Trhliny v základových pásoch

Zobraz úvodný príspevok
Zaliali sme domiesavacom zakladove pasy (B15, s 50cm x v 50cm, uvibrovane). Na ne pojdu DT 2 x v25cm. Kedze majstri na otazku ci polievat beton odpovedali "to netrebaaa", tak som ich posluchol. A na druhy den sa objavili zmrstovacie trhliny. Ked som majstrom volal, povedali "nevadiii", ale ze aby som radsej polieval. Viem, moja chyba, ze som ich posluchol hned na ziaciatku a nepolieval. Chcem pocut nazor aj vas, ci je to (moze byt) problem z hladiska buducej statiky. Zatial som dostal odpovede , ze na pasoch v zemi to nevadi a trhliny pravdepodobne nejdu skrz beton (vid. obrazky) a teda to je ok.
Odpovedať
@sovicka333 @kamajabo môžete kľudne spať, je to normálne.... len to polievajte
Odpovedať
@roberttom @sovicka333 @mcsmekac Ďakujem za reakcie, zajtra hneď ráno teda polejem
Odpovedať
@kamajabo Podla masívnych základov to vyzerá na výškovú budovu. Ak to nebude mať nad 10 podlaží, tak zbytočne nemrhajte peniaze na statika, toto sú obyčajné zmrštovacie trhliny. Pre pokoj v duši môžete použiť cementové mlieko.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Ahojte, po dlhsom case znovu otvorim toto vlakno, minuly tyzden nam firma betonovala zakladove pasy, a vznikli na nich trhliny. Myslel som ze ide o zmrstovacie trhliny ale po prehliadnuti fotiek v tomto vlakne sa mi zda ze nase trhliny su vyrazne vacsie. Stretli ste sa niekto v takymito trhlinami v zakladovych pasoch? Co by sa s tym dalo robit?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?