Aká je dobrá cena za zateplenie 130m2?

Zobraz úvodný príspevok
Mame prvu ponuku na zateplenie. Dali sme si nacenit aj polystyren, aj nobasil.Velky rozdiel medzi cenami nie je:3900eur pol, 5200 nobasil.Cena je komplet pri 130m2 material, aj robota.Lenze nemame este podbitie, zato si rataju 50eur za m2(co je tiez komplet nie len podbitie ale uz + nato polystyren, aj sietka, aj neviem co este).Takze suma s nobasilom vychadza 7000 eur :-| . Co si o tom myslite? =-) .
Odpovedať
Dobrá cena je taká, ktorá sa Ti vráti a ešte na tom môžeš aj v budúcnosti zarobiť, ale s tým až tak veľmi nerátaj v prípade klasických metôd. Áno ešte tu máme tepelnú pohodu, ale tú si vykúriš zvýšeným príkonom na kotli tiež. A takže, ak by ťa zateplenie vyšlo na cca 7000 Eur a za "prikúrenie" dáš o 3 stovky za rok viac, tak ešte po 20 rokoch si v pluse a po 20 rokoch tie papundekle budeš musieť aj tak opravovať. O tom, že zateplovacia firma nemusí urobiť všetko tak ako by sa patrilo sa môže stať a to sa zvyčajne prejaví až po záruke. Je to trápenie dnes s tými polystyrény a vatami. Ešteže moja rodina dala na moje argumenty a my sme zateplili inak, ale to sem nechcem ťahať lebo sa na mňa vrhnú zateplovací pseudoodborníci, ktorých je tu viac ako čínskych bohov. Máme teplo a niečo to stálo, ale je to rentabilné - bolo to hotové do dňa a nemali sme binec kolem chalupy 14 dní 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
taka aby ste boli spokojny
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@marrad Ahoj. Vieš prosím posunúť kontakt? Staviame dom v Cíferi. Veľmi by sa nám to hodilo. Ďakujem. J.
Odpovedať
@matusnorko Ahoj. Môžem poprosiť kontakt? Staviame v Cíferi. To zateplenie ma dosť trápi :). J.
Odpovedať
@jofo_b 10+3
Odpovedať
Profilova fotka
@maruskat a fasadna omietka aka? vatu konkretne aku? Ak ISOVER PROFI,tak je to ok.
Odpovedať
zhanam spolahlivu partiu na zateplenie starsieho RD z kvadrov s brizolitovou omietkou cca 170m2 a zateolit by som chcel 20 cm EPS resp 15 cm sedym. Okres Senec. Dake ceny uz mam len mi chybaju realne referencie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@martinez2222 mohol by si mi do IP poslat nieco co uz mas moc by mi to pomohlo... dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
nedá mi nezareagovať. Práve zateplujem 10cm polystyrénom. Múry mám 37 ytong lamda. Cena práce: 11€ m2 (očistenie ytongu, nalepenie polystyrénu, kotvy, sieťka a fasáda) 5 EUR za m2 podbitie osb doskami (krokvy a niektoré podhľady, vrátane pomocnej konštrukcie, dosky mi ostali zo strechy). Lešenie som zohnal za 500eur odvoz dovoz inštalácia na mesiac, je to dvojposchodový dom, výška 8m a pôdorys 10x14. Ceny polystyrén fasáddny EPS 10 cm - 10,50 Eur s dph za balík, teda 3m2 Lepidlo Baumit DuoContact 5,2 Eur za 25kg vrecko - dá sa aj lacnejšie. Kotvy, šroby, tanieriky, sieťka, montážna pena vyšli na pár sto eur. Farbu dávam silikónovú, ešte som nekupoval. Zdarma mi natiahnu hromozvod, zapucujú sokel, každý deň po sebe poupratujú. Lokalita Senec. Dúfam, že som niekomu pomohol.
Odpovedať
@petopeto2 3,5€/m2 za polystyrén? Super cena ,teraz keď stavebniny zdvihli na 47.7€/M3. Aký vyrobca?
Odpovedať
Isover, dnes som ešte vracal 4 balíky do stavebnín. Ale máš pravdu vo viacerých stavebninách ma odbili s tým, že s cenou sa nedá nič robiť lebo výrobcovia zdvihli ceny. Som si myslel, že ma chcú natiahnuť :)) Dosť som zháňal cenové ponuky a určite sa oplatí mať pri návšteve stavebnín už pripravenú najlacnejšiu ponuku konkurencie. Dosť zaváži aj keď toho kupuješ viac.
Odpovedať
@petopeto2 tak to sú dobré ceny za prácu aj za lešenie (koľko m2 je toho lešenia?). Môžem dostať kontakt?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenosik69 dobry den, môžete mi prosím poslať kontakt na tu firmu. ďakujem,
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@lenosik69 ano maju taku cenu ale co ti daju na tu fasadu ani nechci vediet. Po roku ani nebudes o nich pocut a ked zistis ze ti fasada opadava mozes sa ist stazovat akurat do .... To je na ukor kvality
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím niekto odporučiť šikovnú partiu z okolia BA , PK, SC, ktorá by zateplila jednopodlazny bungalov s plochou strechou na komplet aj so silikatovou fasadou? Pripadne by mi niekto vedel dat pribliznu cenu za m2 pri zatepleni s 20cm polystyrenom cca 155m2 dom + cca 60m2 so zateplenim 15cm Garáž? Prípadné odporúčanie prosím pošlite do súkromnej správy. Ďakujem pekne.
Odpovedať
@petopeto2 môžete dať kontakt na tých zateplovačov?
Odpovedať
@leonardom Presne tak my máme vatu 15 a super.
Odpovedať
@leonardom konečne niekto kto normálne a logicky rozmýšľa. Už to pomaly ide k tomu aby majster zaplatil tomu komu robi niečo... :-D :-D :-D
Odpovedať
Vysvetlím tu aký je rozdiel v nobasile a polystyrene,do polystyrénu sa žiadna vlhkosť nedostane dnu ani von,nie ako tam niekto písal že dnu sa dostane a von nie,čiže je neparopriepustnty,Nobasil je paropriepustny,čiže dýcha ale je tu jedna vec ktorú Vám asi nikto nepovedal ak sa nepoužije paropriepustne lepidlo a tiež propriepustná fasádne omietka,tak celé zateplenie je nanic pretože darmo ste zateplili paropriepustnym materiálom keď ho zalepite a dáte omietku nepropriepustnu a všetka voda Vam ostane v nobasile,a veľmi nerád to tu píšem Nobasil milujú kadejaké chrobáky ktoré ho rozhryzaju,no ak chcete urobiť zateplenie nobasile podľa noriem tak Vám garantujem že vyjde 2x drahšie ako polystyrén aj tak výsledok je úplne ten istý.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, vedeli by ste mi poradit ci je cena zateplenia RD cca 170m2 (obv. steny + sokel) EPSkom 15cm za cenu 15E/m2 v poriadku? V cene je aj osadenie list (neviem presne ako sa volaju, davaju sa na ram okna). + sietka s lepidlom a fasadna omietka, skrabana. Vopred dakujem za postrehy.
Odpovedať
@petopeto2 Mohla by som prosím dostať od Vás kontakt na zateplovacov? Dakujem
Odpovedať
Mozete aj mne niekoho odporucit Ba okolie?
Odpovedať
@robos12 davali ste striekanu izolaciu na stenu??
Odpovedať
Normalna cena
Odpovedať
Profilova fotka
@maruskat ze to je dost penazi a ja by som ti poradil sprav si viacej ponuk a zavolaj si tam zo par ludi co to vedia spravi kazdy ti povie inak a sam sa rozhodnes
Odpovedať
@piti255 volá sa to apu lišta. Je v cene aj lešenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@tominohorvath lesenie v cene nieje.
Odpovedať
@piti255 ak to bude kvalitne urobené tak cena ok.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@robos12 poprosila by som o aku techniku zateplenia sa jedná
Odpovedať
@suuuuzi ten profil @robos12 je FAKE. Jeden príspevok za 3roky. :-) Všetci zatepľujú polystyrénom vatou, buď kontaktné alebo prevetravane. Keby existovala metóda zateplenia bez pol-vata ZA JEDEN DEN. A ESTE BY SI NATOM ZARABALA...robos by bol milionár :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?