Výška zakladov od terenu

Zdravím poradte mi prosim nechat vysku takto ako je na foto na jednej strane je dt tvarnica na urovni terenu a na druhej je 1.5dt nad terenom. Nechat to tak a len dorovnat teren alebo dvihnut este o jednu radu?? Dakujem
Odpovedať
@7pietro12 A ako to máš v projekte ? Ako máš výškovo osadený dom ? Za mňa, ja by som už nepridával ďalší rad. Zbytočne peniaze navyše a zdvihneš si výšku podlahy v dome, čím mierne stratíš komfort so záhradou. Ale nepoznám širšie vzťahy domu.
Odpovedať
takto to uplne staci. Este pride platna (cca 15cm), potom izolacia a poter (cca 15-25cm) a finalna podlaha bude o 30-45cm vyssie ako mas teraz vrch DTcky. Ja som sa pri stavbe domu nechal prehovorit na 3 rady DT, aby bola dlazka vyssie ao cesta (svokor povodne trval na 4. radoch, ale "zjednal" som to na 3) a teraz zistujem, ze dva rady by boli akurat. Takto budem mat schody pred vstupom do domu.
Odpovedať
No len ten pozemok nie je 2x rovny ked sa pozriem na susedov plot. Je to riadny svah. Budu sa vykonavat terenne upravy na pozemku alebo to ostane tak ako to je? Ak sa nic nebude menit tak vyska moze byt ok. Len treba dobre spravit hydroizolaciu zo strany svahu.
Odpovedať
@7pietro12 Drž sa projektu. A takto z voleja sa nedá odpovedať. Má na to vplyv viac faktorov, napr.: 1. aj je v blízkosti potok, kde existuje aj keď minimálne riziko vyliatia, tak by som dvihol aj o 2 rady. 2. Ak by ti z ulice bolo vidno rovno do okien, tiež by som dvihol. 3. Ak je cesta vyššie, ako by si mal teraz podlahu v dome - tiež by som dvihol 4. Ak budeš dvíhať terén - teda navážať zeminu - dvihol by som. Ak nie je dôvod na dvíhanie, tak dvíhať nemá zmysel.
Odpovedať
Profilova fotka
@7pietro12 presne ako ti tu pisu. Neda sa to takto jednoducho zodpovedat. Suvisi to vsetko s vyskou okoliteho terenu a s tym suvisiacich vveci... kazdopadne si to dobre zvaz... ja osobne som pri mojom dome mal s tym tiez mensiu dilemu..
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre začínate. Potom sa začnete pýtať na rozmiestnmenie okien, zmeníte vstup, prehodíte kúpelňu s kuchyňou, z plochej strechy šikmú a ......? A takto máme celé Slovensko preplnené všelijakýmo podivnými stavbami, kde nič nesedí s ničím. Na to je projektant či architekt. Aj tam sú kategórie pánov projektantov a .... ale to už je iná pesnička. Ako píšu skoro všetci bez užších súvislostí nikto nedá dobrú radu. Môže sa náhodne trafiť a budete si to pochvalovať. Niekedy stačí polohopis-výškopis pozemku, niekedy celého okolia, vodné toky, spády, budúca úprava terénu, okolitá zástavba a pod. Toto predpokladám, že projektant videl a bol aj na mieste takže na neho treba smerovať otázku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?