Zateplenie Ytong 300

Ahojte. Cim a akou hrubkou by ste zateplili YTONG 300, bungalov, neobytne podkrovie, strecha MEDITERAN?
Odpovedať
1
2
@lokoss s EPS/sedy EPS . Ked uz si das tu namahu ,tak co najviac . Podla toho cim kuris/budes kurit, ak elektrika , mozno 20-25cm , ak drevo , plyn ,aj menej , ale za chvilu bude aj flaska plynu do zapalovaca stat majland , tak podla mna ,ked uz oplepit fasadu ,tak poriadne . hlavne vela izolacie do stropu v prvom rade. Ale strop mas asi uz vyrieseny .. /posledne dni sa zamyslam aku zivotnost moze mat eps fasada .. Omietka/brizolit drzi desatrocia , staci premalovat , alebo lokalne opravit , ale to lepidlo na eps podla mna raz popraska komplet , a potom co s tym?znovu sietkovat a omietat cely dom? (coraz viac snivam o montovanom dome :D ) inak ked vidim tieto letne horucky , slabe zimy , globalne oteplovanie , rozsirovanie pustii , kopa metanu a CO2 co sa vypusta a podobne nepodstatne veci , bude nas trapit asi viac chladenie ako zateplovanie .. :P
Odpovedať
Profilova fotka
@zzo tepelna izolacia brani ako prestupu tepla zvonka do domu nie len uniku tepla z domu :D , lahsie vykuris ako ochladis tak dobra izolacia sa ti zide vzdy
Odpovedať
@muskaat presne ako si napísal, izolácia bráni prestupu aj tepla zvonka do vnútra. problém je, že keď sa ti teplo do domu dostane, je ťažké dostať ho potom von. hlavne teraz v lete. takže cez deň nevetrať a zatiahnuť žalúzie na oknách. :-)
Odpovedať
ja mám ytong 375. izolácia 10 cm eps, strop izolácia 25 cm isover, izolačné 3 sklá, 9×13,5, za dva roky& som spálil 1200m3 plynu, a je vtom aj TUV, izoláciu pod 10 cm by som nedával robo
Odpovedať
Profilova fotka
@lokoss ťažko odpovedať. zaleži ake maš predstavy, kolko chceš dat na kurenie, čim budeš kuriť. chceš štandard, ned, pasiv? ja by som dala tych 20 cm určite. my budeme mať ned 25 tehla a 25 eps. ;-)
Odpovedať
máme 25 cm ytong a budeme dávat 20 cm eps ;-), strop 40 cm vaty plus reflexní bublinková parozábrana, v podlaze 20 cm eps, topit budeme elektřinou (odporový drát)
Odpovedať
Kurenie bude plynom, okna plastove s iz.3 sklom. Podkrovie neobyvane
Odpovedať
My mame 300 ytong, plochu strechu a zateplovali sme 160mm vatou
Odpovedať
Ja mam 25ytong, 20cm eps, 40cm strop, a 20cm podlaha, budem kurit plynom, podlahovka @lucijeje ahoj, aka ti vysla merna spotreba tepla? :-) @lokoss
Odpovedať
@pomiuk .... juj, to teď z hlavy nevím, musela bycht pohledat .... a kolik m2 vytápíš ty? a jakou máš tepelnou ztrátu? a bungalov? ;-)
Odpovedať
@pomiuk .... a tu měrnou spotřebu tepla máš kolik? pokusím se dohledat tu naši ... :-)
Odpovedať
@lokoss my máme 300 lamdbu a dávame 15 EPS :-) trojsklo okná,40cm strop, 20cm podlaha, podlahovka kúrime plynom
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lokoss na tvoju otazku sa neda jednoznacne odpovedat. Chybaju vstupne informacie. S cim bolo pocitane v projekte vykurovania pri vypocte tepelnych strat? S cim bolo pocitane v projekte pri energetickom posudeni? Ake vysledky vysli? Potom sa da povedat, ci pridat/ubrat na tepelnej izolacii na stenach alebo doladit aj ostatne skladby konstrukcii, typ okien alebo typ vetrania, ci zdroj tepla.
Odpovedať
Profilova fotka
@lokoss my staviame z Ytong Lambda 300, v projekte bolo plánované zateplenie 10 cm EPS, budeme dávať 15 cm, buď vlna alebo šedý EPS
Odpovedať
dakujem za vase odpovede, este mi skuste poradit, mame garaz vymurovanu z DT40, z 3-stran bude zasypana v zemi, izolovali by ste ju s polystyrenom alebo staci ako izolant zem. Samozrejmost je hydroizolacia a pod. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@lokoss Mam YTONG Lambda 300 a budem zateplovat 200mm fasada, 400 strop, 180 podlaha, pohlahovka, plyn..
Odpovedať
@lokoss - pokiaľ nie je súčasť domu tak by som nezatepľoval nakoľko tam nebudeš mať kúrenie (predpokladám) a DT40-ka je dosť hrubá na to aby premŕzala - (toť môj názor) :-D
Odpovedať
@lokoss @achelan súhlasím. pokiaľ to nie je súčasť domu, zatepľovať je zbytočné.
Odpovedať
@lokoss Dobrý den. Pouze taková maličká poznámka. Jestli je , nebo není garáž součástí domu, není zase až tak podstatné. Podstatné je, zda je vytápěná, či nevytápěná. Předpokládám, že když je mimo barák, že vytápěná nebude a v tom případě je nějaké zateplování bezpředmětné. Pokud by byla součástí domu, tak tam by se to řešilo asi tak, že by se zateplily všechny související plochy garáže s domem, protože největší únik tepla je otevřenými garážovými vraty. Stejně ale většina lidí zateplí barák spolu s garáží jako jeden celek a tento detail raději neřeší. S pozdravem Laďa
Odpovedať
ono nie vzdy znamena ze cim viac tym lepsie dajte pozor aj na taketo pravidlo!!! :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
@richard71 ako toto rozhodnutie spatne hodnotis ? planujeme stavat aj s kamaratom dva domy vedla seba a nas vyber je ytong 300 + 200 sivy polystyren.
Odpovedať
Profilova fotka
@jurajsrnka myslim ze to doblo dobre rozhodnutie. mam cca 140m2 podlahovej plochy a mesacne platby za plyn vychadzaju 30-40e (podla zimy) -na 2. NP mam kurenie uplne vypnute.. sivy EPS? zvykne sa davat tam kde nie je priestor dat hrubsiu vrstvu normalneho...
Odpovedať
Profilova fotka
@richard71 nakoniec po preratani to vychadza na 250 ytong a 240/260 sivy EPS. m2 je v zasade lacnejsi s lepsimi izolacnymi vlastnostami. K tomu su planovane Geneo fixne okna + rekuperacia, len este doriesit izolaciu pre strechu a zaklad :)
Odpovedať
@jurajsrnka podobne idem i ja stavat dom ale asi budem davat 300 a 250 len otazka je tiez presne ta ista ako so strechou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mpfnordy podla vypoctov nema realny zmysel ist do 300, je to drahsie a co sa tyka rosneho bodu posuva sa na murivo. Ked das 250 a radsej 250-300 polyst. tak ho budes mat istotne v izolacii. Treba mrknut vypocty a nakreslit si graf priebehu teploty. Ja som v tomto dost taky ze dam na cisla a zbytocne budeme teplom nabijat 300 mur ked staci aj 250.
Odpovedať
@jurajsrnka a nosnost maju tu istu? Mne projektant nakolko je to stara skola chlap na dochodku daval dokonca az 400 steny naco som mu vravel ze budem davat max 300 a okolo 200 a viac zateplenia :-) tak neviem ako to je s nosnostou aby mi to potom cele nespadlo na hlavu :-)
Odpovedať
Ja idem zatepliť ESP 120 mm .. rosný bod vyšiel dobre.. je to takto odporučené aj pracovníkom Ytongu :-) už som to zisťoval
Odpovedať
Profilova fotka
@mpfnordy no na bungalov to statik odobril, cize ja a sused budeme safe. samozrejme stavat zaciname az buduci rok a ktovie ake dalsie kombinacie pripadnu do uvahy.
Odpovedať
@2action :-D Pracovnik ytongu ti odobri i ich produkt bez zateplovania ;-( Akurat tam minies tolko materialu ako na dva domy, to len pre predstavu o odbornikoch=predajcoch!
Odpovedať
@jurajsrnka ja mam poschodovy z 250ky zatepleny 250kou. Ide o typ tvarnice, urcite nie 250ku lambdu..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?