do diskusie pod tym clankom som prispel medzi prvymi, co bolo v dobe, ked si ty o pasivoch este nemal ani paru. To, ze je tam napisane pasiv, este neznamena, ze to aj tak v skutocnosti je. Si najprv precitaj tie prispevky, kde reaguje aj jeden cech, ktory tam napisal, ze u nich je trochu ina norma, myslim, ze je to do 20 kWh/m2. Aj tu na svk su podnikatelia, ktori stavaju domy a nazyvaju ich pasivne. Ale skutocnost je uplne ina, takze pokial mi neukazes EC z toho domu, tak mi mozes vies co. Pretoze z tej skladby mi je jasne, ze od pasivu ma o kusok dalej ako ten moj dom napr.... a ten pasiv nebude. Skoda stebou vobec diskutovat, si trol a ak planujes stavat tak, ako rozmyslas, tak uz teraz sa tesim na tvoj album :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@14054 aky si mal den? ked si taky podrazdeny? ja celkom fajn. si prispel medzi prvymi? ktory si ty v tej diskuzii. aky nick? presne kvoli takymto ''ludom'' ako ty budem velmi rad ukazovat svoj album....ale budes si musiet pockat. nieco mi hovori, ze ty mas problem aj s tym, ze ked zmiesas zltu s modrou vznike zelena....nieto cakat dva roky, kym ja zacnem stavat dom.
Odpovedať
@martin153 budes stavat sam, ci si len budes zhanat zivnostnikov? Co sa tyka teba a MS, povedal by som, ze tu viac ludi stebou nesuhlasi, ako naopak, lebo tu len trolujes, ci? Lebo som par prispevkov od teba nahodne cital (vobec som nemal potrebu ich vyhladavat) a posobis tam presne takym istym dojmom ako tu (hadaj akym). Ale mozno sa pletiem :-D Co sa tyka zadavatela temy, mozno tomu neuveris, ale este v ten den mi napisal, a ja som mu odpisal celkom dlhu postu, kde som si dal tu pracu, aby som mu to ako tak vysvetlil. Aj inym ludom kludne poradim, radim im aj v albume, aj v temach ktore zalozili, kludne si to dohladaj. Takze si nemyslim, ze mam problem, skor mi chyba trpezlivost s ludmi ako si ty. Myslim si, ze keby spolu sedime za jednym stolom pri pive, tak by to vobec nemuselo dopadnut dobre, lebo mas tendenciu ako sa u nas hovori "rypat" :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@14054 stale cakam na tvoju profilovku. nieco som nasiel. mas pravdu, pri pive asi nie, co tak stoh slamy? cisto preto, lebo tvrdis, ze rypem...a ja strasne nerad, ked niekto klame, takze rypem. ;-)
Odpovedať
@martin153 ale veď keď si taký na mňa zvedavý, tak si pozri ten album. Písal som to aj inde, http://www.modrastrecha.sk/catalog/ve... tento profil som prakticky zdedil a nemám potrebu na ňom nič meniť. Zato ty si sa ukázal v pravom svetle. Viac stebou už nebudem strácať čas.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?