Je hydroizolácia po záruke ešte použiteľná?

Ahojte. Ostalo mi z leta vedro 5kg gumoasfaltovej Denbit dispers hydroizolacie den braven. Záruka skončila v 7/19 Mylsite že je to ešte použiteľné? Chcem ju dať na DT pod prvý rad murované ho plota z okrasných tvárnic. Vdaka
Odpovedať
Ja si myslím pokiaľ má vlastnosti aké mala pred minule leto a nebola uskladnená nevhodne tak by jej nemalo byť nič.
Odpovedať
Mal som.ju v dome pri izbovej teplote a neotvorenu
Odpovedať
Profilova fotka
@truly myslis ze je to vhodne na to na co to chces pouzit?? Ipa nieje lepsia?? Odpoved na otazku ... nic jej nebude aj pivo som minule nasiel dva mesiace po ale spravne skladovane tak som okostoval a bolo skveleee 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@truly - denbit je parodia na hydroizolaciu. uz len to ze je rozpustitelny vodou (pozri si TL). Pri kontakte s vodou sa z neho stane hneda kasa a voda prenika akoby tam ani nebol. to sa deje aj ked je novy, aj ked su tam 4 vrstvy. Pouzi ho len ako poistnu hydroizolaciu a na neho daj ipu ako vravi @wolodymyr - idealne modifikovany pas. ak ides po cene tak aj oxidovany, ale po 30 rokoch nerataj s tym ze bude fungovat (otazka je ci bude o 30 rokov plot). PS: videl som ho 2 roky po zaruke, v rovnakej konsistencii a nefunkcnosti ako novy :)
Odpovedať
otvor ju a uvidis ci sa ti bude pozdavat konzistencia. vyhod to ved to stoji 8 evri.
Odpovedať
@mgx "je rozpustitelny vodou (pozri si TL)" - pozeram, pozeram, a nic
Odpovedať
@truly bude dobra aj,za 10 rokov ken mi povedz naco tam ta izolacia akoze bude
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan - mas pravdu, uz to odtial zmizlo :). zial, dokaz zo starej krabice nemam. Ale mam fotku, ako vyzera zaizolovana platna s 4 vrstvami denbitu, ked zacne premakat spodna voda. Mozno to na nejaky plotomurik staci, ale ako hydroizolacia to u mna nie je. Maximalne tak poistna.
Odpovedať
@mgx skoda, lebo neverim, ze vyrobca do TL hydroizolacie vazne napisal taku absurditu, ze nemoze prist do styku s vodou
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan - ono to tam nebolo takto na placku. myslim ze tam bolo: pouzite prostriedky po praci umyte vodou. Predpokladal som, ze ak to raz vyschne, tak uz je to tixotropne. Ale, vlastne skusenosti ma rychlo presvedcili :).
Odpovedať
@mgx Aj jednozlozkova hydroizolacia kupelni sa da bezne zmyt z naradia vodou. To samozrejme nic neubera na fakte, ze spominany maglajz je parodia na hydroizolaciu.
Odpovedať
@mgx to som nepochopil, co je na tom, ze naradie sa cisti vodou? Aj po cementovom lepidle ci sparovacke cistim naradie vodou, ale samozrejme, ze nemam z toho po dazdi blato.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nevravím ze idem šetriť len mi treba asi iba 6m na 40cm tak by mi to stačilo. Kúpim ipu to nie je problém A čo teda dat na bok tiež Ipa? Od dlažby a od cesty?
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix - proti cementovym hydroizolaciam samozrejme nic nemam :). Sam pouzivam Mapei, kolegovi som daval den braven a celkom OK>
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@mgx pride mi take divne ze cez 10 rokov by bolo na trhu nejaka hydroizolacia co vlastne nieje hydroizolacia. Mal si spravny pracovny postup? Nebola ta podlaha priliz vlka/mokra ked si to nanasal ? Ze mozna ten denbit nikdy nevyschol tym badom nebol hydroizolacny. On je hydroizolacny az po uplnom vyzreti.
Odpovedať
Ja som pod plot tak isto pouzil rozne zvysky, gumoasfalt a na kus kupelnovu 1 zlozkovu, v oboch bolo na spodku kybla, a akurat som ich minul. A plot neni mokry, ci to tam ma funkciu alebo to schne prirodzene netusim 😄 skor je to asi psycho efekt
Odpovedať
Profilova fotka
@xixan neviem. mam toho maglajzu tu este 4x 10kg kyble, ak das 4 flase vina, su tvoje. nie, technicky list som dodrzal a islo to na suchy beton. 4 vrstvy. zial, po prvych dazdoch som tam mal cierny bazen. odvtedy DB u mna skoncil, maximalne mamut. Holandania su horsi setrilkovia ako skoti, u nas sa smejeme ze co skot zahodi to holandan preda 🙂
Odpovedať
zaujimave ze hydroizolaciu umyt vodou 🙂 neviem aku ste davali, ja den braven ale ted, ked to uschlo, zbavit sa toho z naradia bolo skoro nemozne (vodou, nie mechanicky prip teplom) a z ruk ? klasicky az ked sa to zosupalo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?